Widzew Łódź
9'

9' Lindsay Rose
30'

30' Mattias Johansson
42'

42' Bartosz Kapustka
45'

45' Artur Jędrzejczyk
46'
46' Jordi Sanchez za Juljan Shehu
46'
46' Patryk Lipski za Juliusz Letniowski
63'
63' Bartłomiej Pawłowski
80'
80' Jordi Sanchez
88'
88' Kristoffer Normann Hansen za Dominik Kun
89'
89' Serafin Szota za Bartłomiej Pawłowski
90'
90' Bozhidar Chorbadzhiyski
90'
90' Patryk Lipski
71'

71' Maciej Rosołek za Bartosz Kapustka
78'

78' Rafał Augustyniak za Ernest Muci
87'

87' Robert Pich za Makana Baku
87'

87' Bartosz Slisz za Igor Kharatin

Relacja z meczu Widzew Łódź - Legia Warszawa

90  + 10'

Dziękujemy za relację!

90  + 10'

Koniec meczu! Legia wygrywa 2:1 z Widzewem po golach Johanssona i Kapustki, strzelonych jeszcze w pierwszej połowie.

90  + 9'

Dośrodkowanie z prawego skrzydła, piłka spadła idealnie na głowę Lipskiego, który z kilku metrów trafił do siatki. Widzew jeszcze walczy!

90  + 9'

GOL DLA WIDZEWA W 99. MINUCIE!

90  + 7'

Wreszcie Widzew skupił się na grze w piłkę zamiast na faulowaniu rywali. Dośrodkowanie Nunesa w pole karne Legii, ale prosto w ręce Tobiasza.

90  + 3'

Sporo chaosu na boisku, ale brakuje składnych akcji. Widzew nie zbliża się nawet do odrobienia strat.

90

Aż dziesięć minut doliczonych do drugiej połowy.

89

To mogło być już 3:0 dla Legii! Wszołek znalazł się w sytuacji sam na sam, ale Ravas obronił jego strzał, po czym piłka trafiła jedynie w poprzeczkę. Rzut rożny dla Legii.

86

Stępiński dośrodkował w pole karne, Terpiłowski uderzał głową, ale za słabo, by zaskoczyć Tobiasza.

83

Wznawiamy grę po trzech minutach przerwy.

81

Mecz przerwany! Mnóstwo przedmiotów zostało rzuconych przez kibiców Widzewa na murawę.

80

Robi się gorąco. Jordi Sanchez ukarany żółtą kartką za atak na Rose'a. Tymczasem z trybun poleciały różne przedmioty na murawę.

78

A więc jednak! Stępiński był na pozycji spalonej, a więc gola nie ma. Legia nadal prowadzi 2:0.

76

Trwa analiza VAR. Sędziowie analizują, czy podczas dośrodkowania Lipskiego Stępiński nie był na pozycji spalonej.

75

Rzut rożny dla Widzewa. Dośrodkowanie Nunesa za mocna, Lipski dośrodkował z drugiej strony boiska idealnie na głowę Stępińskiego, który strzałem głową z kilku metrów pokonał Tobiasza.

75

Gol kontaktowy dla Widzewa!

72

I mamy kolejną kontrowersję. Pawłowski wybiegał na czystą pozycję po rzucie wolnym, ale potknął się o jednego z piłkarzy Legii, domagając się rzutu karnego. Gwizdek sędziego jednak milczy.

69

Terpiłowski huknął sprzed pola karnego na bramkę Tobiasza. Ale znów niecelnie.

65

Muci zablokowany w polu karnym Widzewa przez Czorbadzijskiego. Obrońcy Widzewa wybijają piłkę.

62

Jędrzejczyk faulowany przez Pawłowskiego. Atak od tyłu, spóźniony i Marciniak nie miał wątpliwości - pokazał piłkarzowi Widzewa żółtą kartkę.

60

Widzew nie przestaje atakować, jednak kolejne dośrodkowanie w pole karne jest wykonane niecelnie. Piłka w rękach Tobiasza.

57

Zamieszanie w polu karnym Legii. Piłka na chwilę ugrzęzła przed bramką Tobiasza, ale ostatecznie obrońcy Legii wybijają piłkę na rzut rożny.

54

Fatalny błąd i wielkie szczęście Tobiasza! Bramkarz Legii wybijając piłkę trafił w Jordiego, ten czekał w polu karnym, aż piłka spadnie mu na głowę, ale Tobiasz zdążył dobiec do piłki i wypiąstkować ją z pola karnego.

52

Co zrobił Terpiłowski?! Bardzo trudno będzie mu o stworzenie lepszej okazji, mógł znaleźć się z piłką sam na sam z Tobiaszem, ale... poślizgnął się i upadł. Nie zdołał już oddać strzału, co więcej, błyskawicznie stracił piłkę.

51

Lipski otrzymał w polu karnym od Kuna, ale obrońcy Legii skutecznie bronią jego strzał.

49

Kolejny strzał na bramkę Tobiasza. Tym razem próbował Pawłowski, ale także spudłował.

47

Widzew ruszył do ataku tuż po przerwie. Nunes znalazł się w pozycji do strzału, jednak uderzył wysoko ponad bramką.

46

Wracamy do gry!

45

Obydwa zespoły wracają na murawę.

45  + 3'

Koniec pierwszej połowy! Legia prowadzi w Łodzi z Widzewem 2:0 po bramkach Johanssona i Kapustki.

