1' Julian Alvarez
27'
27' Nino (sam.)
60'
60' Mateo Kovacic za Rico Lewis
72'
72' Phil Foden
74'
74' Manuel Akanji za Rodri
74'
74' Josko Gvardiol za John Stones
81'
81' Matheus Nunes za Phil Foden
81'
81' Oscar Bobb za Nathan Ake
88'
88' Julian Alvarez
46'

46' John Kennedy za Keno
60'

60' Vinicius Lima za Ganso
60'

60' Alexsander Gomes za Marcelo
60'

60' Diogo Barbosa za Felipe Melo
74'

74' Marlon za Nino

Relacja z meczu Manchester City - Fluminense

20:55

W dzisiejszym finale KMŚ nie było wątpliwości, kto jest lepszy! Manchester City mimo braku Erlinga Haalanda pewnie rozbił Fluminense i po raz pierwszy w historii klubu został klubowym mistrzem świata. MVP meczu? Julian Alvarez, który strzelił dwa gole i zaliczył asystę.

A co z Szymonem Marciniakiem? Polak miał bardzo spokojny wieczór - praktycznie bez trudniejszych sytuacji do oceny czy kontrowersji, a trzy żółte kartki, które pokazał zawodnikom Fluminense, były w pełni zasłużone.

20:53

Gol Juliana Alvareza na 4:0:

90

Koniec meczu! Manchester City - Fluminense 4:0! "The Citizens" klubowymi mistrzami świata!

89

Matheus Nunes zagrał piłkę z prawej strony pola karnego do ustawionego w centrum Juliana Alvareza, ten nie kombinował i huknął płasko na bramkę przeciwnika, co dało mu drugiego gola w tym spotkaniu (ma też asystę)! Chyba mamy MVP tego spotkania!

88

GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Manchester City dobija rywala! Julian Alvarez po raz drugi!

87

Tempo tego meczu w ostatnim czasie jest bardzo niskie. Trwa już dogrywanie tego spotkania do ostatniego gwizdka sędziego.

84

Kolejna żółta kartka. John Kennedy ukarany za faul taktycznym na Nunesu.

82

Gol Fodena na 3:0:

81

Kolejne zmiany w City. Bobb i Matheus Nunes zastępują Ake oraz Fodena.

80

Odważna akcja indywidualna i strzał z dystansu Johna Kennedy'ego. Ederson odbija piłkę nad poprzeczkę.

77

W zamieszaniu w polu karnym Bernardo Silva uderza w boczną siatkę. Na początku akcji jednak był spalony.

75

Gvardiol i Akanji za Stonesa i kontuzjowanego Rodriego. Zmiana też we Fluminense: Marlon za Nino, który także miał problem zdrowotny.

74

Ale jest też zła wiadomość dla City, bo Rodri kładzie się na murawę. To dla niego koniec gry, oby tylko bez dłuższej przerwy.

73

Zasłużone podwyższenie wyniku przez Manchester City! Kovacić i Alvarez wygrali walkę o piłkę przed polem karnym Fluminense, Argentyńczyk wpadł z nią w pole karne i płasko wstrzelił przed bramkę, gdzie wślizgiem do siatki skierował ją Foden! Manchester City klubowym mistrzem świata, bez wątpliwości.

72

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Phil Foden na 3:0!

71

Szybka konsultacja Rodriego z Guardiolą, Hiszpan jednak na razie wraca na boisko.

70

Rodri potrzebuje pomocy medycznej. Lekarze Manchesteru City sprawdzają jego kolano. Raczej nie wróci do gry.

69

Alexsander ukarany w pełni zasłużoną żółtą kartką za faul w środku pola na Rodrim.

67

Rozpędził się prawym skrzydłem Samuel Xavier, jednak jego dośrodkowanie czujnie wyłapał Ederson.

65

Jeszcze jedna próba Johna Kennedy'ego w polu karnym. Wysoka, bezpańska piłka po akcji Brazylijczyka pada łupem Edersona.

64

Po akcji Limy w polu karnym dryblował John Kennedy, ale otoczony przez czterech - pięciu rywali nie zdołał oddać strzału na bramkę Edersona.

61

Kolejne zmiany we Fluminense. Schodzą Marcelo, Ganso oraz Felipe Melo, w ich miejsce wchodzą Alexsander, Diogo Barbosa i Lima. Jest też pierwsza roszada w City: Kovacić za Lewisa.

59

Fabio, świetnie spisujący się bramkarz Fluminense, w wieku ponad 43 lat (!) został najstarszym zawodnikiem w historii finału KMŚ!

57

Mamy pierwszą żółtą kartkę w tym meczu. Ukarany doświadczony Marcelo.

55

Początek drugiej połowy zdecydowanie dla Manchesteru City. Fluminense może się cieszyć, że nie przegrywa 0:3, bo wówczas byłoby już po meczu.

53

Rzut wolny dla Manchesteru City i było bardzo groźnie! Znakomite krótkie zagranie w pole karne do Fodena, ten uderzył z ostrego kąta, jednak doskonale znów spisał się Fabio!

51

Lewis przewrócił się w polu karnym w starciu z Marcelo, ale Marciniak nie widział tam faulu. Jest rzut rożny dla City.

50

Nieudane zagranie Grealisha zewnętrzną częścią stopy z lewej strony pola karnego. Ani nie zagrał dokładnie do partnera, ani nie strzelił w kierunku bramki Fluminense.

