20' Luke Thomas
52'
52' Josue
70'
70' Lirim Kastrati za Andre Martins
78'
78' Joel Abu Hanna za Mattias Johansson
84'
84' Rafael Lopes za Josue
84'
84' Tomas Pekhart za Mahir Emreli
84'
84' Mahir Emreli
88'
88' Tomas Pekhart
90'
90' Filip Mladenović
67'

67' Harvey Barnes za Ayoze Perez
67'

67' James Maddison za Kiernan Dewsbury-Hall
78'

78' Ademola Lookman za Daniel Amartey
84'

84' Jamie Vardy za Patson Daka
84'

84' James Maddison

Relacja z meczu Legia Warszawa - Leicester City

90  + 5'

Legia Warszawa pokonała przy Łazienkowskiej Leicester City 1:0 po bramce Mahira Emreliego i prawdziwym horrorze w końcówce! Mistrzowie Polski z kompletem punktów i bez straty gola prowadzą w grupie C piłkarskiej Ligi Europy! W drugim meczu tej grupy Napoli sensacyjnie przegrało ze Spartakiem Moskwa 2:3! W następnej kolejce Legia zagra na wyjeździe właśnie z Napoli, a mecz zostanie rozegrany 21 października. Tymczasem z naszej strony to już wszystko. Dziękujemy za uwage i zapraszamy na kolejne relacje na żywo na Sport.pl!

90  + 5'

KONIEC MECZU! SENSACJA PRZY ŁAZIENKOWSKIEJ! LEGIA WARSZAWA POKONAŁA LEICESTER CITY 1:0!

90  + 4'

Niedokładne dośrodkowanie jednego z zawodników gości! Piłka poza boiskiem! Minuta do końca!

90  + 3'

Biją głową w mur Anglicy!

90  + 2'

Ufff... tym razem w dobrej sytuacji w boczną siatkę uderza Maddison. Cóż to są za nerwy!

90

NIEWIARYGODNE! Tym razem po wspaniałej kontrze i podaniu Kastratiego pudłuje Pekhart! Pięć minut doliczonych.

89

COŚ NIESAMOWITEGO! Kastrati w kontrze genialnie przełożył dwóch obrońców Leicester, po czym z kilku metrów uderzył w słupek bramki rywala!!! Powinno być 2:0!

88

Żółta kartka dla Pekharta.

87

Tylko trzy minuty pozostały do końca tego spotkania! Czy Legia to utrzyma?

85

Ależ groźnie! Zamieszanie w polu karnym Legii, po strzale Maddisona piłka minęła już Misztę, ale wybił piłkę Wieteska! Po chwili efektowna interwencja na przedpolu bramkarza Legii!

83

Jeszcze jakieś bardzo ostre spięcie między zawodnikami obu drużyn w polu karnym Leicester. Żółte kartki dla Maddisona i Emrelego.

83

W Legii Pekhart i Lopes za Josue i Emrelego.

82

Jest i na boisku wielka gwiazda Leicester! Vardy zmienia Dakę!

81

Lookman dwukrotnie zablokowany w polu karnym Legii! W kontrze obok bramki uderza zza pola karnego Emreli!

78

Johanssona zmienia z kolei Abu Hanna.

77

Legia broni się w dziesiątkę, ale na razie skutecznie. Tymczasem zmiana w Leicester. Lookman za Amarteya.

75

Składna akcja Leicester, ale Maddison zablokowany w polu karnym i jest tylko rzut rożny. Tymczasem problemy ze zdrowiem ma Johansson.

74

Po dośrodkowaniu Amarteya bardzo efektownie uderzył przewrotką Daka, ale bardzo niecelnie!

71

Na spalonym Kastrati.

70

Zmiana w Legii. Schodzi Martins, wchodzi Kastrati.

69

Pierwszy raz z piłką w polu karnym Maddison, ale zablokowany! Niemniej jednak przewaga gości jest coraz większa!

68

Fatalna strata Mladenovicia we własnej strefie obronnej, a zablokowane dośrodkowanie Castagne'a daje rywalom rzut rożny.

67

Dwie zmiany w Leicester. Schodzą Dewsbury-Hall i Perez, wchodzą Maddison, Barnes. Brendan Rodgers wpuszcza swoich najważniejszych zawodników, na ławce został tylko Vardy.

66

Miszta!!! Fenomenalna interwencja młodego bramkarza Legii na linii bramkowej po strzale głową z czterech metrów Vestergaarda!

65

Po akcji Castagne'a goście mają rzut rożny.

64

Doszedł teraz do strzału głową Daka, jednak uderzył zdecydowanie zbyt lekko, by pokonać Misztę.

62

Już tam przebierają się rezerwowi Leicester, wśród nich m.in. Maddison.

