Ruch Chorzów
28'
28' Michal Feliks
1'

1' Rafał Augustyniak
75'
75' Wiktor Długosz za Miłosz Kozak
76'
76' Filip Wilak za Adam Vlkanova
80'
80' Josema za Łukasz Moneta
84'
84' Przemyslaw Szur za Michal Feliks
84'
84' Filip Starzyński za Juliusz Letniowski
46'

46' Bartosz Kapustka za Rafał Augustyniak
56'

56' Marc Gual
64'

64' Ryoya Morishita za Marc Gual
64'

64' Maciej Rosołek za Patryk Kun
74'

74' Tomas Pekhart za Blaz Kramer
81'

81' Filip Rejczyk za Josue

Relacja z meczu Ruch Chorzów - Legia Warszawa

22:28

Dziękujemy za dziś, dobranoc!

22:27

W następnej kolejce Legia podejmie Puszczę Niepołomice (niedziela), ale zanim to, to już w czwartek zagra na wyjeździe z Molde w Lidze Konferencji Europy. Ruch w sobotę podejmie Wartę Poznań.

22:27

Duża nieskuteczność nie zemściła się na drużynie Runjaicia, która dowiozła do końca prowadzenie 1:0. Dzięki zwycięstwu Legia awansowała na trzecie miejsce w tabeli. Drużyna Runjaicia ma 35 punktów i traci trzy punkty do Jagiellonii Białystok oraz sześć punktów do Śląska Wrocław. Ta dwójka, tak samo jak Lech Poznań i Raków Częstochowa, dopiero w ten weekend zagrają. Ruch jest przedostatni w tabeli i wciąż traci sześć punktów do bezpiecznej pozycji.

22:27

Legia Warszawa pokonała Ruch Chorzów 1:0 w pierwszej kolejce w 2024 r. Drużyna Kosty Runjaicia wygrała dzięki bramce Marca Guala w 56. minucie meczu.

22:26

KONIEC MECZU!

90  + 4'

Niecelny strzał Sikory w ostatniej akcji meczu!

90

Cztery minuty doliczone do drugiej połowy.

84

Dwie zmiany w Ruchu. Weszli Szur i Starzyński. Zeszli Feliks i Letniowski.

83

Kontratak Ruchu zakończony niecelnym strzałem Letniowskiego.

80

Josema w miejsce Monety.

77

Stipica zatrzymał Wszołka w sytuacji sam na sam!

76

Dwie zmiany w Ruchu. Zeszli Vlkanova i Kozak. W ich miejsce Wilak i Długosz.

74

Pekhart w miejsce Kramera.

71

Kolejna szansa dla Legii! Z prawej strony zagrał Wszołek, ale w polu karnym w piłkę nie trafił Morishita. Do uderzenia doszedł zaś Rosołek, ale strzelił obok bramki Stipicy.

68

Strzelał Sadlok, blokował Wszołek. Sadlok sugerował, że legionista zagrał ręką, ale nie było mowy o przewinieniu.

65

Josue strzelał z rzutu wolnego, ale trafił w mur.

64

Dwie zmiany w Legii. Zeszli Kun i Gual. Weszli Morishita i Rosołek.

60

Kolejna szansa dla Legii! Z prawej strony dośrodkował Wszołek, a Kramer uderzeniem głową powinien strzelić gola. Powinien, ale uderzył niecelnie.

57

Kapitalne podanie Wszołka do Kramera. Napastnik Legii zrobił Ruch, minął rywali, wychodząc na świetną pozycję. Kramer zagrał wzdłuż pola karnego do Guala, który z bliska bez problemu pokonał Stipicę!

56

GOL DLA LEGII! MARC GUAL!

54

Dadok wpadł w polu karnym Legii, sugerując, że faulował go Kun. Powtórki pokazały jednak, że piłkarz Ruchu najzwyczajniej w świecie symulował.

52

Niecelne uderzenie Kozaka z rzutu wolnego.

21:43

Na razie na trybunach ciekawiej niż na boisku.

50

Faul Elitima na Vlkanowie. Szansa dla Ruchu na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego.

48

Pierwsza okazja dla Ruchu. Uderzenie Vlkanovy zablokował jednak Elitim. Odważnie zaczęli gospodarze.

46

Początek drugiej połowy.

21:36

Przed rozpoczęciem drugiej połowy jedna zmiana w Legii. Wszedł Bartosz Kapustka, zszedł Rafał Augustyniak.

45

Przerwa. Katastrofalna pierwsza połowa.

21:16
42

Fatalne dośrodkowanie Wszołka z prawej strony. No to było najlepsze podsumowanie tej połowy. Bardzo źle się to na razie ogląda.

