32' Alex Petkov
11'

11' Soma Novothny
27'

27' Tomasz Wojtowicz
36'

36' Łukasz Moneta
46'
46' Yegor Matsenko za Martin Konczkowski
61'
61' Patryk Klimala za Patrick Olsen
72'
72' Krzysztof Kurowski za Patryk Janasik
79'
79' Jakub Jezierski za Petr Schwarz
86'
86' Erik Exposito
90'
90' Yegor Matsenko
46'

46' Mateusz Bartolewski za Łukasz Moneta
67'

67' Michal Feliks za Miłosz Kozak
72'

72' Maciej Sadlok za Josema
75'

75' Michal Feliks
80'

80' Adam Vlkanova za Juliusz Letniowski
80'

80' Kacper Michalski za Przemyslaw Szur
90'

90' Michal Feliks
90'

90' Dante Stipica

Relacja z meczu Śląsk Wrocław - Ruch Chorzów

19:31

Poniżej podsumowanie meczu Śląsk Wrocław - Ruch Chorzów. Dziękujemy za śledzenie relacji na żywo i zapraszamy na kolejne relacje. Przed nami jeszcze jeden sobotni mecz Ekstraklasy między Rakowem Częstochowa a Widzewem Łódź.

19:24

Koniec meczu we Wrocławiu! Śląsk strzelił dwa gole, ale przegrywa 2:3! Tym samym Śląsk traci już pięć punktów do Jagiellonii Białystok!

90  + 4'

Ależ pudło Klimali! Exposito zagrał znakomicie w stronę dalszego słupka w polu karnym Ruchu. Klimala z kiksem!

90  + 2'

I jest 3:2! Jehor Matsenko świetnie wykorzystuje dośrodkowanie od Exposito!

90  + 1'

Cztery minuty doliczone do drugiej połowy.

86

I jest 3:1! Erik Exposito! Klimala powalczył na prawej stronie boiska i utrzymał się przy piłce. Exposito dostał piłkę w bardzo dobrym miejscu i mocnym strzałem zdołał pokonać Stipicę!

84

Michalski został zablokowany przez dwóch piłkarzy Śląska.

80

Kolejne zmiany. Za Petra Schwarza wchodzi Jakub Jezierski. W Ruchu Adam Vlkanova i Kacper Michalski wchodzą za Juliusza Letniowskiego i Przemysława Szura.

77

Na kwadrans przed końcem meczu kibice Śląska zaczęli opuszczać stadion.

75

I 3:0 dla Ruchu! Michał Feliks! Wójtowicz zagrał do Novothny'ego, znajdującego się w polu karnym Śląska. Węgier świetnie wypatrzył Feliksa, wbiegającego w okolice pola bramkowego. Leszczyński został pokonany z najbliższej odległości!

73

Teraz próbę Żukowskiego zablokował Filip Starzyński. Co za ofiarność w grze defensywnej Ruchu.

73

Stipica znakomicie broni strzał Żukowskiego! Co za forma Chorwata!

72

Zmiany w obu zespołach. W Ruchu za Josemę wchodzi Maciej Sadlok. Po stronie Śląska Krzysztof Kurowski zmienił Patryka Janasika.

71

Szymański blokuje uderzenie Leivy na bramkę Ruchu.

68

Kolejny raz Stipica wychodzi z bramki i piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu. Stipica zderzył się z Josemą przy wyjściu.

67

Michał Feliks wchodzi za Miłosza Kozaka.

66

Ciekawa próba Schwarza z woleja po rzucie rożnym. Uderzenie niecelne.

65

Matsenko i Klimala upadli w polu karnym Ruchu. Chwila przerwy.

64

Znakomite zagranie od Leivy do Klimali. Napastnik Śląska był blisko przejęcia piłki, ubiegł go jednak Stipica odważnym wyjściem z własnego pola karnego!

62

Klimala mógł zaliczyć świetne wejście! Napastnik Śląska stanął przed okazją do pokonania Stipicy. Bramkarz Ruchu jednak górą! Sędziowie nie zauważyli spalonego, więc Śląsk miał rzut rożny.

