• Valery Fernandez (80') , Cristhian Stuani (90')
FC Barcelona
Girona
19'
19' Robert Lewandowski
12'

12' Artem Dowbyk
40'

40' Miguel Gutierrez
65'
65' Alex Balde za Andreas Christensen
65'
65' Lamine Yamal za Joao Felix
65'
65' Ferran Torres za Raphinha
80'
80' Fermin Lopez za Pedri
90'
90' Ilkay Gundogan
90'
90' Ronald Araujo
64'

64' Daley Blind
73'

73' Cristhian Stuani za Artem Dowbyk
78'

78' Cristian Portu za Wiktor Cigankow
78'

78' Valery Fernandez za Yan Couto
80'

80' Valery Fernandez
87'

87' Jhon Solis za Ivan Martin
90'

90' Cristhian Stuani
90'

Relacja z meczu FC Barcelona - Girona

23:00

Koniec meczu! Girona wygrywa na Camp Nou aż 4:2!!!!!!!! Girona jest nowym liderem La Ligi. Barcelona traci do niej już siedem punktów.

22:59

Żółta kartka dla Fermina Lopeza.

90  + 5'

GOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA GIRONY! - 4:2!!!!!!!!!!!

90  + 3'

Ależ pudło Lewandowskiego! Nie pilnowany przez nikogo z sześciu metrów fatalnie uderzył głową! Ależ kiks Polaka!

90  + 2'

GOOOOOOOL DLA BARCELONY - 2:3! GUNDOGAN!

90  + 2'

Smutni kibice Barcelony. Ich ulubieńcy znów ich zawiedli.

90  + 1'

Sędzia doliczył pięć minut.

90

Piękna akcja zmienników, Stuani z sześciu metrów przestrzelił!

89

Fermin Lopez strzelał przewrotką z 10 metrów, ale nad poprzeczką.

88

Zmiana w Gironie. Schodzi Martin, a wchodzi Solis Romero.

86

Ależ pudło Gundogana! Po pięknym dośrodkowaniu Yamala, strzelił głową z trzech metrów, ale nad poprzeczką!

85

Fatalne podanie Fermina Lopeza w polu karnym.

83

Pena ratuje Barcelonę! Wygrał pojedynek sam na sam z Savio w kontrze!

81

Jak padła bramka? Długie podanie od bramkarza, Arajo przegrał pojedynek główkowy ze Stuani, Valery uprzedził Kounde i wygrał pojedynek sam na sam z Peną!

81

GOOOOOOOL DLA GIRONY - 3:1!!!!!!!!!!!

79

Zmiana w Barcelonie. Schodzi Pedri, a wchodzi Lopez.

78

Dwie zmiany w Gironie. Schodzą Tsygankov i Couto, a wchodzą Portu i Valery.

77

Fatalne podanie Girony w dobrze zapowiadającej się kontrze.

75

Gundogan strzelił z 16 metrów, ale zbyt lekko, w środek bramki.

73

Zmiana w Gironie. Schodzi Dovbyk, a wchodzi Stuani.

70

Lewandowski zablokowany na 14 metrze!

68

Ależ szansa Barcelony! Gundogan dostał piłkę na 11 metrze, strzelił, ale tuż obok słupka!

67

Gundogan strzelał z rzut wolnego z kąta, ale tuż nad poprzeczką.

65

Trzy zmiany w Barcelonie. Schodzą Christensen, Joao Felix i Raphinha, a wchodzą Yamal, Torres i Balde.

65

Araujo i Lewandowski przeszkodzili sobie w strzale głową i ostatecznie piłka wysoko poleciała nad bramką.

64

Blind z żółtą kartką.

64

Gundogan strzelał z 18 metrów, ale został zablokowany i rzut rożny.

61

Dobra piłka do Couto, ten strzelał z 13 metrów, ale wysoko nad poprzeczką.

59

Świetne podanie de Jonga do Raphinhy, ten wybiegał sam na sam z bramkarzem, ale fatalnie przyjął piłkę!

58

Mocny strzał Raphinhy z 16 metrów, ale znów w środek bramki i Paulo Gazzaniga łapie piłkę.

57

Gundogan strzelał po ziemi z 20 metrów, ale zbyt lekko i bramkarz Girony pewnie złapał piłkę.

55

Pena naciskany przez rywala wybił piłkę w aut.

