FC Barcelona
18'
18' Vinicius Junior
33'
33' Eduardo Camavinga
6'

6' Andreas Christensen
45'

45' Pedri za Frenkie de Jong
71'
71' Francisco Garcia za Eduardo Camavinga
71'
71' Brahim Diaz za Toni Kroos
73'
73' Lucas Vazquez
74'
74' Eder Militao za Rodrygo
75'
75' Vinicius Junior
82'
82' Joselu za Vinicius Junior
83'
83' Luka Modric
90'
90' Jude Bellingham
46'

46' Fermin Lopez za Andreas Christensen
64'

64' Ferran Torres za Robert Lewandowski
64'

64' Joao Felix za Raphinha
69'

69' Fermin Lopez
75'

75' Jules Kounde
90'

90' Pau Cubarsi

Relacja z meczu Real Madryt - FC Barcelona

23:13

Zwycięski gol Jude'a Bellinghama:

90  + 5'

Koniec meczu! Real Madryt - FC Barcelona 3:2!

Wielce emocjonujące widowisko na Santiago Bernabeu kończy się wygraną Realu Madryt 3:2 po golu Jude'a Bellinghama w doliczonym czasie gry. "Królewscy" zwiększają przewagę nad Barceloną do 11 punktów i mogą się już czuć nowymi mistrzami Hiszpanii!

90  + 4'

Po rzucie rożnym dla Barcelony zablokowany w polu karnym Joao Felix!

90  + 3'

Kolejne płaskie dośrodkowanie z jednego skrzydła zamknięte przez zawodnika z drugiego skrzydła! I gol na 3:2 dla Realu w doliczonym czasie! Po świetnym zagraniu Lucasa Vazqueza pogubioną obronę Barcelone skarcił Jude Bellingham! Trafienie pod poprzeczkę i to "Królewscy" najprawdopodobniej wygrają ten mecz!

90  + 1'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Jude Bellingham!

23:01

Gol na 2:2:

90  + 1'

Żółta kartka dla Pau Cubarsiego. Cztery minuty doliczone.

23:00

Gol na 2:1 dla Barcelony:

89

Zagranie za linię obrony Barcelony pada łupem Ter Stegena.

88

Ależ sytuacja dla Realu! Po rzucie wolnym zablokowany przed bramką Bellingham, a z kilku metrów pudłuje Joselu, ale na samym początku był jeszcze spalony Militao.

86

Brahim Diaz zdobywa rzut wolny dla Realu z około 25 metrów.

84

Fermin dostał podanie w pole karne od Gundogana, ale został doskonale zatrzymany przez Frana Garcię. W odpowiedzi zablokowany przy strzale z dystansu został Brahim.

83

Modrić fauluje Joao Felixa od tyłu i jest żółta kartka.

82

Joselu zmienia Viniciusa Juniora.

81

Faul w środku pola Modricia na Pedrim.

78

Ter Stegen! Nieczysty strzał Felixa łapie Łunin, a następnie turbo kontra Realu i w sytuacji sam na sam Vinicius uderza w Ter Stegena!

78

Po rzucie wolnym zablokowany Fermin, a następnie nieporozumienie Felixa z Gundoganem w polu karnym i Real wybija na róg.

77

Yamal faulowany przy linii bocznej pola karnego przez Rudigera. Rzut wolny dla gości.

76

Celny strzał z dystansu Tchouameniego, ale pewnie łapie to Ter Stegen.

75

Starli się Kounde i Vinicius, co kończy się od razu żółtymi kartkami dla obu panów.

74

Militao zmienia Rodrygo u gospodarzy.

74

Real błyskawicznie odpowiada! Świetne dośrodkowanie Viniciusa Juniora zamyka doskonale Lucas Vazquez i pokonuje Ter Stegena! 2:2!

73

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Lucas Vazquez!

72

Ter Stegen zaskoczony pressingiem przez Bellinghama nastrzelił Anglika, ale piłka nie wpadła do siatki! Sporo szczęścia Niemca.

71

Zmiany w Realu. Schodzą Camavinga i Kroos, wchodzą Fran Garcia i Brahim Diaz.

70

Barcelona znów na prowadzeniu! Po ostrym centrostrzale Yamala piłkę przepuścił Ferran Torres, odbił ją instynktownie Łunin, ale do siatki trafił Fermin Lopez! 2:1 dla gości!

69

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Fermin Lopez!

66

Szybka kontra FC Barcelony! Ferran Torres wyszedł sam na sam z Łuninem i uderzył obok bramki, a do tego był na spalonym.

64

Robert Lewandowski i Raphinha schodzą z boiska! W ich miejsce wchodzą Joao Felix i Ferran Torres.

63

Kolejna akcja FC Barcelony kończy się bardzo niecelnym strzałem z 16 metrów Fermina.

