Pogoń Szczecin
17'
17' Patryk Kun
32'
32' Bogdan Racovitan
35'

35' Damian Dąbrowski
45'

45' Luka Zahović
46'
46' Mateusz Wdowiak za Bogdan Racovitan
55'
55' Mateusz Wdowiak
70'
70' Fabian Piasecki za Vladislavs Gutkovskis
70'
70' Vladyslav Kochergin za Bartosz Nowak
81'
81' Ivi Lopez
85'
85' Wiktor Długosz za Ivi Lopez
88'
88' Fabian Piasecki
90'
90' Giannis Papanikolaou
55'

55' Pontus Almqvist za Luka Zahović
63'

63' Wahan Biczachczjan za Mateusz Łęgowski
63'

63' Mariusz Fornalczyk za Jean Carlos
82'

82' Leonardo za Konstantinos Triantafyllopoulos
83'

83' Marcel Wędrychowski za Luis Mata
86'

86' Mariusz Fornalczyk
88'

88' Leonardo
90'

90' Wahan Biczachczjan

Relacja z meczu Raków Częstochowa - Pogoń Szczecin

90  + 5'

Piłkarze Rakowa zrównali się punktami (13) ze środowym rywalem, wyprzedzając go lepszym bilansem bramek. Zespół Marka Papszuna ma trzy punkty straty do prowadzącej Wisły Płock i jeden mecz rozegrany mniej.

90  + 5'

Po słabiutkiej pierwszej połowie, w drugiej Raków szybko objął prowadzenie, a następnie zdominował swojego przeciwnika i zwyciężył zasłużenie, choć mógł zdecydowanie wyżej. Bohaterem gospodarzy został rezerwowy Mateusz Wdowiak, który rozruszał grę ofensywną Rakowa po przerwie i w 55. minucie efektownym szczupakiem strzelił zwycięskiego gola.

90  + 5'

Koniec meczu! Raków Częstochowa pokonuje Pogoń Szczecin 1:0!

90  + 3'

Nie jest w stanie Pogoń zagrozić bramce Rakowa w tej końcówce. Gospodarze coraz bliżej wygranej.

90

Pięć minut doliczonych do tego spotkania.

90

Biczachczjan z żółtą kartką. Kolorowo się zrobiło w końcówce.

88

Teraz żółta kartka dla Borgesa, a po chwili ukarany także Piasecki.

86

Koczerhin faulowany na lewym skrzydle. Rzut wolny i żółta kartka dla Fornalczyka.

85

Wiktor Długosz zmienia Iviego Lopeza w Rakowie Częstochowa.

84

Lopez przyjęciem w polu karnym zwiódł jednego z obrońców, ale uderzeniem z powietrza posłał piłkę wysoko nad bramką.

83

Zmiany w Pogoni. Borges i Wędrychowski za Matę i Triantafyllopoulosa.

81

Żółta kartka dla Lopeza za stempel na nodze Kowalczyka.

79

Po dośrodkowaniu Kuna wybita piłka przed pole karne trafiła na nogę Czyża, ale ten z 16 metrów uderzył nad poprzeczką.

76

Słaby strzał głową Bartkowskiego pewnie łapie Kovacević.

75

Grosicki wywalczył rzut rożny dla Pogoni.

73

Akcja trójki rezerwowych Pogoni zakończona bardzo niecelnym strzałem z kilkunastu metrów Fornalczyka.

72

Tak wyglądał gol na 1:0 Mateusza Wdowiaka:

70

Dwie zmiany w Rakowie. Schodzą Gutkovskis i Nowak, wchodzą Koczerhin i Piasecki.

70

Powinno być 2:0! Po dośrodkowaniu Kuna strzał głową Arsenicia świetnie broni Stipica! Dobitka Wdowiaka nad poprzeczką!

68

Huknął z dystansu Ivi Lopez, odbił piłkę Stipica. Po chwili uderzył głową Wdowiak, znowu świetnie bramkarz Pogoni!

66

Raków ma zdecydowaną przewagę w drugiej połowie. Jest tu bliżej drugiego gola dla gospodarzy niż wyrównania gości.

64

Stipica z problemami broni kąśliwe uderzenie z 16 metrów Gutkovskisa.

63

Dwie zmiany w Pogoni. Biczachczjan i Fornalczyk za Łęgowskiego i Jeana Carlosa.

62

Kun dostał piłkę za linię obrony, ale nie zdołał oddać strzału w pojedynku ze Stipicą, tylko sfaulował bramkarza Pogoni. Rzut wolny.

