Celta Vigo
17'
17' Pedri
63'
63' Ansu Fati za Ferran Torres
63'
63' Frenkie de Jong za Pedri
64'
64' Ousmane Dembele za Raphinha
71'
71' Jordi Alba
77'
77' Sergi Roberto za Alex Balde
85'
85' Sergio Busquets
86'
86' Eric Garcia za Jordi Alba
61'

61' Unai Nunez
70'

70' Joseph Aidoo
71'

71' Oscar Rodriguez
75'

75' Carles Perez za Joergen Strand Larsen
75'

75' Augusto Solari za Gabriel Veiga
84'

84' Goncalo Paciencia za Franco Cervi
90'

90' Oscar Mingueza za Hugo Mallo
90'

90' Agustin Marchesin

Relacja z meczu FC Barcelona - Celta Vigo

90  + 6'

FC Barcelona z niewidocznym Robertem Lewandowskim bardzo szczęśliwie pokonała Celtę Vigo 1:0 i wróciła na fotel lidera hiszpańskiej La Liga. Jednak po takim meczu i przed dwumeczem z Interem Mediolan oraz Realem Madryt w obozie z Katalonii będzie zdecydowanie więcej obaw niż pozytywów. Celta z kolei może sobie pluć w brodę, bo mimo świetnego meczu nie wywiozła z Camp Nou ani jednego punktu, a mogła nawet wygrać to spotkanie.

90  + 6'

Koniec meczu! FC Barcelona - Celta Vigo 1:0. Barcelona znów liderem La Liga.

90  + 6'

Kolejna akcja Celty kończy się dobrym strzałem z 20 metrów Pereza, obronionym przez Ter Stegena. Perez był jednak na spalonym.

90  + 4'

Ależ szczęście Barcelony! Kolejna świetna akcja Celty, Paciencia z kilku metrów trafia w słupek, a dobitka Pereza zablokowana!

90  + 3'

Mingueza zmienił w Celcie Mallo. Uderzenie głową Nuneza było z kolei zdecydowanie zbyt lekkie, by zaskoczyć Ter Stegena.

90  + 2'

Świetny odbiór De Jonga, popędził z kontrą Dembele, jednak nie potrafił dograć dokładnie w pole karne do Lewandowskiego.

90  + 1'

Celta atakuje! Jest prawdziwe oblężenie bramki Barcelony, niesamowite wydarzenia na Camp Nou!

90

Dośrodkowanie w pole karne Barcelony, gdzie dobrze interweniuje Pique. Sześć minut doliczonych.

87

Groźny rzut wolny dla Celty, ale tym razem Barcelona poradziła sobie w defensywie.

86

Zmiana w Barcelonie. Jordi Alba zmieniony przez Erica Garcię.

85

Żółta kartka dla Busquetsa.

84

I już Paciencia zgrywa piłkę głową do Aspasa, ten znalazł się sam na sam z Ter Stegenem, ale Niemiec fantastycznie to obronił! Po rzucie rożnym minimalnie niecelnie uderza Mallo.

83

Zmiana w Celcie. Schodzi Cervi, wchodzi Paciencia.

83

Zza pola karnego celnie uderzył Dembele, jednak pewnie złapał piłkę Marchesin.

82

Barcelona przynajmniej odzyskała kontrolę nad tym meczem. To nie jest dobry występ drużyny Xaviego.

79

Dobra akcja prawą stroną Dembele z Sergim Roberto zakończona niedokładnym dośrodkowaniem Hiszpana.

77

Sergi Roberto zmienia Balde w Barcelonie.

75

Zmiany w Celcie. Solari za Larsena oraz C. Perez za Veigę.

74

Niezbyt dokładne dośrodkowanie De Jonga, Fati nie zdołał z ostrego kąta uderzyć na bramkę czy zgrać piłkę do Lewandowskiego.

73

Busquets faulowany przez Larsena około 25 metrów od bramki Celty. Rzut wolny dla Barcelony.

72

Pomyłka w obronie Celty, jednak Marchesin poza polem karnym zdołał uprzedzić Lewandowskiego.

71

Żółta kartka dla Aidoo za faul na Gavim.

70

Świetna akcja Celty! Galan otrzymał dobre podanie w pole karne i huknął w słupek bramki Ter Stegena. Piłkę do bramki dobił Larsen, ale okazało się, że już Galan był na spalonym. Upiekło się Barcelonie.

68

Hugo Mallo wywalczył rzut rożny dla Celty. Źle wygląda Barcelona w drugiej połowie.

66

Rzut wolny dla gości, ale Oscar uderza wysoko nad poprzeczką.

65

Ansu Fati odebrał piłkę rywalom i popędził lewym skrzydłem w pole karne, gdzie zatrzymał go skutecznie Aidoo.

63

Zmiany w Barcelonie i to od razu trzy. Schodzą Pedri, Raphinha i Ferran Torres. Wchodzą Dembele, Ansu Fati i De Jong.

