SSC Napoli
13'
13' Juan Jesus
44'
44' Konstantinos Manolas
57'
57' Victor Osimhen za Hirving Lozano
57'
57' Fabian za Andre-Frank Zambo Anguissa
72'
72' Andrea Petagna za Dries Mertens
72'
72' Matteo Politano za Konstantinos Manolas
76'
76' Lorenzo Insigne
80'
80' Victor Osimhen
81'
81' Amir Rrahmani za Lorenzo Insigne
90'
90' Matteo Politano
59'

59' Bartosz Slisz za Rafael Lopes
71'

71' Lirim Kastrati za Luquinhas
71'

71' Mahir Emreli za Ernest Muci
73'

73' Mattias Johansson
77'

77' Igor Kharatin za Andre Martins

Relacja z meczu SSC Napoli - Legia Warszawa

90  + 5'

Nie tym razem. Legia Warszawa zasłużenie przegrywa na wyjeździe z Napoli 0:3, ale może sobie pluć w brodę, bo przez 75 minut utrzymywała bezbramkowy remis, a bramki traciła sekundy po swoich dobrych i niewykorzystanych akcjach. Mistrzowie Polski utrzymali jednak prowadzenie w grupie C i 4 listopada podejmą Napoli na własnym stadionie. Z naszej strony to już wszystko, dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na żywo na Sport.pl!

90  + 5'

Koniec meczu! Napoli pokonuje Legię Warszawa 3:0!

90  + 4'

Wspaniałe uderzenie z dystansu włoskiego skrzydłowego pieczętuje wygraną Napoli!

90  + 4'

GOL DLA NAPOLI. Matteo Politano.

90  + 3'

Uderzenie z dystansu Fabiana odbite, pada łupem Miszty.

90  + 2'

W dobrej sytuacji pudłuje Petagna!

90

Pięć minut doliczonych.

90

Jeszcze Di Lorenzo wywalczył rzut rożny.

86

Napoli w pełni kontroluje sytuację. Kilka minut do końca. Lider Serie A zdobędzie pierwsze trzy punkty w tej edycji Ligi Europy.

83

Emreli z dystansu uderza obok bramki, podobnie w dużo lepszej sytuacji czyni pod drugą bramką Politano!

81

Zmiana w Napoli. Rrahmani za Insigne.

81

Wspaniała akcja dwójkowa Osimhena z Insigne i Nigeryjczyk strzałem z ostrego kąta pokonuje Misztę. 2:0 dla Napoli.

80

GOL DLA NAPOLI. Victor Osimhen.

79

Ależ szansa dla Legii! Po centrze Mladenovicia przed bramką gospodarzy nie trafia czysto głową Kastrati!

79

Osimhen po podaniu Insigne skutecznie przelobował Misztę, ale był na spalonym!

77

Charatin zmienia Martinsa. Szybko reaguje Michniewicz.

76

Sekundy po tym, jak w słupek trafił Emreli, fantastycznym uderzeniem z pierwszej piłki po podaniu Politano popisał się Insigne! Tym razem Miszta był bez szans, Napoli dopięło swego.

76

GOL DLA NAPOLI. Lorenzo Insigne.

76

SŁUPEK! W kontrataku Emreli uderza płasko z dystansu i trafia w obramowanie bramki Mereta!

75

To było groźne! Z dystansu uderzył płasko Elmas, ale łapie piłkę Miszta!

74

Zaskakujący strzał Insigne, ale po raz kolejny dobrze Miszta!

73

Żółta kartka dla Johanssona. Groźny rzut wolny dla Napoli z lewego skrzydła.

72

W Napoli zmiany bardzo ofensywne! Politano za Mertensa i napastnik Petagna za stopera Manolasa!

71

Podwójna zmiana Legii. Kastrati i Emreli za Luquinhasa i Muciego.

70

Problemy ze zdrowiem Manolasa. Grek położył się na murawie i potrzebuje pomocy medycznej. W Legii z kolei zaraz wejdzie na boisko Kastrati.

