22' Berat Djimsiti
26'
26' Ademola Lookman
35'
35' Gianluca Scamacca
35'

35' Florian Wirtz
46'
46' Giorgio Scalvini za Sead Kolasinac
57'
57' Mario Pasalić za Charles De Ketelaere
60'
60' Davide Zappacosta
70'
70' Teun Koopmeiners
75'
75' Ademola Lookman
84'
84' El Bilal Toure za Gianluca Scamacca
84'
84' Hans Hateboer za Davide Zappacosta
90'
90' Rafael Toloi za Matteo Ruggeri
46'

46' Victor Okoh Boniface za Josip Stanisić
67'

67' Edmond Tapsoba
68'

68' Robert Andrich za Exequiel Palacios
68'

68' Adam Hlozek za Alejandro Grimaldo
73'

73' Robert Andrich
81'

81' Patrik Schick za Florian Wirtz
81'

81' Nathan Tella za Jeremie Frimpong

Relacja z meczu Atalanta - Bayer Leverkusen

22:55

Oto podsumowanie finału Ligi Europy między Atalantą Bergamo a Bayerem Leverkusen. Górą okazali się Włosi (3:0).

22:52

Kończy się też wspaniała seria Bayeru Leverkusen: 51 meczów bez porażki we wszystkich rozgrywkach.

22:51

Koniec meczu. Atalanta Bergamo wygrywa Ligę Europy!

90  + 2'

Niecelny strzał Hlozka na bramkę Atalanty.

90  + 2'

VAR nie dopatrzył się rzutu karnego dla Leverkusen po sytuacji Scalvini - Hlozek.

90  + 2'

Cztery minuty doliczone do drugiej połowy.

90  + 1'

Zmiana w Atalancie. Rafael Toloi wchodzi za Matteo Ruggeriego.

90

Sędzia jeszcze sprawdza potencjalny rzut karny za starcie Scalvini - Hlozek w polu karnym Atalanty.

90

Tah tym razem blokuje strzał Toure w polu karnym Bayeru. Znów jednak było groźnie.

88

Bayer wciąż w poszukiwaniu gola na 1:3. Tym razem piłkarze Atalanty wybijają piłkę po dośrodkowaniu Hincapiego.

84

Kovar ubiegł Toure przed próbą strzału.

84

El Bilal Toure i Hans Hateboer wchodzą za Gianlukę Scamakkę i Davide Zappacostę.

83

Niecelny strzał Boniface'a po rzucie rożnym.

82

Nieudany strzał Scamakki sprzed pola karnego. Kovar bez problemu broni.

81

Dwie zmiany w Bayerze. Patrik Schick i Nathan Tella w miejsce Floriana Wirtza i Jeremiego Frimponga.

80

Tym razem skutecznie broni Musso po strzale Wirtza.

79

Kovar łapie piłkę po strzale Edersona sprzed pola karnego. Atalanta chce trafić po raz czwarty!

75

3:0! Ależ gol Lookmana! Cudo! Scamacca rozpoczął kontratak Atalanty. Długo napastnik prowadził piłkę, ale potem zagrał na lewą stronę do Lookmana. Nigeryjczyk zszedł na lewą nogę i pięknym strzałem umieścił piłkę w okienku bramki!

73

Tym razem kartka dla Roberta Andricha.

72

Musso zdążył wybić piłkę przed atakiem Frimponga. Dużo szczęścia po stronie bramkarza Atalanty.

71

Koopmeiners z kartką za faul na Wirtzie.

69

Zmienia Bayer Leverkusen. Adam Hlozek i Robert Andrich wchodzą za Exequiela Palaciosa oraz Alejandro Grimaldo.

68

Tapsoba z żółtą kartką za faul na Lookmanie. Świetny mecz skrzydłowego Atalanty.

64

I znów skutecznie Musso! Bramkarz Atalanty łapie piłkę po dośrodkowaniu Wirtza. Chwilę później zderzył się z Grimaldo.

