38' Ivan Bakhar
10'

10' Patryk Lipski
59'
59' Mikhail Kozlov za Silas
66'
66' Sergey Matveychik
73'
73' Kirill Vergeichik za Edgar Olechnowicz
79'
79' Vladimir Khvashchinski za Evgeni Shikavka
55'

55' Michał Żyro za Piotr Parzyszek
56'

56' Jakub Świerczok
72'

72' Dominik Steczyk za Gerard Badia
82'

82' Sebastian Milewski za Kristopher Vida
83'

83' Patryk Sokołowski

Relacja z meczu Dynamo Mińsk - Piast Gliwice

90  + 4'

KONIEC!!! [b]Piast Gliwice wygrywa w Mińsku z Dynamem 2:0 i awansował do II rundy eliminacji Ligi Europy![/b]

90  + 4'

Świerczok pudłuje!! Powinno być 0:3! Napastnik nie trafił na pustą bramkę!

79

Kolejna zmiana w zespole Dynama. Vladimir Kwaszniski za Szikawkę.

76

Fatalne pudło Szikawki!

73

Dynamo też przeprowadza zmianę. Kirił Vergiejczyk za Edgara Olechnowicza.

72

Zmiana w Piaście. Steczyk za Badię.

68

Świewrczok sam na sam! Powinno być 0:3. Napastnik przegrał pojedynek z bramkarzem rywali! Kolejne świetne podanie żyry.

66

Ukarany żółtą kartką Siergriej Matweiczik.

64

Szikawka zablokowany przez Lipskiego.

59

Zmiana w Dynamie. Kozłow za Silasa.

56

Kapitalny kontratak Piasta! Michał Żyro znakomicie odebrał piłkę w środku boiska i posłał prostopadłe podanie do wychodzącego na czystą pozycję Świerczoka. Napastnik Piasta zwiódł w polu karnym obrońcę, a później idealnym strzałem przy krótkim słupku pokonał bramkarza rywali! 0:2!

55

W ten sposób Piast jest coraz bliżej historycznego awansu - jak do tej pory mistrz Polski z 2019 roku nie wyeliminował żadnego z czterech rywali w europejskich pucharach. Był to Karabach Agdam w el. LE w sezonie 2013/14 (3:4 w dwumeczu po dogrywce), IFK Goeteborg w el. LE sezonie 2016/17 (0:3) oraz BATE Boryów w el. LM (2:3) i Ryga FC w el. LE (4:4, zdecydowały bramki wyjazdowe) rok temu.

55

GOOOL! Jakub Świerczok!!!

55

Pierwsza zmiana w Piaście. Michał Żyro zmienia Piotra Parzyszka.

52

Parzyszek głową uderzył obok bramki! Dośrodkowywał Patryk Lipski z rzutu rożnego.

49

Groźna sytuacja w polu karnym Piasta! Miha Goropevsek pozostawiony bez opieki uderzył głową niecelnie!

49

Piasta do tej pory jeszcze nigdy nie wygrał z żadnym rywalem w historii swoich startów w europejskich pucharach. Zespół Fornalika stoi przed historyczną szansą.

48

Tak wyglądał cudowny gol Lipskiego:

46

Zaczynamy drugą połowę!

45  + 1'

Koniec pierwszej połowy. Piast prowadzi w Mińsku 1:0.

40

Szikawka w ostatniej chwili zablokowany przez Czerwińskiego!

40

Kolejna przerwa w grze. Tym razem faulowany Kirkeskov.

38

Kuba Czerwiński leży na murawie. Obrońca Piasta został sfaulowany przez Bakhara, który został ukarany żółtą kartką.

37

Białorusin przewrócił się w polu karnym Piasta, ale o rzucie karnym nie ma mowy.

34

Piast nie dopuszcza do niebezpiecznych sytuacji przed własną bramką.

34

Vida wybija piłkę na aut.

34

Oba zespoły ponownie w komplecie.

33

Chwila przerwy w grze. Zawodnicy na moment opuszczają boisko.

32

Patryk Lipski został staranowany przez Klimowicza.

31

Niebezpieczne zderzenie w środku pola między graczem Piasta a Dynama Mińsk.

31

Ładny kontratak Piasta. Uderzenie Vidy niecelne.

29

Pierwszy celny strzał Dynama Mińsk! Uderzał Olechnowicz. Plach zbił piłkę do boku.

28

Konczkowski faulowany przez rywala. Piast rozpocznie z własnej połowy.

26

Piast miał szansę na skuteczny kontratak. Nieporozumienie pomiędzy dwoma piłkarzami kończy się stratą piłki.

24

Gracz Dynama Mińsk nie opanował piłki w polu karnym.

22

Dośrodkowanie z lewej strony. Piast wznowi grę od bramki. Był spalony.

22

Kirkeskov wystawił łokieć i sfaulował rywala. Będzie rzut wolny dla gospodarzy.

20

Rzut rożny dla Dynama. Faul w ataku. Od bramki rozpoczyna Plach.

18

Niecelne uderzenie Parzyszka.

18

Gracze Fornalika skutecznie odzyskują piłki i mocno utrudniają rywalom rozgrywanie.

16

Gospodarze nie oddali na razie ani jednego strzału na bramkę Placha.

13

Dośrodkowanie Parzyszka zablokowane po lewej stronie. po chwili Konczkowski, ale dośrodkowanie przeciągnięte. Piast utrzymuje się długo przy piłce.

10

Kapitalne uderzenie nad murem. Piłka spada idealnie przy słupku i mamy znakomity początek w wykonaniu Piasta!

10

GOOOOOL! Patryk Lipski! Co za bramka pomocnika Piasta!

9

Patryk Lipski przed szansą.

9

Będzie rzut wolny dla Piasta!

6

Gra toczy się głównie w środku boiska. Na razie bez sytuacji podbramkowych z obu stron.

3

Piasty rozpoczął mecz bardzo nerwowo. Mnóstwo niedokładności w zespole Waldemara Fornalika.

1

Tak wygląda skład Piasta.

1

Zaczynamy!

16:59

W obecnej edycji LE nie ma rewanżów. Zwycięzca tego starcia awansuje do II rundy el. LE

16:59

Dzień dobry. Zapraszamy na mecz Dynamo Mińsk - Piast Gliwice w I rundzie el. LE.