27' Hugo Duro
38'

38' Pepelu
45'

45' Giorgi Mamardashvili
45'

45' Jaume Domenech za Andre Almeida
46'
46' Sergi Roberto za Andreas Christensen
46'
46' Inigo Martinez za Pau Cubarsi
49'
49' Robert Lewandowski
66'
66' Joao Felix za Raphinha
73'
73' Pedri za Fermin Lopez
80'
80' Ferran Torres za Joao Cancelo
82'
82' Robert Lewandowski
90'
90' Robert Lewandowski
70'

70' Alberto Mari za Hugo Duro
71'

71' Hugo Guillamon za Javier Guerra
79'

79' Sergi Canos za Diego Lopez
79'

79' Cenk Ozkacar za Peter Gonzalez

Relacja z meczu FC Barcelona - Valencia CF

23:10

Poniżej podsumowanie meczu Barcelona - Valencia. Dziękujemy za śledzenie relacji tekstowej na żywo, życzymy dobrej nocy!

23:04

Koniec! Barcelona 4:2 Valencia, hat-trick Lewandowskiego!

90  + 3'

Lewandowski! 4:2! Co za gol z rzutu wolnego! Hat-trick!

90  + 2'

Ferran próbował uderzenia w polu karnym po rzucie rożnym, próba jednak nieudana. Potem Ferran wywalczył rzut wolny.

90  + 1'

Pięć minut doliczonych do drugiej połowy.

87

Przekombinowana akcja Barcelony, szybka strata.

86

Domenech sparował przed siebie piłkę po uderzeniu piłki głową przez Araujo! Znowu groźnie w polu karnym Valencii!

85

Ale groźny strzał Ferrana! To była naprawdę dobra próba Hiszpana!

82

3:2 dla Barcelony! ROBERT LEWANDOWSKI! Znów było groźnie po rzucie rożnym. Domenech zbił piłkę po próbie Araujo, a Polak znakomicie się odnalazł przy dobitce!

81

Domenech świetnie reaguje po dośrodkowaniu Yamala!

80

Ferran Torres wchodzi na boisko za Joao Cancelo.

80

Kounde uderza wysoko ponad poprzeczką!

79

Kolejne zmiany w Valencii. Sergi Canos i Cenk Ozkacar wchodzą za Diego Lopeza oraz Petera.

76

Yarek wybija strzał Gundogana na rzut rożny! Ależ znowu było groźnie!

75

Lewandowski uderza z lewej nogi sprzed pola karnego. Broni to Domenech!

73

I co za interwencja Pedriego w defensywie! Diego Lopez był już gotowy do strzału w polu karnym Barcelony po kontrataku, ale pomocnik Barcy spektakularnie zatrzymuje akcję wślizgiem!

73

Ależ interwencja Domenecha po strzale Araujo z rzutu rożnego!

73

Pedri wchodzi na boisko za Fermina.

72

Felix z uderzeniem sprzed pola karnego, po rykoszecie Barcelona ma rzut rożny.

71

Peter z faulem w ataku. Tyle z akcji Valencii.

71

Hugo Guillamon i Alberto Mari wchodzą za Hugo Duro oraz Javiego Guerrę.

69

Barcelona szyje od kilkudziesięciu sekund akcję bramkową. Wszystko skończyło się strzałem Kounde, ale znów obrońcy Valencii to blokują!

66

Joao Felix wchodzi w miejsce Raphinhi.

66

Correia zablokował dośrodkowanie od Cancelo.

62

Kounde zdecydował się na strzał sprzed pola karnego. Domenech wybił piłkę przed siebie, z czego próbował skorzystać Lewandowski. Polak jednak uderzył niecelnie! Sędzia liniowy pokazał, że Robert był na spalonym.

59

Lewandowski walczył do końca o piłkę po zagraniu od Fermina Lopeza. Gąsiorowski i Mosquera starali się utrudniać życie Robertowi. Domenech łapie piłkę w rękawice.

57

Peter z dośrodkowaniem w stronę Duro w polu karnym Barcelony. Reaguje znakomicie Ter Stegen!