62

Lewandowski dostał dobre długie podanie od Araujo i choć miał trudną pozycję, to zauważył, że z bramki wyszedł Łunin. Uderzenie Polaka jednak bardzo niecelne.

60

Akcja dwójkowa Vazqueza z Rodrygo przerwana przez Cancelo. Po chwili Lewandowski faulowany przez Valverde. Rzut wolny dla gości.

59

Zupełnie nieudane dośrodkowanie z lewego skrzydła Joao Cancelo.

58

Fermin Lopez odbił się od Rudigera w polu karnym Realu. Nie ma mowy o karnym.

57

Informacje z obozu Barcelony: Frenkie de Jong opuścił boisko z silnym skręceniem kostki, natomiast zmiana Andreasa Christensena jednak była zmianą taktyczną, gdyż Xavi chciał dodać więcej intensywności i ruchliwości do środka pola.

55

Piłka na wolne pole do Viniciusa, ten był szybszy od Kounde i Cubarsiego, ale z trudnej pozycji uderzył nad bardzo niecelnie.

54

Kolejna akcja Realu Madryt. Vinicius zagrywa źle w pole karne do Vazqueza i przeczytał to jak otwartą książkę Cancelo.

53

Znakomita interwencja Kounde, który wygrał w polu karnym pojedynek z dryblującym Viniciusem.

52

Nieudana kontra FC barcelony. Raphinha zagrał za mocno na lewe skrzydło do Joao Cancelo.

50

Prosta strata Cancelo. Po akcji Modricia z dystansu uderza Bellingham, ale prosto w ręce Ter Stegena.

46

Techniczny strzał Lamine'a Yamala z okolic narożnika pola karnego. Pewnie łapie to Andrij Łunin.

46

Wznawiamy grę!

46

Jeszcze jedna zmiana w Barcelonie, ponownie w środku pola. Andreasa Christensena zmienia Fermin Lopez i należy przypuszczać, że to także spowodowane jest względami zdrowotnymi.

22:04

Wg technologii Canal+ Sport, nie było gola na 2:1 dla Barcelony w 28. minucie.

22:01

Największa kontrowersja tej pierwszej połowy:

45  + 7'

Koniec pierwszej połowy. Real Madryt - FC Barcelona 1:1.

Niezła pierwsza połowa za nami. Raczej nieco więcej z gry miała FC Barcelona, ale remis jest raczej wynikiem zasłużonym. Czekamy na więcej po przerwie,.

45  + 6'

Pedri już teraz zastępuje De Jonga.

45  + 4'

Nie wygląda to dobrze, Holender z trudem wstaje i jest załamany. Prawdopodobnie jest to znów uraz stawu skokowego.

45  + 3'

Frenkie de Jong mocno ucierpiał w środku pola po przebitce z Valverde. Przerwa w grze.

45  + 2'

Ależ błąd Christensena, któremu odebrano piłkę na 30 metrze przed bramką. Niemniej jednak po podaniu Viniciusa Rodrygo został zatrzymany wślizgiem przez samego Duńczyka w polu karnym.

45

Gundogan uderza nieznacznie nad poprzeczką! Cztery minuty doliczone do pierwszej połowy.

45

Kopnięty Raphinha przez Modricia około 25 metrów od bramki Realu. Rzut wolny dla Barcelony.

43

Akcja Realu kończy się technicznym uderzeniem Modricia z 16 metrów, ale pewnie łapie Ter Stegen.

42

Rodrygo urwał się z prawego skrzydła, jednak jego płaskie dośrodkowanie w pole karne przecina De Jong, zgrywając do Ter Stegena.

40

Płaskie zagranie Viniciusa pod bramkę, gdzie nie sięgnął jej Rodrygo. Mogło być groźnie.

39

Spore szczęście Realu! Piłka po centrze Raphinhi przeszyła całe pole bramkowe!

38

Łunin świetnie piąstkuje po centrze Cancelo w kierunku Lewandowskiego. Rzut rożny.

36

Indywidualna akcja Rodrygo kończy się niedokładnym podaniem w pole karne do Valverde, które przeciął Cancelo.

35

Raphinha z rzutu wolnego uderza nad poprzeczką.

33

Camavinga fauluje uciekającego Yamala tuż przed polem karnym. Żółta kartka.

32

Gol czy nie gol? Oto jest pytanie.

31

Przewrócił się w polu karnym Yamal w starciu z Camavingą. Nie ma karnego.

30

Nie ma gola zdaniem VAR! W Hiszpanii nie ma goal-line technology.

28

Oj będzie głośno! Po rzucie rożnym na pierwszy słupek sytuacyjny strzał Kounde odbija Łunin, ale pytanie brzmi - z linii bramkowej czy już zza niej? Sędziowie gola się nie dopatrzyli, czekamy na VAR!

27

Kolejna dobra akcja Barcelony. Szarpnął na prawym skrzydle Yamal, po jego zagraniu przed bramkę był mały pinball w polu karnym, a zablokowany Kounde daje rzut rożny.