61

Zmiana w Śląsku. Patryk Klimala pojawia się na boisku w miejsce Patricka Olsena.

60

Przez chwilę Novothny cieszył się z gola na 3:0... gracz Ruchu był jednak na spalonym!

59

Kolejna dobra okazja Śląska! Olsen próbował uderzenia w polu karnym Ruchu. Piłka odbiła się od Szymańskiego i wyszła na rzut rożny!

57

Ależ pudło Śląska! Matsenko był bardzo blisko gola, ale jego strzał odbił się od jednego z zawodników Ruchu!

57

Exposito z dośrodkowaniem w pole karne Ruchu. Wybija piłkę Bartolewski.

55

Żukowski powalczył na prawej stronie boiska i po przepchnięciu Novothny'ego zdołał dośrodkować piłkę w pole karne. Potem piłka pojawiła się pod nogami Leivy na skraju pola karnego. Piłka po strzale Hiszpana trafiła w Miłosza Kozaka.

53

Letniowski oszukał trzech graczy Śląska balansem ciała. W późniejszej fazie akcji Janasik wybił piłkę.

52

Pokorny szukał dośrodkowania w pole karne Ruchu. Piłka złapana bez problemu przez Stipicę.

49

Matsenko ze świetnym wślizgiem blisko pola karnego! Kozak nie zdołał przejąć piłki przed graczem Śląska.

49

Groźny faul Josemy na Olsenie w środku boiska. Sędzia nie pokazuje zawodnikowi Ruchu żółtej kartki.

46

Kozak z pierwszą szansą w drugiej połowie. Ten strzał obronił Leszczyński!

46

Zaczęła się druga połowa.

46

Zmiany w obu zespołach. Po stronie Śląska wchodzi Jehor Matsenko za Martina Konczkowskiego. W Ruchu Mateusz Bartolewski zmienia Łukasza Monetę.

18:20

Koniec pierwszej połowy. Ruch prowadzi 2:0 ze Śląskiem po golach Novothny'ego i Wójtowicza.

45  + 1'

Ależ było niebezpiecznie w polu karnym Ruchu! Exposito zdołał oszukać dwóch defensorów i zagrał w głąb pola karnego. Tam piłka trafiła do Żukowskiego. Strzał piłkarza Śląska został jednak zablokowany przez Szymańskiego!

45  + 1'

Doliczona jedna minuta do pierwszej połowy we Wrocławiu.

45

Niecelne uderzenie Janasika z dystansu.

44

Świetne podanie do Janasika ze strony Leivy. Stipica zdążył jednak przed zawodnikiem Śląska i złapał piłkę!

43

Tym razem Żukowski z dośrodkowaniem z prawej strony. Schwarz jednak bez okazji do dobrego uderzenia.

42

Niezłe dośrodkowanie Leivy w stronę Schwarza, bez celnego strzału. Piłkarze Śląska domagali się karnego za zagranie ręką u Monety.

41

Ależ Śląsk marnuje okazję! Szur stracił piłkę na połowie Śląska, a Leiva zaczął kontratak. Exposito przebiegł kilkanaście metrów i zagrał prostopadle do Żukowskiego. Skrzydłowy Śląska miał kapitalną szansę, ale Stipica świetnie broni!

37

Głębokie dośrodkowanie Schwarza z rzutu wolnego, Stipica bez problemu złapał piłkę.

36

A teraz kartka dla Łukasza Monety za faul na Mateuszu Źukowskim.

33

Kozak upadł w polu karnym Śląska, sędzia dopatrzył się faulu w ataku.

32

Żółta kartka dla Petkova za trafienie Novothny'ego w twarz. Tego gracza zabraknie w następnej kolejce w starciu z ŁKS-em.

29

Ruch umiejętnie wychodzi spod pressingu po odzyskaniu piłki. Gra beniaminka na razie może się podobać.