60

Upiekło się Jędrzejczykowi, który za daleko wypuścił sobie piłkę, a następnie bardzo ostro wyciął rywala. O dziwo, nie ma kartki.

59

Zagapił się Johansson i dostał piłkę za plecy. Thomas dośrodkował w pole karne, gdzie po raz kolejny najlepiej ustawiony był Nawrocki.

57

Dewsbury-Hall dwukrotnie trafia w mur. Po chwili kontra Legii i z ostrego kąta celnie uderza Emreli! Broni Schmeichel!

56

Perez faulowany przez Charatina 18 metrów do bramki Miszty. Bardzo niebezpieczna sytuacja.

55

Bardzo słaby strzał Daki z ostrego kąta. Łapie piłkę Miszta.

54

Dobre dośrodkowanie Soumare w kierunku Daki w polu karnym! Napastnik Leicester nie sięga jednak piłki głową.

52

Żółta kartka dla Josue.

51

Emreli uderza z dystansu tuż nad poprzeczką bramki Schmeichela!

49

Szczęście Legii! Po dobrze rozegranym rzucie rożnym do siatki trafia z bliska Ayoze, ale wcześniej jeden z zawodników Legii był faulowany!

48

Spore zamieszanie w polu karnym Legii, ale wszystko kończy się szczęśliwie. Tylko kolejny rzut rożny.

47

Po rzucie wolnym dla Leicester i dośrodkowaniu w pole karne Legii obrońcy gospodarzy wybijają piłkę na rzut rożny.

46
46

Rozpoczynamy drugą część spotkania!

46

Piłkarze obu drużyn wracają na boisko. Nie ma zmian w przerwie.

45
45

Legia naprawdę zasłużenie prowadzi z Lisami po wspaniałej akcji indywidualnej Mahira Emrelego. Gospodarze są na razie zespołem zwyczajnie lepszym i to prowadzenie im się należy. Oby tak samo wyglądało to również po przerwie, ale pamiętajmy, że Brendan Rodgers ma kilka asów na ławce rezerwowych - Vardy'ego, Maddisona czy Barnesa.

45

Koniec pierwszej połowy! Legia Warszawa prowadzi z Leicester City 1:0!

45

Minuta doliczona do pierwszej połowy. Zupełnie nieudane uderzenie z dystansu Dewsbury'ego-Halla.

44

Rozpędzony Soumare zatrzymany przez piłkarzy Legii na granicy pola karnego. Piłka dla mistrzów Polski.

43

Płaska centra z lewego skrzydła Thomasa, tym razem dobrze interweniuje w polu karnym Slisz.

41

Szansa dla Leicester! W dobrej sytuacji po podaniu Daki Perez uderza obok bramki gospodarzy!

39

Dobre dośrodkowanie w pole karne Legii, ale jeszcze lepsza interwencja Nawrockiego.

38

W ataku pozycyjnym Leicester, ale goście nie mają pomysłu na to, jak przedrzeć się przez defensywę Legii.

36

Raz jeszcze prawą stroną Johansson, po jego dośrodkowaniu lekko popychany był w polu karnym Emreli, ale o faulu nie było mowy.

34

Atakuje prawą stroną Leicester, ale po wrzutce Castagne'a piłkę łapie Miszta.

32
31

Cóż to jest za napastnik! Na linii pola karnego Emreli powalczył o piłkę z Amarteyem i Vestergaardem, a następnie niezwykle precyzyjnym płaskim strzałem zaskoczył Schmeichela! 1:0 dla Legii!

31

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! MAHIR EMRELI!!!!

28

Przejął piłkę w środku pola Slisz, popędził z kontratakiem, ale uderzył z dystansu bardzo niecelnie.

26

W fantastycznej sytuacji Emreli uderza nad poprzeczką! Chwilę wcześniej na spalonym był jednak Slisz, choć powtórki pokazały co innego!

25

Nie było po tym stałym fragmencie strzału na bramkę Schmeichela. Obie drużyny jeszcze bez celnego strzału.

24

Kolejna dynamiczna akcja Johanssona i jest rzut rożny dla Legii.

21

Piłka w polu karnym Leicester. Centra Emrelego nie znajduje adresata, a uderzenie Josue było bardzo niedokładne.

20

Pierwsza żółta kartka w tym meczu. Ukarany Thomas za faul na Johanssonie.

18

Świetne zagranie za linię obrony Legii do Daki, ale ten uderzył z powietrza bardzo nieczysto i niedokładnie!

15

Teraz przewagę w posiadaniu piłki ma Leicester, ale na niewiele to się przekłada.

13

Faul w środku pola Soyuncu na Emrelim. Rzut wolny dla Legii.