40

Odpowiedź Legii. Dośrodkował Wszołek, do piłki nie doszedł Kramer. Legionista wcześniej faulował też Kozaka.

39

Szansa dla Ruchu! Z pola karnego strzelał Vlkanova, ale dobrze blokował Augustyniak.

34

Dośrodkowanie w pole karne Ruchu z prawej strony, ale pewnie i skutecznie interweniował Stipica.

31

Dobra interwencja Pankova, który powstrzymał Vlkanovę skutecznym wślizgiem.

28

Brzydki faul Feliksa na Josue.

27

Uderzenie Augustyniaka zablokowane przez Kozaka.

25

25 minut za nami. Po obiecującym początku, mówiąc delikatnie, mecz nie porywa.

22

Podanie do Feliksa. Zawodnik Ruchu przyblokowany przez Kapuadiego. Mimo że Feliks nie miał szans dojść do piłki, zdecydował się na wślizg. I sfaulował Kapuadiego.

15

Odpowiedź Legii. Zablokowane dośrodkowane Kuna z lewej strony.

12

Dośrodkowanie Monety z lewej strony i pewna interwencja Tobiasza.

10

Piłkarze Ruchu domagali się drugiej żółtej kartki dla Augustyniaka. Kontrowersja.

8

Indywidualna akcja, ale zablokowane uderzenie Guala.

20:40

A tak było na wyjście zawodników z szatni.

7

Gual powalony w polu karnym, ale nie ma mowy o przewinieniu.

6

Niezła akcja Josue z Wszołkiem, ale ten drugi powstrzymany na prawej stronie przez Sadloka.

4

Pierwsza próba Legii. Długie podanie z linii obrony do Guala, ale zdecydowanie za mocne i piłka w rękach Stipicy.

2

Pierwsza ofensywna akcja Ruchu. Dośrodkowanie z prawej strony, ale skuteczna interwencja legionisty w polu karnym. Co ciekawe, piłkę w defensywie główkował Kramer.

1

Kartka już w 1. minucie dla Augustyniaka za taktyczny faul.

1

20:29

Obie drużyny już na murawie, za kilka chwil zaczynamy!

20:27

Pięć minut do początku meczu. Czekamy na piłkarzy, emocje rosną!

20:08

W składzie Legii nie ma żadnej nowej twarzy. Ryoya Morishta tylko na ławce rezerwowych. Ruch dokonał aż siedmiu transferów. Dziś m.in. w bramce Dante Stipica, a w ataku Adam Vlkanova.

20:05
20:05

Skład Legii: Tobiasz - Pankov, Kapuadi, Ribeiro - Wszołek, Augustyniak, Elitim, Kun - Josue - Kramer, Gual.

20:04

Skład Ruchu: Stipica - Stępiński, Szymański, Sadlok - Dadok, Letniowski, Sikora, Moneta - Kozak, Feliks - Vlkanova.

20:03

Ruch jest przedostatni w tabeli. Drużyna Janusza Niedźwiedzia ma 13 punktów. Ruch ma trzy punkty więcej od ŁKS Łódź, ale traci pięć punktów do Korony Kielce i sześć punktów do Warty Poznań, która zajmuje pierwsze bezpieczne miejsce w tabeli.

20:02

No dobra, sport. Legia jest obecnie na 5. miejscu w tabeli z 32 punktami. Legia ma tyle samo punktów co Raków Częstochowa (mecz mniej) i punkt mniej od Lecha Poznań. Do drugiej Jagiellonii Legia traci sześć punktów, a do lidera - Śląska Wrocław - aż dziewięć punktów.

20:00

W Legii doszło dzisiaj też do ważnego wydarzenia. Klub za aż 10 mln euro opuścił Ernest Muci. To rekord sprzedażowy Legii.

19:58

Po trzecie: atmosfera. Mecz zostanie rozegrany na Stadionie Śląskim, a na trybunach ma zasiąść ponad 30 tys. kibiców. W tym około pięciu tys. kibiców z Warszawy.

19:58

Po drugie: to historyczny klasyk ekstraklasy.

19:57

Mecz Ruch - Legia to jedno z najciekawszych spotkań tego weekendu. Po pierwsze: tabela. Legia walczy o mistrzostwo Polski, Ruch musi zdobywać punkty w walce o utrzymanie.

19:56

W pierwszym, zakończonym przed chwilą, spotkaniu w 2024 r. Stal Mielec pokonała Puszczę Niepołomice 2:1.

19:56

Witamy i zapraszamy na relację na żywo z drugiego meczu ekstraklasy w 2024 r. Na Stadionie Śląskim w Chorzowie Ruch podejmie Legię Warszawa. Początek o 20:30.