30' Josue
34'

34' Maciej Rosołek
56'
56' Mateusz Lewandowski
59'
59' Łukasz Sekulski za Mateusz Lewandowski
60'
60' Aleksander Pawlak za Damian Rasak
73'
73' Łukasz Sekulski
75'
75' Filip Lesniak za Mateusz Szwoch
75'
75' Damian Warchoł za Davo
79'
79' Igor Drapiński za Martin Sulek
87'
87' Filip Lesniak
62'

62' Josue
62'

62' Bartosz Kapustka za Patryk Sokołowski
63'

63' Blaz Kramer za Maciej Rosołek
82'

82' Makana Baku za Mattias Johansson
90'

90' Ernest Muci za Bartosz Slisz
90'

90' Makana Baku
90'

90' Filip Mladenović

Relacja z meczu Wisła Płock - Legia Warszawa

90  + 9'

Słaba pierwsza i bardzo dobra druga połowa w Płocku. Po golach Mateusza Lewandowskiego i Łukasza Sekulskiego Wisła Płock pokonała Legię Warszawa 2:1 i zrównała się punktami z piątkowym rywalem. Wisła i Legia mają po 24 punktów, ale to "Nafciarze" mogą się pochwalić lepszym bilansem bramkowym, dzięki czemu to oni są na drugim, a Legia na trzecim miejscu w tabeli. Ten wynik jest z kolei świetną wiadomością dla prowadzącego Rakowa Częstochowa, który jeśli wygra w sobotę w Gdańsku z Lechią, będzie miał pięć punktów przewagi nad drugim i trzecim zespołem.

90  + 9'

Koniec meczu! Wisła Płock - Legia Warszawa 2:1.

90  + 9'

Dobre prostopadłe podanie Wolskiego, ale Pawlak nie zdołał uciec obrońcy i uderzyć czysto na bramkę Tobiasza.

90  + 7'

Dobra interwencja Krywociuka, którego jeszcze fauluje Mladenović. Żółta kartka dla Serba.

90  + 5'

Prosty błąd Baku i jego faul na Drapińskim. Żółta kartka dla zawodnika Legii.

90  + 3'

Ucierpiał Warchoł po faulu Carlitosa. Kolejna przerwa w grze. Rzeźniczak z kolei dalej ma problem ze zdrowiem i może nie dać rady dokończyć tego meczu.

90  + 1'

Muci zmienia Slisza w Legii.

90

Pięć minut doliczonych do tego spotkania.

89

Zwija się z bólu Rzeźniczak po starciu z Mladenoviciem. Przerwa w grze.

88

Nawrocki uderzył z 16 metrów, odbita piłka mija bramkę Kamińskiego. Rzut rożny.

87

Lesniak ukarany żółtą kartką.

85

Szansa dla Wisły! Po centrze Furmana strzał głową Warchoła odbija Tobiasz! Po chwili uderza głową Krywociuk, ale trafia w Jędrzejczyka.

84

Tak na 2:1 strzelił Łukasz Sekulski.

83

Baku zmienia Johanssona w Legii.

82

Legia w ataku, kolejne dośrodkowania w pole karne Wisły kończą się strzałem głową Kramera - nad poprzeczką!

80

Drapiński zmienia Sulka u gospodarzy.

78

Problem ze stawem skokowym ma Sulek, który jest teraz opatrywany przez fizjoterapeutów Wisły.

77

Legia naciska, jeszcze jeden korner.

76

Wszołek wywalczył rzut rożny dla Legii.

75

Dwie zmiany w Wiśle. Schodzą Szwoch i Davo, wchodzą Lesniak i Warchoł.

74

Wisła znów prowadzi! Wolski kapitalnie zabrał piłkę Johanssonowi i popędził na bramkę Legii, po czym świetnie dograł w pole karne do Sekulskiego, a ten płaskim strzałem w długi róg bramki trafił na 2:1!

73

GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Łukasz Sekulski!

73

Teraz mocny strzał z kilkunastu metrów oddał Kapustka, jednak pewnie obronił to Kamiński.

71

Kamiński! Po fenomenalnym dośrodkowaniu Slisza z pięciu metrów uderzał głową Kramer, ale fantastycznie interweniował bramkarz Wisły!

70

Tak wyglądały oba dotychczasowe gole w tym spotkaniu.

69

Tobiasz wyszedł poza pole karne i przerwał akcję Wisły Płock.