69

Kolejna wrzutka w pole karne, dobrze interweniuje Nawrocki.

69

Piłka spada przed pole karne pod nogi Insigne, ten uderza, ale zostaje zablokowany!

68

Mertens ambitną walką z Martinsem wywalczył rzut rożny.

67

Przewaga Napoli jest przez cały mecz bardzo duża. Ale już tylko około 25 minut do końca tego spotkania. Legia coraz bliżej korzystnego wyniku.

65

Kolejna kombinacyjna akcja Napoli, którą zatrzymał skutecznie Jędrzejczyk.

64

Bardzo dobre dośrodkowanie w pole karne Napoli, gdzie zablokowany został Muci. Ponadto Albańczyk był na spalonym.

63

I jeszcze jedno uderzenie Insigne! Techniczny strzał zza pola karnego odbija świetnie Miszta!

61

Niesamowite szczęście Legii! Wspaniała akcja Napoli! Kapitalna wrzutka Insigne, zgrywał piłkę na pustą bramkę Di Lorenzo, a Mertens nie zdołał skierować piłki do siatki!

59

Bartosz Slisz zmienia w Legii słabiutkiego Rafaela Lopesa.

58

Faul w ofensywie Juana Jesusa na Josue. Chwila oddechu dla gości.

57

Dwie zmiany w Napoli. Wchodzą Fabian Ruiz i Osimhen, a zastępują Lozano i Anguissę.

56

Miszta! Najpierw złe piąstkowanie bramkarza Legii, ale po chwili broni on świetnie uderzenie z kilkunastu metrów Insigne!

55

Kolejny rzut wolny dla Napoli i kolejne zagranie w pole karne Legii, ale dobrze w defensywie mistrzowie Polski.

53

Demme huknął z dystansu, ale piłka minimalnie minęła okienko bramki Miszty!

52

Mertens strzela, a odbita piłka od muru wychodzi na rzut rożny.

51

Rzut wolny dla Napoli z około 24 metrów. Może być groźnie.

48

Nie było zagrożenia dla bramki Mereta. Po chwili na spalonym złapany został Mertens.

47

Dobry początek drugiej połowy w wykonaniu Legii. Najpierw rzut wolny, a po nim goście zdobywają rzut rożny.

46

Rozpoczynamy drugą część spotkania!

46

Piłkarze obu drużyn już wracają na plac gry. Nie zapowiada się na zmiany.

45
45

To była bardzo trudna pierwsza połowa dla Legii, ale świetnie w jej bramce spisuje się Cezary Miszta, który obronił kilka naprawdę dobrych strzałów gospodarzy. Na razie wynik jest taki, który Legia brałaby raczej w ciemno przed pierwszym gwizdkiem i oby tak to się utrzymało.

45

Koniec pierwszej połowy! Do przerwy bezbramkowy remis w Neapolu.

45

Josue uderza w mur, a po chwili przy strzale z dystansu kiksuje Luquinhas.

44

Ruszył z kontratakiem sam Muci, minął Manolasa i ten go sfaulował około 25 metrów przed bramką Mereta. Rzut wolny dla Legii i żółta kartka dla Greka.

42

Znów piłka trafia w rękę Nawrockiego w polu karnym, ale ta była naturalnie ułożona i jest tylko rzut rożny. Po nim do strzału dochodzi Juan Jesus, ale i on został zablokowany.

41

Doszedł do strzału głową Jędrzejczyk, ale uderzył bardzo nieczysto i niecelnie!

40

Wreszcie jakaś akcja Legii! Mladenović w szesnastkę do Muciego, ten zablokowany przez Manolasa i jeszcze jest rzut rożny!

38

Lozano w pole karne do wbiegającego Insigne, ale ten nie opanował piłki.

37

Miszta łapie dośrodkowanie Insigne.

35

Na spalonym najpierw Mertens, potem jeden z Legionistów.