62

Kontratak Barcelony. Lewandowski wypuścił na prawym skrzydle Raphinhę, ale Brazylijczyk źle zagrywał piłkę w pole karne.

61

Świetny drybling Pedriego w środku pola kończy się faulem taktycznym Unaia Nuneza. Żółta kartka dla obrońcy Celty.

59

Cervi mógł oddać kolejne uderzenie na bramkę Ter Stegena, jednak fatalnie skiksował. Po chwili źle zagrywa piłkę Ter Stegen, ale strzał z 18 metrów Oscara został zablokowany.

57

I teraz znowu Celta! Strzał Gabriego Veigi po rykoszecie od Alonso broni Ter Stegen, dobitkę jednego z rywali blokuje już sam Alonso!

55

Było groźnie! Piłka spadła na nogę Pique, ten trafił jednak w... Torresa! Piłka spadła jeszcze na nogę Lewandowskiego, którego strzał z pięciu metrów kapitalnie obronił Marchesin. Gra i tak została przerwana, bo trafiony Torres był na spalonym.

54

Gavi wywalczył rzut rożny dla Barcelony.

52

Wstaje i wraca do gry Ter Stegen. Gra wznowiona.

51

Usiadł na murawie z jakimś problemem ze zdrowiem Ter Stegen. Wygląda na to, że chodzi o plecy bramkarza Barcelony.

49

Zamieszanie w obronie Barcelony daje Celcie rzut rożny. Po niepewnej interwencji na przedpolu Ter Stegena piłkę z pola karnego wybija Alonso.

48

Kolejna akcja Celty, ale po dośrodkowaniu Galana piłka opuściła boisko.

47

Ależ szansa dla Celty! Po podaniu Aspasa "oko w oko" z Ter Stegenem znalazł się Oscar Rodriguez, ale fatalnie spudłował!

46

Rzut rożny dla Barcelony kończy się zablokowanym strzałem głową Pique. Stoper Barcy jeszcze faulował i rzut wolny dla gości.

46

Rozpoczynamy drugą część spotkania!

45

Ponad 81 tysięcy kibiców dzisiaj na Camp Nou. Utrzymuje się dobra frekwencja w Barcelonie od początku sezonu.

45

Barcelona jest w tym meczu zespołem zdecydowanie lepszym, ale wcale nie błyszczy. Szczególnie w ostatnim kwadransie pierwszej połowy Katalończycy spuścili z tonu, jednak i to nie pomogło Celcie stworzyć choćby jednej sytuacji do zdobycia bramki. Po drugiej stronie boiska z kolei zupełnie niewidoczny jest Robert Lewandowski, dla którego jest to póki co najgorszy mecz ligowy w tym sezonie. Oby to się zmieniło po przerwie.

45

Koniec pierwszej połowy. FC Barcelona - Celta Vigo 1:0.

45

Do dośrodkowania z prawej strony boiska doszedł Larsen, ale nie zdołał oddać czystego strzału głową.

45

Po rzucie rożnym głową uderzył Pique, ale kilkadziesiąt centymetrów nad poprzeczką. Minuta doliczona do pierwszej połowy.

44

Raphinha w walce z Galanem wywalczył rzut rożny.

42

Barcelona "odzyskała" piłkę i rozgrywa ją długo w końcówce pierwszej połowy.

40

Raphinha zwiódł rywala w polu karnym i przewrócił się o niego. Sędzia nie dyktuje rzutu karnego.

37

Po jednej stronie boiska miękkie zagranie Oscara w pole karne zostało wybite przez defensywę Barcelony, w kontrataku bardzo efektownym dryblingiem popisał się Pedri, ale po jego podaniu Torres stracił piłkę.

35

Spuściła z tonu Barcelona w ostatnich minutach. Kto wie, czy to się nie zemści na drużynie Xaviego.

33

Szybko kontra Celty, bo uciekł obronie Barcelony Beltran. Z 16 metrów niecelnie uderza Larsen, ale jak się okazuje, już na samym początku tej akcji był spalony.

31

Prostopadłe podanie Aspasa do Cerviego! Ten wychodził sam na sam z Ter Stegenem, ale dobre wyjście z bramki Niemca skasowało tę akcję.

29

Wreszcie dłuższy moment, gdy to Celta jest w stanie rozgrywać piłkę. Na razie jednak bez zbliżenia się do pola karnego gospodarzy.

27

Dośrodkowanie w pole karne Raphinhi, nie sięgnął piłki Aidoo, ale nie udało się to także Gaviemu. To właśnie 18-latek wcześniej dobrym odbiorem rozpoczął tę akcję.

26

Tak wyglądał gol Pedriego na 1:0:

25

25 minut gry za nami. Absolutna dominacja Barcelony, Celta na razie bez strzału na bramkę Ter Stegena.