68

Sporo niedokładności w obu drużynach przy kreowaniu groźnych akcji ofensywnych. Stworzyło się trochę więcej miejsca dla obu zespołów, ale na razie jednym i drugim brakuje dokładności.

65

Ładna indywidualna akcja Carlitosa, który zakręcił obrońcami Wisły, schodząc z piłką z lewego skrzydła do środka, ale jego mocny strzał z kilkunastu metrów przeniósł nad poprzeczką Kamiński!

64

Sekulski nie opanował w polu karnym podania od Wolskiego, a w dodatku był na spalonym.

63

Zmiany w Legii Warszawa. Schodzą Rosołek i Sokołowski, wchodzą Kramer i Kapustka.

62

GOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Josue! Portugalczyk płaskim i precyzyjnym strzałem doprowadza do szybkiego wyrównania!

60

Rzut karny dla Legii! Sulek fatalnie się pomylił przy wślizgu, nie trafił w piłkę, a przewrócił Mladenovicia! Jedenastka!

59

Zmiany w Wiśle. Schodzą Lewandowski i Rasak, wchodzą Pawlak i Sekulski.

57

Wisła Płock na prowadzeniu! Łukasz Sekulski już się przebierał do zmiany, a tymczasem ten, który go zastępuje, strzela gola! Fantastyczne miękkie dośrodkowanie Rafała Wolskiego, celna główka w długi róg Mateusza Lewandowskiego i jest 1:0 dla Nafciarzy!

56

GOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Mateusz Lewandowski!

55

Po akcji lewym skrzydłem i dośrodkowaniu Mladenovicia akcję Legii niecelnym strzałem głową zamknął Wszołek.

54

Prostopadłe podanie w pole karne do Wolskiego, jednak tego czujnym wyjściem uprzedził Tobiasz.

52

Kolejna akcja Legii kończy się dobrą interwencją Krywociuka, który zatrzymał Wszołka i został przez niego sfaulowany.

50

Bardzo niecelny strzał z dystansu Josue. Piłka daleko od bramki Kamińskiego.

48

Niewiele dzieje się na początku drugiej połowy.

46

Wznawiamy grę!

46

Obie drużyny już z powrotem na boisku.

45

Słabiuteńki mecz w Płocku. Przez większość pierwszej połowy przewagę miała Legia, ale nie przełożyło się to na groźne sytuacje pod bramką Kamińskiego. Gospodarze raz zaatakowali naprawdę groźnie, ale w dobrej sytuacji przestrzelił Lewandowski. Generalnie jest to mecz z bardzo niewielką liczbą okazji, toczony w sennym tempie. Oby to się zmieniło po przerwie.

45

Koniec pierwszej połowy. Wisła Płock - Legia Warszawa 0:0.

45

Rzut wolny dla Wisły Płock, zamieszanie w polu karnym gości kończy się odgwizdaniem spalonego.

43

Groźne dośrodkowanie Wolskiego z lewej strony boiska, jeszcze podbił piłkę Sokołowski, dzięki czemu ta nie trafiła przed bramkę do Rzeźniczaka. Było groźnie. Korner kończy się niecelnym strzałem z dystansu Rasaka.

42

Sulek faulowany na prawym skrzydle przez Carlitosa. Rzut wolny dla Wisły Płock.

40

Centrę Szwocha pewnie łapie Tobiasz.

39

Dwa dośrodkowania w pole karne Legii były niecelne i Wisła nie stworzyła zagrożenia dla bramki Tobiasza.

38

Wolski wywalczył rzut rożny dla płocczan.

36

Prosta strata Wszołka, jednak Wolski w akcji indywidualnej przegrał pojedynek z Nawrockim.

34

Żółta kartka dla Rosołka.

32

Kolejne dośrodkowania w pole karne Wisły nie przynoszą strzału na bramkę Kamińskiego. Legia jednak przez cały czas dominuje na boisku.

31

Bardzo dobra, ostra centra w pole karne Mladenovicia, niepewne wybicie Krywociuka daje gościom rzut rożny.

30

Ale że Szwoch i Josue nie przestali się "szczypać", obaj zostali po chwili ukarani żółtymi kartkami.

29

Spięcie Szwocha z Josue. Zagotował się przede wszystkim Portugalczyk, ale sędzia Jakubik słusznie upomina obu piłkarzy.

28

Błąd w wyprowadzeniu piłki u gospodarzy. Kamiński ratował się wybiciem piłki na aut.

