• Kristoffer Normann Hansen (15' 74')
Zagłębie Lubin
Jagiellonia Białystok
15'

15' Kristoffer Normann Hansen
59'
59' Mateusz Grzybek
61'
61' Mateusz Wdowiak za Tomasz Pieńko
70'
70' Juan Munoz za Marek Mroz
85'
85' Serhiy Buletsa za Dawid Kurminowski
85'
85' Damjan Bohar za Kacper Chodyna
90'
90' Juan Munoz
74'

74' Kristoffer Normann Hansen
75'

75' Jakub Lewicki za Dominik Marczuk
82'

82' Jarosław Kubicki za Afimico Pululu
90'

90' Kaan Caliskaner za Jesus Imaz
90'

90' Tomasz Kupisz za Kristoffer Normann Hansen

Relacja z meczu Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok

22:14

Oto sprawozdanie z meczu. Prosto z Lubina. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na nasze kolejne relacje!

22:03

Zasłużone zwycięstwo Jagiellonii, chociaż w końcówce mogli najeść się nieco strachu. Lubinianie jednak po golu kontaktowym nie stworzyli już żadnego zagrożenia. Białostoczanie mogą udać się w długą drogę powrotną do domu w dobrych nastrojach. Są liderem i będą nim również po tej kolejce!

90  + -1'

KONIEC MECZU! Jagiellonia Białystok wygrywa 2:1!

90  + 5'

Kontra Jagiellonii! Mogli to zamknąć, ale zawiodło ostatnie podanie

90  + 4'

Jagiellonia gra już oczywiście na czas. Trener Siemieniec robi jeszcze taktyczną zmianę. Imaz schodzi, a w jego miejsce Caliskaner. Schodzi też Hansen, a w jego miejsce Kupisz.

90  + 1'

Jednak będą jeszcze emocje?! Wrzutka na Munoza, a ten bardzo precyzyjnie strzela głową! Cztery minuty doliczone!

90  + 1'

GOOOOOOOOOOOOOOL! Jest 1:2!!!

86

Końcówka meczu. Wygląda na to, że chyba nic się tu nie wydarzy. Zagłębie wygląda trochę, jakby było już pogodzone z losem.

75

Kolejna kontra Jagi. Pululu pchnął piłkę w pole karne do Hansena, a ten kapitalnym, płaskim strzałem po długim słupku dał Jadze dwubramkowe prowadzenie! Hansen z dubletem!

74

GOOOOOOOOOOOOL! 0:2!!!

72

Zamieszanie w polu karnym gości po rożnym. Ale piłka znowu w rękach Alomerovicia.

71

Zmiana w Zagłębiu. Munoz za Mroza.

69

Kontra Jagiellonii! Z pola karnego strzelał Hansen, ale został zablokowany. Po rzucie rożnym nic nie wyszło

66

Pululu! Dobra kontra Jagiellonii, ale strzał napastnika był za lekki, żeby zaskoczyć golkipera!

65

Pierwsza akcja Wdowiaka. Nieczyste zagranie i piłka dla Jagi.

63

Zagotowało się pod bramką Zagłębia! Ostatecznie kończy się to główką Imaza. Strzał niecelny.

61

Zmiana w Zagłębiu. Wdowiak za Pieńkę.

56

Jaga próbuje złapać rytm na nowo. Ładna kombinacja na prawej stronie, ale piłkę po wrzutce Marczuka wybija Nalepa.

54

Strzał szczupakiem Kurminowskiego! I gdyby nie to, że był na spalonym, to Alomerović miałby interwencję kolejki!

53

Chodyna znowu w polu karnym z piłką! Wbiegł z prawej strony i uderzył, ale strzał był już słaby.

52

Zdecydowanie lepiej w drugą połowę weszli gospodarze. Jaga w defensywie.

51

Świetna szansa dla Zagłębia! Alomerović rzucił się, żeby przeciąć dośrodkowanie. Piłka spadła pod nogi Chodyny, ten uderza z około 12 metrów, ale został zablokowany!

49

Wrzutka w pole karne Jagiellonii i znowu się trochę zagotowało. Ostatecznie sytuację wyjaśniają obrońcy.

20:54

Białostoczanie mają jeden poważny problem po pierwszych 45 minutach - prowadzą tylko jedną bramką. Dominowali przez większą część pierwszej połowy i powinni prowadzić wyżej! W ostatnich 10 minutach przebudziło się Zagłębie i dało sygnał, że może zrobić liderowi krzywdę. Będą spore emocje w drugiej połowie!

45  + 3'

Koniec pierwszej połowy! Jagiellonia prowadzi 1:0 po golu Hansena.

45  + 1'

Dwie minuty doliczone.

45

Odpowiedź Jagiellonii! Wrzutka Marczuka i znowu uderzał Hansen, ale nieczysto!

43

Ależ szansa dla Zagłębia! Alomerović dwukrotnie interweniował po strzałach z kilku metrów! Próbowali Kopacz i Nalepa. Było groźnie!

42

Było groźnie! Płaskie, mocne zagranie Chodyny wzdłuż pola bramkowego, ale interweniował Sacek! Rzut rożny.

