Lech Poznań
36'
36' Marcin Flis
63'
63' Jonathan de Amo za Konrad Wrzesiński
74'
74' Koki Hinokio za Mateusz Mak
79'
79' Fabian Piasecki
82'
82' Wiktor Kłos za Maksymilian Sitek
82'
82' Kamil Kościelny za Mateusz Żyro
82'
82' Bozhidar Chorbadzhiyski za Grzegorz Tomasiewicz
90'
90' Bozhidar Chorbadzhiyski
46'

46' Joel Pereira za Lubomir Satka
69'

69' Dani Ramirez za Adriel Ba Loua
84'

84' Artur Sobiech za Joao Amaral
84'

84' Antonio Milić

Relacja z meczu Stal Mielec - Lech Poznań

90  + 4'

26 strzałów, 8 celnych, 0 goli - taki jest bilans Lecha Poznań w tym spotkaniu. Lech dominował, ale nie zdołał pokonać Stali Mielec. To kolejna niespodzianka w wykonaniu drużyny Adama Majewskiego, ale Lech nadal po tej kolejce będzie liderem ekstraklasy. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na żywo na Sport.pl.

90  + 4'

Koniec meczu! Lider traci punkty w Mielcu! Stal Mielec - Lech Poznań 0:0!

90  + 4'

Strączek! Kapitalna interwencja bramkarza Stali w ostatniej akcji meczu! Milić uderzył z kilku metrów, ale Strączek wyciągnął się jak struna i wyciągnął piłkę!

90  + 2'

Żółta kartka dla Czorbadżijskiego.

90  + 1'

Ishak wywalczył rzut rożny.

90

Cztery minuty doliczone do tego spotkania.

89

Piasecki uderza wysoko nad bramką Lecha.

88

Długa piłka w kierunku Kłosa, ten przewracany przez Tibę i Portugalczyk musiał faulować około 30 metrów od bramki Bednarka.

87

Kolejny rzut rożny dla Lecha.

85

Kolejny rzut rożny dla Lecha, ale dobrze na przedpolu interweniował Strączek.

84

Sobiech zmienia Amarala w Lechu.

83

Potrójna zmiana w Stali! Schodzą Żyro, Tomasiewicz i Sitek, a wchodzą Kościelny, Czorbadżijski i Kłos.

81

Znowu spudłował Ishak! Piękna akcja Lecha, Ramirez idealnie centruje na piąty metr, ale Ishak strzela nad poprzeczką!

79

Żółta kartka dla Piaseckiego.

78

Pierwszy celny strzał Stali i to nie jeden! Sytuacyjne uderzenie Hinokio odbija Bednarek, po chwili uderza De Amo, ale też skutecznie bramkarz Lecha!

76

Kolejna składna akcja Lecha, jednak sędzia asystent dopatrzył się spalonego Ramireza.

74

Hinokio zmienia Maka.

73

Ramirez! Hiszpan oddał bardzo dobry strzał z dystansu, jednak znów Strączek był czujny! Po chwili po rzucie rożnym główkował Salamon, ale za lekko, by zaskoczyć bramkarza.

72

Wreszcie było groźnie! Po rzucie rożnym kąśliwy strzał oddał Rebocho, ale odbił piłkę Strączek!

71

Kamiński wywalczył rzut rożny.

69

Zmiana w Lechu. Schodzi Ba Loua, wchodzi Ramirez.

69

Niezła płaska centra Pereiry, ale przeleciała ona przez pole bramkowe Stali bez zamknięcia akcji w wykonaniu gości. Po chwili bardzo niecelny strzał oddał Amaral!

67

Lech naciera, ale defensywa Stali na razie spisuje się naprawdę przyzwoicie.

64

Piasecki uderzył zaskakująco z dystansu, ale tylko w boczną siatkę!

63

De Amo zmienia w Stali Wrzesińskiego.

61

Akcja Lecha kończy się uderzeniem z 16 metrów z pierwszej piłki w wykonaniu Karlstroma. Piłka wyraźnie mija bramkę Stali.

59

Flis ucierpiał w starciu powietrznym, ale podnosi się bez interwencji medycznej.

58

Kamiński wywalczył rzut rożny dla Lecha, ale ponownie nie było blisko gola dla Lecha.

54

Rzut rożny dla Lecha nie przyniósł zagrożenia dla bramki Strączka.

53

Kamiński raz jeszcze, ale tym razem jego uderzenie z kilkunastu metrów było bardzo niecelne.

52

Poprzeczka! Po dośrodkowaniu Pereiry Kamiński uprzedził wychodzącego z bramki Strączka, ale jego strzał głową obił tylko poprzeczkę bramki Stali!

51

Bednarek łapie dośrodkowanie Tomasiewicza.

50

Teraz w dobrej sytuacji znalazł się Mak, ale i on był na spalonym.

48

Ishak wykorzystuje sytuację sam na sam ze Strączkiem, ale był na bardzo wyraźnym spalonym.

47

Tiba pod naciskiem obrońców uderzył za lekko z kilkunastu metrów, by pokonać Strączka. Po chwili akcja w drugim polu karnym, gdzie Mak przewrócił się w starciu z obrońcami Lecha, ale o karnym nie było mowy.

46

Rozpoczynamy drugą część spotkania! Jedna zmiana w Lechu - Pereira za Satkę.

45

Lech jest dziś wyraźnie lepszy, dominuje na boisku, ale nie potrafi podkręcić tempa, przez co nie stwarza wielu sytuacji bramkowych. Stal z kolei bez jakiegokolwiek strzału w pierwszej połowie - ani celnego, ani niecelnego. Oby druga połowa była lepsza w wykonaniu obu drużyn.

45

Koniec pierwszej połowy. Bezbramkowy remis w Mielcu po 45 minutach.

