14' Ousmane Dembele
45'

45' Oscar Trejo
45'

45' Alejandro Catena
60'
60' Sergi Roberto za Andreas Christensen
60'
60' Ansu Fati za Raphinha
60'
60' Frenkie de Jong za Gavi
72'
72' Franck Kessie za Pedri
74'
74' Sergio Busquets
82'
82' Pierre-Emerick Aubameyang za Jordi Alba
90'
90' Sergio Busquets
55'

55' Florian Lejeune
62'

62' Radamel Falcao za Sergio Camello
62'

62' Oscar Valentin za Unai Lopez
69'

69' Radamel Falcao
79'

79' Salvi Sanchez za Isi Palazon
84'

84' Jose Pozo za Oscar Trejo
86'

86' Pathe Ciss
89'

89' Stole Dimitrievski

Relacja z meczu FC Barcelona - Rayo Vallecano

90  + 9'

Dziękujemy za relację!

90  + 9'

Koniec meczu! Barcelona rozpoczyna nowy sezon od falstartu. Bezbramkowy remis na Camp Nou z Rayo Vallecano.

90  + 8'

Dembele faulowany na własnej połowie. Ostatnia szansa dla Barcelony na zbudowanie ataku.

90  + 5'

To była piłka meczowa dla Rayo Vallecano! Ter Stegen obronił strzał Patesisa, a dobitka Falcao, po której piłka wpadła do siatki, była już z pozycji spalonej.

90  + 3'

Czerwona kartka dla Busquetsa! Piłkarz Barcelony uderzył łokciem Falcao w twarz, przez co zobaczył drugą żółtą kartkę i wyleciał z boiska.

90

Osiem minut doliczonych do drugiej połowy. Osiem minut szans dla Barcelony. I Roberta Lewandowskiego na pierwszego gola.

89

I kolejna żółta kartka. Tym razem dla Dimitrievskiego, za grę na czas. W pełni zasłużona kara.

88

Kessie trafia do bramki Rayo Vallecano. Ale to nie ma żadnego znaczenia, znacznie wcześniej był na spalonym.

87

Ansu Fati uderza z rzutu wolnego ponad poprzeczką.

86

Lewandowski wywalczył kolejny rzut wolny przed polem karnym gości. Tym razem ukarany żółtą kartką został Ciss.

84

Ależ akcja Lewandowskiego! Najpierw dośrodkował w pole karne, piłka spadła pod nogi Aubameyanga, ale broni Dimitrievski. Polak dopadł do piłki, ale ta trafiła jedynie w boczną siatkę.

81

Lewandowski wreszcie miał swoją dobrą szansę! Znalazł się z piłką w polu karnym, miał nieco przestrzeni, huknął na bramkę i zabrakło kilkudziesięciu centymetrów.

78

Kessie uderzał na bramkę gości, ale jego strzał zablokowany.

75

Lewandowski znalazł się z piłką w polu karnym, przewraca się po kontakcie z rywalem, ale zdaniem sędziego faulu nie było. Powtórki pokazują, że może mieć rację.

74

Busquets ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

73

Prostopadłe zagranie do Lewandowskiego, ale za mocne i Polak nie był w stanie opanować piłki, by znaleźć się w sytuacji sam na sam z bramkarzem.

71

I przerwa w grze, by piłkarze mogli się nawodnić.

71

Robert Lewandowski przerwał dobrze zapowiadającą się akcję gości czystym wślizgiem. Efekt? Cały stadion skanduje nazwisko polskiego napastnika.

69

Bardzo ostry atak Radamela Falcao i w pełni zasłużona żółta kartka.

68

Ansu Fati zatrzymany, do piłki dopadł Lewandowski, który minął rywala i próbował uderzyć na bramką, ale został zablokowany. Dobijał Busquets, ale kapitalnie broni Dimitrievski.

65

Dimitrievski! Ansu Fati uderzył z doskonałej pozycji, ale bramkarz Rayo Vallecano odbija strzał piłkarza Barcelony.

64

Świetne zagranie do de Jonga, który przewraca się w polu karnym. Gwizdek sędziego jednak milczy.

63

Busquets faulowany w środku pola.

61

Trzy zmiany w Barcelonie. Na boisko wbiegli Ansu Fati, Frenkie de Jong i Sergi Roberto w miejsce Raphinhi, Gaviego i Christensena.

60

Raphinha fauluje rywala. Na szczęście dla niego, obyło się bez kartki.

