35' Amadou Dante
48'
48' Fran Tudor
59'
59' John Yeboah za Marcin Cebula
59'
59' Ante Crnac za Fabian Piasecki
62'
62' Ante Crnac
75'
75' Gustav Berggren za Sonny Kittel
75'
75' Ben Lederman za Władysław Koczergin
85'
85' Bartosz Nowak za Giannis Papanikolaou
64'

64' Manprit Sarkaria za William Boeving
76'

76' Bryan Teixeira za Otar Kiteishvili
76'

76' Seedy Jatta za Szymon Włodarczyk
88'

88' Bryan Teixeira
88'

88' Javier Serrano za Alexander Prass

Relacja z meczu Raków Częstochowa - Sturm Graz

20:44

Dziękujemy za śledzenie relacji z tego pojedynku i już zapraszamy na spotkanie Legii w LKE o godz. 21:00.

20:41

Trzeba powiedzieć uczciwie, że był to najniższy wymiar kary. 18 strzałów oddał Sturm - 6 celnych.

20:39

Raków wciąż bez gola i bez punktów.

90  + 7'

Koniec. Raków przegrywa drugi mecz w fazie grupowej LE. Raków - Sturm 0:1

90  + 6'

Kolejna dobra wrzutka Plavsicia, ale w polu karnych królują defensorzy gości.

90  + 5'

Wciąż napiera Raków. To już jest gra na chaos.

90  + 4'

Mogło być groźnie po dośrodkowaniu w pole karne, ale zabrakło miejsca na strzał. Potem Yeboah, ale broni bramkarz.

90  + 3'

Paskudnie wygląda ten uraz gracza Sturmu. Wygięło się jego kolana przy lądowaniu,

90  + 2'

Leży na murawie gracz gości.

90  + 1'

Doliczone sześć minut. Sporo.

89

Tudor przegrywa pojedynek na skrzydle. Od bramki Sturm.

88

Żółta kartka dla gracza Sturmu, a potem zmiana.

88

Strzał gracza Sturmu, ale bardzo niecelny.

87

Na spalonym Lederman...

86

Nowak za Papnikolaou.

86

Raków przesuwa się do ataku. Czy jeszcze coś z tego będzie?

81

Ostatnie 10 minut. Raków nie zasługuje na punkty, ale wciąż jest tylko 0:1.

77

Pogubił się Sturm w ataku i z kontrą ruszył Raków, ale powstrzymany Yeboah.

76

Boisko opuścił także Szymon Włodarczyk.

76

Zmiany w Rakowie. Lederman i Berggren na boisku.

75

Przed świetną szansą stanął Włodarczyk, którego strzał obronił Kovacević. Ale był jednak spalony.

71

Korner dla Rakowa.

72

Rośnie przewaga Sturmu. Kolejne strzały. Bramka wydaje się wisieć w powietrzu, bo dużo miejsca mają goście.

66

Znów Kovacević! Bramkarz ratuje Raków i trzyma wynik.

64

Kombinacyjna akcja Sturmu zakończona groźnym strzałem Gruzina. Kolejna interwencja Kovacevicia.

65

Żółta kartka dla Crnaca.

62

W tym momencie na boisku jest tylko jeden Polak - Szymon Włodarczyk w drużynie Sturmu Graz.

61

Yeboah za Cebulę oraz Crnac za Piaseckiego.

58

Poprzeczka ratuje Raków! Strzał z dystansu Kiteiszwiliego.

55

Dzieje się w Sosnowcu! Teraz to Raków miał świetną szansę. Tudor ograł rywala , przekładając piłkę na lewą nogę, ale jego strzał był rachityczny.

57

A teraz setka dla Sturmu! Włodarczyk powalczył z Kovaceviciem, a piłkę na jedenastym metrze otrzymał Boving, który niesamowicie przestrzelił!

52

Ależ to była szansa dla Rakowa! Mnóstwo miejsca miał Plavsić, który zdecydował się oddać strzał zza pola karnego... W trybuny.

52

Włodarczyk głową po dośrodkowaniu z prawej strony! Broni Kovacević!

52

Niecelne podanie do Piaseckiego. Pierwsze gwizdy z trybun.

50

Racovitan oddala zagrożenie.

49

Żółta kartka dla Tudora, ale, co gorsza, rzut wolny dla Sturmu z groźnej pozycji.

50

Mogło być groźnie dla Rakowa, ale dośrodkowanie do nikogo.

46

Faul dla Rakowa na połowie rywali.

46

Zaczynamy drugą połowę!

19:46

Obie ekipy już na murawie. Chyba bez zmian w Rakowie.

45  + 2'

Przerwa. Pobudka, bo fatalnie wygląda gra Rakowa. Mogą cieszyć się, że przegrywa tylko 0:1.

45  + 2'

Znów mnóstwo szczęścia miał Raków. Po strzale z 20 metrów piłka minimalnie minęła słupek bramki Kovacevicia.

45  + 1'

Dwie minuty doliczone.

45

W drugim meczu już drugi gol dla Atalanty. 2:0 w 43. minucie.

45

Sturm trochę odpuścił wyższy pressing. Mecz bardziej toczy się w środku pola.

43

Rzut rożny dla Rakowa. Zablokowana centra Tudora.

