• Joao Amaral (22') , Mikael Ishak (45')
Warta Poznań
Lech Poznań
2'
2' Michał Kopczyński za Łukasz Trałka
10'
10' Michał Kopczyński
22'

22' Joao Amaral
24'

24' Jesper Karlstroem
30'

30' Dawid Kownacki
45'

45' Mikael Ishak
46'
46' Aleksandr Pawlowec za Dawid Szymonowicz
61'
61' Jayson Papeau za Miłosz Szczepański
61'
61' Niilo Maeenpaeae za Milan Corryn
75'
75' Robert Ivanov
82'
82' Niilo Maeenpaeae
90'
90' Michał Jakóbowski za Jakub Kiełb
78'

78' Adriel Ba Loua za Dawid Kownacki
84'

84' Nika Kvekveskiri za Jesper Karlstroem
84'

84' Dani Ramirez za Joao Amaral

Relacja z meczu Warta Poznań - Lech Poznań

90  + 3'

Koniec meczu. Lech wygrał z Wartą 2:1 i przybliżył się do zdobycia mistrzostwa Polski. Drużyna Macieja Skorży ma pięć punktów przewagi nad Rakowem Częstochowa, ale też mecz rozegrany więcej.

90  + 1'

Jakóbowski zmienił Kiełba. Ostatnia zmiana w Warcie.

90

Sędzia doliczył trzy minuty.

88

Murawski ucierpiał w starciu z rywalem. Na chwilę zszedł z boiska, ale już wrócił.

84

Dwie zmiany w Lechu. Schodzą Amaral i Karlstrom, a wchodzą Ramirez i Kwekweskiri.

82

Świetna szansa Lecha. Ba Loua podał Ishakowi, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem, strzelił tuż obok słupka.

80

Nieudana kontra Lecha. Nieporozumienie między piłkarzami.

79

Kolejna nieudana akcja Lecha w ofensywie.

78

Zmiana w Lechu. Za Kownackiego wchodzi Ba Loua.

75

Żółta kartka dla Ivanova.

75

Mecz ogląda 4820 kibiców.

73

Castanieda strzelał z 18 metrów, ale zbyt lekko i w środek bramki.

72

Wydaje się, że Warta nie ma żadnych atutów, by doprowadzić do wyrównania.

70

Teraz Lech cofnięty na swojej połowie. Czyżby teraz chciał przeprowadzić skuteczną kontrę?

69

Jeśli Lech strzeli 3 gola, to zamknie mecz. Jeśli straci drugą bramkę, może zrobić sobie kłopot.

66

- Mecz w drugiej połowie jest rozgrywany w spokojnym tempie - mówi Tomasz Wieszczycki, komentujący mecz w Canal+Sport. Trudno się z jego słowami nie zgodzić.

64

Lech cały czas bez zmian. W Warcie już cztery zmiany.

63

Ishak dostał dobre podanie na 18 metr, wychodził sam na sam z bramkarzem, ale Szwed źle przyjął piłkę i dogonił go Ivanov i zabrał piłkę.

61

Dwie zmiany w Warcie. Schodzą Szczepański i Corryn, a wchodzą Papeau i Maenpaa.

60

Nieudane dośrodkowanie Kamińskiego.

58

Na razie słaba druga połowa meczu. Niewiele dzieje się ciekawego.

56

Po rzucie rożnym Kownacki strzelał głową z pięciu metrów, ale obok słupka.

52

Zespołowa akcja Lecha, Ishak strzelał z 14 metrów, ale zbyt lekko i Grobelny pewnie złapał piłkę.

47

Zmiana w przerwie w Warcie. Za Szymonowicza wszedł Pavlovets.

46

Początek drugiej połowy.

45  + 4'

Koniec pierwszej połowy. Lech przegrywał 0:1 po 10. minutach, ale potrafił się podnieść i już do przerwy prowadzi 2:1, będąc drużyną zdecydowanie lepszą.

45  + 4'

Jak padła bramka? Po rzucie rożnym piłkę przejął Rebocho, podał z lewej strony po ziemi na piąty metr do Ishaka, który tylko dostawił nogę. Z drugiej strony był zupełnie nie pilnowany przez obrońców Warty.

45  + 4'

GOOOOOOOOOOOL DLA LECHA POZNAŃ! - ISHAK!

45  + 3'

Amaral strzelał mocno z 18 metrów, ale trafił w obrońcę.

45  + 1'

Dobra akcja Lecha. W polu karnym piłkę dostał Ishaak, ale uderzył bardzo mocno i bardzo niecelnie.

45

45

Lech w ciągu 180 sekund dwa razy pomylił się przy wyprowadzeniu piłki z własnego pola karnego. Teraz po przechwycie, fatalnie strzelił Kupczak.

43

Lech po zdobyciu wyrównującego gola, gra nieco słabiej.

40

Tak padł wyrównujący gol dla Lecha.

38

Lech cały czas gra wysokim pressingiem. Warta często traci piłkę po niedokładnym podaniu bramkarza, który zaczyna akcję.

