FC Barcelona
42'
42' Jaume Costa
20'

20' Robert Lewandowski
39'

39' Andreas Christensen
40'

40' Gerard Pique
45'

45' Franck Kessie
67'
67' Daniel Rodriguez za Antonio Sanchez
77'
77' Braian Cufre za Jaume Costa
83'
83' Martin Valjent
85'
85' Junior Lago za Inigo Ruiz de Galarreta
67'

67' Pedri za Franck Kessie
67'

67' Raphinha za Ansu Fati
74'

74' Sergio Busquets
80'

80' Sergi Roberto za Jordi Alba
80'

80' Ferran Torres za Ousmane Dembele

Relacja z meczu Mallorca - FC Barcelona

22:53

Dziękujemy za dziś, dobranoc!

22:52

Lewandowski szansę na kolejne gole będzie miał we wtorek. Wtedy FC Barcelona zagra z Interem Mediolan w Lidze Mistrzów.

22:52

FC Barcelona awansowała na pierwsze miejsce w lidze. Zespół Xaviego ma 19 punktów po siedmiu kolejkach i o punkt wyprzedza Real Madryt. Ten w niedzielę o 21:00 podejmie Osasunę.

22:51

FC Barcelona pokonała Mallorcę 1:0 po golu Roberta Lewandowskiego. Zespół Xaviego wygrał, mimo że w sobotę nie zachwycił. Bo nie ma się co oszukiwać: to był kiepski mecz.

90  + 3'

KONIEC MECZU!

90

Trzy minuty doliczone.

88

Świetną okazję miał Lee Kang-in, ale minimalnie przestrzelił!

83

Uderzenie Muriqiego, interwencja ter Stegena.

80

Dwie zmiany w Barcelonie. Zeszli Alba i Dembele. Weszli Roberto i Torres.

77

Cyfre w miejsce Costy. Jednego z najlepszych zawodników Mallorki dziś. Lider gospodarzy narzekał jednak na uraz.

75

Kwadrans do końca. Zmiany w Barcelonie nie dały wiele. Mallorca wciąż wierzy w co najmniej remis.

71

Dwa rzuty rożne dla gości bez zagrożenia dla bramki gospodarzy.

68

Rajković był blisko popełnienia katastrofalnego błędu. Serb chciał kiwać Lewandowskiego i o mały włos nie stracił piłki przed pustą bramką. Tym razem jednak mu się upiekło.

67

Podwójna zmiana w Barcelonie. Zeszli Kessie i Fati. W ich miejsce Pedri oraz Raphinha.

65

25 minut do końca meczu.

62

ter Stegen ostatniego gola w lidze wpuścił w 6. minucie 2. kolejki ligowej w meczu z Realem Sociedad.

60

Minimalnie niecelne uderzenie Kessiego z dystansu.

55

Męczy się Barcelona w ataku pozycyjnym. Chyba zaraz Xavi dokona zmian.

53

Bardzo spokojne pierwsze minuty drugiej połowy.

50

Niecelne uderzenie Muriqiego.

49

Dośrodkowanie w pole karne gospodarzy, ale do piłki nie zdążył dopaść Kessie.

46

Początek drugiej połowy.

45  + 1'

Przerwa. Na razie 1:0 dla FC Barcelony po golu Lewandowskiego. Nie jest to wielki mecz w wykonaniu gości, jeszcze wiele może się tutaj wydarzyć.

45  + 1'

Minuta doliczona.

45

I kartka dla Kessiego. Bardzo brzydka końcówka pierwszej połowy.

43

Kartka dla Costy.

41

Zagotowało się też na ławce rezerwowych. Na trybuny został wyrzucony asystent Xaviego. Prywatnie to jego brat.

40

I kartka dla Pique. Zagotowali się zawodnicy FC Barcelony.

38

Kartka dla Christensena.

35

Kolejne złe dośrodkowanie Dembele. Jak na razie to nie jest jego dzień.

35

Niesamowita interwencja ter Stegena! Po zagraniu z prawej strony z pięciu metrów uderzał Costa, ale Niemiec popisał się genialnym refleksem i FC Barcelona wciąż prowadzi 1:0.

