Legia Warszawa Legia Warszawa
  • Rafał Augustyniak (2') , Radovan Pankov (4') , Josue (64')
Zagłębie Lubin
2'

2' Rafał Augustyniak
4'

4' Radovan Pankov
60'
60' Marko Poletanović za Tomasz Makowski
72'
72' Kacper Chodyna za Tomasz Pieńko
73'
73' Juan Munoz za Dawid Kurminowski
84'
84' Damjan Bohar za Mateusz Wdowiak
84'
84' Marek Mroz za Serhiy Buletsa
64'

64' Josue
65'

65' Artur Jędrzejczyk za Radovan Pankov
78'

78' Gil Dias za Paweł Wszołek
78'

78' Igor Strzalek za Josue
81'

81' Juergen Elitim
90'

90' Maciej Rosołek za Ernest Muci
90'

90' Filip Rejczyk za Juergen Elitim

Relacja z meczu Zagłębie Lubin - Legia Warszawa

17:01

Poniżej podsumowanie meczu Zagłębia Lubin z Legią Warszawa (0:3). Dziękujemy za śledzenie relacji tekstowej na żywo i zapraszamy na kolejne relacje - zawody Pucharu Świata w Lillehammer czy spotkanie Śląska Wrocław z Rakowem Częstochowa.

16:55

Dzięki wygranej w Lubinie Legia awansowała na piąte miejsce z 28 punktami i wyprzedziła Pogoń Szczecin.

16:54

I koniec meczu w Lubinie. Zagłębie Lubin 0:3 Legia Warszawa.

90  + 2'

Zagłębie blokuje uderzenie Gila Diasa. Potem Strzałek trafił w Kramera, ustawionego na skraju pola karnego.

90  + 1'

Trzy minuty doliczone do drugiej połowy.

90

Bohar zagrał przed pole karne do Dąbrowskiego, piłka jednak przejęta przez Legię.

90

Ostatnie zmiany w Legii. Maciej Rosołek i Filip Rejczyk wchodzą w miejsce Ernesta Muciego i Jurgena Elitima.

89

Dobre zagranie od Augustyniaka do Muciego, natomiast z tego zagrania Albańczyka do Elitima nie wyszło nic dobrego. W odpowiedzi ruszyło Zagłębie, ale osamotniony był Munoz.

86

Tobiasz dobrze reaguje po próbie zagrania od Mroza do Bohara.

84

Podwójna zmiana u gospodarzy. Marek Mróz i Damjan Bohar zmieniają Serhija Bulecę i Mateusza Wdowiaka.

83

Podwojony Wdowiak przy polu karnym Legii.

82

Zagłębie miało rzut wolny z lewej strony, ale piłka wybita od razu przez Kramera.

82

Elitim z żółtą kartką za faul na Wdowiaku.

80

Buleca z dośrodkowaniem w pole karne. Munoz uderzył piłkę głową, ale nieznacznie mija ona bliższy słupek bramki Legii. I potem znowu Munoz się pomylił, korzystając ze zdezorientowania w obronie Legii!

79

Niecelne zagranie Kapuadiego i przejęcie Zagłębia. Dośrodkowanie od Kłudki z prawej strony, ale skuteczny okazał się Augustyniak.

78

Podwójna zmiana w Legii. Gil Dias i Igor Strzałek wchodzą za Josue oraz Pawła Wszołka.

77

Długa piłka na napastników Zagłębia, wyszedł z bramki Tobiasz i wybił piłkę głową. Ostatecznie był tam spalony.

75

Pressing od Muciego na Kopaczu, Zagłębie jednak pozostaje przy piłce dzięki reakcji Ławniczaka.

74

Zagranie od Josue z rzutu wolnego, defensorzy Zagłębia jednak wybijają.

73

Kolejne dwie zmiany w Zagłębiu. Juan Munoz i Kacper Chodyna zmieniają Dawida Kurminowskiego oraz Tomasza Pieńkę.

72

Zagranie Josue do Kuna, do linii końcowej pola karnego, natomiast wahadłowy Legii nie był w stanie opanować piłki.

71

Krótkie rozegranie rzutu rożnego w wykonaniu Legii, niecelnie jednak uderza Kramer z woleja.

70

Zdaniem Adama Lyczmańskiego, eksperta sędziowskiego Canal+ Sport, decyzja o rzucie karnym dla Legii była słuszna. Tak żeby uporządkować sytuację.

69

Wszołek miał okazję na czwartego gola dla Legii po podaniu Muciego, ale jego strzał broni Weirauch!

65

Zmienia też Legia. Schodzi z boiska Radovan Pankov, za niego Artur Jędrzejczyk.