61

Grosicki ściął z piłką z lewego skrzydła i uderzył z 18 metrów, ale jednak został zablokowany.

60

Gutkovskis próbował jak Maradona przebiec z piłką pół boiska i przedryblować obrońców Pogoni, ale wracający Mata zdołał go powstrzymać.

59

Odpowiedź Rakowa. Po centrze z prawego skrzydła Wdowiaka Zech wygrał pojedynek powietrzny z Gutkovskisem.

58

Ależ blisko wyrównania! Po dośrodkowaniu Grosickiego centymetrów zabrakło Almqvistowi, żeby z kilku metrów wślizgiem skierować piłkę do bramki!

56

Co za wejście na plac gry Wdowiaka! Czyż i Nowak rozegrali piłkę z lewej strony pola karnego i po dośrodkowaniu byłego piłkarza Górnika Zabrze Wdowiak szczupakiem otwiera wynik spotkania!

55

GOOOOOOOOOOOOOL!!! Mateusz Wdowiak!

55

Almqvist zmienia Zahovicia w Pogoni.

54

Tym razem centrował Nowak, ale z podobnym efektem. Górą defensywa Pogoni.

53

Jeszcze jedna akcja Wdowiaka i jeszcze jeden rzut rożny.

53

Obrońcy Pogoni poradzili sobie z dośrodkowaniem na pierwszy słupek Iviego Lopeza.

52

Wdowiak w walce z Matą wywalczył korner dla Rakowa.

49

Popędził prawą stroną Wdowiak i zacentrował w kierunku Gutkovskisa, jednak piłkę zdołał wyłapać Stipica.

48

Groźnie zapowiadała się akcja lewym skrzydłem Pogoni, ale sędzia odgwizdał faul w ofensywie Grosickiego.

46

Wznawiamy grę!

46

Będzie zmiana w przerwie w Rakowie Częstochowa. Mateusz Wdowiak za Bogdana Racovitana.

45

Słaby mecz w Częstochowie, bez klarownych sytuacji bramkowych z obu stron. Jedyne zagrożenie jedni i drudzy stwarzają uderzeniami zza pola karnego, ale to zdecydowanie za mało. Czekamy na emocje po przerwie.

45

Koniec pierwszej połowy. Raków Częstochowa - Pogoń Szczecin 0:0.

45

Minuta doliczona do pierwszej połowy. Żółta kartka dla Zahovicia.

43

Grosicki! Po składnej akcji Pogoni i podaniu Kowalczyka reprezentant Polski uderza z kilku metrów nad poprzeczką! W dodatku był spalony!

40

Dobre prostopadłe podanie w pole karne od Nowaka, ten zagrywał przed bramkę, gdzie Gutkovskis zabrał piłkę będącego w lepszej pozycji Kunowi i z groźnej akcji Rakowa nie było nawet strzału.

38

Długa piłka w kierunku Gutkovskisa, dobrze głową interweniuje przed polem karnym Stipica.

37

Kombinacyjna akcja Rakowa zakończona płaskim strzałem z 20 metrów Iviego Lopeza. Pewnie broni Stipica.

35

Żółta kartka dla Dąbrowskiego za faul w środku pola na Ivim Lopezie.

32

Grosicki zdecydował się na strzał, ale uderzył wysoko nad poprzeczką.

31

Kowalczyk świetnie minął Tudora i Racovitana, został sfaulowany przez drugiego z wymienionych przy narożniku pola karnego. Żółta kartka dla Racovitana i groźny rzut wolny dla Pogoni.

29

Czyż odebrał piłkę w środku boiska, popędził w kierunku pola karnego, ale jego strzał z 16 metrów trafił prosto w obrońcę Pogoni.

28

Dośrodkowanie Iviego Lopeza z prawego skrzydła wylatuje daleko poza boisko. Już trzecie takie dośrodkowanie z prawej strony boiska w wykonaniu gospodarzy.

27

Tudor w walce z Matą wywalczył rzut rożny dla Rakowa.

26

Nie jest to na razie wielki mecz. Obie drużyny dobrze neutralizują swoje poczynania ofensywne i nic dziwnego, że utrzymuje się bezbramkowy remis.

23

Na spalonym Kun.

23

Bardzo niecelny strzał z dystansu Łęgowskiego.

22

Bardzo dobra wrzutka z lewego skrzydła Grosickiego, Rundić uprzedził Jeana Carlosa. Rzut rożny dla Pogoni.

