Śląsk Wrocław - Legia Warszawa
Śląsk Wrocław
21'
21' Rafał Leszczyński
23'

23' Josue
50'
50' Diogo Verdasca
57'
57' Patryk Janasik za Diogo Verdasca
67'
67' Michał Rzuchowski za Matias Nahuel Leiva
88'
88' Dennis Jastrzembski za John Yeboah
88'
88' Caye Quintana za Erik Exposito
90'
90' Łukasz Bejger
46'

46' Carlitos za Ernest Muci
46'

46' Makana Baku za Paweł Wszołek
46'

46' Artur Jędrzejczyk
90'

90' Bartosz Slisz
90'

90' Robert Pich za Bartosz Kapustka
90'

90' Rafał Augustyniak za Bartosz Slisz
90'

90' Lindsay Rose za Maik Nawrocki
90'

90' Rafał Augustyniak

Relacja z meczu Śląsk Wrocław - Legia Warszawa

19:43

Dziękujemy, że byli Państwo z nami. Zapraszamy na następne relacje w najbliższych dniach. Przypominamy, że już za tydzień rozpoczynamy katarski mundial!

19:42

Niedzielny remis bardzo cieszy piłkarzy Rakowa Częstochowa, którzy najbliższe tygodnie spędzą na czele tabeli z przewagą aż 9 punktów nad drugim zespołem.

19:41

Koniec! Końcówka nie przyniosła żadnych zmian. Mecz kończy się wynikiem 0:0.

19:35

Niestety znów częściej oglądamy leżących zawodników niż grę. Mało prawdopodobne, by coś się jeszcze zmieniło.

19:30

Znów w końcówce mamy nieco wyższe tempo, przez co obie ekipy mają całkiem niezłe okazje. Póki co jednak nikt nie był skuteczny.

19:27

Co za niefrasobliwość piłkarzy Śląska. Najpierw mieli doskonałą sytuację po przechwycie na lewym skrzydle, ale ze strzału jednego z zawodników wyszło dośrodkowanie. Po chwili kolejna dobra sytuacja zakończyła się strzałem w boczną siatkę.

19:24

Ależ Legia znów była blisko! Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła, stuprocentową sytuację miał Baku, ale piłka minęła słupek o centymetry.

19:23

Wiemy już ile jeszcze pogramy. Sędzia doliczył 14 minut.

19:20

Podwójna zmiana w Śląsku. Schodzą Exposito i Yeboah, w ich miejsce Quintana i Jastrzembski.

19:17

Dobra okazja Legii. Rosołek był bliski zdobycia gola, ale nic z tego nie wyszło.

19:16

Choć spotkanie zbliża się do końca, nadal u obu drużyn brakuje dokładności i zdecydowania.

19:11

Niestety znów mamy przedłużającą się przerwę. Pomocy medycznej potrzebował Yeboah, który po kilku minutach wstaje z pomocą służb.

19:08

Wracamy do gry!

19:05

Niestety przerwa się przedłuża. Bramkarze muszą się dogrzewać.

19:01

Mamy chwilę przerwy. Po odpaleniu pirotechniki przez kibiców Legii, widoczność na stadionie wyraźnie zmalała.

18:59

Zmiana w Śląsku. Za Leivę wchodzi Rzuchowski.

18:58

Od dłuższego czasu gra toczy się w pobliżu pola karnego gospodarzy. Nawet po przechwytach, Śląsk ma problemy z wyprowadzeniem kontrataku.

18:58

Legia cały czas atakuje, ale trzeba przyznać, że piłkarze Śląska skutecznie się bronią.

18:55

Obie drużyny wróciły do gry z pierwszej połowy. Dużo walki i niedokładności.

18:51

Śląsk miał szansę zdobyć gola z rzutu wolnego z około 25 metra, ale strzał piłkarza gospodarzy poszybował nad bramką.

18:50

Zmiana w Śląsku. Schodzi Verdasca, w jego miejsce pojawia się Janasik.

18:46

Ależ zamieszanie w polu karnym Legii! Kacper Tobiasz dwukrotnie odbijał sytuacyjna piłkę!

18:45

Po kilku minutach spokoju, teraz rzut wolny w okolicach pola karnego będzie miał Śląsk.

18:41

Od początku drugiej połowy Legia stara się napierać. W polu karnym Śląska dużo zamieszania, ale bez klarownej sytuacji dla gości.

18:39

18:39

Dodatkowo, w miejsce Wszołka na boisko wszedł Baku.

18:36

Zmiana w Legii. Od początku drugiej połowy, Muciego zastąpi Carlitos.

18:21

Czas na przerwę! Momentami mecz we Wrocławiu może się podobać, ale głównie walka ma miejsce w środku pola, albo na przedpolu gospodarzy. Goście nie wykorzystali karnego, ale kilkukrotnie poważnie zagrozili rywalom i to oni wciąż są faworytami do odniesienia zwycięstwa.

18:21

W ostatniej akcji pierwszej połowy Legioniści ponownie zrobili zamieszanie w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale nic z tego nie wyszło.