33

Luquinhas chyba faulowany na prawym skrzydle, ale hiszpański sędzia nie gwiżdże. Kontrowersyjna decyzja. W walce z Nawrockim Di Lorenzo zdobywa rzut rożny.

31

Na spalonym Lozano.

30

W polu karnym zablokowany Anguissa. Jeszcze jeden rzut rożny.

29

Miszta! Fatalne podanie Jędrzejczyka i w kontrze Napoli piłkę w polu karnym otrzymał Lozano! Uderzył mocno i płasko, ale doskonale odbił piłkę noga Miszta!

27

Koszmarna strata Wieteski pod własnym polem karnym! Zdołał jednak wrócić i zatrzymać w szesnastce Mertensa! Jeszcze uderzenie Lozano blokuje Nawrocki. Rzut rożny.

25

Bardzo niecelny strzał z dystansu Di Lorenzo.

23

Przewaga Napoli nie podlega dyskusji. Legia zaczęła nieźle, ale teraz jest zdominowana przez gospodarzy.

21

Znów blisko Napoli! Mertens z powietrza uderza minimalnie obok bramki Miszty!

20

Teoretycznie: polskich kibiców Napoli miało nie wpuścić na Stadio Diego Armando Maradona. W praktyce: słychać tylko legionistów - pisze z Neapolu Antoni Partum.

19

Faul w ofensywie Koulibaly'ego na Jędrzejczyku. Rzut wolny dla Legii.

18

Nawrocki blokuje centrę Demme, piłka po nodze polskiego obrońcy trafia w jego rękę. Gospodarze chcą karnego, ale sędzia jest innego zdania.

18

Tym razem bardzo złe dośrodkowanie w wykonaniu Insigne. Piłka wylatuje poza boisko.

17

Lozano zablokowany przez Nawrockiego. Kolejny rzut rożny.

15

Bardzo ostro Insigne potraktował Jędrzejczyka. Tym razem kartki jednak nie ma.

14

Żółta kartka dla Juana Jesusa.

13

Nie może tak grać Legia, jak w ostatnich minutach, bo to się na pewno skończy golem dla Napoli. Gospodarze bardzo dobrze się czują w ataku pozycyjnym.

12

Przewrócił się w polu karnym Insigne, nie ma rzutu karnego, ale do piłki dopadł Mertens! Jego strzał z ostrego kąta znakomicie przenosi nad poprzeczkę Miszta!

11

Przewaga Napoli już bezdyskusyjna! Znów uciekł Lozano, po jego zagraniu niepewnie interweniował jeden ze stoperów i było blisko samobója, ale świetnie odbił piłkę Miszta!

9

Przy rzucie rożnym dobrze w defensywie Legia, ale chwilę później po długim podaniu Mertensa uciekł obronie Legii Lozano! Jego uderzenie głową pewnie łapie Miszta!

8

Groźna akcja Napoli, w polu karnym piłkę otrzymał Di Lorenzo, jednak jego zagranie przerywa Nawrocki. Rzut rożny.

7

Dobre dośrodkowanie Insigne w pole karne, ale Mladenović uprzedził Lozano.

6

Po niezłych pierwszych minutach Legii teraz mistrzowie Polski się cofnęli na własną połowę. Napoli przy piłce.

4

Rzut rożny dla Napoli. Zagranie przed pole karne, skąd uderzał z powietrza Mertens. Blokują to uderzenie piłkarze Legii.

3

W odpowiedzi piłka za linię obrony Legii, ale czujnie wyszedł z bramki Miszta.

3

Z dystansu uderza Luquinhas, odbita piłka pada łupem Mereta.

2

Świetny przechwyt Johanssona, ale jego podanie przed pole karne było już bardzo niedokładne.

2

Na spalonym Josue.

1

Legia z piłką na wysokości pola karnego Napoli.

1

Zaczynamy mecz!

20:57

Czas na hymn Ligi Europy.

20:56

Piłkarze obu drużyn wychodzą na murawę Stadio Diego Armando Maradona w Neapolu!