53

Barcelona miała świetną szansę z wolnego na 16 metrze. Raphinha uderzył jednak nad poprzeczką. Widać był, że Lewandowski miał chyba strzelać i wymownie spojrzał na Brazylijczyka.

52

De Jong strzelał mocno z 20 metrów, ale świetnie obronił Gazzaniga! i odbił piłkę.

50

Lewandowski faulował Gazzanigę na 20 metrze. Bramkarz wykopywał piłkę, a Polak chciał go uprzedzić.

48

Felix niedokładnie podał na 35 metrze. Kontra gości i ucierpiał Kounde.

47

Lewandowski szarżował na 15 metrze, ale nie był faulowany przez Blinda, choć zawodnicy Barcelony domagali się rzutu karnego.

47

Przypomnijmy jeszcze gola Lewandowskiego.

47

W przerwie bez zmian w składach obu drużyn.

46

Początek drugiej połowy!

45  + 3'

Koniec pierwszej połowy. Na razie niespodzianka - Barcelona przegrywa u siebie z Gironą 1:2, która w tym momencie jest samodzielnym liderem La Ligi. Barcelona gra słabo, zawodzi. Cieszy tylko gol Roberta Lewandowskiego.

45  + 3'

Kapitalna akcja Barcelony, Lewandowski dostał piłkę na piątym metrze, kopnął czubkiem buta, ale obronił bramkarz i tylko rzut rożny.

45

Sędzia doliczył trzy minuty do pierwszej połowy!

45

Doping kibiców dla gospodarzy, którzy grają fatalnie w tym momencie.

44

Fatalne dośrodkowanie Gutierreza z lewej strony. Piłka wyszła w aut.

42

Raphinha? Co zrobił? Źle podał przy linii bocznej do Kounde.

41

Jak padła bramka? Piękny rajd Gutierreza, wbiegł w pole karne, strzelił mocno z 15 metrów i trafił w krótki słupek. Girona prowadzi 2:1!

41

GOOOOOOOOOOL DLA GIRONY!!!!!!!!!!!!!

40

Ależ szansa Girony! Gutierrez stzelał z 11 metrów, ale centymetry obok słupka! Chwilę wcześniej kolejne beznadziejne zagranie Raphinhy, który strzelał z ponad 35 metrów, bardzo bardzo słabo, w środek bramki.

38

Dwa rzuty rożne z rzędu dla Barcelony, ale bez strzału na bramkę.

37

Niesamowite, błąd obrońcy, ale Raphinha źle przyjął piłkę na 15 metrze. Fatalny kiks Brazylijczyka.

36

Gwizdy na trybunach, bo teraz Girona jest długo przy piłce.

35

Kolejna, fatalna strata Barcelony w środku pola.

35

Zła, indywidualna akcja Tsygankova.

32

Piękna, zespołowa akcja Barcelony, Cancelo kapitalnie zwiódł rywala, strzelał z bliska z kąta, ale trafił wprost w bramkarza! - Cancelo powinien ewidentnie w tej sytuacji poszukać Roberta Lewandowskiego. Polak chciał dostać piłkę, był w dobrej sytuacji - mówią słusznie komentatorzy Canal+Sport.

30

Gundogan po indywidualnej akcji strzelał z 16 metra, ale został zablokowany.

29

Dla Lewandowskiego to ósmy gol w tym sezonie w La Lidze. Ma cztery bramki mniej od prowadzącego Bellinghama.

28

Świetna kontra Girony. Gutierrez dostał piłkę na ósmym metrze, strzelał z kąta w długi róg w długi róg, ale tuż obok słupka.

26

Złe wybicie piłki przez Penę. Wykopał piłkę w aut.

24

Świetna akcja Girony, kolejne prostopadłe podanie, Savio dograł z pola karnego do Dovbyka, który głową z ośmiu metrów strzelił daleko obok słupka.

23

Lewandowski stracił piłkę na 18 metrze, źle podał.

22

Nieudane dośrodkowanie Cancelo z lewej strony. Piłkę z łatwością złapał bramkarz.

21

Raphinha wbiegł w pole karne, strzelił z 15 metrów, ale tuż obok słupka.

19

Jak padła bramka? Z rzutu rożnego dośrodkował z prawej strony Raphinha, a Lewandowski wyskoczył najwyżej na szóstym metrze i głową zdobył gola!

