• Joe Aribo (57')
Eintracht Frankfurt
Rangers
58'
58' Makoto Hasebe za Tuta
69'
69' Rafael Santos Borre
70'
70' Jens Petter Hauge za Jesper Lindstroem
90'
90' Kristijan Jakić za Sebastian Rode
57'

57' Joe Aribo
62'

62' Joe Aribo
73'

73' Scott Wright
74'

74' Steven Davis za Ryan Jack
74'

74' Fashion Sakala za Scott Wright
100'
100' Christopher Lenz za Evan N'Dicka
91'

91' Scott Arfield za Glen Kamara
101'

101' James Sands za Joe Aribo
106'
106' Ajdin Hrustic za Djibril Sow
117'

117' Kemar Roofe za Borna Barisić
117'

117' Aaron Ramsey za Fashion Sakala

Relacja z meczu Eintracht Frankfurt - Rangers

120

EINTRACHT WYGRYWA LIGĘ EUROPY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ostastniego karnego trafił Rafael Borre i Eintracht wygrał karne 5:4.

120

Rangers - Eintracht 4:4. Roofe wyrównuje, ale ostatni 10 strzał dla Niemców.

120

Rangers - Eintracht 3:4. Kostić trafia do siatki, a zatem Niemcy coraz bliżej triumfu. Przed nami piąta seria.

120

Rangers - Eintracht 3:3. Ramsey nie strezelił gola! Trapp świetnie obronił. Szansa dla Niemców.

120

Rangers - Eintracht 3:3. Kamada też skutecznie. Trafił od słupka do siatki. Ależ niesamowita seria. Na razie bezbłędnie.

120

Rangers - Eintracht 3:2. Scott Arfield strzelił mocno i skutecznie pod poprzeczkę.

120

Rangers - Eintracht 2:2. Ajdin Hustić strzelił w prawą stronę bramki i zdobył gola. Koniec drugiej serii.

120

Rangers - Eintracht 2:1. Steven Davis strzela pewnie pod poprzeczkę.

120

Rangers - Eintracht 1:1. Christoper Lenz też bezbłędny. Nie dał szans bramkarzowi.

120

Rangers - Eintracht 1:0. Tavernier strzelił w środek bramki.

120

Zaczynają piłkarze Rangersów!

120

A więc zadecydują rzuty karne!

120

James Tavernier strzelał z 20 metrów z rzutu wolnego, ale dobrze obronił Trapp.

117

Trapp rewelacyjnie broni strzał Kenta z 5 metrów! Ależ to była szansa Rangersów!

111

Kolejna próba Eintrachtu z dystansu, ale znów niesktueczna.

108

Piękna akcja Eintrachtu. Ajdin Hrustic strzelał z 20 metrów lewą nogą, ale obok słupka. Bramkarz nawet nie drgnął.

107

Borna Barisic strzelał mocno z ok. 30 metrów, ale dobrze obronił Trapp.

106

Początek drugiej części dogrywki.

105

Koniec pierwszej części dogrywki.

105

Minuta doliczona do pierwszej części dogrywki.

100

Niezła akcja Eintrachtu. Strzał z ok. 25 metrów, ale wysoko nad poprzeczką.

95

Fatalny błąd popełnił obrońca Rangers - Bassey. Piłkę przejął Borre, pobiegł w pole karne, ale Bassey zdążył go dogonić i zablokować strzał.

94

Scott Arfield strzelał z dystansu, ale nad poprzeczką.

91

Początek dogrywki.

90  + 5'

Koniec drugiej połowy! A więc o losach finału Ligi Europy decydować będzie dogrywka.

90  + 3'

Gorąco na murawie. Sędzia odgwizdał faul na Kencie, z czym nie zgadzają się piłkarze Eintrachtu.

90  + 1'

Kamara uderzał na bramkę Trappa, ale jego próba została zablokowana.

90

Aż pięć minut doliczonych do drugiej połowy.

89

Groźne dośrodkowanie Kosticia, ale żaden z piłkarzy Eintrachtu nie sięgnął piłki.

86

Piłkarze Rangersów spokojnie utrzymują się przy piłce.

84

Sakala uderzał na bramkę Eintrachtu, ale Trapp łapie piłkę.