41

Ależ nerwowo się zrobiło w polu karnym Rakowa. Piasecki wybijał piłkę w kierunku własnej bramki. Piłka przeleciała niewiele obok słupka.

40

Tak padł pierwszy gol w tym spotkaniu. Jak dotąd jedyny:

40

Po sytuacji dla Rakowa było bardzo groźnie pod ich bramką. Piłkę na 16 metr otrzymał Hierlander, ale jego strzał został zablokowany. Korner.

36

W końcu jakiś ofensywny moment Rakowa. Dośrodkowanie w pole karne do Kittela, ale jego strzał z woleja niecelny. Żółtą kartkę otrzymał jeszcze Dante za wejście w Tudora.

33

W drugim spotkaniu tej grupy Atalanta prowadzi na wyjeździe 1:0 ze Sportingiem.

30

Raków głównie biega za piłką. Brakuje nawet agresywnego podejścia. Strzał z dystansu Kiteiszwiliego, ale mocno niecelny.

28

Nie zmienił się obraz gry po bramce. Wciąż to Sturm kontroluje piłkę.

24

Dośrodkowanie w pole karne zostało nieczysto wybite przez Adnana Kovacevicia. Decyzję o momentalnym strzale podjął Boving, który uderzeniem w długi róg pokonał golkipera Rakowa.

24

GOOL! 1:0 DLA STURMU!

25

Łapie Kovacević. Mało się dzieje w ostatnich minutach. Sporo strat, szarpane tempo.

23

Rzut rożny dla Sturmu. Pogubił się Tudor we własnym polu karnym.

20

Pierwszy wypad Rakowa pod pole karne Sturmu. Piasecki utrzymał się przy piłce w bocznym sektorze, ale chwilę później gospodarze stracili piłkę.

20

Z tego narodził się korner. Wybijał Piasecki.

18

Faul Cebuli po stracie. Rzut wolny dla Sturmu na połowie Rakowa.

16

Drugi strzał z dystansu w wykonaniu gracza Sturmu, ale znów zdecydowanie ponad bramką.

15

Pierwszy kwadrans za nami. Na razie jeden strzał, ale tylko do statystyk.

13

Strata Rakowa pod własnym polem karnym, ale bez konsekwencji. Sporo pracy w pressingu wykonuje Szymon Włodarczyk.

12

"Stan murawy jest dramatyczny. To nie jest poziom Ligi Europy" - powiedzieli komentatorzy TVP Sport.

12

Kovacević skutecznie na przedpolu. Skoro zamieszania w środku pola.

9

Raków na razie głównie biega za piłką, ale nie przekłada się to jeszcze na sytuacje podbramkowe gości.

6

Wysoki pressing Sturmu. Mają z nim problem gracze Rakowa od pierwszej minuty.

5

Akcja indywidualna Prassa, który minął dwóch rywali, ale strzał z dystansu mocno niecelny.

4

Próba zagrania Papanikolau za linię obrony do Piaseckiego, ale napastnik Rakowa uprzedzony.

4

Długi wrzut z autu w pole karne Rakowa, ale bez konsekwencji.

3

Od początku gry to Sturm kontroluje piłkę.

2

Już próba dośrodkowanie w pole karne Kovacevicia, ale oddalają zagrożenie gospodarze.

1

Zaczęli!

18:43

Sędzią tego pojedynku jest Aliyar Aghayev z Azerbejdżanu.

18:42

Wybrzmiał hymn Ligi Europy.

18:40

Oba zespoły już w tunelu. Zaraz pojawią się na murawie.

18:37
18:36

"Bardzo zły stan murawy w Sosnowcu. Na IV lidze widuje lepsze boiska. Wielkiego widowiska to bym się tu dziś nie spodziewał" - napisał na Twitterze Kacper Tomczyk z TVP Sport i opublikował zdjęcie z boiska.

18:34

Częstochowianie po raz pierwszy w tych rozgrywkach wystąpią przed własną publicznością, tyle że nie przy Limanowskiego, w Zagłębiowskim Parku Sportowym w Sosnowcu. Domowy obiekt Rakowa nie spełnia wymagań UEFA dotyczących spotkań tej rangi, więc podobnie jak w przypadku IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów i meczu z FC Kopenhagą ekipa spod Jasnej Góry przeniosła się do Sosnowca.

18:32

W Sturmie Graz od lipca tego roku występuje były gracz Legii Warszawa i Górnika Zabrze Szymon Włodarczyk. - Bardzo się cieszę, że mogę wrócić do Polski i zagrać w regionie, w którym występowałem przez rok. Ale to nie ma znaczenia, chcę wygrać - mówił przed meczem 20-letni napastnik.

18:31

Skład Sturmu: Scherpen - Gazibegović, Affengruber, Wuchtrich, Dante - Gorenc Stanković - Hierlander, Prass, Kiteishvili - Boving, Włodarczyk

18:28

Skład Rakowa: Vladan Kovacević - Rundić, Adnan Kovacević, Racovitan - Plavsić, Koczergin, Papanikolaou, Tudor - Cebula, Kittel, Piasecki

18:26

Dwa tygodnie temu podopieczni Dawida Szwargi przegrali 0:2 z Atalantą w Bergamo. To był najniższy wymiar kary z uwagi na dobrą dyspozycję Vladana Kovacevicia, golkipera Rakowa. Natomiast Sturm przegrał u siebie 1:2 ze Sportingiem Lizbona.