62

Atalanta zdołała przejąć piłkę blisko pola karnego Leverkusen, ale nie było strzału.

61

W ostatnich minutach Bayer jest tylko na połowie Atalanty. Podopiecznym Xabiego Alonso brakuje jednak szczęścia i lepszego wykończenia.

60

Davide Zappacosta z kartką za faul na Adlim.

59

Niecelne uderzenie Frimponga z woleja. Ależ szczęście Atalanty!

57

Musso łapie piłkę po nieudanym dośrodkowaniu Frimponga. Znów do samego końca był też czujny Ederson.

57

Zmiana w Atalancie. Za Charlesa De Ketelaere wchodzi Mario Pasalić.

53

Teraz Ederson wyprzedza Wirtza przy zagraniu piłki prostopadłej. Atalanta gra bardzo mądrze w obronie.

51

Niecelne podanie Djimsitiego do De Ketelaere. Znów mogło być groźnie w polu karnym Bayeru. Po chwili Ederson zatrzymuje Frimponga.

49

Nieudane dośrodkowanie Lookmana w kierunku De Ketelaere. Bayer próbował wyjść z kontratakiem, ale Wirtz stracił piłkę. Potem Hincapie uratował Bayer przed stratą trzeciej bramki!

46

Przed początkiem drugiej połowy była jeszcze zmiana w Atalancie. Giorgio Scalvini w miejsce Seada Kolasinaca.

46

Startuje druga połowa w finale Ligi Europy!

46

Pierwsza zmiana w Bayerze Leverkusen. Victor Boniface wchodzi za Josipa Stanisicia.

21:48

Koniec pierwszej połowy w Dublinie. Atalanta prowadzi 2:0 z Bayerem Leverkusen po dublecie Ademoli Lookmana. Na razie zapowiada się na sporą niespodziankę i koniec wspaniałej serii Bayeru.

45  + 1'

Niecelny strzał Xhaki sprzed pola karnego.

45  + 1'

Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

43

Musso łapie piłkę po dośrodkowaniu Adliego z lewej strony. Czujny Argentyńczyk w końcówce pierwszej połowy.

43

Mocny strzał De Ketelaere sprzed pola karnego. Skutecznie broni Kovar!

42

Od kilku minut Bayer jest częściej przy piłce i ma inicjatywę. Atalanta ogranicza się do szybkich ataków i dobrej gry w defensywie.

40

Niecelne podanie do Frimponga ze strony Xhaki. Chwila spokoju dla Atalanty.

38

Kolasinac wybija piłkę na rzut rożny. Defensor Atalanty w porę powstrzymał Frimponga.

37

Kolejna dobra reakcja Musso, tym razem po podaniu górą w kierunku Wirtza.

35

Kartka dla Scamakki za faul na Adlim i dla Wirtza za dyskusje z sędzią.

35

Musso reaguje świetnie na próbę loba ze strony Grimaldo.

34

Frimpong wściekły na sędziego za to, że odgwizdał faul na Koopmeinersie.

32

Tapsoba reaguje w porę, wybijając piłkę w polu karnym Bayeru. Scamacca już szykował się do strzału, a wcześniej Zappacosta znakomicie się odnalazł w polu karnym rywali.

29

Frimpong z płaskim podaniem w pole karne w kierunku Adliego. Kolasinac wybija piłkę.

26

2:0 dla Atalanty! Co za gol Lookmana! Znów Bayer stracił piłkę na własnej połowie. Lookman oszukał Xhakę, a potem uderzył w stronę dalszego słupka. Co tu się dzieje!

26

Kovar łapie piłkę po próbie dośrodkowania ze strony Lookmana. Atalanta cały czas gra pressingiem na połowie rywala.

22

Sędzia pokazuje żółtą kartkę Djimsitiemu za faul na Palaciosie.

21

Sporo niedokładności w grze obu zespołów. Alonso i Gasperini co chwilę kierują jakieś uwagi do swoich piłkarzy.