80

Zaskakująca sytuacja. Rzut wolny z okolic środka boiska, żaden z piłkarzy nie sięgnął piłki, która omal nie zaskoczyła McGregora, cofającego się w kierunku bramki. Bramkarz Rangersów w ostatniej chwili przeniósł ją nad poprzeczką.

78

Sakala w walce o piłkę przewraca Hasebe. Od rzutu wolnego na własnej połowie zacznie Eintracht.

76

Rode znalazł się z piłką w polu karnym, odegrał do Hauge'a, który uderzył wysoko ponad poprzeczką.

73

Wright ukarany żółtą kartką.

71

I przerwa w grze, aby piłkarze mogli napić się wody.

69

Dośrodkowanie Kosticia z lewego skrzydła, Borre wyprzedził obrońców i z najbliższej odległości pokonał McGregora.

69

I MAMY REMIS! BORRE I JEST 1:1!

67

Jak Kamada tego nie trafił?! Fatalny błąd popełnił Goldson, Rode zagrał do Japończyka, który w sytuacji sam na sam chce lobować McGregora. Piłka poszybowała jednak nad poprzeczką. To nie jest dzień Kamady...

64

I znów gorąco pod bramką Trappa. Aribo był przewracany w polu karnym, pokazywał, że był faulowany, ale Vincić był innego zdania.

60

Brzydki fragment meczu. Najpierw trafiony w głowę był Goldson, teraz Aribo zaatakował Toure, który potrzebuje pomocy medycznej. A strzelec jedynej bramki dziś ukarany żółtą kartką.

59

I znowu zamieszanie! Lindstroem uderzał z pierwszej piłki, Bassey trafiony w okolice ręki, ale gwizdek sędziego milczy. Piłkarze Eintrachtu domagają się rzutu karnego, ale nic z tego. VAR potwierdził decyzję sędziego z boiska.

57

Fatalny błąd na własnej połowie popełnił Tuta, który potknął się po zagraniu Sowa. Aribo znalazł się w sytuacji sam na sam z Trappem i pewnie wykorzystał swoją okazję. 1:0 dla Rangersów!

57

Eintracht atakował, ale to RANGERSI NA PROWADZENIU! ARIBO!

55

I w odpowiedzi akcja Rangersów. Kent miał doskonałą okazję, by oddać groźny strzał, ale fatalnie spudłował.

53

Czy to nie powinien być rzut karny?! Borre został trącony w polu karnym Rangersów przez Goldsona. VAR analizował sytuację, ale podtrzymał decyzję sędziego z boiska - nie ma rzutu karnego.

51

Długa piłka w kierunku Aribo, ale obrońcy skutecznie blokują napastnika Rangersów.

49

Obrońcy bez trudu wybijają piłkę, ale piłkarze Eintrachtu rozpoczynają budowanie kolejnego ataku.

49

Gigantyczne szczęście Rangersów! Lindstroem uderzał sprzed pola karnego, piłka odbiła się od jednego z obrońców, kompletnie myląc McGregora, ale o centymetry minęła jego bramkę. Tylko rzut rożny.

48

Tuta uderzył sprzed pola karnego, ale obok bramki McGregora.

47

Obrońcy Rangersów wybijają piłkę.

47

Eintracht już po przerwie zaczyna atakować. Rode wrzucał piłkę w pole karne, ale będzie tylko rzut rożny.

46

45  + 6'

Piłkarze wybiegają już ponownie na murawę.

45  + 6'

Koniec pierwszej połowy! Działo się wiele, choć niekoniecznie piłkarsko. Do przerwy w finale 0:0.

45  + 4'

Knauff znów ruszył prawą stroną, ale tym razem został zatrzymany przez rywali.

45  + 2'

Jack uderzał sprzed pola karnego, ale ponad bramką Trappa.

45

Aż sześć minut doliczonych do pierwszej połowy.

43

Tavernier faulował rywala wychodzącego z szybką akcją, sędzia puścił akcję, ale kartki Anglikowi nie pokazał. Choć wydaje się, że powinien.

41

Zbyt silne dośrodkowanie w pole karne, żaden z piłkarzy nie sięgnął piłki.

40

Borre faulował Taverniera. Rangersi mają okazję z rzutu wolnego.