27

I 2:0 dla Ruchu! Tomasz Wójtowicz! Kozak rozpoczął akcję Ruchu, zagrywając piłkę do Monety. Później piłka po strzale Starzyńskiego spadła pod nogi Wójtowicza, który pokonał Leszczyńskiego. Zapowiada się na sensację!

24

Teraz Ruch utrzymuje się nieco dłużej przy piłce, szuka miejsca na połowie Śląska. W jednej z głównych ról Miłosz Kozak.

22

Żółta kartka dla Exposito za dyskusję z arbitrem po faulu na Novothnym.

20

Kozak znów sprawił zagrożenie niedaleko bramki Śląska, wchodząc w drybling z Konczkowskim. Strzał gracza Ruchu został jednak obroniony przez Leszczyńskiego.

17

Śląsk szuka swojej okazji w ataku pozycyjnym, rozgrywając piłkę od lewej do prawej strony. Exposito oddał strzał z dystansu, piłka leciała jednak prosto w Stipicę.

14

Szczepan próbował uderzenia przewrotką po dośrodkowaniu Monety, piłka jednak poleciała w zupełnie inną stronę.

13

Kolejne dośrodkowanie od Kozaka z lewej strony. Tym razem jednak piłka mija Szczepana. Ruch jednak wznowi z rzutu rożnego.

11

I jest 1:0 dla Ruchu! Starzyński zaczął akcję od podania do Kozaka na lewą stronę. Potem Kozak odzyskał piłkę i znakomicie dośrodkował na głowę Novothny'ego!

10

Ciekawe zagranie od Leivy do Exposito, piłka jednak została podana zbyt mocno.

8

Wójtowicz przewrócił się na boisku bez kontaktu z rywalem. Z wahadłowym Ruchu chyba jednak jest wszystko w porządku.

7

Żukowski z płaskim zagraniem w pole karne Ruchu, Olsen jednak nie przeciął piłki. Dobra próba gospodarzy.

5

Dośrodkowanie Śląska z rzutu rożnego, Ruch jednak radzi sobie z tą sytuacją. Nieudana próba kontrataku, Szczepan nie utrzymał piłki w boisku.

3

Dośrodkowanie Leivy z lewej strony zostało wybite przez zawodników Ruchu.

2

Niecelne długie podanie od Leszczyńskiego. Ruch rozpoczyna od wrzutu z autu.

1

Zaczynamy spotkanie we Wrocławiu!

17:29

Oba zespoły wychodzą już na murawę, za parę chwil pierwszy gwizdek.

17:23

W rundzie jesiennej, w meczu na Stadionie Śląskim, Ruch zremisował 2:2 ze Śląskiem.

17:21

Sędzią tego spotkania jest Wojciech Myć.

17:20

- Nie chcemy szukać szczęścia, my chcemy temu szczęściu dopomóc - mówił Janusz Niedźwiedź, trener Ruchu tuż przed meczem.

17:19

A taki skład wybrał trener Ruchu: Stipica - Szur, Szymański, Josema - Wójtowicz, Starzyński, Letniowski, Moneta - Szczepan, Novothny - Kozak. W przypadku Ruchu brakuje Patryka Stępińskiego (choroba), a kontuzjowany jest Robert Dadok czy Wiktor Długosz.

17:17

Oto skład Śląska: Leszczyński - Janasik, Petkov, Petrov, Konczkowski - Pokorny, Olsen - Nahuel, Schwarz, Żukowski - Exposito. Poza kadrą ze względu na uraz jest Łukasz Bejger, ale ma wrócić do gry na mecz z ŁKS-em.

17:15

Czy walka o mistrzostwo Polski będzie jeszcze bardziej zacięta? Po remisie 2:2 między Jagiellonią Białystok a Pogonią Szczecin sytuację może wykorzystać Śląsk Wrocław. Zespół prowadzony przez Jacka Magierę zbliży się na dwa punkty do lidera, jeśli pokona u siebie Ruch Chorzów. Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej na żywo w Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE. Mecz rozpocznie się o godz. 17:30.