23

Kapitalne podanie Busquetsa w pole karne do Alby, ten w dobrej sytuacji był popychany przez rywala i uderzył bardzo niecelnie.

22

Indywidualna akcja Torresa. Ferran ściął z piłką z lewego skrzydła do środka, jednak jego uderzenie z kilkunastu metrów zostało zablokowane.

21

Złe wybicie Ter Stegena, ale na jego szczęście Aspas nie przejął futbolówki przed polem karnym.

19

Mocne, ale bardzo niecelne uderzenie z dystansu Balde. Piłka wyraźnie mija bramkę gości.

18

Barcelona szybko dopina swego! Znakomite zagranie na wolne pole do Gaviego, ten płasko dośrodkował w pole karne, gdzie fatalnie pomylił się Unai Nunez i Pedri wpakował piłkę do pustej bramki! 1:0!

17

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! Pedri na 1:0!

14

Torres! Kapitalne podanie Busquetsa, ale płaski strzał Ferrana świetnie odbija Marchesin.

13

Kontra Celty po stracie Lewandowskiego, ale dośrodkowanie Aspasa pada łupem Ter Stegena.

12

Doszedł do strzału głową Lewandowski, ale uderzył z trudnej piłki zbyt lekko, by zaskoczyć Marchesina.

11

Raphinha! Brazylijczyk huknął z około 25 metrów, Marchesin interweniował dość niepewnie, ale piłka potoczyła się minimalnie obok słupka jego bramki!

10

Szarżujący lewym skrzydłem Torres był ewidentnie faulowany przez Mallo. Rzut wolny dla Barcelony.

7

Dobra ostra centra Alby, jednak Torres nie trafił w piłkę przed bramką Celty!

6

Dośrodkowanie w pole karne Celty, do strzału z powietrza składał się Raphinha, ale został uprzedzony i kolejny korner. Z niego jednak ponownie nie było zagrożenia dla bramki gości.

4

Prosty błąd w wyprowadzeniu Nuneza, Ferran Torres nie potrafił jednak zrobić z tego użytku na połowie rywala. Po chwili jednak piłka ponownie u Hiszpana i ten zdobywa rzut rożny.

3

Barcelona od początku meczu przez cały czas przy piłce. Katalończycy szukają luk w defensywie Celty.

1

Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy!

20:58

Piłkarze obu drużyn wychodzą na murawę Camp Nou.

20:54

Sędzią meczu będzie Jose Luis Munuera Montero.

20:53

Warto dodać, że dzisiaj trenera Celty Eduardo Coudeta z powodów rodzinnych nie będzie na ławce na Camp Nou. Szkoleniowiec gości przebywa bowiem w Argentynie, a zastąpi go jego asystent Ariel Broggi.

20:53

Rezerwowi Celty: Villar, Mingueza, Williot, Kevin, Tapia, C. Dominguez, Paciencia, Solari, C. Perez, De la Torre. Trener: Eduardo Coudet.

20:50

Skład Celty: Agustin Marchesin - Hugo Mallo, Joseph Aidoo, Unai Nunez, Javi Galan - Fran Beltran, Franco Cervi, Oscar Rodriguez, Gabri Veiga - Iago Aspas, Jorgen Larsen.

20:48
20:47

Rezerwowi Barcelony: Tenas, Pena, Dembele, A. Fati, S. Roberto, F. De Jong, E. Garcia, Casado, P. Torre, Ch. Riad. Trener: Xavi Hernandez.

20:46

Skład FC Barcelony: Marc-Andre Ter Stegen - Alejandro Balde, Gerard Pique, Marcos Alonso, Jordi Alba - Gavi, Sergio Busquets, Pedri - Raphinha, Robert Lewandowski, Ferran Torres.

20:45

FC Barcelona musi dzisiaj wygrać, aby zrównać się punktami z Realem Madryt (22 pkt) i dzięki lepszemu bilansowi bramkowego od "Królewskich" objąć prowadzenie w La Liga. Wszystko dlatego, że Real wczoraj wygrał na wyjeździe z Getafe 1:0 po golu Edera Militao.

20:42

Na tydzień przed El Clasico z Realem Madryt i pomiędzy dwoma kluczowymi spotkaniami z Interem Mediolan w Lidze Mistrzów, FC Barcelona chce w niedzielny wieczór odzyskać fotel lidera hiszpańskiej La Liga, zdobyty w poprzedniej kolejce. Dzisiaj Barca z Robertem Lewandowskim w składzie zmierzy się na Camp Nou z ligowym średniakiem Celtą Vigo. Katalończycy będą tu zdecydowanym faworytem, ale Celta niejednokrotnie w poprzednich sezonach potrafiła zaskoczyć Barcelonę.

20:39

Witamy serdecznie na relacji na żywo z meczu 8. kolejki hiszpańskiej La Liga, w którym FC Barcelona zmierzy się z Celtą Vigo. Początek spotkania o godzinie 21:00.