Legia Warszawa Legia Warszawa
  • Tomas Pekhart (17')
Raków Częstochowa
27'
27' Matej Rodin za Zoran Arsenić
33'
33' Dawid Drachal
17'

17' Tomas Pekhart
45'

45' Bartosz Kapustka
46'
46' Bartosz Nowak za Dawid Drachal
47'
47' Fran Tudor
78'
78' Ben Lederman za Giannis Papanikolaou
82'
82' Ante Crnac
84'
84' Gustav Berggren za Władysław Koczergin
59'

59' Maciej Rosołek za Tomas Pekhart
59'

59' Jurgen Celhaka za Bartosz Kapustka
76'

76' Gil Dias za Patryk Kun
76'

76' Artur Jędrzejczyk za Radovan Pankov
90'

90' Steve Kapuadi

Relacja z meczu Raków Częstochowa - Legia Warszawa

22:00

Raków 1:1 Legia. A my serdecznie dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje. Dobranoc!

21:59

W piątek Raków podejmie Górnika Zabrze, a Legia - też u siebie - zagra w kolejnym hicie ze Śląskiem Wrocław.

21:59

Po 28 meczach Raków pozostał na 5. miejscu, wyprzedzając Legię o jedną pozycję. Obie drużyny mają po 46 punktów i tracą dwa punktu do trzeciego Lecha, cztery do Śląska i sześć do Jagiellonii.

21:59

Remis w Częstochowie nie cieszy nikogo poza rywalami obu zespołów w walce o ligowe podium i awans do kolejnej edycji europejskich pucharów.

21:58

Raków zremisował z Legią 1:1, mimo że do przerwy przegrywał 0:1.

90  + 4'

KONIEC MECZU!

90

Cztery minuty doliczone do drugiej połowy.

21:47

Kolejna zmiana w Rakowie. Zszedł Koczerhin, wszedł Berggren.

83

Z prawej strony dośrodkował Tudor, a gola głową strzelił Crnac! Remis!

85

GOL DLA RAKOWA!

77

Lederman w miejsce Papanikoloau.

76

Dwie zmiany w Legii. Zeszli Pankov i Kun. W ich miejsce Jędrzejczyk i Dias.

73

Znowu groźnie pod bramką Legii po dośrodkowaniu Nowaka z rzutu wolnego.

71

Dobra interwencja Hładuna po uderzeniu Koczerhina.

66

Celny strzał Svarnasa sprzed pola karnego, ale spokojnie interweniował Hładun.

63

Tudor przeskoczył Kuna, ale uderzenie głową tego pierwszego spokojnie złapał Hładun.

60

Legia dobrze zaczęła drugą połowę, ale od kilku minut wyraźnie przeważa Raków. Gospodarze są o krok od gola wyrównującego.

58

Dwie zmiany w Legii. Weszli Celhaka oraz Rosołek. Zeszli Kapustka i Pekhart.

55

Dawid Szwarga w szoku, oburzenie na trybunie VIP w Częstochowie. Ale po analizie VAR sędzia główny zmienił pierwszą decyzję!

55

NIE MA RZUTU KARNEGO DLA RAKOWA!

54

Mamy jednak analizę VAR...

53

Augustyniak powalił w polu karnym Koczerhina. Sędziowie długo się zastanawiali, ale ostatecznie jest rzut karny dla gospodarzy!

52

RZUT KARNY DLA RAKOWA!

51

I znowu szansa dla Legii. Racovitan uprzedził jednak Pekharta. Legia coraz groźniejsza po przerwie.

51

Świetne zgranie piłki głową przez Pekharta do Guala. Hiszpan popędził na bramkę Rakowa, ale oddał niecelne uderzenie.

48

Potężne zamieszanie w polu karnym Rakowa po dośrodkowaniu Josue, ale ostatecznie nawet bez strzału na bramkę Sahinovicia.

47

Faul Tudora na Kunie. Kartka dla zawodnika gospodarzy.

46

W Legii bez zmian. Początek drugiej połowy.

21:05

Zmiana w przerwie w Rakowie. Z boiska zszedł Drachal, wszedł na nie Bartosz Nowak.

45  + 3'

Przerwa. Na razie 1:0 dla Legii po bramce Tomasa Pekharta i asyście Radovana Pankova.

45  + 2'

Złe dośrodkowanie Tudora z rzutu wolnego. Bez zagrożenia dla bramki Legii.

45  + 1'

Kartka dla Kapustki za faul na Yeboahu. Szansa dla Rakowa na groźne dośrodkowanie w pole karne gości.

46

Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

40

Pięć minut plus doliczony czas do końca drugiej połowy.

38

Rzut wolny dla Legii. Mocne dośrodkowanie Josue w pole karne, faul w ofensywie Pankova.

35

Jean Carlos padł w polu karnym Legii, ale sędzia nie podyktował rzutu karnego. I po powtórkach wydaje się, że była to dobra decyzja.

33

Kartka dla Drachala za brzydki faul na Pankovie.

30

Trwa analiza VAR... Długo, bardzo długo, ale ostatecznie podtrzymana decyzja z boiska. Spalony. Minimalny, ale spalony.