39

Przerwa w grze. Alomerović leży na boisku. Uraz bez kontaktu z rywalem. Jest udzielana pomoc medyczna. Ale ostatecznie Alomerović będzie kontynuował grę.

37

Bardzo niecelny strzał Mroza z dystansu.

36

Zagotowało się pod bramką Jagiellonii! Pieńko ostatecznie uderza niecelnie.

35

Ależ kamień z serca spadł fanom Jagiellonii! Błąd Nene i kontra Zagłębia. Uderzył z pola karnego Chodyna, po rykoszecie piłka mija słupek bramki gości! Rzut rożny.

33

Rzut wolny dla Jagiellonii. Hansen wybiera strzał zamiast wrzutki. Bramkarz Zagłebia z problemami, ale skutecznie interweniuje.

30

Strzał Mroza z dystansu po niezłej akcji Zagłębia. Ale znowu niecelnie.

29

Dobre dośrodkowanie na Kurminowskiego, ale dobrze ustawiony jeden z obrońców Jagi. Rzut rożny dla gospodarzy. Kończy się to faulem Ławniczaka na Sacku.

27

I kolejna szansa! Nene wpadł w pole karne i uderzył, ale interweniuje Dioudis!

26

Świetna długa piłka do Imaza! Był znowu przed bramkarzem Zagłębia, ale chyba zabrakło klarownej decyzji co zrobić. Stracił równowagę i piłka w rękach Dioudisa

26

Wyrzut z autu w pole karne Jagiellonii. Kończy się faulem w ataku.

24

Chodyna! Dopadł do bezpańskiej piłki w polu karnym Jagi i od razu uderzył. Ale niecelnie.

21

Szansa po rzucie rożnym dla Jagiellonii. Strzał głową Romańczuka wyblokowany i piłkę łapie bramkarz.

19

Kolejna świetna wrzutka w pole karne Zagłębia na Pululu. Ten jednak niezbyt dobrze sobie przyjął i próbował wymusić rzut karny. Sędzia Kwiatkowski niewzruszony.

18

Odpowiada Zagłębie! Od razu akcja, ale strzał z ponad 20 metrów zablokowany. Potem jeszcze "nożyce" Pieńki, ale strzał bardzo niecelny.

16

Wrzutka z lewej strony Wdowika w pole karne, a tam najlepiej zachował się Hansen, który głową wpakował piłkę do siatki!

15

GOOOOOOOOOOOOOOL! Jagiellonia dopięła swego, 1:0!

14

Rzut rożny dla Jagi, ale bez zagrożenia.

11

TO POWINIEN BYĆ GOL! Kapitalna akcja Jagiellonii i wyłożenie piłki do Imaza. Ten z 10 metrów, mając przed sobą tylko bramkarza, nieatakowany przez nikogo... trafia prosto w golkipera Zagłębia!

10

Strzał Pieńki z pola karnego, ale mocno niecelny.

9

Zarysowuje się przewaga Jagiellonii. Nie są to huraganowe ataki, ale goście znacznie częściej utrzymują się przy piłce.

5

Ależ szansa dla Jagiellonii! Pululu przedarł się przez dwóch rywali, wyłożył piłkę, a tam stał się ogromny chaos! Ostatecznie jeden strzał Jagi zablokowany, a po drugim po przewrotce piłka wylądowała na poprzeczce!

2

Spokojny początek meczu. Jagiellonia w swoim stylu stara się rozgrywać od tyłu.

1

Zagłębie w tradycyjnych, "miedziowych" barwach, Jagiellonia cała na biało. Gramy! Zaczęli gospodarze.

20:03

I są! Za chwilę przywitanie kapitanów, losowanie stron i pierwszy gwizdek sędziego. Zawody poprowadzi Tomasz Kwiatkowski.

20:01

Mecz trochę się opóźni, bo bardzo późno zakończył się mecz Ruchu Chorzów z Widzewem Łódź. Piłkarze obu ekip są już jednak gotowi do wyjścia na boisko.

19:58

Oto składy!

Zagłębie Lubin: Dioudis – Kopacz, Ławniczak, Makowski, Chodyna, Dąbrowski, Grzybek, Mróz, Pieńko, Nalepa, Kurminowski

Jagiellonia Białystok: Alomerović – Sáček, Skrzypczak, Haliti, Wdowik, Marczuk, Romanczuk, Nené, Hansen, Imaz, Pululu

19:57

A Zagłębie? Jest jedenaste z przewagą sześciu punktów nad strefą spadkową. Mało prawdopodobne, aby lubinianie wplątali się jeszcze w walkę o utrzymanie, ale żeby być pewnym, muszą powalczyć o punkty z liderem.

19:53

To bardzo ważny mecz dla układu tabeli. Jagiellonia ma aktualnie dwa punkty przewagi nad wiceliderem, Śląskiem Wrocław. Jagiellonię gonią jeszcze Lech Poznań i Górnik Zabrze. Podopieczni Adriana Siemieńca muszą wygrać, by w spokoju obserwować resztę meczów w tej kolejce i być pewnymi fotela lidera po 29. serii gier.

19:48

Dobry wieczór! Zapraszamy na relację na żywo z meczu Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok. Początek spotkania o godzinie 20!