Zagłębie Lubin
37'
37' Kacper Chodyna
11'

11' Mateusz Wieteska
19'

19' Josue
40'

40' Maciej Rosołek
45'

45' Bartosz Kopacz (sam.)
48'
48' Patryk Szysz
50'
50' Łukasz Poręba
73'
73' Łukasz Łakomy za Tomasz Pieńko
74'
74' Martin Dolezal za Karol Podliński
85'
85' Daniel Dudziński za Łukasz Poręba
90'
90' Kacper Masiak za Erik Daniel
90'
90' Bartłomiej Kłudka za Patryk Szysz
46'

46' Maik Nawrocki za Kacper Skibicki
53'

53' Mattias Johansson
71'

71' Ernest Muci za Maciej Rosołek
81'

81' Paweł Wszołek za Josue
86'

86' Jurgen Celhaka za Patryk Sokołowski
88'

88' Paweł Wszołek

Relacja z meczu Zagłębie Lubin - Legia Warszawa

90  + 3'

To nie był wielki mecz Legii, ale jej zadanie zostało wykonane. Dzięki trzem punktom Legia przynajmniej na kilkadziesiąt godzin przesuwa się na bezpieczne, 15. miejsce w tabeli ekstraklasy. Tymczasem z naszej strony to już wszystko. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na żywo na Sport.pl!

90  + 3'

Koniec meczu! Legia Warszawa wygrywa na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 3:1!

90  + 2'

Zagłębie przy piłce, do końca spotkania tylko sekundy. Już tu się raczej nic nie zmieni.

90

Trzy minuty doliczone do tego spotkania.

90

Kłudka i Masiak zastępują Daniela i Szysza w Zagłębiu.

88

Po fatalnym zagraniu głową Kopacza do piłki dopadł w polu karnym Paweł Wszołek i kilka minut po wejściu na boisko trafił do siatki! Legia niemal pewna zwycięstwa!

88

GOOOOOOOOOOOOL!!! Paweł Wszołek!

86

Sokołowski opuszcza boisko, w jego miejsce Celhaka.

85

Dudziński zmienia Porębę w zespole Zagłębia.

84

Bartolewski dośrodkowywał płasko z lewego skrzydła, ale piłka nie trafiła do żadnego z piłkarzy Zagłębia w polu karnym. Po chwili bardzo niecelnie z dystansu uderzył Szysz.

83

Zagłębie atakuje pressingiem już na 40. metrze przed bramką Legii. Nie udaje się jednak przełożyć tego na sytuacje pod bramką Boruca.

81

Wszołek zmienia w Legii Josue.

80

Doleżal był łapany tuż przed polem karnym Legii i się przewrócił. Sędzia Lasyk nakazał grać dalej.

77

Coraz mniej czasu do końca. Legia póki co wydaje się kontrolować boiskową sytuację. Zagłębie od kilkunastu minut jest bezzębne.

74

Dwie zmiany w Legii. Schodzą Pieńko i Podliński, wchodzą Łakomy i Doleżal.

72

Kolejne dośrodkowanie w pole karne Legii, które tym razem pewnie łapie Boruc.

71

Muci zmienia Rosołka w Legii.

70

Bardzo niecelny strzał z dystansu Rose'a.

70

20 minut gry do końca. Legia zdołała nieco uspokoić sytuację na boisku. Wiele wskazywało bowiem, że Zagłębie zdoła doprowadzić do remisu.

67

Rzut rożny dla Legii. Po centrze Josue dobrze wybijają piłkę obrońcy Zagłębia.

65

Raz jeszcze próbował Szysz! Po błędzie Nawrockiego uderzył z około 15 metrów, ale za lekko, by pokonać Boruca!

65

Tak wyglądało przepiękne, kontaktowe trafienie Patryka Szysza.

64

Szysz uderzył celnie, pod poprzeczkę, ale sięgnął piłkę Boruc! Rzut rożny!

63

Pieńko faulowany przez Rose'a około 23 metrów od bramki Boruca! Szansa dla Zagłębia!

59

Chodyna i Daniel dośrodkowywali piłkę w pole karne, ale te centry zdołali wybić obrońcy Legii.

56

Tak wyglądała bramka Macieja Rosołka na 1:0, ale jak się pojawi wideo z trafienia Patryka Szysza, na pewno je wrzucimy.

54

Johansson popędził prawym skrzydłem , ale jego centrę wybił Chodyna.

53

Po dośrodkowaniu Szysza piłkę z pola karnego wybija Rose. Tymczasem żółtą kartkę ogląda Johansson.

51

Żółta kartka dla Poręby/

49

Fenomenalny strzał z dystansu Szysza! Uderzenie z 23 metrów pod poprzeczkę bramki Boruca! Zagłębie łapie kontakt!

48

GOOOOOOOOOOOOOLLLLL!!! PATRYK SZYSZ! CO ZA GOL!

48

Pekhart fauluje rywala blisko narożnika pola karnego. Rzut wolny dla Zagłębia.

46

Wznawiamy grę w Lubinie!

46

Zmiana w Legii w przerwie: Nawrocki zmienia Skibickiego. Na lewe wahadło przejdzie Hołownia.

45

To była bardzo słaba pierwsza połowa, ale w samej końcówce pierwszej połowy Legia zdołała, z niemałą pomocą szczęścia w obu akcjach bramkowych, strzelić dwa gole i zapewnić sobie bezpieczne prowadzenie na przerwę! Czy Zagłębie zdoła zareagować w drugiej połowie?

45

Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Zagłębie Lubin przegrywa z Legią Warszawa 0:2!

45

A jednak! GOOOOOOL!!! Po analizie VAR sędziowie uznają bramkę samobójczą Kopacza! 2:0 dla Legii!