21

W ostatnich minutach bardziej aktywna w ofensywie jest Pogoń. Na razie jednak pod obiema bramkami nie było klarownych okazji bramkowych.

19

Atakuje Pogoń lewą stroną boiska. Strzał Grosickiego zablokowany, kolejne dośrodkowania także nie dochodzą do celu.

18

Podkręcona kostka Jeana Carlosa, potrzebna interwencja medyczna.

17

Żółta kartka dla Kuna za ostry faul na Jean Carlosie.

15

Strata Pogoni na własnej połowie, ale Lopez z Nowakiem nie potrafili przebić się z piłką w pole karne.

14

Jakiś drobny problem ze zdrowiem ma Damian Dąbrowski, który narzeka na staw skokowy. Krótka przerwa w grze.

13

Pierwsze dośrodkowanie Nowaka wybite poza pole karne, drugie wyleciało poza linię końcową.

13

Złe wycofanie piłki Kostasa do Stipicy kosztuje Pogoń rzut rożny dla Rakowa.

11

Atak Pogoni kończy się uderzeniem z powietrza Dąbrowskiego z 18 metrów, jednak prosto w ręce Kovacevicia!

10

Próbował urwać się lewym skrzydłem Grosicki, ale dobrą interwencją zatrzymał go Arsenić.

10

Żółta kartka dla Marka Papszuna, trenera Rakowa Częstochowa.

9

Gutkovskis! Uderzenie z kilkunastu metrów odbija Stipica! Piłka jeszcze wróciła do Łotysza, ten zakręcił obrońcą i bramkarzem w polu karnym, ale nie zdołał dobrze podać do Lopeza przed bramkę Pogoni.

8

Akcja Pogoni prawym skrzydłem. Piłka trafia w pole karne do Łęgowskiego, ten szukał jeszcze dogrania przed bramkę, ale podał bardzo niecelnie.

6

Gra toczy się na razie głównie w środku pola.

4

W zespole gości na razie z kolei sporo niedokładności. Pogoń dość szybko pozbywa się piłki.

2

Gospodarze spokojnie rozgrywają piłkę na własnej połowie.

1

Zaczynamy mecz!

17:54

Sędzią dzisiejszego spotkania będzie Paweł Raczkowski z Warszawy.

17:52

Rezerwowi Pogoni: Klebaniuk, Malec, Stolarski, Borges, Drygas, Biczachczjan, Fornalczyk, Wędrychowski, Almqvist. Trener: Jens Gustafsson.

17:51

Skład Pogoni Szczecin: Stipica - Bartkowski, Triantafyllopoulos, Zech, Mata - Dąbrowski, Łęgowski - Kowalczyk, Jean Carlos, Grosicki - Zahović.

17:51

Rezerwowi Rakowa: Trelowski, Svarnas, Berggren, Musiolik, Wdowiak, Kochergin, Długosz, Gwilia, Piasecki. Trener: Marek Papszun.

17:50

Skład Rakowa Częstochowa: Kovacević - Rundić, Arsenić, Racovitan, Kun, Czyż, Papanikolaou, Tudor, Ivi, Nowak, Gutkovskis.

17:49

Przed tym meczem wyżej w tabeli jest trzecia Pogoń Szczecin, która w sześciu meczach zgromadziła 13 punktów i traci trzy punkty do lidera. Dla "Portowców" jest to jednak jedyna zaległość, która pozostała do rozegrania, podczas gdy Raków Częstochowa (10 punktów, 5. miejsce) ma łącznie jeszcze dwa mecze zaległe. Jeśli gospodarze dzisiaj zwyciężą, będą zrównają się punktami z rywalem ze Szczecina.

17:48
17:46

To spotkanie miało zostać pierwotnie rozegrane półtora tygodnia temu, ale zostało przełożone ze względu na rywalizację Rakowa Częstochowa ze Slavią Praga w eliminacjach Ligi Konferencji Europy. Na stadionie w Częstochowie dojdzie do starcia dwóch medalistów poprzedniego sezonu ekstraklasy - brązowa Pogoń Szczecin zmierzy się ze srebrnym Rakowem Częstochowa. Oba zespoły są także głównymi faworytami w bieżących rozgrywkach. Kto sięgnie po ważne trzy punkty i zbliży się do prowadzącej w tabeli Wisły Płock?

17:44

Witamy serdecznie na relacji na żywo z przełożonego meczu 6. kolejki ekstraklasy, w którym Raków Częstochowa zmierzy się z Pogonią Szczecin. Początek spotkania o godzinie 18:00.