0
FC Barcelona
Osasuna Pampeluna
7'
7' Fermin Lopez za Ferran Torres
16'

16' Unai Garcia
53'
53' Pedri
62'
62' Vitor Roque za Fermin Lopez
63'
63' Vitor Roque
77'
77' Oriol Romeu za Pedri
67'

67' Unai Garcia
68'

68' Raul Garcia za Jose Arnaiz
68'

68' Darko Brasanac za Aimar Oroz
68'

68' Ruben Garcia za Ante Budimir
83'

83' Enrique Barja za Jon Moncayola
83'

83' Pablo Ibanez za Lucas Torro

Relacja z meczu FC Barcelona - Osasuna Pampeluna

20:56

Dziękujemy za uwagę, dobranoc!

20:55

Kolejny mecz Barcelona zagra w sobotę, kiedy na wyjeździe zagra z Deportivo Alaves. Początek spotkania o 18:30.

20:55

Dzięki wygranej Barcelona awansowała na trzecie miejsce w tabeli. Drużyna Xaviego ma siedem punktów straty do Realu Madryt (jeden mecz mniej) i osiem do Girony. Barcelona ma też trzy punkty więcej od Atletico Madryt (jeden mecz mniej) i pięć więcej od Athletiku Bilbao.

20:53

Barcelona wymęczyła zwycięstwo z Osasuną 1:0. Decydującą bramkę zdobył Vitor Roque, dla którego był to pierwszy gol w nowym klubie.

90  + 3'

KONIEC MECZU.

90

Trzy minuty doliczone do drugiej połowy.

90

Lewandowski dostał podanie w pole karne, ale przegrał pojedynek z Davidem Garcią.

87

De Jong do Lewandowskiego... Polak na spalonym.

85

Osasuna przegrywa, gra w dziesiątkę, ale się nie poddaje. Goście jeszcze wierzą w punkt.

83

Ostatnie dwie zmiany w Osasunie. Zeszli Monacyola i Torro. Weszli Barja oraz Ibanez.

80

Lewandowski trafił do siatki, ale gol nie został słusznie uznany, bo Polak był na spalonym!

78

Inaki Pena ratuje Barcelonę po uderzeniu Moncayoli. Osasuna, mimo że w osłabieniu, zagraża gospodarzom!

77

Oriol Romeu w miejsce Pedriego.

76

Raul Garcia wpadł w pole karne Barcelony, oddał strzał, a piłka po słupku wyszła na aut bramkowy!

71

Roque padł w polu karnym, ale jedenastki nie ma. Nie zareagował też VAR. Dziwna decyzja.

68

Trzy zmiany w Osasunie. Zeszli Arnaiz, Budimir i Oroz. Weszli Raul Garcia, Ruben Garcia oraz Brasanac.

67

Druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Unaia Garcii. Pierwsza kartka za faul na Lewandowskim, druga za przewinienie na Roque. Osasuna w dziesiątkę.

65

Świetne zagranie Cancelo z lewej strony, a Roque uprzedził bramkarza i uderzeniem głową zdobył pierwszą bramkę w nowym klubie!

64

CO ZA ZMIANA! VITOR ROQUE! 1:0 DLA BARCELONY!

63

Zmiana w Barcelonie. Vitor Roque w miejsce Fermina.

62

Najlepsza okazja Barcelony. Po dośrodkowaniu z bliska uderzył Guendogan. Niecelnie.

58

Długie podanie Cubarsiego... do nikogo.

55

Bardzo słabe pierwsze minuty drugiej połowy w wykonaniu Barcelony.

54

Bardzo ostry faul Pedriego. Kartka.

52

Katastrofalne dośrodkowanie Cancelo w stronę Lewandowskiego.

49

Beznadziejne zagranie i strata piłki.

48

Faul na Cancelo. Szansa dla Barcelony z rzutu wolnego.

47

Niecelne uderzenie Davida Garcii po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

46

Początek drugiej połowy.

45  + 2'

Przerwa. Na razie bez goli. I niech to będzie najlepszy komentarz do tego, co się (nie) działo w pierwszej połowie.

45

Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

43

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka spadła na nogę Fermina. Zawodnik Barcelony zdecydował się na strzał z woleja, ale uderzył wysoko nad bramką.

40

Pięć minut do końca pierwszej połowy. Strasznie smętnej pierwszej połowy.

38

Kolejne dwa rzuty rożne dla Osasuny. Bez zagrożenia pod bramką gospodarzy.

34

W końcu jakaś okazja dla Barcelony. Z rzutu rożnego dośrodkował Guendogan, niecelnie głową strzelał Kounde.

29

Wolna, przewidywalna w ofensywie jest Barcelona. Jeśli ktoś zasługuje na słowa pochwały, to jest to tylko Lamine Yamal. On przynajmniej próbuje niekonwencjonalnych, indywidualnych akcji.

26

Po wślizgu Araujo w polu karnym padł zawodnik Osasuny. Nie ma jednak mowy o rzucie karnym. Nie ma nawet rzutu rożnego dla gości.

23

Bardzo daleko poza polem karnym interweniował bramkarz Celty, ale gospodarze nie zamienili tego na zagrożenie.