35

Frank Castaneda strzelał z boku pola karnego mocno, ale w boczną siatkę.

32

Kiełb strzelał głową, a właściwie podawał z 13 metrów i pewnie piłkę złapał van der Hart.

32

Tak żegnano Łukasza Trałkę.

30

Żółta kartka dla Kownackiego za faul na bramkarzu.

27

Warta momentami rozpaczliwie się broni. Lech dominuje.

25

Trzeba podkreślić, że przy wyrównującej bramce dla Lecha skandalicznie zachował się Miłosz Szczepański. Na 18 metrze zgrał piłkę wprost pod nogi rywala.

23

Karlstrom otrzymał żółtą kartkę za przerwanie kontry Warty.

22

Jak padła bramka? Fatalnie przed polem karnym Warty zgrał piłkę Miłosz Szczepański, wprost pod nogę rywala. Amaral uderzył pięknie lewą nogą z 16 metrów, w okienko bramki.

22

GOOOOOOOOOOOL DLA LECHA POZNAŃ!!!! AMARAL - 1:1.

20

Lech coraz bliżej wyrównania. Zespołowa akcja poznanian na jeden kontakt. Piłkę dostał Kamński, strzelił z dwunastu metrów, ale nad poprzeczką.

19

Ivanov dośrodkował do wbiegającego z prawej strony Grzesika, ale obrońca Warty zdołał tylko z końcowej linii podać w ręce bramkarza Lecha.

18

Koronkowa akcja Lecha. Ishaak dostał piłkę na 15 metrze, strzelił mocno, ale wysoko nad bramką.

16

Niezłe dośrodkowanie Pereiry z prawej strony do Amarala na czwarty metr, ale zabrakło niewiele.

15

Kownacki strzelał z ponad 30 metrów, ale wysoko, wysoko nad bramką.

12

Dalekie podanie po wznowieniu do Kownackiego, ale napastnik Lecha jej nie opanował.

11

Jak padła bramka? Kopczyński strzelił pewnie po ziemi w lewą stronę bramkarza, a van der Hart rzucił się w prawą stronę.

10

GOOOOOOOOOOOOL DLA WARTY POZNAŃ! MICHAŁ KOPCZYŃSKI!

9

Mickey van der Hart faulował Corryna i jest jedenastka.

8

Rzut karny dla Warty!

7

Dobra kontra Lecha. Ishaak strzelał z 18 metrów, ale tuż obok słupka. Nie ma 18. gola tego zawodnika w tym sezonie.

5

Lech próbuje wysokiego pressingu, ale Warta nieźle sobie radzi.

3

Łukasz Trałka już na ławce ze łzami w oczach.

2

Głośne "Łukasz Trałka, Łukasz Trałka" słychać na trybunach. Trałka właśnie dziś zakończył karierę. Oddał opaskę kapitańską Jakubowi Kiełbowi.

15:04

Początek meczu. Szpaler dla Łukasza Trałki. Doświadczony pomocnik już schodzi z boiska.

15:01

Pamiątkowe koszulki dla Łukasza Trałki z numerami 6 i 431. 6 bo często grał z tym numerem na koszulce i 431, bo tyle zagrał spotkań w ekstraklasie.

14:59

Kilka tysięcy widzów w Grodzisku Wielkopolskim.

14:55

Aktualnym liderom ekstraklasy zabrakło w składzie Michała Skórasia. Całe szczęście, że zawodnik "Kolejorza" nie ma problemów zdrowotnych. Pauzować musi za kartki. W ostatnim meczu z Piastem sędzie pokazał mu czwarty żółty "kartonik" w tym sezonie i dlatego w derbach nie zagra.

14:52

Lech Poznań siedem razy w historii sięgał po mistrzostwo Polski. Ostatni raz dokonał tego w 2015 roku.

14:47

Tak wygląda skład Warty: Grobelny - Grzesik, Trałka, Szymonowicz, Ivanov, Kiełb - Casta?eda, Kupczak, Miguel Luis, Szczepański - Corryn Rezerwowi: Lis - Mäenpää, Jakóbowski, Kopczyński, Szelągowski, Matuszewski, Pawłowiec, Szeibe, Papeau

14:46

Tak wygląda skład Lecha: van der Hart - Pereira, Šatka, Milić, Rebocho - Kownacki, Murawski, Karlström, Kamiński - Amaral - Ishak Ławka rezerwowych: Bednarek - Douglas, Kędziora, Ramirez, Czekała, Tiba, Skrzypczak, Kvekveskiri, Ba Loua

14:46

Gdyby Raków nie wygrał z Zagłębiem Lubin, a Lech wygra z Wartą, to już dzisiaj Maciej Skorża może świętować mistrzostwo Polski

14:45

Lech Poznań ma 68 punktów i jak wygra będzie mieć 5 pkt przewagi nad Rakowem. Ten zagra swój mecz o 17:30

14:45

Dzień dobry! Zapraszamy na relację z derbów Poznania. Warta Poznań gra z Lechem Poznań. Początek meczu o 15