19

LEWANDOWSKI!!!!!!!!!!!!!!! 1:1!!!!!!!!!!

15

Felix dryblował w polu karnym, strzelał z 14 metrów, ale został zablokowany.

21:16

Jak padła bramka? Couto kapitalnie podał prostopadle do Tsygankova, Christensen minął się z piłką w środku pola, Tsygankov podał z prawej strony do Dovbyka, który z siedmiu metrów trafił od słupka do siatki.

12

GOOOOOOOL DLA GIRONY!!!!!!!!!!

11

Dwójkowa akcja Felixa z Lewandowskim, ale Portugalczyk źle podał do Polaka lobem.

10

Dobry pressing Raphiny, odbił podanie rywala, ale Lewandowski nie opanował piłkę.

8

Fatalne podanie Gundogana w środku boiska.

8

Świetna akcja Pedriego, podał na trzeci metr do Lewandowskiego, ale ten został zablokowany przez obrońcę.

7

Barcelona odpowiada z kontry. Kounde podawał z prawej strony wzdłuż linii bramkowej, ale piłkę złapał bramkarz.

6

Girona odpowiada - Tsygankov strzelił z 16 metrów, ale piłka po rykoszecie zmieniła tor lotu, zwolniła i Pena pewnie ją złapał.

5

Felix po rzucie rożnym faulował rywala.

4

Felix minął w polu karnym Garcię, który wybił piłkę na rzut rożny.

3

Duże zamieszanie w polu karnym Girony, Lewandowski szarżował, był niemal sam na sam z bramkarzem, ale ten go ubiegł.

3

David Lopez strzelał z ośmiu metrów przewrotką po rzucie rożnym, ale bardzo niecelnie.

2

Strata Raphinhy w środku pola, kontra gości i Kounde ratuje sytuację wybiciem na rzut rożny.

1

Początek meczu! Zaczyna Barcelona.

20:59

Obie drużyny wychodzą na boisko.

20:56

Rezerwowi Girony: Fuidias, Carlos (obaj bramkarze), Bernardo, Juanpe, A. Martinez, Kebe, Romero, Stuani, Valery, Portu.

20:55

Rezerwowi Barcelony: Kochen, Astralaga (obaj bramkarze), Balde, Cubarsi, Sergi Roberto, Romeu, Yamal, Torres i Fermin Lopez.

20:54

Barcelona u siebie w La Lidze w tym sezonie w ośmiu meczach zdobyła 21 punktów, przegrała tylko z Realem Madryt. Natomiast wyjazdowy bilans Girony to: aż 19 punktów w siedmiu meczach, zremisowała tylko Sociedad 1:1.

20:53

W ubiegłym sezonie Barcelona najpierw wygrała z Gironą na wyjeździe 1:0 po golu Pedriego, a potem bezbramkowo zremisowała u siebie.

20:50

W Gironie zagra były piłkarz Barcelony - obrońca Eric Garcia.

20:48

W Barcelonie nie zagrają kontuzjowani: ter Stegen, Gavi, Inigo Martinez i Marcus Alonso.

20:47

Jeśli natomiast wygra FC Barcelona, to zmniejszy straty do Realu Madryt tylko do dwóch punktów.

20:47

Jeśli Girona wygra, to wyprzedzi Real Madryt w tabeli o dwa punkty i będzie samodzielnym liderem La Ligi.

20:47

Barcelona i Girona chcą wykorzystać sobotnie potknięcie Realu Madryt, który tylko zremisował na wyjeździe z Betisem 1:1.

20:46

Barcelona miała tydzień wolnego od meczów, a Girona grała w czwartek na wyjeździe w Pucharze Hiszpanii z Orihuelą. Girona do 66. minuty sensacyjnie przegrywała 1:2, ale wygrała ostatecznie 5:2.

20:45

Trener Xavi znów daje szansę Lewandowskiemu na przełamanie. Polak gra w wyjściowej jedenastce. Lewandowski nie zdobył gola w trzech ostatnich meczach - z Rayo Vallecano, FC Porto i Atletico Madryt.

20:44

Tak wygląda wyjściowy skład Girony.

20:43

FC Barcelona zagra w identycznym składzie, jak w wygranym 1:0 meczu u siebie z Atletico Madryt.