Wisła Kraków
29'
29' Łukasz Burliga
12'

12' Artur Jędrzejczyk
65'
65' Jean Carlos za Lubomir Tupta
81'
81' Nikola Kuveljić za Vullnet Basha
81'
81' Chuca za Łukasz Burliga
82'
82' Gieorgij Żukow
46'

46' Mateusz Cholewiak za Andre Martins
57'

57' Tomas Pekhart
70'

70' Tomas Pekhart
73'

73' Luis Rocha za Luquinhas
76'

76' Walerian Gwilia
83'

83' Tomas Pekhart
85'

85' Mateusz Wieteska za Tomas Pekhart

Relacja z meczu Wisła Kraków - Legia Warszawa

90  + 4'

Dwie kompletnie różne połowy zobaczyliśmy w Krakowie. Legia ostatecznie zasłużenie pokonuje Wisłę 3:1.

90  + 4'

KONIEC MECZU!

90  + 2'

I jeszcze Buchalik broni strzał Cholewiaka.

90

Cztery minuty doliczone do drugiej połowy.

85

Wieteska w miejsce Pekharta.

82

Kartka dla Żukowa.

81

Chuca za Bashę oraz Kuveljić za Burligę.

80

A JEDNAK NIE MA GOLA DLA WISŁY! Po analizie VAR sędziowie dopatrzyli się zagrania ręką Heberta.

80

Dośrodkowanie Błaszczykowskiego w pole karne, z bliska głową uderza Hebert, niepewnie zachowuje się Majecki, a gola z bliska strzela Klemenz!

79

ŁUKASZ KLEMENZ! 2:3!

77

Indywidualna akcja Vesovicia prawą stroną, dośrodkowanie w pole karne, gdzie spokojnie piłkę przyjął Gwilia, który podwyższył na 3:1. Po meczu?

76

3:1 DLA LEGII! WALERIAN GWILIA!

75

Ładna akcja Legii, Wszołek podał z prawej strony w pole karne, ale w nim w piłkę nie trafił Gwilia, a powinno być 3:1.

74

Rocha w miejsce Luquinhasa.

73

Janicki wybija piłkę z linii bramkowej po uderzeniu Wszołka! Miażdżąca przewaga Legii. Wiślacy kompletnie zepchnięci do obrony, gospodarze znacznie gorzej wyglądają też fizycznie.

72

Czeski napastnik Legii czego się dziś nie dotknie, zamienia w złoto. W złoto dla Legii, oczywiście.

71

Znakomite dośrodkowanie Antolicia z rzutu wolnego, Pekhart wyskoczył wyżej od Jeana Carlosa Silvy i uderzeniem głową pokonał Buchalika. Legia na prowadzeniu!

70

TOMAS PEKHART! 2:1 DLA LEGII!

69

Duża przewaga Legii. Wicemistrzowie Polski zamknęli rywala na jego połowie i chyba kwestią czasu jest ich druga bramka.

65

Jean Carlos Silva w miejsce Tupty.

64

Dobra interwencja Buchalika po mocnym strzale Antolicia.

61
60

Indywidualna akcja Tupty zakończona zablokowanym przez Lewczuka uderzeniem.

58

Spod linii końcowej zagrał Cholewiak, a Pekhart z bliska doprowadza do wyrównania!

57

TOMAS PEKHART, 1:1!

54

Niecelne uderzenie Gwilii.

53

Sam na sam z Majeckim mknął Błaszczykowski, ale w ostatniej chwili dogonił go Vesović, który uratował Legię!

51

Rzut rożny dla Wisły. Dośrodkowanie w pole karne, błąd Wszołka, który nie przyjął prostej piłki. Ta spadła na nogę Janickiego, jednak ten huknął wysoko w trybuny.

48

Legia w ataku pozycyjnym, Wisła głęboko na swojej połowie czeka na możliwość wyprowadzenia kontrataku. Tak raczej będzie wyglądała cała 2. połowa. A przynajmniej do momentu, w którym Legia strzeli gola. O ile oczywiście strzeli.

46

Początek drugiej połowy.

46

Jest jedna zmiana w Legii. Z boiska schodzi Martins, a w jego miejsce Mateusz Cholewiak.

45
45
45

Przerwa. Na razie 1:0 dla Wisły po golu Burligi.

45

Najlepsza szansa dla Legii! Na lewej stronie znalazł się Wszołek, który dośrodkował w pole karne, w nim dobrze miejsce wypracował sobie Luquinhas, ale po dobrym przyjęciu, uderzył nad bramką Buchalika.

44

Andre Martins uderzał bezpośrednio z rzutu wolnego, ale trafił wprost w mur Wisły.

42

Celne uderzenie Martinsa, ale spokojnie interweniował Buchalik.

39

Kolejne niedokładne dośrodkowanie w pole karne Wisły. Tym razem w wykonaniu Luquinhasa.

36

Dośrodkowanie Vesovicia, piłka w rękach Buchalika.

35
32

Niezłe uderzenie Karbownika, ale jednak niecelne.

31
29

Doskonałe podanie Szota do Tupty, uderzenie zawodnika Wisły zostało zablokowane, ale piłka spadła na nogę Burligi, który mierzonym strzałem nie dał szans Majeckiemu! Bardzo duża niespodzianka w Krakowie, osłabiona Wisła na prowadzeniu!

29

ŁUKASZ BURLIGA! 1:0 DLA WISŁY KRAKÓW!

25

Strzela Szot, piłkę do boku odbija Majecki. Wisła na razie sprawia lepsze wrażenie.

22
19

Na boisku wciąż znacznie więcej fauli niż ciekawych sytuacji.

15

Mało płynności w grze w pierwszych minutach z powodu licznych fauli z obu stron.

12

Kartka dla Jędrzejczyka po faulu na Tupcie.

10
6

Niecelne uderzenie Andre Martinsa.

4

Pierwsza szansa dla Legii. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, ale Burliga dobrze wygrał pojedynek z Wszołkiem.

2
1

17:26

W tym momencie Legia i Wisła to odpowiednio druga i trzecia najlepiej punktująca drużyna w lidze w 2020 roku. Warszawiacy mają 16 pkt, a krakowiacy 14 pkt po siedmiu meczach. Najlepiej punktującym zespołem jest obecnie Piast (18 pkt), jednak ma on jeden mecz rozegrany więcej.

17:25
17:25
17:24
17:23

Przed meczem Legia jest liderem z pięcioma punktami przewagi nad Piastem Gliwice. Wisła Kraków zajmuje zaś ostatnie bezpieczne miejsce w tabeli. Drużyna Artura Skowronka jest na 13. pozycji z dwoma punktami przewagi nad Koroną Kielce i trzema "oczkami" więcej od Arki Gdynia.

17:21

Dzień dobry państwu! Zapraszamy na hit 28. kolejki ekstraklasy! W Krakowie Wisła podejmie Legię Warszawa. Początek meczu o godz. 17:30.