14' Sergi Cardona
24'

24' Alvaro Valles
28'

28' Aaron Escandell za Munir El Haddadi
51'
51' Ilkay Gundogan
56'
56' Joao Felix za Fermin Lopez
59'
59' Raphinha
63'
63' Sergi Roberto
64'
64' Inigo Martinez
71'
71' Ferran Torres za Lamine Yamal
81'
81' Robert Lewandowski
81'
81' Oriol Romeu za Sergi Roberto
81'
81' Vitor Roque za Robert Lewandowski
88'
88' Joao Cancelo
71'

71' Alberto Moleiro za Enzo Loiodice
72'

72' Jose Campana za Javier Munoz
78'

78' Marc Cardona za Sandro Ramirez
79'

79' Benito za Sergi Cardona

Relacja z meczu FC Barcelona - Las Palmas

23:05

FC Barcelona z 67 punktami umocniła się na pozycji wicelidera La Liga i przynajmniej do niedzieli zmniejszyła stratę do Realu Madryt (72) do pięciu punktów. Kolejny mecz Barca zagra dopiero za 10 dni, gdy zmierzy się w Paryżu z PSG w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Wszystko dlatego, że cały przyszły weekend został poświęcony przez ligę hiszpańską na finał Pucharu Króla, w którym Athletic Bilbao zagra z Realem Mallorca.

90  + 5'

Koniec meczu! FC Barcelona - Las Palmas 1:0!

Barcelona nie zagrała wielkiego spotkania, ale zasłużenie wygrała z beniaminkiem 1:0 po golu Raphinhi z 59. minuty gry. Do tego piłkarze Xaviego Hernandeza, którzy grali w przewadze po czerwonej kartce dla Alvaro Vallesa w 25. minucie, mieli dwa nieuznane gole i dwukrotnie trafiali w poprzeczkę bramki przeciwnika. Po jednym razie z obu kategorii dotyczyło to Roberta Lewandowskiego, który grał przez 81 minut i obejrzał żółtą kartkę, która eliminuje go z kolejnego meczu ligowego z Cadizem (13 kwietnia).

90  + 3'

Jeszcze szuka wyrównania Las Palmas. Po płaskim dośrodkowaniu Marvina z prawego skrzydła wybija piłkę Inigo Martinez. Są jeszcze kolejne centry. Na bardzo wiele pozwala w przewadze Barcelona. W końcu jednak sytuację uspokoił Cancelo.

90  + 1'

Pięć minut doliczonych do tego meczu.

88

Joao Cancelo też nie zagra z Cadizem. Żółta kartka.

88

Moleiro! Utalentowany piłkarz Las Palmas zatańczył z rywalami w narożniku pola karnego i uderzył w boczną siatkę! Było bardzo blisko wyrównania!

85

Efektowna sztuczka techniczna Joao Felixa, a następnie podobna próba Joao Cancelo wywołały aplauz na trybunach.

83

Bardzo niecelny strzał z dystansu Cancelo.

82

A jednak dostał żółtą kartkę Robert Lewandowski i nie zagra za dwa tygodnie z Cadizem. Dzięki temu wystąpi w El Clasico.

81

Dwie zmiany w Barcelonie. Za Lewandowskiego i Sergiego Roberto wchodzą Romeu i Vitor Roque.

80

Raphinha z szesnastu metrów uderzył wysoko nad bramką.

79

Zmiany w Las Palmas. Za Sandro i Sergi Cardonę wchodzą Benito i Marc Cardona.

78

Poprzeczka! Po świetnej akcji Barcelony i podaniu Raphinhi Joao Felix uderza w idealnej sytuacji w poprzeczkę bramki rywala!

77

Raphinha znalazł się z piłką w polu karnym, jednak nie miał pomysłu, co z nią zrobić i praktycznie oddał ją do rywala.

75

Sandro pokazał się przy linii końcowej, ale nie zdołał celnie dośrodkował przed bramkę do Marvina.

73

Bardzo dobre prostopadłe podanie Felixa do Ferrana Torresa, ten mocno uderzył z kilkunastu metrów, ale obronił to Escandell. W dodatku, zdaniem sędziów, był minimalny spalony.

71

U gości Moleiro zastępuje Loiodice'a.

70

Ferran Torres zmienia w Barcelonie Lamine'a Yamala.