59

Dembele wdał się w drybling i stracił piłkę.

56

Dośrodkowanie Raphinhi zablokowane. Rzut rożny dla Barcelony.

55

Lewandowski wywalczył piłkę w środku pola. Lejeune fauluje Polaka, by powstrzymać kolejny atak Barcelony.

54

Potężny chaos i Lewandowski. Raphinha zagrał w pole karne, piłka po odbiciu od obrońców spadła pod nogi Lewandowskiego, ale nie był w stanie oddać skutecznego strzału, bo był otoczony przez dwóch obrońców i bramkarza.

52

Jak to nie wpadło?! Rayo Vallecano miało znakomitą okazję do strzelenia gola po błędzie obrońców, ale Christensen wślizgiem uratował Barcelonę przed utratą bramki.

51

Barcelona wreszcie ruszyła z atakiem, ale Jordi Alba złapany na spalonym.

49

Sporo walki w środku pola. Ale na razie wynikają z tego tylko kolejne faule, zamiast kolejnych akcji bramkowych.

46

I mamy przerwę w grze. W polu karnym doszło do przepychanek między Sergi Roberto a jednym z obrońców, który wpadł jeszcze na bramkarza Ray Vallecano. I to bramkarz zwijał się z bólu, ale jest już gotowy do gry.

46

Lewandowski otrzymał piłkę od Jordiego Alby, ale wślizgiem obrońcy wybijają piłkę na rzut rożny.

46

Wracamy do gry!

45  + 5'

Piłkarze obydwu zespołów wracają już na murawę.

45  + 5'

Jak wypadł Robert Lewandowski w pierwszej połowie? Gol nieuznany z powodu spalonego, niecelne uderzenie głową. Na pierwszego gola w La Liga musi więc jeszcze poczekać.

45  + 5'

Koniec pierwszej połowy! I mamy kontrowersję. Dośrodkowanie z rzutu wolnego, piłka znajdowała się w polu karnym gości, gdy sędzia zakończył połowę. Wskazał na zegarek, że doliczony czas już minął. Nie zmienia to faktu, że na tablicy wyników bezbramkowy remis.

45  + 5'

Catena bardzo ostro potraktował Lewandowskiego. Polak zwija się z bólu na murawie, ale po chwili przerwy jest gotów do gry.

45  + 3'

Lewandowski fauluje rywala w polu karnym gości. Nie będzie zagrożenia z rzutu rożnego.

45  + 3'

I będzie jeszcze jeden. Raphinha próbował dośrodkowania, ale próba została zablokowana.

45  + 3'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego. Christensen uderzał głową, ale jego strzał zablokowany. Kolejny rzut rożny.

45  + 2'

Ter Stegen ratuje Barcelonę! Araujo popełnił fatalny błąd w defensywie, przez co znakomitą okazję miał Garcia, ale bramkarz Barcelony wygrał pojedynek sam na sam z piłkarzem Rayo Vallecano.

45

Aż pięć minut doliczonych do pierwszej połowy.

45

Oscar Trejo ukarany żółtą kartką. Argentyńczyk przerywał groźnie zapowiadającą się akcję Barcelony.

44

Lewandowski próbował prostopadłego zagrania do Dembele, ale piłka utknęła w nogach obrońców.

43

Piłkarze Rayo Vallecano nie są w stanie utrzymać się przy piłce przez więcej niż kilkanaście sekund.

41

Busquets próbował długiego zagrania do Lewandowskiego, ale próba zbyt mocna. Bramkarz przejął piłkę.

40

Faul Busquetsa. Nieco spokojniejszy fragment meczu.

38

Gavi dośrodkował piłkę z prawej strony, Lewandowski próbował uderzać głową, ale dośrodkowanie było zbyt silne, by Polak opanował piłkę.

37

Raphinha miękko dośrodkował na głowę Lewandowskiego, Polak oddał strzał, ale ponad bramką Dimitrievskiego.

36

Potężne uderzenie Pedriego sprzed pola karnego! Piłka minimalnie minęła bramkę gości.

35

I Barcelona błyskawicznie ruszyła do ataku. Dembele znalazł się w polu karnym z piłką, ale nie dość uderzył za lekko, to jeszcze wprost w Dimitrievskiego.

34

Lewandowski cofnął się do środka pola, by pomóc w rozegraniu. Natychmiast dopadło do niego trzech rywali, Polak został sfaulowany przez Catenę.

