19' Jordi Alba
71'
71' Vinicius Junior
79'
79' Luka Modric za Isco
86'
86' Lucas Vazquez za Federico Valverde
90'
90' Mariano Diaz za Karim Benzema
90'
90' Mariano Diaz
69'

69' Martin Braithwaite za Arturo Vidal
81'

81' Ansu Fati za Antoine Griezmann
81'

81' Ivan Rakitić za Arthur
85'

85' Lionel Messi

Relacja z meczu Real Madryt - FC Barcelona

90  + 3'

Gole Viniciusa Juniora i Mariano dają zasłużone zwycięstwo drużynie Zinedine'a Zidane'a.

90  + 3'

KONIEC MECZU! REAL POKONUJE BARCELONĘ 2:0 I AWANSUJE NA 1. MIEJSCE W TABELI!

90  + 2'

Wyrzut z autu, Mariano uciekł Umtitiemu i w sytuacji sam na sam nie dał szans ter Stegenowi! Po meczu!

90  + 2'

CO ZA WEJŚCIE NA BOISKO!!! MARIANO!!! 2:0!!! GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!

88

Vazquez faulowany tuż przed polem karnym. Doskonała szansa na bezpośrednie uderzenie.

86

Zmiana w Realu. Lucas Vazquez w miejsce Fede Valverde.

85

Kartka dla Messiego za taktyczny faul.

83

Szansa dla Barcelony! Z rzutu wolnego dośrodkował Messi, a niecelnie głową strzelił Pique.

81

Podwójna zmiana w Barcelonie. Wchodzą Ivan Rakitić i Ansu Fati, schodzą Griezmann oraz Arthur.

80
79

Pierwsza zmiana w Realu. Schodzi Isco, wchodzi Luka Modrić.

78

Fakt.

76
75

Ależ wślizg Marcelo! Wow! De Jong podał do Messiego, Argentyńczyk pędził na bramkę z Courtoisem, miał mnóstwo miejsca, tylko Belga przed sobą, ale w ostatniej chwili, genialnie interweniował Marcelo! Wow!

72

Cudowne podanie Kroosa, Vinicius Junior znalazł się w sytuacji sam na sam z ter Stegenem i chociaż Brazylijczyk miał ostry kąt, to uderzył w krótki róg bramki, piłka odbiła się jeszcze od Pique i wpadła do bramki. Real na prowadzeniu!

71

VINICIUS JUNIOR! GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!

70

Ależ wejście mógł mieć Braithwaite! Duńczyk znalazł się w sytuacji sam na sam z Courtoisem, jednak miał bardzo ostry kąt i trafił w nogę belgijskiego bramkarza! Piłkę lecącą do bramki spokojnie wybił Varane.

69

Pierwsza zmiana w meczu. Martin Braithwaite w miejsce Arturo Vidala.

69

Doskonała interwencja ter Stegena w sytuacji sam na sam z Ramosem!

65

Vinicius Junior domagał się rzutu karnego, ale sędzia słusznie nie odgwizdał faulu.

63

Ależ pudło Benzemy! Doskonałą wrzutka Carvajala, a Francuz z woleja uderzył minimalnie obok bramki! Napastnik Realu zepsuł doskonałą okazję.

62

Niecelny strzał Kroosa. Rośnie napór Realu, który jest sporo lepszy w ostatnich minutach.

61

Kolejna szansa dla Realu! Dośrodkowanie Carvajala, Isco uderzył głową, a ter Stegen do spółki z Pique zatrzymali piłkę na linii bramkowej!

60
58

Doskonały wślizg Pique i odbiór piłki Viniciusowi Juniorowi.

56

Ależ interwencja ter Stegena! Doskonały strzał oddał Isco, ale Niemiec niesamowicie pofrunął i odbił piłkę! Genialna interwencja!

55

Bardzo złe zagranie Marcelo. Źle przejął jednak piłkę Griezmann i Real uratowany przez Varane'a. Sporo szczęścia gospodarzy.