43

Pierwsza groźniejsza akcja Stali! Przedarł się prawym skrzydłem Sitek, wpadł w pole karne, ale jego ostra centra nie znalazła adresata.

42

Strzał Tiby zablokowany, jeszcze Portugalczyk próbował centrowac w kierunku Ishaka, ale tego uprzedził Wrzesiński. Po chwili techniczne uderzenie Ba Louy było wyraźnie niecelne.

41

Prosta strata Stali i kontra Lecha! W dobrej sytuacji Ishak mógł zagrać do Kamińskiego, ale zdecydował się na strzał i to uderzenie było słabiutkie. Odbitą od obrońcy piłkę złapał Strączek.

40

Kamiński lewą flanką wpadł z piłką w pole karne, ale jego dośrodkowanie zostało zablokowane i przejął piłkę Strączek.

39

Kolejna próba długiego podania za linię obrony Stali. Kiksuje Getinger, ale na jego szczęście przejmuje piłkę Strączek.

38

Ishak! Świetne podanie za linię obrony do Amarala, ten wycofał piłkę na szósty metr do Ishaka, który w bardzo dobrej sytuacji uderza wysoko nad poprzeczką!

37

Jeszcze jedno uderzenie z dystansu Rebocho, ale zupełnie nieudany.

37

Rebocho zdecydował się na strzał z rzutu wolnego, jednak uderzył obok bramki Stali!

36

Szarżował prawym skrzydłem Ba Loua, faulem taktycznym zatrzymał go blisko narożnika pola karnego Marcin Flis. Żółta kartka.

33

Urwał się prawym skrzydłem Ishak, ale w szybkiej akcji Lecha dośrodkował bardzo niedokładnie w kierunku Amarala.

32

Wreszcie celny strzał Lecha. Z dystansu uderzył Amaral, ale pewnie złapał piłkę Strączek.

30

Kolejna próba akcji ofensywnej Lecha, tym razem dogranie Kamińskiego nie przyniosło uderzenia na bramkę Stali.

28

Raz jeszcze Ba Loua, jednak po jego dośrodkowaniu do piłki przed bramką nie zdążył szczupakiem Tiba!

26

Karlstrom zagrał piętą w pole karne do Ba Louy, jednak tego zatrzymała defensywa Stali.

24

Rebocho przedarł się lewym skrzydłem, ale jego dośrodkowanie wybijają stoperzy Stali.

22

Siadło nam to spotkanie. Od kilku minut Lech rozgrywa piłkę na połowie Stali, ale bez podkręcenia tempa.

19

Teraz i Lech obniżył tempo swojej gry, przez co na boisku dzieje się niewiele. Na spalonym złapany został Ishak.

16

Długie, ale i za długie podanie na lewe skrzydło do Kamińskiego. Od bramki rozpocznie Strączek.

14

Źle rozegrany rzut rożny przez lidera ekstraklasy kończy się bardzo udanym uderzeniem Ishaka.

12

Amaral! Było groźnie! Portugalczyk uderzył z 20 metrów minimalnie nad poprzeczką!

10

Kolejne dośrodkowania w pole karne Stali Mielec, jednak bardzo niedokładne. Nie było żadnych szans na strzał na bramkę Strączka.

9

Na razie to spotkanie jest zdecydowanie pod dyktando Lecha. Stal jeszcze nie stworzyła ani jednej groźnej akcji.

7

Uderzenie z dystansu Karlstroema było bardzo niedokładne.

6

Ba Loua wywalczył dla Lecha rzut rożny.

5

Salamon próbował zaskoczyć Strączka z własnej połowy, jednak uderzył obok bramki.

3

I już pierwsza setka dla Lecha! Po doskonałym prostopadłym podaniu Ba Louy Ishak w sytuacji sam na sam uderza obok bramki!

1

Rozpoczynamy mecz w Mielcu!

20:27

Piłkarze obu drużyn wychodzą na plac gry!

20:27
20:27

Sędzią spotkania będzie Paweł Raczkowski z Warszawy.

20:26

Ławka rezerwowych Stali: Gliwa, Granlund, Czorbadzijski, Kościelny, Kłos, Kort, Hinokio, De Amo, Szczutowski.

20:25

Skład Stali Mielec: Strączek - Wrzesiński, Żyro, Flis, Getinger - Matras - Mak, Tomasiewicz, Urbańczyk, Sitek - Piasecki.

20:25

Ławka rezerwowych Lecha: Mrozek - Pereira, Ramirez, Skóraś, Murawski, Skrzypczak, Kwekweskiri, Czerwiński, Sobiech.

20:24

Skład Lecha Poznań na ten mecz: Bednarek - Šatka, Salamon, Milić, Rebocho - Ba Loua, Karlström, Tiba, Kamiński - Amaral - Ishak.

20:22

Faworyta tego spotkania łatwo wskazać. Jest nim oczywiście Lech Poznań, który z 27 punktami zdobytymi w 12 meczach prowadzi w tabeli ekstraklasy. Kolejorz wygrał też trzy ostatnie mecze ligowe i z pewnością będzie celował w Mielcu w czwarte zwycięstwo z rzędu. Stal jednak jest pozytywnym zaskoczeniem tego sezonu. Drużyna Adama Majewskiego była typowana do spadku, tymczasem aktualnie jest na dziewiątym miejscu w tabeli z dorobkiem 16 punktów. Czy i dziś Stal zdoła sprawić niespodziankę i urwać punkty "Kolejorzowi"?

20:21

Witamy serdecznie na relacji na żywo z meczu 13. kolejki ekstraklasy, w którym Stal Mielec zmierzy się z Lechem Poznań! Pierwszy gwizdek o 20:30!