11

Fatalnie minął się z piłką Miszta, ale przed pustą bramką nie zorientował się Perez! Piłka odbiła się od jego nóg i trafiła do bramkarza Legii. Ależ szczęście gospodarzy.

10

Fatalny błąd Wieteski w wyprowadzeniu piłki, ale udało się zablokować w polu karnym Pereza. Kolejny korner.

9

Skuteczne piąstkowanie Miszty w polu bramkowym.

8

Goście zdobywają pierwszy rzut rożny.

6

Były sędzia międzynarodowy Marcin Borski wyjaśnia rozpatrywaną sytuację w polu karnym gości.

6

Po ładnej akcji Johanssona Martins uderza z 20 metrów zbyt lekko, by pokonać Schmeichela! Bardzo dobry początek Legii!

4

Tymczasem w Neapolu Napoli strzela gola już w 11. sekundzie gry! Elmas daje prowadzenie 1:0 w meczu ze Spartakiem!

3

Było jeszcze sprawdzane zagranie ręką w polu karnym Leicester, ale nie ma rzutu karnego. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Josue niezbyt dokładne, wybijają goście.

2

I już było blisko! Po świetnej akcji ofensywnej Johanssona Szwed został zablokowany przez rywali! Odbite uderzenie Martinsa przynosi rzut rożny.

1

Rozpoczynamy mecz!

18:42

Piłkarze obu drużyn meldują się na murawie. Czas na hymn Ligi Europy.

18:27
18:25

Sędzią dzisiejszego spotkania będzie Chorwat Ivan Bebek.

18:15

W lutym skończy 42 lata, jest najstarszym bramkarzem Ligi Europy. Artur Boruc to jednak wciąż gwarancja jakości między słupkami i... kontrowersji w mediach społecznościowych. W czwartek w meczu z Leicester City "Króla Artura" zabraknie z powodu kontuzji. "Wolałbym, by tę sytuację rozpatrywać jako szansę dla Cezarego Miszty, a nie problem dla Legii".

18:14
18:13

W kadrze "Lisów" brakuje Kelechiego Iheanacho, który ze względów formalnych został zawrócony na lotnisku Okęcie w Warszawie. Tylko na ławce rezerwowych zasiądzie największa gwiazda Leicester Jamie Vardy, a także Harvey Barnes czy James Maddison.

18:12

Jak łatwo zauważyć, Legia przystępuje do meczu z Leicester bez kontuzjowanych Artura Boruca, Bartosza Kapustki czy Luquinhasa. W bramce Legii zgodnie z zapowiedziami zagra Cezary Miszta. Na uwagę zasługuje z kolei bardzo zagęszczony środek pola mistrzów Polski, w którym znalazło się miejsce dla Charatina, Slisza, Martinsa i Josue. Tylko na ławce rezerwowych rozpoczną spotkanie bohaterowie meczu w Moskwie - Lirim Kastrati i Ernest Muci.

18:12

Ławka rezerwowych Leicester: Danny Ward, Eldin Jakupović, Ryan Bertrand, Harvey Barnes, Jamie Vardy, James Maddison, Mark Albrighton, Hamza Choudhury, Ricardo Pereira, Ademola Lookman, Filip Benković.

18:12

Skład Leicester City: Kasper Schmeichel - Caglar Soyuncu, Jannik Vestergaard, Daniel Amartey - Timothy Castagne, Boubakary Soumare, Kiernan Dewsbury-Hall, Youri Tielemans, Luke Thomas - Ayoze Perez, Patson Daka.

18:12

Ławka rezerwowych Legii: Kacper Tobiasz, Mateusz Hołownia, Yuri Ribeiro, Lirim Kastrati, Tomas Pekhart, Jurgen Celhaka, Ernest Muci, Rafael Lopes, Kacper Skibicki, Joel Abu Hanna, Lindsay Rose, Kacper Kostorz.

18:11

Skład Legii Warszawa: Cezary Miszta - Artur Jędrzejczyk, Mateusz Wieteska, Maik Nawrocki - Mattias Johansson, Ihor Charatin, Bartosz Slisz, Andre Martins, Filip Mladenović - Josue - Mahir Emreli.

18:06

Faza grupowa europejskich pucharów wraca na stadion przy ulicy Łazienkowskiej po niespełna pięciu latach przerwy. Do meczu z Leicester City Legia Warszawa przystępuje jako lider swojej grupy, po zwycięstwie na wyjeździe ze Spartakiem Moskwa 1:0. Piąty zespół ubiegłego sezonu Premier League z kolei zremisował na własnym boisku z Napoli 2:2.

18:05

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu grupy C piłkarskiej Ligi Europy, w którym Legia Warszawa zmierzy się z Leicester City! Początek spotkania przy Łazienkowskiej o 18:45!