• Mateusz Szwoch (90')
Wisła Kraków
Wisła Płock
24'
24' Konrad Gruszkowski
27'
27' Sebastian Ring
9'

9' Piotr Tomasik
12'

12' Łukasz Sekulski
41'

41' Łukasz Sekulski
46'
46' Elvis Manu za Enis Fazlagic
46'
46' Momo Cisse za Stefan Savić
58'
58' Elvis Manu
66'
66' Zdenek Ondrasek
71'
71' Zdenek Ondrasek
74'
74' Maciej Sadlok
74'
74' Dawid Szot za Sebastian Ring
82'
82' Dor Hugy za Giorgi Tsitaishvili
90'
90' Elvis Manu
61'

61' Filip Lesniak za Marko Kolar
66'

66' Piotr Tomasik
69'

69' Damian Michalski za Łukasz Sekulski
79'

79' Patryk Tuszyński za Piotr Tomasik
79'

79' Dusan Lagator za Dominik Furman
79'

79' Igor Drapiński za Kristian Vallo
90'

90' Mateusz Szwoch

Relacja z meczu Wisła Kraków - Wisła Płock

90  + 11'

Niewiarygodny mecz w Krakowie! Wisła Płock prowadziła do przerwy 3:1, ale pasja Wisły Kraków w drugiej połowie pozwoliła jej wyrównać. Gospodarze dążyli jeszcze do zwycięskiego gola, ale w ostatniej akcji meczu dostali potężny cios, gdy w absurdalnie ręką w polu karnym zagrał Manu i z rzutu karnego zwycięskiego gola dla "Nafciarzy" strzelił Mateusz Szwoch. Wisła Kraków przegrywa z Wisłą Płock i nie wykorzystuje szansy na wyjście ze strefy spadkowej.

90  + 11'

Koniec meczu! Wisła Kraków przegrywa z Wisłą Płock 3:4! Co to był za mecz!!!

90  + 11'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Mateusz Szwoch wykorzystuje jedenastkę! Wisła Płock wygrywa w Krakowie!!!

90  + 9'

Niebywałe.

90  + 9'

Żółta kartka dla Manu, który skompromitował się tym zagraniem ręką w ostatniej akcji meczu!

90  + 9'

I JEST RZUT KARNY DLA WISŁY PŁOCK! NIEBYWAŁE!

90  + 8'

Sędzia Sylwestrzak idzie do monitora. To chyba była ręka!

90  + 7'

Po strzale Jorginho odbija piłkę Kieszek, ale mamy jeszcze wideoweryfikacje, bo tam reką mógł zagrać w polu karnym Manu!

90  + 6'

Kartka dla trenera gości Pavola Stano.

90  + 5'

W dobrej sytuacji znalazł się Fernandez, ale uderzył obok bramki!

90  + 4'

Jeszcze rzut wolny dla gospodarzy spod linii środkowej boiska.

90  + 3'

Marna symulka Frydrycha w polu karnym Wisły Płock. Sędzia nie dał się nabrać.

90  + 1'

Dośrodkowanie Szota łapie Kamiński.

90

Pięć minut doliczonych do tego spotkania.

88

Rzut wolny dla Wisły Płock. Długie zagranie w pole karne wybijają obrońcy gospodarzy.

86

Wisła Kraków jeszcze szuka zwycięskiego gola. Manu z 16 metrów uderza nad poprzeczką!

82

Zmiana w Wiśle Kraków. Hugi za Citaiszwilego.

81

Na spalonym Fernandez.

80

Zupełnie nieudany strzał z dystansu Szota mija bramkę Wisły Płock.

79

Potrójna zmiana w Wiśle Płock. Schodzą Tomasik, Vallo i Furman, wchodzą Lagator, Drapiński i Tuszyński.

78

Rozpoczął się ostatni kwadrans w tym spotkaniu. Tomasik popędził lewym skrzydłem, ale dośrodkował zbyt wysoko dla wbiegającego w pole karne kolegi.

75

Kieszek łapie długą piłkę zagraną w jego pole karne.

74

Szot zmienia Ringa w Wiśle Kraków.

73

Żółta kartka dla Sadloka. Nie zagra w derbach z Cracovią.

72

Fenomenalna akcja Citaiszwilego, który wymienił piłkę z Cisse, poradził sobie z obrońcą i podciął piłkę nad Kamińskim, by na wślizgu do siatki wpakował ją Ondrasek! 3:3!

71

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Zdenek Ondrasek! Remis!

