Elche
5'
5' Franck Kessie
34'
34' Robert Lewandowski
41'
41' Memphis Depay
14'

14' Gonzalo Verdu
28'

28' Pedro Bigas
45'

45' Francisco Rodriguez
46'
46' Pablo Gavira za Franck Kessie
48'
48' Robert Lewandowski
59'
59' Ansu Fati za Memphis Depay
59'
59' Hector Bellerin za Eric Garcia
60'
60' Raphinha za Ousmane Dembele
72'
72' Ferran Torres za Robert Lewandowski
73'
73' Ferran Torres
53'

53' Nicolas Fernandez za Raul Guti
53'

53' Quina za Fidel Chaves
68'

68' Ezequiel Ponce za Tete Morente
68'

68' Josan za Lucas Boye
70'

70' Nicolas Fernandez
77'

77' Diego Gonzalez za Pedro Bigas

Relacja z meczu FC Barcelona - Elche

90  + 3'

Robert Lewandowski strzelił dwa gole, a FC Barcelona pewnie pokonała Elche 3:0 i z 16 punktami zdobytymi w sześciu spotkaniach przynajmniej na jeden dzień została nowym liderem La Liga. Aby dowiedzieć się, czy na nim pozostanie na całą przerwę na kadrę, musi poczekać do niedzielnych derbów Madrytu, w których Atletico podejmie dotychczasowego lidera - Real.

90  + 3'

Koniec meczu! FC Barcelona - Elche 3:0!

90  + 2'

Odważnie wbiegł z piłką w pole karne Bellerin, ale jego podanie zostało przecięte przez defensywę Elche.

90

Jest pierwszy strzał w tym meczu Elche! Uderzenie głową Clerca pewnie łapie Ter Stegen. Trzy minuty doliczone.

89

Dośrodkowanie Frenkiego de Jonga pada łupem Badii.

86

Pięć minut do końca tego spotkania. Mało się już dzieje na Camp Nou.

83

W składnej akcji Barcelony Ferran Torres złapany na spalonym.

80

Świetną szansę miał po rzucie rożnym Araujo, ale jego strzał nożycami z pięciu metrów minął bramkę Elche!

79

Ferran! Po podaniu Pedriego Torres uderza płasko z ostrego kąta, ale odbija piłkę Badia! Strzały: 20:0 dla Barcelony w tym meczu.

77

Siadło tempo tego meczu. Barcelona już go nie podkręca, wiedząc, że trzy punkty ma już w garści. Tu już nic wielkiego nie może się zdarzyć.

74

I już Torres ukarany żółtą kartką.

72

Lewandowski oddaje ostatni strzał w tym meczu i schodzi z boiska. Zmienia go Ferran Torres.

70

Żółta kartka dla Mercau (Elche) za faul na Lewandowskim.

68

Zmiany w Elche: Ponce i Josan za Morente i Boye.

67

Po dośrodkowaniu Raphinhi Fati nie opanował piłki w polu karnym. Po chwili sam Raphinha uderzył z dystansu, ale nad poprzeczką.

65

Niecelny strzał z dystansu Pedriego. Barcelona jednak nieustannie dominuje w tym spotkaniu.

62

Lewandowski! Polak w poszukiwaniu hattricka oddał bardzo mocny strzał z 15 metrów, ale instynktownie odbił to Badia!

61

Lista zawodników, którzy strzelili siedem goli w swoich pierwszych sześciu meczach w La Liga.

60

Schodzą E. Garcia, Depay oraz Dembele, wchodzą Raphinha, Fati i Bellerin. Potrójna zmiana w Barcelonie.

59

Ansu Fati, Raphinha i Hector Bellerin przygotowani do wejścia na boisko w drużynie FC Barcelony.

58

Gavi złapany na spalonym.

57

Bardzo dobre dośrodkowanie z prawej strony Dembele, ale Depay w trudnej sytuacji nie zdołał oddać celnego strzału głową!

54

Tak wyglądał gol Roberta Lewandowskiego na 3:0:

53

Zmiany w Elche. Mercau i Quina za Fidela i Raula Gutiego.

51

Świetna akcja FC Barcelony, ale mocny strzał Depaya z 18 metrów zablokowany.

49

Po płaskim dośrodkowaniu Dembele obrońcy Elche pogubili się we własnym polu karnym i Depay zdołał wycofać piłkę do Lewandowskiego, który płaskim strzałem z kilku metrów podwyższył na 3:0! Drugi gola Lewego w tym meczu!

48

GOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Robert Lewandowski!

46

Jedna zmiana w Barcelonie: Gavi za Kessiego. Tymczasem to spotkanie ogląda na Camp Nou 85 tysięcy kibiców.

45  + 5'

Pełna dominacja FC Barcelony, szczególnie od 15. minuty, gdy z czerwoną kartką wyleciał z boiska stoper Elche Gonzalo Verdu. Gole Lewandowskiego i Depaya dają Katalończykom pewne prowadzenie i trudno się spodziewać jakiejś wielkiej remontady ze strony gości po przerwie.

45  + 5'

Koniec pierwszej połowy. Barcelona - Elche 2:0.

45  + 4'

Dobra akcja Barcelony, jednak Dembele uderza z kilkunastu metrów obok bramki.

45  + 2'

Bardzo niecelny strzał z dystansu Araujo mija bramkę Elche.

45

Pięć minut doliczonych do pierwszej połowy.

45

Czerwona kartka dla trenera Elche Francisco za protesty. Musi opuścić ławkę rezerwowych.

44

Nieuznany gol Pedriego! Po bardzo ładnej akcji Dembele z Lewandowskim Pedri trafił z bliska do siatki, ale zarówno Lewy, jak i Pedri byli na spalonym.