27

Ponad 25 minut gry za nami. Wyraźnie lepiej wygląda gra Legii, ale paradoksalnie to Wisła Płock miała najlepszą sytuację do strzelenia gola, którą zmarnował Lewandowski.

25

W odpowiedzi nieznacznie nad bramką uderzył z 22 metrów Sulek.

24

Zza pola karnego na bramkę gospodarzy strzelał Carlitos, jednak w sam środek bramki i Kamiński znów nie miał problemów ze skuteczną interwencją.

21

W kontrze Wisły Lewandowski uderzył płasko z 16 metrów obok bramki Tobiasza, a w dodatku chwilę wcześniej zagrał ręką i gra została przerwana.

19

Mocne uderzenie z dystansu oddał teraz Slisz, jednak prosto w ręce Kamińskiego. Po chwili Wszołek zdobywa kolejny korner.

18

Pierwsza akcja Wisły i było naprawdę groźnie! Prawą stroną boiska urwał się Sulek i dośrodkował przed bramkę, skąd minimalnie nad poprzeczką uderzył Lewandowski!

17

Mladenović huknął z dystansu wysoko nad poprzeczką bramki Kamińskiego.

14

Mladenović z powietrza wstrzelił piłkę w pole karne, gdzie bardzo niecelnie z woleja uderzył Rosołek.

12

Carlitos nie trafił w piłkę w polu karnym przy próbie strzału przewrotką.

12

Akcja indywidualna Carlitosa zatrzymana w polu karnym przez obrońców Wisły. Jeszcze jeden korner.

11

Kolejne dośrodkowania w szesnastkę Wisły, w końcu do strzału głową doszedł Rosołek, ale uderzył w środek bramki i złapał piłkę Kamiński.

9

Zamieszanie w polu karnym Wisły. Slisz nie zdołał oddać strzału, na prawej stronie zablokowany został Wszołek. Rzut rożny.

8

W pierwszych minutach inicjatywa zdecydowanie po stronie dla Legii. Gospodarze na razie zdominowani.

6

Wrzutka Wszołka w pole karne Wisły, tam piłki nie opanował Carlitos, który w dodatku zagrał ręką. Piłka dla gospodarzy.

5

Ponownie dobrze interweniuje defensywa Wisły Płock i zagrożenie w polu karnym gospodarzy zażegnane.

4

Dośrodkowanie na krótki słupek, gdzie był Carlitos, ale został ponownie zablokowany. Kolejny korner.

3

Carlitos przedarł się prawym skrzydłem w okolice pola karnego, ale został zablokowany. Rzut rożny dla Legii.

1

Zaczynamy mecz!

20:26

Piłkarze obu drużyn wychodzą na plac gry.

20:17

Sędzią dzisiejszego meczu dwóch drużyn z Mazowsza będzie sędzia z województwa mazowieckiego - Krzysztof Jakubik z Siedlec.

20:17
20:16

Rezerwowi Legii: Miszta, Rose, Ribeiro, Charatin, Kapustka, Muci, Baku, Pich, Kramer. Trener: Kosta Runjaić.

20:16

Skład Legii Warszawa: Tobiasz - Johansson, Jędrzejczyk, Nawrocki - Wszołek, Sokołowski, Josue, Slisz, Mladenović - Carlitos, Rosołek.

20:15

Rezerwowi: Gradecki, Sekulski, Drapiński, Gono, Lesniak, Kolar, Kvocera, Pawlak, Warchoł. Trener: Pavol Stano.

20:15

Skład Wisły Płock: Kamiński - Sulek, Rzeźniczak, Chrzanowski, Krywociuk - Rasak, Furman - Davo, Wolski, Szwoch - Lewandowski.

20:13

Rzadko się zdarza, aby w "Derbach Mazowsza" mierzyły się dwa zespoły z podium ekstraklasy. A tak właśnie będzie w piątkowy wieczór w Płocku, gdzie trzecia przed tą kolejką Wisła zmierzy się z drugą Legią Warszawa. Legia (24 punkty) ma o trzy punkty więcej od Wisły (21) i może dziś ponownie zepchnąć Raków Częstochowa (26) z fotela lidera, ale zespół Kosty Runjaicia musiał mieć na uwadze, że płocczanie na swoim stadionie w tym sezonie jeszcze nie przegrali.

20:10

Witamy serdecznie na relacji na żywo ze szlagierowego meczu 13. kolejki ekstraklasy, w którym Wisła Płock zmierzy się z Legią Warszawa. Początek spotkania o 20:30.