69

Spore zamieszanie w okolicach linii pola karnego Las Palmas. Najpierw faulem piłkę odzyskał Raphinha, następnie faulowany w polu karnym był Joao Felix, ale arbiter musiał odgwizdać to pierwsze przewinienie. Piłka dla gości.

65

Po rzucie wolnym jeden z zawodników Las Palmas zdołał oddać bardzo niecelny strzał głową.

64

Kolejna kartka. Tym razem ukarany Inigo Martinez za faul taktyczny na Sandro. Martineza zabraknie w najbliższej kolejce z Cadizem za dwa tygodnie.

63

Żółta kartka dla Sergiego Roberto za faul taktyczny.

60

Barcelona wreszcie dopięła swego! Kapitalne wejście z ławki Felixa, który zagrał cudowne miękkie podanie za linię obrony, a nabiegający Raphinha głową pokonał Escandella! 1:0!

59

GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Raphinha!

58

Błąd Cubarsiego i do piłki w polu doszedł Marvin. Jego płaski strzał obronił Ter Stegen, a do tego był jeszcze spalony.

56

Joao Felix zmienia Fermina Lopeza w Barcelonie.

55

Świetne prostopadłe podanie Lewandowskiego do Yamala, ale ten bardzo dobrze powstrzymany przez Marmola w polu karnym. Rzut rożny.

54

Raphinha zatańczył z obrońcą na lewej stronie pola karnego, po czym nie zdołał dokładnie zagrać przed bramkę Las Palmas. Po chwili niecelne zagranie Yamala trafia do Escandella.

52

Żółta kartka dla Gundogana, który nadepnął na nogę Coco po dobrej interwencji obrońcy Las Palmas.

51

Po zagraniu Raphinhi bardzo nieczysto i niecelnie uderza z 16 metrów Fermin Lopez.

49

Kontra Las Palmas. Park zdołał przejąć piłkę i zagrać ją na strzał do Javiego Munoza, jednak ten zablokowany.

48

Szybka akcja lewym skrzydłem Barcelony, jednak centra Cancelo pada łupem Vallesa.

47

Fermin Lopez złapany na spalonym.

46

Początek drugiej połowy!

22:10

Powoli wracamy na murawę Montjuic. Za moment początek drugiej połowy. Przypomnijmy, że Las Palmas gra w dziesiątkę po czerwonej kartce dla bramkarza Alvaro Vallesa.

45  + 6'

Koniec pierwszej połowy! FC Barcelona - Las Palmas 0:0.

Sporo sytuacji dla FC Barcelony, dwa gole nieuznane, poprzeczka, ale mimo gry od 25. minuty w przewadze mistrz Hiszpanii na razie bez gola.

45  + 5'

Rożny za rożnym dla FC Barcelony.

45  + 4'

Rzut wolny dla Las Palmas i świetny strzał Saula Coco! Prawdziwa rakieta obrońcy Las Palmas szurnął tylko o boczną siatkę!

45  + 2'

Sytuacja Roberta Lewandowskiego:

45  + 1'

Pięć minut doliczonych do pierwszej połowy.

45

Raphinha! Ależ setka Brazylijczyka po składnej akcji Gundogana i Cancelo! Skrzydłowy Barcelony uderza z około 11 metrów obok bramki.

44

Szuka jeszcze gola FC Barcelona przed przerwą. Na razie płaskie dośrodkowanie Yamala nie dociera do żadnego z napastników.

42

Fermin Lopez uderzył mocno z dystansu - obok bramki!

40

Pierwsza akcja Las Palmas od czerwonej kartki. Jakimś cudem przy trzech obrońcach Barcelony do strzału doszedł Loiodice, ale uderzył obok bramki.

38

Yamal zagrywał miękko w pole karne do Fermina, w szesnastce stworzyło się spore zamieszanie, które nie zakończyło się strzałem na bramkę Las Palmas.

35

Poprzeczka! Robert Lewandowski znów blisko gola! Po dośrodkowaniu Cancelo Lewandowski uciekł obrońcy i uderzył głową/barkiem, ale piłka trafiła w poprzeczkę!

34

Kolejny pojedynek Yamala z Cardoną, tym razem na boku pola karnego, ale tym razem lepszy obrońca Las Palmas.

32

Twarde starcie Yamala z Cardoną, piłkarz Barcelony się przewrócił, ale sędzia faulu nie dostrzegł.