48

I już świetna okazja dla City! Uderzenie z dystansu Grealisha odbił Fabio, a Bernardo Silva przy próbie dobitki z bliska uderzył prosto w ręce brazylijskiego bramkarza!

46

Rozpoczynamy drugą połowę!

46

Obie drużyny wracają już na boisko. Będzie jedna zmiana we Fluminense. Bohater finału Copa Libertadores John Kennedy zastępuje Keno.

19:53

Nie ma wielu emocji w tym finale. Pewnie wyglądałoby to inaczej, gdyby to Fluminense strzeliło gola w 40. sekundzie. A tak szybka bramka Alvareza i pechowy samobój Nino sprawiają, że Manchester City pewnym krokiem zmierza po kolejny tytuł w tym roku kalendarzowym. Szymon Marciniak nie ma wiele pracy - nie pokazał żadnej żółtej kartki, a gdy miał zamiar wskazać na wapno, to okazało się, że w tej samej akcji był spalony.

45  + 3'

Koniec pierwszej połowy. Manchester City - Fluminense 2:0.

45  + 2'

Nic w tym dodatkowym czasie się nie dzieje.

45

Trzy minuty doliczone do pierwszej połowy.

44

Gol na 2:0 (samobój Nino):

43

Odpowiada groźnym strzałem Grealish! Ale i tu bardzo dobra interwencja Fabio ratuje Fluminense! Po rzucie rożnym uderzenie Fodena zostało zablokowane.

41

Blisko gola Fluminense! Dośrodkowanie z rzutu rożnego na głowę Ariasa, ten oddał strzał po koźle, który doskonale obronił Ederson!

40

Arias wywalczył korner dla zespołu z Brazylii.

39

Samuel Xavier sfaulował Grealisha około 35 metrów od własnej bramki. Rzut wolny dla City. Szymon Marciniak ma dzisiaj bardzo spokojny wieczór jak do tej pory.

37

Cano próbował przelobować Edersona z połowy boiska, ale posłał piłkę dość wyraźnie nad poprzeczką.

35

Wznawiamy grę.

33

Przerwa na uzupełnienie płynów. W Dżuddzie jest gorąco.

32

Grealish ponownie dobrze dograł w pole karne do Fodena, ale ten pod naciskiem Andre nie zdołał oddać strzału. Jest rzut rożny dla City.

19:31

Gol na 1:0 autorstwa Juliana Alvareza:

28

Ależ pecha ma dzisiaj Fluminense! Dobre podanie w pole karne otrzymał Phil Foden, jego podanie przed bramkę próbował zablokować Nino, ale zrobił to tak, że pokonał własnego bramkarza! Samobój i 2:0 dla City!

27

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Druga bramka dla Manchesteru City!

23

Krótko rozegrany rzut wolny przez City, ale jednak uderzenie z daleka Alvareza także zostało zablokowane.

21

Kolejna groźna strata Marcelo. Akcja City kończy się jednak zablokowanym strzałem Walkera.

18

Bramkarz Fabio po raz kolejny dryblingiem poradził sobie z pressingiem rywali. Gra niezwykle ryzykownie, ale robi to równie efektownie.

16

Sędzia Marciniak dyktuje rzut karny za faul Edersona na Cano, ale po chwili dostaje sygnalizację od asystenta Adama Kupsika. Był minimalny spalony.

13

Problemy w wyprowadzeniu piłki Fluminense kończą się na szczęście Brazylijczyków faulem na Marcelo, który efektownie przedryblował dwóch rywali.

13

Trochę leniwie zaczęło grać City. Czeka na to, co zrobi Fluminense, bez większego oporu.

11

Arias huknął z dystansu zupełnie niecelnie.

9

Keno złapany na spalonym.

8

Teraz wreszcie Fluminense zdołało na dłużej przejąć i "poczuć" piłkę. Ale City jest dobrze ustawione i nie pozwala na wiele.

6

City dominuje od pierwszych minut. Fluminense dostało gonga już w pierwszej minucie i najwyraźniej potrzebuje czasu, by się otrząsnąć. Oby nie było za późno.

4

Alvarez pojawił się teraz na prawym skrzydle, ale jego odbite dośrodkowanie pewnie łapie Fabio.

32

Ależ początek City! Koszmarne zagranie Marcelo przejął Nathan Ake, strzał z dystansu Holendra sparował na słupek Fabio, ale Alvarez skutecznie dobił piłkę do pustej bramki! 1:0 dla zwycięzcy Ligi Mistrzów!

1

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Julian Alvarez na 1:0 w 40. sekundzie!

1

Pierwszy gwizdek sędziego Marciniaka i zaczynamy finał Klubowych Mistrzostw Świata!

18:58

Skład Fluminense:

18:57

Skład Manchesteru City:

18:55

Szymon Marciniak poprowadził już finały mistrzostw świata, Ligi Mistrzów i mecz o Superpuchar Europy. Dziś polski arbiter będzie sędzią finału Klubowych Mistrzostw Świata w Arabii Saudyjskiej, w którym zmierzą się Manchester City oraz brazylijskie Fluminense Rio de Janeiro. Czy drużyna Pepa Guardioli sięgnie po piąte trofeum w tym roku?

18:53

Witamy serdecznie na relacji na żywo z finału Klubowych Mistrzostw Świata w Arabii Saudyjskiej, w którym Manchester City zmierzy się z Fluminense. Początek spotkania o godzinie 19:00.