43

Gol uznany, 2:0 dla Barcelony!

42

Już 2:0 dla Barcelony! Po podaniu Balde Depay wspaniale obrócił się z piłką z obrońcą na plecach i uderzeniem pod poprzeczkę podwyższył prowadzenie gospodarzy. Czekamy jeszcze na decyzję VAR, czy Holender nie był na spalonym.

41

GOOOOOOOOOOOL!!! Memphis Depay!

39

Grające w osłabieniu Elche nie jest tu w stanie odpowiedzieć. Barcelona dalej dominuje i nic nie wskazuje, żeby to miało się zmienić.

36

Dobre podanie w pole karne do Kounde, ale tego uprzedził skutecznym wyjściem z bramki Badia.

35

Bardzo składna akcja FC Barcelony i po płaskim dośrodkowaniu Alejandro Balde Robert Lewandowski trafia do pustej bramki! Nie było spalonego, gol uznany, Barca prowadzi z Elche 1:0!

34

GOOOOOOOOOOOOL!!! ROBERT LEWANDOWSKI!

31

Barcelona wciąż naciska, ale wciąż nie jest w stanie złamać defensywy Elche. A pierwsza bramka będzie tu kluczem do zwycięstwa.

28

Znów starcie Kessiego z rywalem, cierpi piłkarz Elche, który nadział się na rękę Iworyjczyka. Drugiej żółtej kartki jednak nie ma.

27

Centra Lewandowskiego w szesnastkę, ale Depay nie zdołał oddać strzału głową. Po chwili centrował De Jong, ale także niedokładnie.

26

De Jong! Holender kąśliwie uderza zza pola karnego, ale odbija piłkę Badia.

25

Groźna centra lewą nogą Dembele, jednak nie udało się jej zamknąć Lewandowskiemu. Jest jednak rzut rożny.

24

Depay! Holender świetnie zakręcił obrońcą w polu karnym Elche, ale jego płaski strzał obronił nogą Badia.

22

Barcelona wciąż bez korzystnej sytuacji bramkowej w tym meczu. Nie klei się na razie gra ofensywna drużynie Xaviego.

20

Indywidualna akcja Dembele, który prawą stroną wbiegł w pole karne, przedryblował rywala, ale płasko uderzył tylko w boczną siatkę.

19

Dobre podanie Lewandowskiego, Depay próbował przedryblować w polu karnym Badię, ale bramkarz Elche spisał się bez zarzutu. Jest jednak rzut rożny.

17

Dembele na prawym skrzydle świetnie poradził sobie z rywalem, próbował dogrywać płasko przed bramkę do Lewandowskiego, jednak jego podanie trafiło pod nogi przeciwnika.

16

Depay szukał z rzutu wolnego Lewandowskiego w polu karnym, ale zagrał niedokładnie.

14

Czerwona kartka dla Gonzalo Verdu! Podanie do wychodzącego sam na sam z bramkarzem Lewandowskiego, Polak przewracany przez Verdu i decyzja sędziego mogła być tylko jedna. Elche będzie grało w "10".

12

Zupełnie nieudana wrzutka w pole karne Lewandowskiego. Zagrał w to miejsce, gdzie nie było nikogo.

10

Barcelona w pełni dominuje na boisku, ale w pierwszych 10 minutach nie jest w stanie przedostać się przez szczelną na razie obronę gości. Na spalonym złapany Balde.

8

Próba De Jonga zagrania piłki za linię obrony do Lewandowskiego, ale radzą sobie z tym defensorzy gości.

6

Żółta kartka dla Kessiego, który łokciem trafił Boye. Ten ma rozbity nos i potrzebuje pomocy medycznej.

5

Próba z dystansu Dembele zablokowana przez obrońców Elche.

4

Dośrodkowanie Dembele z prawego skrzydła nie znalazło w polu karnym ani Lewandowskiego, ani Depaya.

2

Barcelona od początku agresywnie atakuje swojego przeciwnika. Pierwsza akcja kończy się faulem w ofensywie Depaya na Palaciosie.

1

Zaczynamy mecz!

16:15

Piłkarze obu drużyn meldują się na murawie Camp Nou.

16:00

Sędzią tego meczu będzie Alejandro Muniz Ruiz.

15:59
15:58

Skład Elche: Badia - Palacios, Verdu, Bigas, Clerc - Morente, Gumbau, Chetauya, R. Guti, Fidel - Boye.

15:58

Rezerwowi Barcelony: Tenas, Pena, Bellerin, Pique, Busquets, A. Fati, F. Torres, Christensen, M. Alonso, J. Alba, Raphinha, Gavi. Trener: Xavi Hernandez.

15:56

Skład FC Barcelony na mecz z Elche: Ter Stegen - Kounde, Araujo, E. Garcia, Balde - Kessie, De Jong, Pedri - Dembele, Lewandowski, Depay.

15:53

Po bolesnej porażce w Monachium z Bayernem (0:2) w Lidze Mistrzów, FC Barcelona i Robert Lewandowski wracają do ligowej rywalizacji. Dzisiaj Barca nie ma prawa pozwolić sobie na stratę punktów, bowiem w ostatnim meczu przed przerwą na mecze reprezentacji zagra z najsłabszą obecnie drużyną La Liga - Elche. Goście przyjeżdżają na Camp Nou po zdobyciu zaledwie jednego punktu w pierwszych pięciu kolejkach i każdy inny wynik niż pewne zwycięstwo FC Barcelony będzie tu ogromnym zaskoczeniem.

15:53

Witamy serdecznie na relacji na żywo z meczu 6. kolejki hiszpańskiej La Liga, w którym FC Barcelona Roberta Lewandowskiego zagra z Elche. Początek spotkania o godzinie 16:15.