20

Pierwsze 20 minut za nami. Na razie nic wielkiego się nie działo. Barcelona nie tylko nie zachwyca, ale nie jest też w stanie zmusić rywali do większego wysiłku.

17

Sprytna wrzutka Cancelo z lewej strony. Do piłki ruszył Lewandowski, ale został przyblokowany przez rywala.

16

Brzydki faul na Lewandowskim. Polak zszedł na własną połowę, pomagając de Jongowi w rozegraniu. Zanim jednak Lewandowski dobrze podał do Holendra, został sfaulowany od tyłu przez Unaia Garcię.

14

Pierwszy ofensywny wypad Osasuny. Na lewej stronie na spalonym był jednak Arnaiz.

12

Szansa dla Lewandowskiego! Z rzutu wolnego dośrodkował Guendogan, Polak uderzył głową, ale minimalnie niecelnie.

11

Brzydki faul na Yamalu. Na razie bez kartki.

8

Lewandowski zablokowany.

7

Fermin Lopez w miejsce Ferrana Torresa.

6

Fatalna wiadomość dla Xaviego. Kolejna kontuzja. Z boiska z twarzą w koszulce zszedł Ferran Torres. Zawodnik Barcelony miał łzy w oczach. To uraz mięśniowy, bez udziału rywala.

4

Pierwszy strzał gospodarzy. Uderzał, ale niecelnie Cancelo, który podłączył się do akcji ofensywnej.

3

Osasuna z wieloma zmianami w podstawowym składzie. Goście bardzo ostrożnie, wyraźnie w ustawieniu 5-3-2.

1

18:58

Obie drużyny już na boisku. Za kilka chwil początek spotkania.

18:58

Dla formalności: Osasuna jest obecnie na 12. miejscu z 10 punktami przewagi nad strefą spadkową.

18:57

A z kim szukać przełamania jak nie z Osasuną? Lewandowski strzelił gola nie tylko w meczu Superpucharu Hiszpanii, ale też w pierwszym spotkaniu tych zespołów jesienią. 3 września Katalończycy wygrali na wyjeździe 2:1, a w 85. minucie Lewandowski zdobył decydującą bramkę.

18:52

Dla Lewandowskiego będzie to 30. występ w tym sezonie. Do tej pory Polak strzelił 13 goli, miał sześć asyst. Ostatni raz Lewandowski strzelił gola przed tygodniem w meczu z Atletikiem. Był to jednak Puchar Króla. Na bramkę w La Liga Polak czeka już od 10 grudnia i spotkania z Gironą (2:4). Czas się przełamać.

18:50

Skład Barcelony: Pena - Kounde, Araujo, Cubarsi, Cancelo - Guendogan, de Jong, Pedri - Yamal, Lewandowski, Torres.

18:50

Czas na składy na dzisiaj. Zaczynamy od gości. Oto wyjściowa jedenastka Osasuny: Fernandez - Areso, Unai Garcia, David Garcia, Herrando, Mojica - Moncayola, Torro, Oroz - Budimir, Arnaiz.

18:48

Barcelona musi jednak też patrzeć za siebie. Zespół Xaviego ma bowiem raptem dwa punkty przewagi nad piątym w tabeli Athletikiem. Ewentualne wypadnięcie poza pierwszą czwórkę oznaczałoby, że Katalończycy nie zagrają w kolejnej edycji Ligi Mistrzów, co byłoby dla nich potężnym ciosem.

18:47

Przed tym meczem Barcelona zajmuje czwarte miejsce w tabeli i ma tyle samo punktów (44), co trzecie Atletico Madryt. Katalończycy tracą aż 10 punktów do Realu Madryt i 11 punktów do lidera - Girony - który rozegrał o jedno spotkanie więcej.

18:46

Sprawy w swoje ręce wziął Lewandowski, który kilka dni temu zaprosił drużynę do swojego domu, by tam rozwiązać najważniejsze problemy i scalić zespół na resztę sezonu.

18:44

Po sobotniej porażce trener Barcelony - Xavi - zapowiedział, że po sezonie odejdzie z klubu. Zobaczymy, jak dziś na tę decyzję zareaguje jego zespół.

18:44

Mimo to Barcelona nie ma obecnie dobrego czasu. Przed tygodniem drużyna Xaviego przegrała po dogrywce z Athletikiem Bilbao 2:4 i odpadła z Pucharu Króla. W sobotę Barcelona przegrała u siebie z Villarrealem 3:5, bardzo mocno ograniczając swoje szanse na obronę mistrzostwa kraju.

18:43

Pierwotnie to spotkanie miało się odbyć 14 stycznia, ale zostało przełożone przez rozgrywany w Arabii Saudyjskiej Superpuchar Hiszpanii. Co ciekawe, w jego półfinale Barcelona wygrała z Osasuną 2:0. Było to 11 stycznia, a Katalończycy wygrali po golach Roberta Lewandowskiego i Lamine Yamala.

18:41

Witamy i zapraszamy na mecz FC Barcelona - Osasuna w La Liga. To zaległe spotkanie rozpocznie się o 19:00.