20

Niecelny strzał Scamakki sprzed pola karnego.

19

Musso łapie piłkę po strzale Stanisicia z linii pola karnego. Pierwsza tak konkretna akcja Bayeru w tej połowie. Wcześniej dobre podanie prostopadłe w kierunku Frimponga.

16

Kolasinac skutecznie w defensywie. Wirtz próbował opanować piłkę, natomiast defensor Atalanty był szybszy.

15

Atalanta odzyskuje piłkę blisko pola karnego Bayeru. Potem jednak Zappacosta fauluje Palaciosa.

12

Gol dla Atalanty! Lookman! Zaczęło się od wybicia piłki po rzucie rożnym Atalanty. Koopmeiners zagrał prosto do Zappacosty, a Lookman uprzedził Palaciosa w polu karnym Bayeru!

10

Na razie żaden z bramkarzy nie został zmuszony do interwencji. Może się podobać intensywność tego finału w pierwszych minutach.

8

Dobra akcja Atalanty. Lookman wszedł w drybling i zagrał na lewą stronę do Ruggeriego. Dośrodkowanie wahadłowego Atalanty wybija Hincapie, ale piłka odbija się jeszcze od Scamakki.

7

Koopmeiners wykonał rzut wolny dla Atalanty. Piłka została wybita przez Hincapiego.

6

Tapsoba popełnia spory błąd w rozegraniu. De Ketelaere przejął piłkę, ale nie oddał strzału. Belg jednak dał się sfaulować.

6

Tym razem podanie górą w kierunku Lookmana. Piłkę jednak łapie Kovar.

5

Odważne wyjście Musso do piłki zagranej od Hincapie w kierunku Wirtza.

4

Bayer próbuje grać sporo piłek górą w kierunku Adliego czy Wirtza. Djimsiti przerywa akcję faulem, zdaniem Kovacsa.

3

Oba zespoły grają wysokim pressingiem od początku meczu.

2

Grimaldo z próbą prostopadłego podania na połowę Atalanty, w kierunku Adliego. Dobra interwencja Kolasinaca.

1

Zaczynamy wielki hit w Dublinie!

20:57

Oba zespoły są już na murawie stadionu w Dublinie. Hymn Ligi Europy właśnie rozbrzmiewa.

20:56

W drodze do finału Ligi Europy Atalanta wyeliminowała Sporting CP (3:2), Liverpool (3:1) i Olympique Marsylia (4:1). Bayer ma za sobą dwumecze z Karabachem Agdam (5:4), West Hamem United (3:1) i Romą (4:2).

20:55

Sędzią tego finału jest Istvan Kovacs z Rumunii.

20:53

Atalanta zagra w przyszłym sezonie w Lidze Mistrzów, ale ma już jeden przegrany finał, konkretnie w Pucharze Włoch, gdzie lepszy okazał się Juventus (0:1).

20:51

Bayer Leverkusen może pochwalić się znakomitą serią, bo nie przegrał 51 kolejnych meczów w sezonie. Po zdobyciu mistrzostwa Niemiec ma jeszcze szansę na dwa trofea. 25 maja odbędzie się finał Pucharu Niemiec, gdzie rywalem będzie FC Kaiserslautern.

20:49

To z kolei ustawienie Bayeru: Kovar - Tapsoba, Tah, Stanisić - Frimpong, Xhaka, Palacios, Hincapie - Wirtz, Grimaldo - Adli

20:47

Oto skład Atalanty: Musso - Hien, Djimsiti, Kolasinac - Zappacosta, Ederson, Koopmeiners, Ruggeri - Lookman, De Ketelaere - Scamacca

20:45

Dobry wieczór! Czas na wielki finał Ligi Europy. Kto wygra to spotkanie? Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej na żywo z meczu Atalanta Bergamo - Bayer Leverkusen w Sport.pl, a także w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE. Rozpoczęcie spotkania o godz. 21:00.