20:53
20:50
20:50

Można z nim żartować, ale lepiej go nie wkurzać, o czym przekonał się nawet Francesco Totti. Wojciech Szczęsny dodaje, że w ciągu kilku miesięcy pracy z nim, nauczył się więcej niż przez dekadę w Anglii. Poznajcie Luciano Spallettiego, urokliwego trenera Napoli, które w czwartek podejmie Legię.

20:50

Przeciwko Legii ma wystąpić Dries Mertens, najskuteczniejszy piłkarz w historii Napoli. - Legia to jego ulubiona ofiara. Strzelił im już pięć goli - wylicza Antoni Partum, który jest w Neapolu.

20:50

Sędzią dzisiejszego spotkania będzie Hiszpan Carlos del Cerro Grande.

20:49

Rezerwowi Napoli: Hubert Idasiak, David Ospina, Fabian Ruiz, Victor Osimhen, Amir Rrahmani, Matteo Politano, Andrea Petagna, Alessandro Zanoli, Stanislav Lobotka.

20:49

Skład Napoli na mecz z Legią: Alex Meret - Giovanni Di Lorenzo, Kostas Manolas, Kalidou Koulibaly, Juan Jesus - Frank Zambo Anguissa, Diego Demme, Eljif Elmas - Hirving Lozano, Dries Mertens, Lorenzo Insigne.

20:49

Rezerwowi Legii: Kacper Tobiasz, Yuri Ribeiro, Lirim Kastrati, Mahir Emreli, Ihor Charatin, Jurgen Celhaka, Kacper Skibicki, Lindsay Rose, Kacper Kostorz, Bartosz Slisz.

20:48

Skład Legii na mecz z Napoli: Cezary Miszta - Artur Jędrzejczyk, Mateusz Wieteska, Maik Nawrocki - Mattias Johansson, Josue, Andre Martins, Filip Mladenović - Ernest Muci, Luquinhas - Rafael Lopes.

20:46

W Neapolu jest nasz wysłannik - Antoni Partum. "Legioniści mają nie zostać wpuszczeni na stadion, ale w Neapolu wcale nie brakuje Polaków. - W internecie da się kupić bilety, więc zaryzykujemy - słyszymy od polskich fanów. Ich czwartkowe starcie z Napoli ekscytuje. Tego samego nie można jednak powiedzieć o neapolitańczykach, którzy myślami są przy niedzielnym hicie z Romą" - pisze nasz dziennikarz.

20:45

Wczoraj odbyło się inne spotkanie grupy C Ligi Europy. Spartak Moskwa po niesamowitym meczu przegrał z Leicester City 3:4, a cztery gole dla gości strzelił Patson Daka. Legia będzie prowadziła w tabeli bez względu na wynik dzisiejszego spotkania, ale jej porażka może sprawić, że między pierwszym a ostatnim zespołem w grupie C będą tylko trzy punkty różnicy.

20:44

- Może Wy uważacie inaczej, ale dla mnie to Legia Warszawa będzie faworytem w najbliższym meczu. Czeka nas trudne spotkanie, dwie wygrane w Lidze Europy o czymś świadczą - powiedział obrońca Napoli Kalidou Koulibaly na przedmeczowej konferencji prasowej.

20:43

Obie drużyny są w zupełnie różnej sytuacji po dwóch kolejkach Ligi Europy. Legia Warszawa najpierw pokonała na wyjeździe Spartaka Moskwa 1:0, a następnie w takim samym stosunku ograła u siebie Leicester City, dzięki czemu prowadzi w tabeli grupy C. Napoli z kolei zdobyło w niej zaledwie jeden punkt, remisując w Leicester 2:2, a następnie przegrywając u siebie ze Spartakiem 2:3. Nic w tym dziwnego - dla drużyny z Neapolu priorytetowa jest Serie A, co widać również po frekwencji. Na mecz z Legią sprzedano tylko około 10 tysięcy biletów.

20:40

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu Ligi Europy, w którym Napoli zmierzy się z Legią Warszawa! Początek spotkania o godzinie 21:00!