0
Athletic Bilbao
FC Barcelona
26'

26' Fermin Lopez za Frenkie de Jong
32'

32' Ronald Araujo
33'

33' Xavi Hernandez
45'

45' Lamine Yamal za Pedri
52'
52' Dani Garcia
63'
63' Inigo Ruiz de Galarreta za Mikel Vesga
64'
64' Oihan Sancet za Unai Gomez
65'
65' Imanol Garcia de Albeniz
76'
76' Malcom Ares za Inaki Williams
76'
76' Asier Villalibre za Gorka Guruzeta
80'
80' Oscar de Marcos za Benat Prados
86'
86' Alex Berenguer
62'

62' Andreas Christensen
76'

76' Joao Felix za Raphinha
76'

76' Inigo Martinez za Pau Cubarsi
76'

76' Oriol Romeu za Andreas Christensen
88'

88' Jules Kounde

Relacja z meczu Athletic Bilbao - FC Barcelona

23:00

Dziękujemy za dziś, spokojnej nocy.

23:00

Kolejny mecz Barcelona zagra już w piątek, kiedy podejmie Mallorcę (21:00). Athletic w niedzielę zagra na wyjeździe z Las Palmas.

23:00

Barcelona zmarnowała okazję zmniejszenia straty do Realu Madryt, który w sobotę zremisował z Valencią (2:2). Po 27 kolejkach Katalończycy są na trzecim miejscu w tabeli z 58 punktami na koncie. Barcelona traci osiem punktów do Realu i punkt do Girony. Athletic z 50 punktami jest na piątym miejscu.

23:00

Po katastrofalnym spotkaniu Athletic zremisował z Barceloną 0:0.

90  + 3'

Koniec meczu.

90

Trzy minuty doliczone do drugiej połowy. Na szczęście tylko tyle.

88

Kartka dla Kounde za faul na Villalibre.

85

Kartka dla Berenguera.

80

Zmiana w Athleticu. Zszedł Diaz, wszedł de Marcos.

76

Trzy zmiany w Barcelonie. Zeszli Cubarsi, Raphinha oraz Christensen. Weszli Martinez, Felix i Romeu.

75

Dwie zmiany w Athleticu. Zeszli Williams i Guruzeta. Weszli Ares oraz Villalibre.

72

Dobra interwencja Cancelo być może uchroniła Barcelonę od straty gola.

68

Indywidualna akcja Lewandowskiego zakończona stratą.

64

Dwie zmiany w Athleticu. Zeszli Gomez i Garcia. W ich miejsce Sancet i de Galarreta.

62

Kartka dla Christensena.

57

Indywidualna akcja i zablokowane zagranie Berenguera.

55

Druga połowa ciekawsza od pierwszej, ale dalej nie dzieje się wiele ciekawego.

52

Kartka dla Garcii.

51

Niecelna próba Lewandowskiego z dystansu.

48

Gospodarze aktywniejsi od początku drugiej połowy. Teraz Berenguer padł w polu karnym, ale nie ma mowy o rzucie karnym.

46

Początek drugiej połowy.

45  + 6'

Przerwa. Na razie nudno na boisku w Bilbao. Barcelona jednak mocno poturbowana, bo w pierwszej połowie z kontuzjami zeszli de Jong oraz Pedri.

45

Sześć minut doliczonych do pierwszej połowy.

44

Druga wymuszona zmiana w Barcelonie. Pedri zszedł z boiska. Lamine Yamal w jego miejsce.

42

Kolejne problemy zdrowotne w Barcelonie. Na boisku leży Pedri. Uraz bez kontaktu z rywalem.

37

Uderzenie Berenguera i dobra interwencja ter Stegena.

35

Lepsze minuty gości. Barcelona rozkręca się w końcówce pierwszej połowy.

32

Ależ szansa dla Barcelony! Z daleka na lob zdecydował się Cancelo. Portugalczyk chciał wykorzystać, że daleko z bramki wyszedł Simon. Bramkarz Athleticu zdążył jednak odbić piłkę, a z linii bramkowej wybił ją Yeray!