45

Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

45

Piłka po akcji Skibickiego kończy się samobójem Kopacza, ale zdaniem sędziów piłkarz Legii był na spalonym!

44

Dzięki tej bramce Legia na razie melduje się poza strefą spadkową, na 15. miejscu.

41

I już próba odpowiedzi Zagłębia. Piłka spada na 16. metr do Podlińskiego, ale ten uderza bardzo niecelnie!

41

Nic tego nie zapowiadało, ale jest bramka dla Legii! Do nieudanego strzału z dystansu Josue dopadł Rosołek i z kilku metrów pokonał bramkarza Zagłębia!

41

GOOOOOOOOOOOL!!! Maciej Rosołek!

40

Boruc łapie piłkę po dośrodkowaniu Chodyny z rzutu rożnego.

39

Szysz rozpędził się lewym skrzydłem, ale jego podanie przed pole karne było niedokładnie. Piłka jednak wróciła w szesnastkę do Szysza, a ten wywalczył korner.

37

Starcie Josue z Chodyną. Piłkarz gospodarzy ucierpiał, ale po pomocy kolegi podniósł się. Jest żółta kartka dla obrońcy Zagłębia, bo to on faulował.

35

Szysz w walce z Hołownią wywalczył rzut rożny dla Zagłębia.

33

Slisz zagrał długą piłkę w pole karne Zagłębia, gdzie Chodyna skutecznie uprzedził Skibickiego.

31

Indywidualna akcja Szysza zakończona mizerniutkim płaskim strzałem, który dotoczył się w ręce Boruca.

29

Legia długo rozgrywa piłkę w ataku pozycyjnym, ale ma duże problemy ze stworzeniem dobrej akcji ofensywnej.

26

Po dośrodkowaniu Bartolewskiego celnie głową uderza Podliński, ale zbyt lekko, by pokonać Boruca.

23

Akcja Legii kończy się przewinieniem w ofensywie Skibickiego.

21

Szysz tym razem faulowany przez Hołownię, ale bez kartki dla zawodnika Legii.

20

Centrostrzał Chodyny z rzutu wolnego pewnie łapie Boruc.

18

Josue ostro fauluje Szysza i ogląda żółtą kartkę. Również nie zagra w kolejnym spotkaniu z Wartą Poznań.

18

Daniel wpadł w pole karne i stoczył zażarty bój z Rose. Wywalczył rzut rożny.

17

Po niezłych pierwszych 10 minutach teraz dzieje się zdecydowanie mniej. Legia przy piłce, ale bez konkretów.

14

Dość sporo fauli w pierwszych minutach. Tym razem sędzia Lasyk słownie upomina Podlińskiego.

11

Faul Wieteski na rozpędzonym Podlińskim. Żółta kartka, a to oznacza, że Wieteska nie zagra w następnym meczu.

10

Fenomenalna piłka Josue w pole karne do rozpędzonego Skibickiego, ten uderza z ostrego kąta z powietrza, jednak w boczną siatkę!

9

Kolejna akcja Zagłębia. Poręba zagrywa w pole karne, ale tam dobrze interweniują Witeska i Boruc.

7

Jeszcze jeden korner dla Zagłębia. Gospodarze zdecydowanie aktywniejsi od rywala w pierwszych minutach.

6

Rzut rożny dla Zagłębia, jednak znów dobrze i uważnie zachowała się obrona Legii. Koniec końców, piłkę przejął Boruc.

4

Po płaskim dośrodkowaniu w pole karne Bartolewskiego dobrze interweniuje Wieteska.

2

Pierwszy rzut wolny dla Legii, ale dośrodkowanie w pole karne Zagłębia zostało wybite przez defensywę gospodarzy.

1

Zaczynamy mecz!

20:25

Sędzią meczu będzie Piotr Lasyk z Bytomia.

20:24

Rezerwowi Zagłębia: Bieszczad, Lepczyński, Balić, Kłudka, Kizyma, Łakomy, Masiak, Dudziński, Doleżal.

20:24

Skład Zagłębia Lubin: Hładun - Chodyna, Kopacz, Ławniczak, Bartolewski - Scekić, Poręba, Pieńko - Szysz, Daniel, Podliński.

20:22

Rezerwowi Legii: Miszta, Wszołek, Celhaka, Charatin, Włodarczyk, Muci, Ciepiela, Nawrocki. Brakuje Luquinhasa, który jest o krok od transferu do New York Red Bulls, a także m.in. Jędrzejczyka czy Kastratiego. Ten ostatni przegrał rywalizację sportową.

20:21

Skład Legii Warszawa: Boruc - Rose, Wieteska, Hołownia - Johansson, Slisz, Sokołowski, Skibicki - Josue, Pekhart, Rosołek.

20:19

Przed sezonem chyba nikt tego się nie spodziewał, ale taka jest rzeczywistość. Zagłębie Lubin i Legia Warszawa po rundzie jesiennej muszą walczyć o utrzymanie. Zagłębie z 20 punktami i nowym trenerem Piotrem Stokowcem jest dopiero czternaste z czteropunktową przewagą nad strefą spadkową. Z kolei Legia po wygranej sprzed chwili Bruk-Betu z Jagiellonią 2:1 znów jest ostatnia z zaledwie 15 punktami na koncie. Jeśli jednak zespół Aleksandara Vukovicia zwycięży w Lubinie, to przynajmniej na kilkadziesiąt godzin opuści strefę spadkową.

20:18

Witamy serdecznie na relacji na żywo z meczu 20. kolejki ekstraklasy, w którym Zagłębie Lubin zmierzy się z Legią Warszawa. Początek spotkania o 20:30!