32

Niecelne uderzenie Lewandowskiego głową.

29

Mocno zgasła Mallorca po utracie gola. Pierwotny entuzjazm jest już tylko wspomnieniem.

26

Kapitalną szansę miał Fati! Hiszpan z mniej niż pięciu metrów huknął jednak wysoko nad bramką. Ale nawet gdyby do niej trafił, to nie zostałby uznany, bo Fati był na spalonym.

23

I kolejna szansa dla Lewandowskiego! Świetne podanie Busquetsa, a Polak chciał lobować Rajkovicia. Tym razem uderzył jednak za lekko.

21

Pierwszy celny strzał na bramkę i FC Barcelona już prowadzi.

20

Polak dostał podanie od Fatiego i wpadł w pole karne. Lewandowski nawinął Maffeo i zdecydował się na natychmiastowy strzał w dalszy róg. 1:0 dla gości!

19

ROBERT LEWANDOWSKI! 1:0 DLA FC BARCELONY!

14

Trudno to na razie mecz dla FC Barcelony. Gospodarze dobrze się ustawiają w obronie i potrafią też tworzyć groźne ataki.

12

I kolejna szansa dla gospodarzy! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową uderzał de Galarreta i też zabrakło mu niewiele.

11

Na strzał z dystansu zdecydował się Lee i minimalnie przestrzelił!

9

Niedokładne podanie Christensena do Dembele. Na razie ciekawie na boisku prezentuje się Lewandowski. Polak często opuszcza swoją pozycję, schodzi po piłkę, dużo rozgrywa. Na razie mało go w polu karnym.

6

Zablokowane uderzenie Fatiego.

4

Na razie zgodnie z oczekiwaniami: FC Barcelona utrzymuje się przy piłce, Mallorca przyczajona na kontratak.

3

Wrzutka Busquetsa w stronę Lewandowskiego, ale dobrze interweniowali obrońcy gospodarzy.

1

20:56

Obie drużyny już na murawie, za kilka chwil zaczynamy.

20:38
20:38
20:37
20:35

Lewandowski z ośmioma golami jest oczywiście liderem klasyfikacji strzelców rozgrywek.

20:34

Skład Mallorki: Rajković - Maffeo, Valjent, Raillo, Copete, Costa - de Galarreta, Mohammed, Sanchez - Muriqi, Lee.

20:33

Skład FC Barcelony: ter Stegen - Balde, Christensen, Pique, Alba - Kessie, Busquets, Gavi - Dembele, Lewandowski, Fati.

20:32

Ostatni raz Mallorca urwała punkty FC Barcelonie w 2010 roku, kiedy na Camp Nou było 1:1. Ostatnia wygrana Mallorki z FC Barceloną to 17 maja 2009 roku, kiedy gospodarze wygrali 2:1.

20:30

Mallorca to zespół, który wybitnie leży FC Barcelonie, która wygrała ostatnich dziewięć meczów z tym rywalem. Wygrywała pewnie, bo kolejno 3:0, 5:0, 2:0, 4:2, 5:0, 5:2, 4:0 i w poprzednim sezonie 1:0 oraz 2:1.

20:29

Mallorca pokonała zaś 1:0 Almerię. Gospodarze nie przegrali ostatnich dwóch meczów u siebie. Ostatni raz wpadka na własnym stadionie zdarzyła im się 20 sierpnia w meczu z Betisem (1:2).

20:29

Przed przerwą na mecze reprezentacji FC Barcelona pokonała Elche 3:0, a Lewandowski strzelił dwa gole. Dzisiaj liczymy na powtórkę.

20:28

Po sześciu kolejkach FC Barcelona jest wiceliderem ligi z 16 punktami. Mallorca zgromadziła połowę tego dorobku i jest na 10. miejscu.

20:28

Dobry wieczór! Zapraszamy na relację na żywo z meczu 7. kolejki La Liga. Mallorca podejmie FC Barcelonę z Robertem Lewandowskim w składzie. Początek meczu o 21:00.