45  + 2'

Małe zamieszanie w polu karnym Legii. Tobiasz zamienił kilka słów z jednym z piłkarzy Widzewa, Szymon Marciniak musiał go uspokajać. W międzyczasie za dyskusje żółtą kartką ukarany Jędrzejczyk.

45

Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

43

I jest gol! Choć Josue zagrał piłkę ręką, gol został uznany. A zatem 2:0 dla Legii!

42

Czy gol będzie uznany? Trwa analiza VAR, dotycząca zagrania piłki ręką przez Josue w początkowej fazie akcji.

42

Wszołek otrzymał piłkę na prawym skrzydle, płasko dośrodkował piłkę w pole karne, Kapustka uderzył z powietrza, a piłka po odbiciu od Muciego wpadła do siatki.

42

I jest 2:0 dla Legii! Kapustka pokonuje Ravasa!

40

Akcja Widzewa. Shehu uderzył z linii pola karnego, ale piłka poszybowała nad bramką Tobiasza.

38

Spore zamieszanie w środku pola. Żadna ze stron nie jest w stanie zbudować groźnego ataku pod bramką rywala.

35

Piłkarze Widzewa szybko zostali zmuszeni do cofnięcia się do defensywy. Niewiele jednak wynika z ataków Legii.

33

Dośrodkowanie z rzutu rożnego, ale niecelne uderzenie Stępińskiego. Od bramki zacznie Tobiasz.

32

Widzew natychmiast chce odrobić straty. Rzut rożny, Tobiasz niepewnie wybija piłkę, ale strzał zablokowany. Jeszcze jeden rzut rożny.

30

Josue zagrał na prawe skrzydło do Wszołka, ten odegrał do Muciego, który stał tyłem do bramki. Dlatego wycofał piłkę do Johanssona, który technicznym uderzeniem po ziemi pokonał Ravasa.

30

I jest bramka dla Legii! Kapitalne uderzenie Johanssona sprzed pola karnego!

28

Mladenović uderzał sprzed pola karnego, jego uderzenie zostało zablokowane, ale piłka spadła pod nogi Baku, który także próbował strzału. Wysoko nad bramką Ravasa.

27

Piłkarze Widzewa przesuwają się coraz wyżej z linią defensywy. Legia zmuszona do gry na własnej połowie.

25

To mogła być bramka dla Legii! Dobre zagranie na lewe skrzydło do Baku, ten odegrał przed bramkę Ravasa, ale żaden z piłkarzy Legii nie zdołał skierować piłki w stronę bramki, którą opuścił bramkarza Widzewa. Ale nawet gdyby im się to udało, gola by nie było - Baku był na spalonym.

22

Rzut rożny dla Widzewa. Piłkarze Legii wybijają piłkę przed pola karne, Danielak uderza z 18-metrego, ale będzie chciał zapomnieć o tym strzale jak najszybciej. Od autu zacznie Legia.

20

Przerwa w grze. Josue leżał przez chwilę na murawie po starciu z jednym z rywali. Na szczęście dla Legii, Josue jest już gotowy do gry.

19

Piłkarze Legii utrzymują się przy piłce w środku pola.

17

Wydawało się, że Legia zaczyna przejmować inicjatywę na boisku. Ale to błędne wrażenie. Znów na boisku zapanował chaos w środku pola.

15

Legia wychodziła z kolejnym atakiem. Silne zagranie do Baku na lewe skrzydło, ale zbyt silne, by skrzydłowy Legii dobiegł do piłki.

13

Muci uderzył z dystansu, ale obrońcy Widzewa skutecznie zablokowali jego strzał.

10

Zamieszanie w polu karnym Widzewa! Legia ruszyła z kolejnym atakiem, piłka spadła pod nogi Kapustki, ale wokół niego było zbyt wielu obrońców Widzewa, przez co Kapustka nie był w stanie oddać strzału.

8

I jest pierwsza kartka. Rose ukarany żółtą kartką za faul na Pawłowskim przy wyjściu do kontry Widzewa.

6

Wszołek kolejny raz agresywnie atakuje Nuneza. Kolejny faul. Na razie jeszcze bez kartek.

5

Piłkarze Legii rozgrywali piłkę, ale tracą ją po wysokim pressingu Widzewa. Szybkie dośrodkowanie w pole karne Legii, ale Letniowski nie sięgnął piłki.

3

Piłkarze Widzewa spokojnie rozgrywają piłkę w środku pola.

1

I już pierwszy strzał na bramkę Widzewa! Kun popełnił fatalny błąd, Baku dopadł do piłki przed polem karnym i oddał strzał, ale bardzo niecelny. Od bramki zacznie Ravas.

1

20:29

Piłkarze obydwu zespołów wychodzą na murawę, wyprowadzani przez Szymona Marciniaka.

20:17

Z kolei ostatni mecz Widzewa z Legią w ekstraklasie to listopad 2013 roku. Wówczas wygrała Legia, także 1:0.

20:17

Ostatni raz Widzew zagrał z Legią w listopadzie 2020 roku w Pucharze Polski. Wówczas lepszy był stołeczny klub, który wygrał w Łodzi 1:0.

20:14

Dobry wieczór! Zapraszamy na relację z hitowego meczu 5. kolejki piłkarskiej, w którym Widzew Łódź zmierzy się z Legią Warszawa.