• Airam Cabrera (86') , Filip Piszczek (90')
Wisła Kraków
Cracovia
14'
14' Krzysztof Drzazga
19'
19' Marko Kolar
32'
32' Mateusz Lis za Michał Buchalik
35'

35' Cornel Rapa
55'
55' Kamil Wojtkowski za Krzysztof Drzazga
59'
59' Jakub Błaszczykowski
68'
68' Vullnet Basha
74'
74' Łukasz Burliga
80'
80' Patryk Plewka za Marko Kolar
90'
90' Marcin Wasilewski
60'

60' Michal Siplak za Cornel Rapa
60'

60' Filip Piszczek za Sergiu Hanca
70'

70' Milan Dimun za Damian Dąbrowski
74'

74' Mateusz Wdowiak
86'

86' Airam Cabrera
90'

90' Filip Piszczek

Relacja z meczu Wisła Kraków - Cracovia

90  + 7'

Koniec meczu! Wisła wygrywa 3:2!

90  + 6'

Jeszcze szansa dla Cracovii po rzucie rożnym, ale Gol ostatecznie faulował Lisa!

90  + 3'

3:2! Filip Piszczek po dośrodkowaniu z rzutu rożnego! Cracovia walczy do końca!

90

Pięć minut doliczonych do drugiej połowy.

89

Kartka dla Wasilewskiego.

86

Świetna akcja Janusza Gola, który wypatrzył Cabrerę i mamy 3:1.

60

Dośrodkowanie Peszki z lewej strony i Błaszczykowski świetnie, z powietrza w krótki róg nie daje szans Peskoviciowi!

59

JAKUB BŁASZCZYKOWSKI! 3:0!

55

Druga wymuszona zmiana w Wiśle. Z kontuzją zszedł Drzazga, a w jego miejsce Wojtkowski.

53

Niecelne uderzenie Peszki.

50

Fatalny błąd Peskovicia, który trafił piłką w wiślaka, przed szansą stanął Drzazga, ale uderzył obok!

49

I jeszcze jeden rzut wolny dla Cracovii i jeszcze jedno uderzenie w mur.

48

Rzut wolny dla Cracovii, ale uderzenie Gola zatrzymało się na murze Wisły.

46

Początek drugiej połowy.

18:55
45  + 7'

Przerwa. Po golach Drzazgi i Kolara Wisła prowadzi z Cracovią 2:0.

44

Aż siedem minut doliczonych do pierwszej połowy meczu. Wszystko przez kontuzję Buchalika i zmianę na Lisa.

40
39

Świetny, ale minimalnie niecelny strzał Wdowiaka z dystansu!

39
38

Sporo brzydkiej i niedokładnej gry z obu stron.

34

Kartka dla Rapy za brzydki faul na Peszce.

33

Olbrzymie zamieszanie w polu karnym Wisły, ale Lisa dwukrotnie uratowali koledzy, którzy blokowali uderzenia.

32

Mateusz Lis w miejsce kontuzjowanego Michała Buchalika.

29

Potrzebna jest zmiana.

27

Problemy zdrowotne Buchalika. Bramkarz Wisły potrzebuje pomocy medycznej.

26

Szansa dla Cracovii! Z rzutu wolnego dośrodkował Dąbrowski, a blisko zamknięcia akcji był Helik.

24
20

Akcja prawą stroną, podanie w pole karne, skiksował Błaszczykowski, a piłka spadła pod nogi Kolara, który z bliska podwyższa na 2:0! Nokaut!

19

MARKO KOLAR! 2:0 DLA WISŁY!

18

Gol uznany! Sędzia sprawdzał potencjalny faul Kolara na Dytiatievie. Tego jednak nie było i Wisła prowadzi!

17

Mamy jednak VAR...

16

Świetna akcja Wisły zakończona jeszcze lepszym strzałem Drzazgi!

15

KRZYSZTOF DRZAZGA! 1:0 DLA WISŁY!

11

Nieudane rozegranie stałego fragmentu gry przez gości.

8

Zablokowane uderzenie Błaszczykowskiego.

5

Ładna akcja Bashy i podanie do lewej strony do Kolara. Dośrodkowanie wiślaka wyłapał jednak Pesković.

3

Odważniejszy początek Wisły. Cracovia przyczajona na kontratak.

1

17:59

Wisła wygrała trzy ostatnie derby. Czas na przełamanie dla Cracovii?

17:59
17:57

Obie drużyny już na murawie. Za kilka chwil początek meczu.

17:53

Zapowiadane kontrole przyniosły skutek.

17:52

Jeśli Cracovia wygra, awansuje na 4. miejsce w tabeli. Jeśli wygra Wisła awansuje na 9. pozycję i będzie traciła tylko punkt do 8. Korony Kielce.

17:51

Miejsca w tabeli przed meczem. Cracovia 7. miejsce - 39 pkt. Wisła 10. miejsce - 35 pkt.

17:51

To 197. derby Krakowa.

17:49

Skład Cracovii: Pesković - Rapa, Helik, Dytiatiev, Diego - Gol - Wdowiak, Dąbrowski, Hernandez, Hanca - Cabrera.

17:48

Skład Wisły: Buchalik - Burliga, Wasilewski, Sadlok, Pietrzak - Basha, Savicević - Błaszczykowski, Drzazga, Peszko - Kolar.

17:46

Dzień dobry państwu! Zapraszamy na ostatni mecz 26. kolejki LOTTO Ekstraklasy. I to mecz nie byle jaki! Czas na debry Krakowa! Wisła podejmuje Cracovię!