70

Teraz Wisła Płock! Szwoch z dystansu trafia w Jorginho, uderzenie Lesniaka odbija Kieszek, a Tomasik słabszą prawą nogą dobija wysoko nad bramką!

69

Zmiana u gości. Schodzi Sekulski, wchodzi Michalski.

68

Atak Wisły Płock zakończony bardzo niecelnym podaniem Jorginho.

67

Na spalonym złapany Vallo.

67

Żółta kartka dla Ondraska i Tomasika za późniejszą przepychankę.

66

Citaiszwili starł się w polu karnym z Tomasikiem i przewrócił się, ale raczej z głodu niż z powodu faulu rywala.

63

Jeszcze raz centruje Citaiszwili, łapie Kamiński.

62

Kolejne dośrodkowania w pole karne gości, piłkę ostatecznie łapie Kamiński.

61

Zmiana w Wiśle Płock. Lesniak za Kolara.

60

A jednak, póki co bramka zaliczona na konto Elvisa Manu, który też był tam w pobliżu!

59

Bardzo ostre dośrodkowanie z rzutu rożnego Poletanovicia na pierwszy słupek, tam piłka odbiła się od pleców jednego z piłkarzy Wisły Płock (powtórki nie wyjaśniają, kto jest autorem samobója) i zaskoczyła Kamińskiego! 2:3!

58

GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL!!! Samobójcze trafienie piłkarzy gości!

57

Wstrzelenie piłki w kierunku bramki autorstwa samego Citaiszwilego, Rzeźniczak wybija głową na rzut rożny.

56

Citaiszwili na prawym skrzydle faulowany przez Tomasika. Rzut wolny dla gospodarzy blisko linii bocznej pola karnego.

54

Problemy ze zdrowiem Sekulskiego. Przerwa w grze.

52

Mocne wstrzelenie piłki w pole karne przez Cisse łapie Kamiński.

51

Kolejny błąd Kamińskiego, Poletanović uderza wysoko nad bramką!

50

Citaiszwili wywalczył rzut rożny dla Wisły Kraków. Drobne zamieszanie w polu karnym Wisły Płock, ale piłkę przejmuje Kamiński.

48

Fernandez uderza zupełnie nieudanie z dystansu.

47

Znowu bliski straty Kamiński przed własną bramką! Ale wygrał przebitkę z napastnikiem Wisły.

46

Rozpoczynamy drugą część spotkania!

46

Piłkarze obu drużyn wracają na murawę. Dwie zmiany w Wiśle Kraków - Manu za Savicia i Cisse za Fazlagicia.

45

Na murawie w Krakowie widać przewagę przemyślanej piłki nad grą na żywioł i szarpaniem. Wisła Płock miała o połowę mniej strzałów, a mimo to prowadzi 3:1, gdyż to ona dopieszczała swoje akcje do momentu, gdy Sekulskiemu nie wypadało spudłować z bliskiej odległości. Wisła Kraków szarpie, ale na niewiele to się zdaje, szczególnie przy tak kiepskiej defensywie.

45

Koniec pierwszej połowy! Wisła Kraków - Wisła Płock 1:3.

45

Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

42

Niesamowite! Problemy Wisły Płock w wyprowadzeniu piłki, dwa razy Wisła Kraków bliska przejęcia w polu karnym, a po chwili goście wychodzą z akcją i strzelają gola! Kolar z lewego skrzydła dostrzegł przed bramką Sekulskiego, który zupełnie zostawiony przez obronę Wisły pokonuje z łatwością Kieszka! 13. gol w sezonie i 1:3 na tablicy wyników!

41

GOOOOOOOOOOOOOOL!!! Łukasz Sekulski po raz drugi!

39

I jeszcze raz problemy! Kamiński był o krok od utraty piłki w piątce, ale zdołał dograć do Furmana.

37

Problemy Wisły Płock w wyprowadzeniu piłki. Furman był bliski straty w polu karnym, ale zdołał przejąć piłkę.

34

Vallo miał trochę miejsca na strzał z 18 metrów, jednak trafił w obrońcę Wisły Kraków.

31

Po rzucie wolnym dla gospodarzy z dystansu uderza po raz kolejny Citaiszwili, ale został zablokowany.

29

Jorginho przedarł się prawym skrzydłem, ale jego podania Sekulski na 16. metrze nie opanował.

29

Bardzo niecelny strzał z dystansu Citaiszwilego.

28

Wisła Kraków łapie kontakt! Sebastian Ring na lewym skrzydle założył siatkę rywalowi, rozegrał piłkę z Saviciem i z ostrego kąta pokonał Kamińskiego! 1:2!