64

I jest 3:0 dla Legii! Josue pokonuje bramkarza, ale piłka przebrnęła po rękach Weiraucha. Mamy jednak wątpliwości, czy w tej sytuacji powinien być rzut karny, bo z powtórek wynikało, że Kłudka był trafiony w żebro.

62

Rzut karny dla Legii! Zagranie ręką Kłudki przy próbie dośrodkowania Kuna.

61

Dośrodkowanie Bulecy w pole karne Legii, skutecznie wybija Kapuadi.

61

Pierwsza zmiana w meczu. Marko Poletanović zmienia Tomasza Makowskiego.

60

Kłudka przechwycił podanie Augustyniaka do Kuna. Pieńko wbiegł w pole karne Legii, ale uderzył niecelnie.

57

Faul Ławniczaka na Kramerze w środku pola, spokojniejszy fragment tego spotkania.

56

Zbyt głębokie dośrodkowanie Makowskiego z prawej strony, z którym bez problemu radzi sobie Tobiasz.

55

Błędy w defensywie Zagłębia, ale gospodarze ostatecznie się wyratowali. Ławniczak zatrzymał kontrę w wykonaniu Legii.

53

Dąbrowski z dośrodkowaniem w pole karne po krótkim rozegraniu rzutu rożnego, finalnie Wszołek ubiegł Kopacza.

52

Weirauch wyszedł daleko z bramki, by uprzedzić Kramera. Legia utrzymała się przy piłce, ale nie skorzystała z faktu, że jest pusta bramka.

51

Z obu rzutów rożnych Zagłębia ostatecznie nic nie wyszło, niecelny strzał Ławniczaka.

50

Uderzenie Bulecy odbija się od muru Legii, rzut rożny dla Zagłębia.

49

Kramer fauluje Wdowiaka blisko pola karnego Legii. Wcześniej gospodarze konstruowali akcję poprzez Dąbrowskiego czy Bulecę.

48

Zdecydowanie spokojniejszy start drugiej połowy, w porównaniu do tej pierwszej.

46

Zaczynamy drugą połowę.

15:47

Koniec pierwszej połowy. Legia Warszawa prowadzi 2:0 z Zagłębiem Lubin po golach Rafała Augustyniaka i Radovana Pankova.

45

Josue zagrał prostopadle do wbiegającego Slisza, jednak uczynił to niedokładnie. Weirauch łapie piłkę.

43

Świetne zagranie od Dąbrowskiego w stronę Kurminowskiego. Napastnik Zagłębia nie przejął jednak piłki, z czego skorzystał Tobiasz.

43

Dośrodkowanie Wszołka w polu karnym nieco przeciągnięte, trafiło do Kapuadiego. Ostatecznie Weirauch złapał piłkę. Wcześniej Zagłębie zablokowało strzał Elitima.

42

Teraz to Legia jest w ataku pozycyjnym, rozgrywa piłkę, szuka szansy do wykreowania okazji.

40

Znów było groźnie przy bramce Legii! Zagranie z prawej strony od Wdowiaka do Kurminowskiego. Piłka trafiła do Pieńki, ale jego uderzenie zablokował ciałem Pankov. Później było spore zamieszanie, natomiast gościom udało się wybić piłkę.

38

Ależ się pomylił Kłudka! Znakomite zagranie od Dąbrowskiego do defensora Zagłębia. Kłudka szukał uderzenia przy dalszym słupku bramki Legii, ale nieznacznie się pomylił.

36

Kurminowski z faulem w ataku na Augustyniaku.

36

Zbyt głębokie dośrodkowanie Kłudki z prawej strony, piłka trafiła prosto do Tobiasza.

35

Zagłębie znów pojawiło się w polu karnym Legii. Na razie bez celnych strzałów, dwukrotnie skutecznie interweniował Pankov, udało się wywalczyć rzut rożny.

33

Mamy teraz fragment spotkania, gdzie Zagłębie zdecydowanie rzadziej pojawia się pod polem karnym Legii i goście są głównie na połowie rywala.

32

Odrobina niezrozumienia po stronie Zagłębia. Zagranie za plecy Wdowiaka, przez co Legia zyskała wrzut z autu.

30

Ładne rozegranie akcji przez Legię. Muci próbował uderzenia sprzed pola karnego, natomiast zostało ono zablokowane i złapał piłkę Weirauch.

29

Dośrodkowanie Kuna z lewej strony, nie było jednak uderzenia ze strony Kramera.

28

Legia z próbą kontrataku, Josue niecelnie zagrał do Kramera, a wcześniej nie dogadał się z Mucim.