29

Nieuznany gol dla Rakowa! Po kapitalnym podaniu Rodina w sytuacji sam na sam z Hładunem znalazł się Yeboah, który zdobył bramkę uderzeniem z pierwszej piłki!

27

Wymuszona zmiana w Rakowie. Schodzi kontuzjowany Arsenić, w jego miejsce Rodin.

25

Gol dla Legii mocno wyhamował Raków, który przed bramką Pekharta zdawał się łapać odpowiednie tempo i rytm gry.

21

Genialne podanie Josue w stronę Guala. Ale minimalnie za mocne. Piłka w rękach bramkarza Rakowa.

18

Wszołek rzucił piłkę z autu do stojącego niedaleko Pankova. Po jego dośrodkowaniu w pole karne gola głową strzelił Pekhart!

17

GOL DLA LEGII! TOMAS PEKHART!

14

Indywidualna akcja Yeboaha, który ograł Kapuadiego, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

11

Na razie mało konkretów pod obiema bramkami. Przynajmniej na razie więcej tu podtekstów niż emocji na boisku.

20:10

Wielka szansa przed Rakowem. Między stoperów Legii wszedł Drachal, jednak źle przyjął piłkę, która mu odskoczyła i wpadła w ręce Hładuna.

6

Pojedynek za pojedynek, pressing za pressing. Na boisku na razie taktyczne szachy.

3

Pierwsza świetna akcja Legii. Szybko, na jeden kontakt w środku pola. Piłka trafiła na lewą stronę do Kuna, który zagrał w pole karne. W nim do piłki nie dopadł Gual, a niepewnie, ale ostatecznie skutecznie interweniował Sahinović.

1

19:59

Obie drużyny już na murawie. Za chwilę przywitanie zespołów, kapitanów i gramy.

19:47

Początek meczu o 20:00.

19:47

Goncalo Feio nie dokonał rewolucji w składzie. W porównaniu do meczu z Jagiellonią tylko dwie zmiany. Do wyjściowej jedenastki po zawieszeniu wraca Paweł Wszołek, a w miejsce Jurgena Celhaki wskoczył Bartosz Kapustka. W bramce pozostał Dominik Hładun, na ławce rezerwowych pozostaje Kacper Tobiasz.

19:45

Skład Legii: Hładun - Pankov, Augustyniak, Kapuadi - Wszołek, Elitim, Kapustka, Kun - Gual, Josue - Pekhart.

19:44

Dzisiaj w Rakowie zadebiutuje bramkarz - Muhamed Sahinović. 20-letni bramkarz, który dzisiaj zastąpi kontuzjowanego Vladana Kovacevicia, trafił do Rakowa zimą za około 500 tys. euro z FK Sarajewo.

19:42

Czas na składy. Zaczynamy od Rakowa: Sahinović - Racovitan, Arsenić, Svarnas - Tudor, Papanikolaou, Koczerhin, Carlos - Yeboah, Drachal - Crnac.

19:41

Jesienią Raków wygrał przy Łazienkowskiej 2:1. Częstochowianie tym samym przerwali serię trzech zwycięstw Legii w bezpośrednich pojedynkach. Warszawiacy ogrywali Raków w lidze, Pucharze Polski oraz Superpucharze.

19:39

Nerwy w Warszawie, ale nerwy też w Częstochowie, o czym świadczą ostatnie wpisy właściciela klubu na Twitterze.

19:39

Raków Częstochowa wygrał raptem jeden z ostatnich pięciu meczów ligowych. Od 9 marca Raków zremisował z Puszczą Niepołomice (1:1), wygrał z Koroną Kielce (2:0), zremisował z ŁKS (1:1) i Ruchem Chorzów (1:1) oraz przegrał z Radomiakiem Radom (1:2).

19:38

Obie drużyny są w przeciętnym momencie. Legia zwolniła trenera nie dlatego, że zdobyła siedem punktów w trzech ostatnich meczach, ale dlatego, że jej gra w 2024 r. nie wyglądała dobrze.

19:37

Ale przede wszystkim to bardzo ważny mecz w kontekście walki o podium i udział w europejskich pucharach w kolejnym sezonie. Obecnie Legia zajmuje 6. miejsce, Raków jest tuż nad nią. Obie drużyny mają po 45 punktów i tracą dwa punkty do Pogoni Szczecin, trzy do Lecha Poznań, pięć do Śląska Wrocław i siedem do Jagiellonii Białystok.

19:35

To mecz z wieloma podtekstami. Pierwszym jest debiut Feio. Drugim jego powrót do Częstochowy. Trzecim rywalizacja z trenerem Rakowa - Dawidem Szwargą - który w tym samym czasie co Feio był asystentem Papszuna.

19:35

Jako się rzekło, dziś w Legii na ławce trenerskiej debiutuje Goncalo Feio. Feio, który wrócił do Legii po kilku latach, gdzie pracował wcześniej w akademii i jako szef działu analizy. Portugalczyk przez lata pracował też w Rakowie, gdzie był asystentem Marka Papszuna.

19:34

Witamy i zapraszamy na hit 28. kolejki ekstraklasy. W Częstochowie Raków podejmuje Legię Warszawa, w której w roli trenera zadebiutuje Goncalo Feio. Początek spotkania o 20:00. Bądźcie z nami w relacji na żywo.