54

Lewandowski oddaje strzał z dystansu! Uderza jednak prosto w Domenecha!

54

Niecelne podanie Lewandowskiego do Kounde. A był potencjał na szybką kontrę Barcelony!

51

VAR potwierdza - gol Lewandowskiego uznany!

49

2:2! Robert Lewandowski głową po dośrodkowaniu Ilkaya Gundogana z rzutu rożnego!

49

Yarek Gąsiorowski teraz blokuje strzał Ronalda Araujo w polu karnym Valencii!

48

Vazquez blokuje strzał Yamala z woleja!

46

Raphinha nie zdążył do piłki przy kontrataku Barcelony. Wcześniej Peter upadł w polu karnym Barcelony po kontakcie z Martinezem.

46

Zaczynamy drugą połowę!

46

Dwie zmiany w Barcelonie. Sergi Roberto i Inigo Martinez wchodzą za Pau Cubarsiego oraz Andreasa Christensena.

21:57

Koniec pierwszej połowy w Barcelonie. Valencia prowadzi 2:1.

45  + 9'

Lewandowski zdołał jeszcze dośrodkować piłkę po podaniu od Cancelo. Yamal uderzał ekwilibrystycznie, ale nie trafił czysto!

45  + 7'

Ależ uderzenie Yamala sprzed pola karnego! Piłka przeleciała nieznacznie obok lewego słupka Valencii!

45  + 7'

Raphinha oddał strzał z rzutu wolnego. Ale broni Domenech w swojej pierwszej akcji!

45  + 5'

Jaume Domenech wchodzi do bramki Valencii. Z boiska musi zejść Andre Almeida.

45  + 4'

I po interwencji VAR-u wiemy wszystko. Czerwona kartka dla Mamardashviliego!

45  + 2'

Jest kontrowersja! Mamardashvili zagrał ręką poza polem karnym przy próbie zatrzymania Yamala. Sędzia na razie do tego nie wraca! Ale to musi być czerwona kartka dla bramkarza Valencii!

45  + 1'

Słupek po strzale Araujo po rzucie rożnym!

45  + 1'

Pięć minut doliczonych do pierwszej połowy.

45

Valencia wyratowała się po rzutach rożnych Barcelony. Lewandowski potem dośrodkował w pole karne, a czwórka graczy Valencii zatrzymała Yamala!

44

Ależ interwencja Mamardashviliego po strzale Cancelo! Wcześniej znakomite zagranie od Kounde do Portugalczyka!

42

Pau Cubarsi ogląda żółtą kartkę za faul na Hugo Duro.

38

I jest 2:1 dla Valencii! Niezawodny Pepelu!

37

Rzut karny dla Valencii! Araujo z faulem na Peterze!

33

Cancelo z faulem w ataku na Correii. Gracz Barcelony się z tym nie zgadza.

31

Yarek blokuje uderzenie Fermina w polu karnym.

30

Valencia z wysokim pressingiem, ale Barcelona bez trudu wychodzi z tego i konstruuje kolejną akcję.

27

Ależ pomyłka Ter Stegena! 1:1! Bramkarz Barcelony pomylił się przy próbie rozegrania piłki, chciał podbić piłkę, ale trafił w Hugo Duro. To była bułka z masłem dla napastnika Valencii.

26

Valencia mogła ruszyć z kolejnym szybkim atakiem. Duro stracił piłkę w banalnej sytuacji, Barcelona rusza z atakiem.

24

Fermin i Yarek zderzyli się głowami w środkowej strefie. Sztab medyczny Barcelony opatruje Fermina.

22

Gol dla Barcelony! Fermin Lopez! Co za dośrodkowanie Raphinhi z lewej strony!

20

Ależ pudło Petera! Mamardashvili rozpoczął kontratak silnym wykopem, a skrzydłowy Valencii miał przed sobą tylko Ter Stegena. Uderzył jednak fatalnie!