21:30

Niewiele na razie dzieje się na boisku. Najlepszym dowodem na to niech będzie statystyka goli oczekiwanych (xG). W tym momencie łącznie z obu stron wynosi ona zaledwie 0,21.

26

Zmiana w Barcelonie. Zszedł de Jong. W jego miejsce Fermin Lopez.

25

Holender próbował opuścić boisko o własnych siłach. Nie był jednak w stanie. Potrzebna będzie zmiana.

23

Bardzo pechowy upadek de Jonga. Holender bardzo cierpi, bo jego noga wygięła się nienaturalnie. Zawodnikowi udzielana jest pomoc medyczna.

23

Teraz Lewandowski bardzo dobrze interweniował we własnym polu karnym po dośrodkowaniu gospodarzy z rzutu wolnego. Polak przy okazji ucierpiał w pojedynku główkowym, ale już wszystko w porządku, obyło się bez interwencji medyków.

19

W końcu kontakt z piłką zaliczył Lewandowski. Byle jaki, ale zaliczył. Na razie Polak kompletnie odcięty od gry.

15

Imanol padł w polu karnym Barcelony, ale nie ma mowy o rzucie karnym. Zawodnik Athleticu sam kopnął w nogę Julesa Kounde.

13

Pedri zablokowany w polu karnym gospodarzy.

10

Barcelona na razie bez dogodnej okazji do strzelenia gola.

6

Berenguer uderzył z prawej strony w boczną siatkę. Nawet jednak gdyby był gol, to nie zostałby uznany, bo zawodnik gospodarzy był na spalonym.

5

Dużo walki wręcz od pierwszej minuty, co dobitnie pokazuje, jaki to będzie mecz.

1

20:59

Obie drużyny już na murawie.

20:49

Początek o 21:00.

20:49

Skład Barcelony: ter Stegen - Kounde, Araujo, Cubarsi, Cancelo - de jong, Christensen, Guendogan - Raphinha, Lewandowski, Pedri.

20:48

Skład Athleticu: Simon - Diaz, Alvarez, Paredes, Imanol Garcia - Dani Garcia, Vesga - I. Williams, Gomez, Berenguer - Guruzeta.

20:46

Athletic podchodzi dziś nakręcony czwartkowym zwycięstwem w Pucharze Hiszpanii. Drużyna z Bilbao rozbiła u siebie Atletico (3:0), pewnie awansując do finału.

20:45

Lepszy czas ma też Robert Lewandowski. Chociaż kapitan reprezentacji Polski nie strzelił gola w ostatnim meczu z Getafe (4:0), to wcześniej zdobywał bramki w czterech kolejnych spotkaniach.

20:44

Barcelona ostatnio gra bardzo skutecznie. Z pięciu ostatnich meczów ligowych drużyna Xaviego wygrała cztery. Do tego doszedł remis w Lidze Mistrzów z Napoli.

20:43

Dla Barcelony dzisiejszy mecz jest szansą na rewanż za to, co stało się 24 stycznia. Wtedy Katalończycy przegrali w Bilbao 2:4 po dogrywce i odpadli z Pucharu Króla.

20:42

To równie ważny mecz dla Athleticu, który marzy o grze w kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Obecnie dzisiejsi gospodarze są na piątym miejscu w lidze, mają 49 punktów i tracą sześć punktów do czwartego Atletico Madryt.

20:41

Obecnie FC Barcelona zajmuje trzecie miejsce w tabeli La Liga z 57 punktami. Drużyna Xaviego traci dwa punkty do Girony i dziewięć do Realu Madryt.

20:40

Witamy i zapraszamy na relację na żywo z hitu 27. kolejki La Liga. Athletic Bilbao podejmie Barcelonę z Robertem Lewandowskim w składzie. Początek spotkania o 21:00.