54

Benzema do Viniciusa Juniora, ale Brazylijczyk stracił piłkę pod presją Pique.

53

Faul Kroosa w środku pola. Obraz gry specjalnie nie ulega zmianom.

48

Zablokowany strzał Messiego. Rzut rożny dla Barcelony, ale bez zagrożenia pod bramką Realu.

46

Początek drugiej połowy.

45

Przerwa. Na razie bez goli na Santiago Bernabeu, a sam mecz, mówiąc delikatnie, nie porywa. Widzimy się za kwadrans.

40

Akcja za akcję. Najpierw wypad Barcelony zakończony zablokowanym strzałem Vidala. Chwilę później akcja Realu, jednak zepsuta przez Viniciusa Juniora, który bardzo źle podał do Benzemy. Kolejne kiepskie zagranie Brazylijczyka.

38

Znakomite podanie Busquetsa do Messiego, jednak strzał Argentyńczyka dobrze odbił Courtois.

37

Szybki wypad Realu, kontratak prowadził Vinicius Junior, jednak zrobił to za wolno i został dogoniony przez rywali. Mimo to Brazylijczyk oddał strzał, ale zbyt lekki, by zaskoczyć ter Stegena.

34

Najlepsza szansa w tym meczu! Arthur przepchnął Kroosa, znalazł się sam na sam z Courtoisem, jednak Belg znakomicie interweniował!

33
31
30

Szybki atak Barcelony zakończony strzałem Messiego. Słabym, który spokojnie złapał Courtois.

29

Niecelny strzał Kroosa.

28

Nie będziemy kłamać. Na razie mecz zawodzi. Dużo wzajemnego szacunku, mało konkretnych akcji.

25

Barcelona bardzo długo utrzymywała się przy piłce na połowie Realu, ale nie było w tym przyspieszenia, momentu zaskoczenia. Wszystko zakończyło wybicie Ramosa. Czekamy na pierwszy celny strzał w tym meczu.

21

Griezmann - Messi - Alba - Griezmann. Ładna akcja Barcelony zakończona niecelnym strzałem Francuza. Wcześniej ładną akcję przeprowadził Real, jednak złym podaniem zepsuł ją Marcelo.

19

Kartki dla Carvajala i Alby za starcie, pyskówki i wzajemne odpychanie.

18

Dobra interwencja Varane'a zapobiegła zagrożeniu pod bramką Realu. W polu karnym przedzierał się Griezmann.

17
15

Niecelny strzał Kroosa. Wszystko zaczęło się od wyższego pressingu Realu i straty Barcelony. Gospodarze są na razie zespołem lepszym.

13

Ładny przerzut Marcelo, głową piłkę zgrywał Isco, jednak zrobił to niedokładnie i do nie dopadł do niej Benzema.

10

Kartka dla Viniciusa Juniora za faul na Semedo.

9

Niedokładne dośrodkowanie Messiego w pole karne Realu.

7

Mocne, ale niecelne uderzenie Benzemy. Piewszy strzał w meczu.

5

Sporo podań i nadzwyczajnej uwagi z obu stron. Na razie bez sytuacji bramkowych.

2

Najpierw dwa rzuty rożne dla Realu, później niezła akcja Barcelony. Energetyczny początek meczu.

1

21:00
20:58

Obie drużyny już na boisku. Za kilka minut pierwszy gwizdek!

20:43
20:43
20:41

Na derby przyjechał Cristiano Ronaldo. Portugalczyk ma dzisiaj wolne, bo mecz jego Juventusu z Interem został przełożony z powodu epidemii koronawirusa we Włoszech.

20:40

Skład FC Barcelony: Ter Stegen - Semedo, Pique, Umtiti, Alba - Arthur, Busquets, de Jong - Messi, Griezmann, Vidal.

20:39

Skład Realu Madryt: Courtois - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Valverde, Casemiro, Kroos - Isco, Benzema, Vinicius Junior.