30

Znowu okazja dla Barcelony! Po zagraniu za linię obrony piłka trafiła do Raphinhi, ten zagrał przed bramkę, gdzie jeden z obrońców Las Palmas trafił w bramkarza Escandella. Było blisko samobója! Sędziowie wprawdzie pokazali spalonego, ale są wątpliwości, czy w tej sytuacji mieli rację.

28

Zmiana w Las Palmas. Schodzi Munir, wchodzi rezerwowy bramkarz Escandell. Raphinha na szczęście też wraca do gry, choć było to bardzo twarde starcie.

25

Czerwona kartka dla Alvaro Vallesa! Bramkarz Las Palmas wybiegł poza pole karne i wyciął wychodzącego sam na sam z nim Raphinhę. Goście będą przez prawie 3/4 meczu grać w dziesiątkę!

22

Raphinha nie opanował mocnego, prostopadłego podania od Gundogana.

21

Kolejny nieuznany gol! Raphinha trafia do siatki, ale był wcześniej na spalonym! Po podaniu do Lewandowskiego Polak nie przejął piłki w walce z obrońcą Las Palmas, ale futbolówkę przejął Brazylijczyk i trafił do siatki. Tyle że akurat on palił tę akcję.

17

Do strzału głową doszedł po kornerze Cubarsi, ale uderzył obok bramki.

16

W szybkiej akcji Barcelony Lewandowski miał sporo miejsca, więc mocno uderzył z kilkunastu metrów! Obronił to Valles, a dośrodkowanie Cancelo zablokowane. Rzut rożny.

15

Piłka zagrana na wolne pole do Sandro Ramireza, ale ten był na kilkumetrowym spalonym.

14

Yamal faulowany przy linii bocznej. Sergi Cardona z żółtą kartką.

13

Lewandowski bardzo ostro potraktowany w środku pola. Rzut wolny dla FC Barcelony.

11

Troszkę słabszy moment Barcelony po dobrym początku. Lewandowski przejął piłkę po zgraniu głową kolegi i próbował uruchomić w polu karnym Fermina. Zagrał niecelnie.

8

Jeszcze raz pokazał się Munir! W polu karnym poradził sobie z dwójką obrońców, ale uderzył płasko wyraźnie obok bramki.

7

A akcji Las Palmas Munir faulował Gundogana w polu karnym przeciwnika. Rzut wolny dla Barcelony.

5

Po podaniu Fermina Lopeza Robert Lewandowski trafia do siatki, ale Polak był na dość wyraźnym spalonym!

4

Dobry pressing FC Barcelony. Robert Lewandowski próbował lobować bramkarza Las Palmas, ale nie dość, że uderzył nad bramką, to był jeszcze na spalonym.

3

Korner dla gości kończy się zablokowanym strzałem z dystansu Kiriana.

3

Pierwsza akcja Barcelony, szukał pozycji strzeleckiej w polu karnym Raphinha, ale został uprzedzony przed dojściem do piłki. W odpowiedzi gospodarze zdobywają rzut rożny.

2

Dzisiaj FC Barcelona musi sobie radzić bez zawieszonego na dwa mecze Xaviego. Ale z jego bratem Oscarem Hernandezem przy linii wygrała wszystkie sześć meczów, które w takim zestawieniu rozgrywała.

1

Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy!

21:00

Piłkarze obu drużyn wychodzą na Estadi Montjuic. Sędzią spotkania będzie pan Busquets Ferrer.

20:57

Skład Las Palmas.

20:55

W Barcelonie brakuje dziś kontuzjowanych Christensena, De Jonga, Pedriego, Gaviego oraz Balde. Ponadto tylko na ławce rezerwowych znalazł się Araujo.

20:55

Skład FC Barcelony na to spotkanie.

20:54

FC Barcelona jeszcze wierzy w obronę mistrzostwa Hiszpanii. Ale zespół Xaviego Hernandeza już nie może sobie w końcówce sezonu pozwalać na wpadki. Szczególnie dzisiaj, gdy zmierzy się na własnym stadionie z beniaminkiem Las Palmas, który nie wygrał żadnego z ostatnich pięciu meczów ligowych. Robert Lewandowski, pomimo gry przez 120 minut przeciwko Walii w barażu o Euro 2024, zagra w podstawowym składzie Barcy.

20:52

Witamy serdecznie na relacji na żywo z meczu 30. kolejki La Liga, w którym FC Barcelona zmierzy się z Las Palmas. Początek spotkania o 21:00.