32

Dośrodkowanie na głowę Cateny, ale obrońca Rayo Vallecano nie był w stanie oddać celnego strzału na bramkę ter Stegena.

31

Busquets fauluje Palazona. Rzut wolny sprzed pola karnego dla gości.

29

Wracamy do gry po przerwie.

27

Sędzia zarządził przerwę, by piłkarze mogli się nawodnić. Warunki w Barcelonie są dziś ekstremalne.

26

Raphinha szukał Lewandowskiego dośrodkowaniem z rzutu wolnego, ale zagrał niecelnie.

24

Znakomicie chciał się pokazać Lewandowski, jednak dośrodkowanie z prawej strony okazało się za mocne i minęło Polaka.

21

Rozpędza się Barcelona! Lewandowski zagrał do Dembele, ale ten uderzył prosto w bramkarza.

20

Świetna akcja Barcelony! Dembele dostał piłkę na lewym skrzydle, zagrał przed pole karne do Raphinhi, ale ten uderzył wysoko ponad bramką.

19

Jedna z nielicznych okazji Rayo Vallecano, ale Garcia nie zdołał dobiec do piłki. Od autu zacznie Barcelona.

17

Tak niewiele brakowało Lewandowskiemu, by strzelić gola w debiucie. Ale spalony ewidentny...

16

Barcelona nie przestaje atakować. Dembele zagrał do Raphinhi, który próbował strzału z narożnika pola karnego, ale znacznie chybił.

14

Potężne gwizdy kibiców na Camp Nou. Dembele w bardzo ostry sposób zaatakował Garcię, za co sędzia pokazał mu żółtą kartkę.

13

Barcelona się rozpędza! Kolejna akcja, tym razem Gavi znalazł się z piłką przy linii końcowej, ale żaden z piłkarzy nie dopadł do zagranej przez niego piłki.

11

Lewandowski trafia do siatki! Polski napastnik bez trudu pokonał Dimitrievskiego, ale był na ewidentnym spalonym. Gola zatem nie ma.

11

Raphinha znalazł się z piłką w polu karnym rywala, oddał strzał, ale został zablokowany.

11

I sędzia Hernandez Hernandez pokazał raz jeszcze, że o rzucie karnym nie ma mowy.

10

Zamieszanie w polu karnym gości! Raphinha minął obrońcę, przewrócił się w polu karnym, ale zdaniem sędziego faulu nie było.

10

Kolejna próba prostopadłej piłki do Raphinhi. Dimitrievski wychodzi jednak z bramki i wybija piłkę na aut.

8

Pierwsze starcie Lewandowskiego z obrońcami Rayo Vallecano. Polak był trzymany przez rywala, ale zdaniem sędziego faulu nie było.

6

Barcelona nadal spokojnie rozgrywa piłkę na własnej połowie.

5

Prostopadłe zagranie ter Stegena w kierunku Raphinhi, ale zbyt długa piłka i przejmuje ją Dimitrievski.

4

Barcelona spokojnie rozgrywa piłkę na własnej połowie.

3

Długie zagranie na lewe skrzydło. Jordi Alba próbował dośrodkowania, ale próba zablokowana.

1

Araujo faulowany przez Trejo na własnej połowie. Rzut wolny dla Barcelony.

1

Długa piłka w kierunku pola karnego Barcelony, ale zbyt długa. Od bramki zacznie ter Stegen.

1

20:59

Piłkarze wychodzą już na murawę stadionu Camp Nou.

20:50
20:48

Przed meczem postanowiliśmy zapytać kibiców w Barcelonie, kto jest lepszy: Robert Lewandowski czy Leo Messi?

20:40

Gdy Robert Lewandowski pojawił się na murawie na rozgrzewce, cały stadion skandował jego nazwisko. Na Camp Nou panuje szaleństwo na punkcie Polaka.

20:37

Skład Rayo Vallecano:

20:36

Skład Barcelony:

20:30

W ostatnich dniach władze Barcelony walczyły o zarejestrowanie piłkarzy, którzy trafili do Barcelony w letnim okienku transferowym, w tym m.in. Roberta Lewandowskiego. To udało się dopiero w piątek wieczorem, dzięki czemu Polak może zagrać w pierwszym meczu ligowym nowego sezonu.

20:28

Dobry wieczór! To właśnie dziś Robert Lewandowski zadebiutuje w oficjalnym meczu FC Barcelony. Zespół Xaviego na Camp Nou podejmie w pierwszej ligowej kolejce nowego sezonu Rayo Vallecano.