25

Lewandowski! Polak główkował tuż nad poprzeczką po centrze Gundogana!

24

Urwał się na lewym skrzydle Raphinha, jego płaskie dośrodkowanie zablokowane i jest rzut rożny.

22

Camavinga świetnie ograł Yamala i wpadł w pole karne, gdzie zatrzymał go Araujo.

20

Wykorzystany rzut karny Viniciusa Juniora:

18

GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! Vinicius Junior doprowadza do wyrównania!

17

Rzut karny dla Realu Madryt! Świetna akcja Lucasa Vazqueza, który świetnie minął Cancelo, a następnie przewrócony przez Cubarsiego!

16

Lewandowski zdaniem sędziego faulował w środku pola Lucasa Vazqueza, choć to dyskusyjna decyzja. W polu karnym szarżował Rodrygo, ale został świetnie zatrzymany przez Christensena.

15

Płaskie dośrodkowanie Raphinhi po krótkim rozegraniu okazało się niecelne.

14

Łunin! Yamal na prawym skrzydle wyprzedził z piłką Camavingę, ale zaskakujący strzał z bardzo ostrego kąta odbija bramkarz Realu!

13

Dobra wrzutka Kroosa, ale najwyżej do piłki wyskoczył Vinicius i uderzył niecelnie.

12

Lewandowski nie zdołał wyprowadzić kontrataku Barcelony. Cancelo fauluje tuż przed polem karnym Vazqueza, groźny rzut wolny dla Realu.

11

Płaskie dośrodkowanie Vazqueza wybite z szesnastki przez Cubarsiego.

10

Gol Andreasa Christensena:

9

Ciekawostka od hiszpańskich dziennikarzy - Barcelona strzeliła gola po pierwszym rzucie rożnym. Manchester City miał 18 rożnych w środę, a mimo to bramki w ten sposób nie zdobył.

8

Vinicius! Ależ kapitalna okazja, Modrić zgrywa głową piłkę w pole karne do Brazylijczyka, ale ten uderza nad poprzeczką!

8

Drybling Viniciusa na lewym skrzydle, zagranie spod linii końcowej jednak przejęte przez defensywę gości.

7

Barcelona obejmuje prowadzenie po świetnie rozegranym rzucie rożnym! Po dośrodkowaniu Raphinhi na dalszy słupek z piłką minął się Łunin, a Christensen przeskoczył Kroosa i głową trafił do siatki! 0:1!

6

GOOOOOOOOOOOOOOL!!! Andreas Christensen!

5

Fatalny błąd Viniciusa na własnej połowie. Kroos musiał wybijać piłkę wślizgiem spod nóg Lewandowskiego w polu karnym. Korner.

5

Bardzo niecelny strzał z dystansu Andreasa Christensena.

4

Szybka akcja Realu Madryt, Vinicius zablokowany przy strzale z 20 metrów.

3

Dzisiejsza oprawa meczowa ze strony La Liga jest czarno-biała. Wszystko przez żałobę po śmierci Luisa Gila Torresa, dyrektora rozgrywek La Liga, który dziś zmarł w wieku 48 lat. Przed meczem była minuta ciszy ku jego pamięci.

2

Łunin naciskany przez Lewandowskiego wybił piłkę pod nogi Raphinhi, ale ten jej nie opanował.

1

Pierwszy gwizdek Soto Grado i zaczynamy El Clasico!

21:04

Vinicius Junior odbiera nagrodę dla najlepszego piłkarza marca w La Liga.

21:02

Oprawa kibiców Realu:

21:01

Piłkarze obu zespołów wychodzą na murawę Estadio Santiago Bernabeu.

20:57

Sędzią spotkania będzie Cesar Soto Grado.

20:57

Pełny skład i ławka Realu Madryt:

20:56

Pełny skład i ławka FC Barcelony:

20:44

Znamy już składy obu drużyn. Oczywiście w składzie Barcelony znalazł się Robert Lewandowski!

Real Madryt: Łunin – Vázquez, Ruediger, Tchouameni, Camavinga – Valverde, Kroos, Modrić – Bellingham, Rodrygo, Vinícius Júnior

FC Barcelona: ter Stegen – Koundé, Araújo, Cubarsí, Cancelo – de Jong, Christensen, Guendogan – Yamal, Lewandowski, Raphinha

20:42

Real jest liderem Primera Division i ma osiem punktów przewagi nad Barceloną. Dodatkowo w minionym tygodniu awansował do półfinału Ligi Mistrzów po starciu z Manchesterem City, a Barcelona odpadła po dwumeczu z PSG.

20:41

Dobry wieczór! Zapraszamy na prawdziwą piłkarską ucztę! Real Madryt gra z FC Barceloną na Santiago Bernabeu! Początek meczu o godzinie 21.