27

GOOOOOOOOOOOOOOL!!! Sebastian Ring!

26

Kieszek wyszedł przed pole karne i uprzedził Jorginho, który mógł wyjść sam na sam.

24

Jest i pierwsza żółta kartka w tym meczu. Ukarany nią Gruszkowski i z tego powodu nie zagra za tydzień w derbach z Cracovią.

22

Uderza celnie z dystansu Fernandez, jednak w środek bramki i łapie piłkę Kamiński.

21

Gospodarze domagali się rzutu karnego za faul na Fernandezie, sędzia Sylwestrzak puścił grę. Faulu nie było. Po chwili ostrym faulem taktycznym akcję Wisły Płock przerwał Frydrych.

19

Dobrze wyszła z akcją Wisła Płock, ale prostopadłe podanie w pole karne do Tomasika było niedokładne. Od bramki Kieszek.

17

Prosta strata Sekulskiego na własnej połowie, ale Citaiszwili nie opanował piłki i faulował Tomasika.

16

Sekulski bardzo ostro zaatakowany wślizgiem przez Sadloka. Sędzia Sylwestrzak dalej nie wyjmuje kartki.

13

Co za szalone minuty w Krakowie! Jorginho zakręcił Ringiem na prawym skrzydle i spod linii końcowej idealnie dograł piłkę przed bramkę do Sekulskiego, który dopełnił formalności i strzelił 12. gola w sezonie! 0:2!

12

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Łukasz Sekulski!

11

Powinno być 1:1!!! Znakomite uderzenie z dystansu Citaiszwilego kapitalnie paruje na słupek Kamiński!

10

Świetny strzał z dystansu lewego obrońcy Wisły Płock! I to słabszą prawą nogą! Kieszek nie zdołał odbić piłki i goście prowadzą!

10

GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Piotr Tomasik!

8

Sekulski na minimalnym spalonym.

7

Ucierpiał Gruszkowski na własnej połowie, ale pomoc medyczna nie będzie potrzebna. Piłkarz gospodarzy się pozbierał.

6

Nieudana akcja dwójkowa Gruszkowskiego z Citaiszwilim na prawym skrzydle. Piłka poza boiskiem.

4

Strzał Fazlagicia z 16 metrów zablokowany, z dystansu Gruszkowski uderza wysoko w trybuny.

2

Ostry faul Furmana w środku pola. Sędzia Sylwestrzak już upomina zawodnika gości.

1

Zaczynamy mecz!

19:00

Minuta ciszy ku pamięci "Wiślackiego Smoka", czyli zmarłego niedawno Stanisława Sękiewicza.

18:57

Piłkarze obu drużyn wychodzą na plac gry.

18:55

Sędzią spotkania będzie Damian Sylwestrzak z Wrocławia.

18:54

W zespole Wisły Kraków nie ma dziś m.in. Hanouska, Urygi, Colleya, Plewki i Błaszczykowskiego, z kolei trener Wisły Płock nie może skorzystać z Wolskiego, Rasaka, Zbozienia, Warchoła czy Krywociuka.

18:54

Skład Wisły Kraków: Kieszek - Ring, Sadlok, Frydrych, Gruszkowski - Fazlagić, Poletanović - Savić, Fernández, Citaiszwili - Ondrášek. Rezerwowi: Biegański - Hgui, Żukow, Szota, Kuveljić, Manu, Szot, Cissé, Škvarka.

18:52

Skład Wisły Płock: Kamiński - Vallo, Rzeźniczak, Chrzanowski, Tomasik - Jorginho, Furman, Pawlak, Szwoch - Kolar, Sekulski. Rezerwowi: Węglarz, Michalski, Cielemęcki, Tuszyński, Drapiński, Lesniak, Gerbowski, Walczak, Lagator.

18:50

Dla Wisły Kraków (16. miejsce, 29 punktów) to kolejny z meczów "o życie" w końcówce sezonu. "Biała Gwiazda" nareszcie ma okazję uciec ze strefy spadkowej, ale aby tak się stało, musi odnieść drugie zwycięstwo w 2022 roku. Jej rywalem będzie Wisła Płock (7. miejsce, 42 punkty), która nie gra już o żadne większe cele, ale w tym sezonie udowodniła, że potrafi napsuć sporo krwi każdemu rywalowi.

18:50

Witamy serdecznie na relacji na żywo z meczu 30. kolejki ekstraklasy, w którym Wisła Kraków zmierzy się z Wisłą Płock. Początek spotkania o 19:00!