38

Tavernier faulował rywala pod polem karnym Eintrachtu. Rzut wolny dla niemieckiego zespołu.

36

Dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego, ale obrońcy Eintrachtu wybijają piłkę.

35

Lundstram uderzał głową, ale prosto w Trappa, który przeniósł piłkę nad poprzeczką.

34

To będzie dobra okazja dla Rangersów. Sow faulował Kenta i szkocki zespół będzie miał świetną szansę na dośrodkowanie w pole karne Eintrachtu.

32

Ależ to był rajd! Kostić przebiegł z piłką lewym skrzydłem ponad 70 metrów, po czym oddał strzał, ale minimalnie się pomylił.

30

Kostić uderzył z powietrza, ale ponad bramką McGregora. Eintracht nie przestaje atakować i jest coraz bliższy strzelenia gola.

30

Lindstraem uderzał sprzed pola karnego, ale jego strzał zablokowany przez obrońców.

29

Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Rangersów, ale obrońcy wybijają piłkę. Rzut rożny.

28

I wracamy do gry.

26

Krótka przerwa. W Sewilli było dziś bardzo gorąco i piłkarze dostali chwilę, aby się napić.

26

To mógł być gol dla Rangersów! Aribo uderzył sprzed pola karnego i zabrakło dosłownie centymetrów.

24

I ponownie nieco spadło tempo meczu. Eintracht utrzymuje się przy piłce.

22

Eintracht się rozpędza! Teraz sprzed pola karnego uderzał Sow, ale ponad bramką McGregora.

21

I kolejna szansa. Lindstroem nieczysto trafił w piłkę, głową próbował uderzać jeszcze Ndicka, ale trafił jedynie w boczną siatkę.

20

To mogła być bramka dla Eintrachtu! Knauff minął rywala, uderzył na bramkę Rangersów, ale kapitalnie broni McGregor. Tylko rzut rożny.

17

Knauff znalazł się z piłką w polu karnym Rangersów, ale jego podanie zablokowane przez Barisicia.

16

Próba długiej piłki w kierunku Aribo, ale za długie podanie i piłkę przejął Trapp.

14

Eintracht utrzymuje się przy piłce na własnej połowie.

12

I mamy pierwszą groźną akcję meczu! Kamada przecisnął się między dwoma obrońcami, McGregor zdołał wybić mu piłkę, która spadła na nogę Sowa. McGregor pewnie jednak broni jego strzał sprzed pola karnego.

11

Kostić ruszyć z piłką lewą stroną, wydawało się, że to może być groźna akcja, ale Kostić zgubił piłkę.

9

Rode jest już gotowy do gry, zmienił koszulkę. A więc możemy wznowić mecz.

8

Nadal trwa przerwa w grze. Rode leży na murawie, ma zakładany opatrunek na głowę. Ale wygląda na to, że będzie kontynuował grę.

5

Bardzo groźny moment na stadionie w Sewilli! Lundstram trafił korkami w głowę Sebastiana Rode, na głowie piłkarza Eintrachtu pojawiła się krew. I przerwa w grze, bo kapitan Eintrachtu leży na murawie.

4

Pierwsza dobra akcja Rangers, Wright zagrał do Aribo, ale napastnik Rangers został powstrzymany. Szkoci zaczną od rzutu z autu.

3

Pierwsza akcja Eintrachtu, dośrodkowanie z lewego skrzydła, ale obrońcy Rangers bez trudu wybijają piłkę.

2

Spokojny początek tego finału. Piłka utrzymuje się w środkowym sektorze boiska.

1

20:56

Obydwa zespoły wychodzą już na murawę Estadio Ramon Sanchez Pizjuan w Sewilli.

20:52

Trwa już część artystyczna przed rozpoczęciem finału Ligi Europy.

20:47

Skład Rangers FC:

20:46

Skład Eintrachtu:

20:44

Eintracht w walce o finał wyeliminował West Ham United, z kolei Rangers wyeliminował RB Lipsk, odwracając losy rywalizacji - w pierwszym meczu to Lipsk wygrał 1:0.

20:42

Dobry wieczór! To już dziś! Pierwszy z finałów europejskich pucharów w sezonie 2021/22, a w nim zagrają Eintracht Frankfurt i Rangers FC.