26

Zagranie do Kurminowskiego w pole karne. Napastnik Zagłębia nie był w stanie się odwrócić przy walce z Pankovem. Ostatecznie Legia rozpoczęła od rzutu z autu.

25

Nietypowe rozegranie rzutu rożnego, Legia wybija piłkę poza własne pole karne. Zagłębie jednak utrzymuje się przy piłce, atak pozycyjny.

24

Niecelne podanie Muciego do Kuna, Kłudka przeciął to zagranie. W odwecie Zagłębie ruszyło z atakiem. Wdowiak powalczył o piłkę i uzyskał rzut rożny.

22

I nie ma gola dla Legii, ponownie spalony. Ciekawa akcja gości. Zaczęło się od zagrania Kramera do Muciego. Potem piłka trafiła do Wszołka, a wahadłowy zagrał ją wprost do Kramera. Napastnik Legii jednak nie pokonał Weiraucha.

20

Kramer próbował stworzyć kolejną akcję Legii wraz z Mucim, natomiast defensorzy Zagłębia sobie z tym poradzili.

18

Mecz w Lubinie może się podobać. Są gole, oba zespoły starają się grać wysokim pressingiem.

17

I nie ma gola dla Zagłębia! Strata piłki po zagraniu Tobiasza do Kapuadiego. Pieńko umieścił piłkę w bramce, ale znajdował się na spalonym.

15

Ależ było blisko trzeciego gola dla Legii! Ostatecznie spalony. Wszołek ładnie pograł z Josue, natomiast potem nie było celnego strzału od Kramera.

13

Tym razem Legia próbowała z dośrodkowaniem. Wszołek szukał zagrania do Kramera, natomiast napastnik Legii nie skontrował tej piłki.

13

Dośrodkowanie Kłudki z prawej strony do Wdowiaka. Były gracz Rakowa uderza piłkę głową, ale ta mija słupek.

11

Próba zagrania od Pieńki w pole karne Legii, łapie piłkę Tobiasz.

10

Pressing na Tobiaszu ze strony Kurminowskiego, udało się wymusić błąd i wybicie piłki na aut.

9

Sprytna wrzutka Bulecy, przedłużenie zagrania, ale czujny między słupkami Tobiasz! Zagłębie szuka gola kontaktowego jak najszybciej.

8

Pierwsza interwencja Tobiasza po dośrodkowaniu od Makowskiego.

7

Dośrodkowanie Kuna w pole karne, ostatecznie przeciągnięte, co kończy się odzyskaniem piłki przez zespół z Lubina.

6

Rajd Kłudki prawą stroną, natomiast Augustyniak wyprzedził Kurminowskiego i wybił piłkę na aut. Potem znów Augustyniak wybił dośrodkowanie Zagłębia.

4

I 2:0 dla Legii! Pankov! Wszystko zaczęło się od sprytnego rozegrania rzutu wolnego przez Josue. Portugalczyk zagrał płasko do Muciego. Albańczyk dośrodkował w pole karne, a tam największym sprytem wykazał się wspomniany Pankov.

2

Co tu się stało! 1:0 dla Legii! Augustyniak zdecydował się na uderzenie z dystansu, a Weirauch nie zdołał złapać piłki. Ta wyślizgnęła mu się z rękawic i wpadła do siatki!

1

Zaczynamy mecz w Lubinie!

14:59

Arbitrem tego spotkania będzie Piotr Lasyk.

14:59

A taki skład wystawia Legia: Tobiasz - Pankov, Augustyniak, Kapuadi - Wszołek, Slisz, Elitim, Kun - Josue, Kramer, Muci

14:59

Oto skład Zagłębia: Weirauch - Kłudka, Ławniczak, Kopacz, Mata - Dąbrowski, Makowski - Wdowiak, Buleca, Pieńko - Kurminowski

14:53
14:50

W stolicy Polski tematem numer jeden wciąż jest zachowanie Aston Villi wobec kibiców Legii.

14:43

Liderem Ekstraklasy jest Śląsk Wrocław, który ma 36 punktów po 16 spotkaniach. Legia jest szósta (25 pkt), a Zagłębie siódme (24 pkt).

14:42

Legia mierzy się z Zagłębiem Lubin, z którym wygrała sześć ostatnich meczów.

14:39

Kilka dni temu Legia przegrała na wyjeździe z Aston Villą 1:2, ale taka porażka to żaden wstyd. Wstydliwe są co najwyżej wyniki w Ekstraklasie, gdzie Legia w ostatnich siedmiu meczach wygrała tylko raz. W niedzielę o 15 warszawiaków podejmie Zagłębie Lubin. I jeśli wygra, to przeskoczy Legię w tabeli.