18

Fermin próbował zagrać dośrodkowanie w stronę Lewandowskiego. Yarek do spółki z Almeidą wybili piłkę. Potem Lewandowski sfaulował jednego z piłkarzy Valencii.

17

Yamal próbował przebojowo wejść w pole karne Valencii. Gracz Barcelony zatrzymany przez Guerrę.

16

Za mocne podanie Almeidy do Petera. Valencia znów poszła do przodu z szybką akcją.

15

Sprytne dośrodkowanie od Fermina. Świetnie reaguje Mamardashvili!

14

Skuteczny atak Valencii! Peter dośrodkował piłkę z prawej strony w pole karne. Tam sytuacyjnego uderzenia spróbował Hugo Duro, ale Ter Stegen wszystko przewidział.

13

Yamal z dośrodkowaniem w pole karne w stronę Lewandowskiego. Zabrakło jednak celności!

12

Dobre podanie górą od Kounde do Raphinhi. Mamardashvili zdołał wypiąstkować piłkę, ale przy okazji staranował Mosquerę.

11

Dobre podanie od Cancelo do Lewandowskiego. Gąsiorowski wybija piłkę spod nóg Raphinhi.

9

Sprytna próba uderzenia Guerry sprzed pola karnego. Impet tego strzału zmniejszył Araujo i uratował Barcelonę!

7

Yarek blokuje ciałem uderzenie Fermina w polu karnym Valencii. W kolejnej fazie akcji Mosquera wyprzedził Lewandowskiego i wygrał walkę o piłkę.

6

Lewandowski wygrał walkę o pozycję z Yarkiem Gąsiorowskim, wywalczony aut dla Barcelony.

4

Dośrodkowanie Gundogana przechwycone przez Mamardashviliego. Raphinha upadł w polu karnym po starciu z Correią, nie ma jednak "jedenastki".

2

Fermin z faulem na Hugo Duro w środkowej strefie.

2

Barcelona spokojnie rozgrywa od własnej linii defensywnej.

1

Zaczynamy hit w stolicy Katalonii!

20:59

Oba zespoły są już na murawie, zabrzmiał hymn Barcelony.

20:58

Robert Lewandowski nie strzelił gola w ostatnich czterech meczach, licząc wszystkie rozgrywki. Ostatni gol Polaka to 17 marca br. i mecz z Atletico Madryt (3:0).

20:56

W Barcelonie deszczowa aura, przed meczem była ulewa.

20:55

Sędzią meczu Barcelona - Valencia jest Ricardo De Burgos Bengoetxea.

20:54

- Jednym celem minimum jest awans do Ligi Mistrzów, a drugi interesujący polega na wywalczeniu drugiego miejsca, aby w przyszłym roku walczyć w Superpucharze - przekazał Xavi na przedmeczowej konferencji prasowej.

20:53

Valencia znajduje się na ósmym miejscu z 47 punktami i wciąż ma szansę na to, by wywalczyć awans do europejskich pucharów. Barcelona znajduje się na trzecim miejscu z 70 punktami, a w przypadku pokonania Valencii znów będzie wiceliderem w lidze hiszpańskiej.

20:51

A to ustawienie Valencii: Mamardashvili - Correia, Mosquera, Gasiorowski, Vazquez - Peter, Pepelu, Guerra, Lopez - Almeida, Duro

20:49

Oto skład Barcelony: Ter Stegen - Kounde, Araujo, Cubarsi, Cancelo - Christensen, Gundogan, Fermin - Yamal, Lewandowski, Raphinha

20:47

W rundzie jesiennej Barcelona zremisowała 1:1 z Valencią na Estadio Mestalla. Wtedy na gola Joao Feliksa odpowiedział Hugo Guillamon.

20:45

FC Barcelona chce pozostać w grze o obronę mistrzostwa Hiszpanii. Po tym, jak Real Madryt pokonał 1:0 Real Sociedad, przewaga nad Barceloną wzrosła do 14 punktów. Czy Barcelona skutecznie odpowie w starciu z Valencią? Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej na żywo w Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE. Rozpoczęcie spotkania o godz. 21:00.