18:18

Kolejna szansa Legii! Po dośrodkowaniu w pole karne, piłkę na słupek zgrał Yuri Ribeiro. Futbolówka wylądowała jeszcze pod nogami Rosołka, lecz ten nie zdołał się połapać w sytuacji i nie skorzystał z daru od losu.

18:17

Legioniści cały czas starają się atakować. Warszawiacy podnieśli tempo w końcówce pierwszej połowy.

18:14

Końcówka pierwszej połowy w końcu przynosi emocje. Schwarz ładnie minął kilku rywali, ale po strzale z dystansu piłka poszybowała na obwodnicę Wrocławia.

18:13

Nadal 0:0! We wcześniejszej części akcji Muci był na spalonym!

18:12

Strzał gwiazdy Legii z linii pola karnego wyglądał świetnie, ale gol może zostać nieuznany.

18:11

Bramka dla Legii! Josue odkupił winy i zmieścił piłkę w siatce!

18:10

Świetna szansa dla Śląska! Exposito i Yeboah zagrali świetną dwójkową akcję na pełnej szybkości, ale ostatecznie strzał tego drugiego sparował Tobiasz i skierował piłkę na słupek. Było blisko!

18:07

Legia cały czas stara się znaleźć drogę do bramki rywali, ale w najważniejszym momencie brakuje dokładności.

18:03

Nic z tego. Exposito niecelnie, a Legia nieporadnie próbowała wyprowadzić kontrę, co zakończyło się faulem w środkowej części boiska.

18:01

Będzie szansa dla Śląska. Jędrzejczyk fauluje rywala około 30 metrów od własnej bramki.

18:00

Dużym pozytywem tego meczu jest fakt, że na trybunach wrocławskiego stadionu zasiadło naprawdę wielu fanów, co na meczach Śląska nie zdarza się często.

17:59

Choć piłkarze grają już prawie 30 minut, oba zespoły oddały w sumie zaledwie 5 strzałów.

17:55

Po 23 minutach nadal 0:0.

17:54

Josue nie trafia! Karny został przyznany, ale gwiazdor Legii uderzył w zewnętrzną część prawego słupka.

17:53

Leszczyński dostał żółtą kartkę, a VAR sprawdza, czy rzut karny należy się drużynie gości. Do sytuacji doszło bowiem na samej linii.

17:52

Josue znakomicie znalazł Muciego, a ten, wychodząc sam na sam, został sfaulowany przez Leszczyńskiego.

17:52

Karny dla Legii!

17:52

W przypadku kontrataków, oba zespoły wyprowadzają je niewielką liczbą graczy.

17:51

Slisz stracił piłkę i momentalnie do sytuacji strzeleckiej doszedł Exposito. Tobiasz nie miał jednak problemów z obroną uderzenia, a sam strzelający był na spalonym.

17:47

Optycznie Legia nieco przeważa, ale nie przynosi to żadnych sytuacji.

17:45

Gra przeniosła się obecnie bliżej linii środkowej. Niewiele się dzieje.

17:43

Chwila przerwy w grze. Slisz i Schwarz zderzyli się głowami walcząc o piłkę w środku pola.

17:41

Niezła próba Victora Garcii. Piłkarz Śląska próbował wkręcić piłkę z rzutu rożnego, ale jeden z obrońców Legii w ostatniej chwili zareagował i wybił piłkę nad poprzeczkę.

17:38

Świetna szansa Śląska! Exposito miał stuprocentową okazję na strzelenie gola, ale znakomicie w bramce zachował się Tobiasz.

17:36

Legia znów w ataku, ale ma pewne problemy. Mladenović starał się zatańczyć z obrońcą na lewym skrzydle, ale skończyło się autem dla Śląska.

17:35

Nie minęło wiele czasu i Śląsk odpowiedział uderzeniem z dystansu. Piłka minęła jednak bramkę.

17:32

Legia szybko ruszyła do ataku. Już po 25 sekundach gry strzałem z dystansu popisał się Slisz, ale Leszczyński był na posterunku.

17:29

Zespoły są już gotowe do rozpoczęcia spotkania. Zaraz zaczynamy!

17:25

Dla Śląska jest to również ważny mecz ze względu na obchody 75. urodzin klubu.

17:24

W składach obu drużyn nie brakuje najlepszych piłkarzy. Zarówno Śląsk, jak i Legia, wystąpią w tym meczu w najmocniejszych zestawieniach.

17:21

Oczy kibiców reprezentacji Polski na pewno zwrócone będą w kierunku Artura Jędrzejczyka, który, według wielu, niezasłużenie otrzymał powołanie na mistrzostwa świata w Katarze. Dzisiejszy mecz może być dla niego dobrą okazją na udowodnienie swojej wartości.

17:19

Dla obu drużyn niedzielny mecz jest istotny. Śląsk walczy o solidne zakończenie pierwszej części sezonu w środku tabeli. Legia z kolei chce nadal utrzymywać się w kontakcie z liderującym Rakowem Częstochowa.

17:18

Witamy serdecznie na relacji z meczu 17. kolejki Ekstraklasy, Śląsk Wrocław - Legia Warszawa.