36' Lindsay Rose
37'

37' Josip Juranović
46'
46' Jan Kuchta za Jakub Hromada
53'
53' Ibrahim Traore
61'
61' Ubong Ekpai za Abdallah Sima
61'
61' Ondrej Lingr za Ivan Schranz
67'
67' Daniel Samek za Lukas Masopust
82'
82' Stanislav Tecl za Nicolae Stanciu
46'

46' Mateusz Hołownia za Lindsay Rose
46'

46' Josue za Rafael Lopes
46'

46' Maciej Rosołek za Kacper Skibicki

Relacja z meczu Slavia Praga - Legia Warszawa

90  + 3'

Kibice gwiżdżą, bo Boruc nie spieszy się z wybiciem piłki.

89

Przerwa w grze - na boisku leży Juranović, ale to chyba zmęczenie, a nie uraz.

87

Mladenović z lewej strony w kierunku Emrelego - obrońcy Slavii wybijają, Legia ma aut.

85

Niedokładne podanie Sameka. Grę wznowi Boruc.

84

Mladenović ofiarnym wślizgiem blokuje strzał Tecla z ostrego kąta.

82

No i to było ostatnie zagranie Stanciu: zmienia go Tecl.

82

Stanciu dośrodkowuje w pole karne, ale choć do piłki dochodzi Akpay, to dośrodkowanie jest za mocne.

80

Legia kradnie czas - Martins po faulu długo nie podnosi się z murawy.

78

To mógł, a nawet powinien być gol dla Slavii - strzał Lingra na szczęście zostaje przyblokowany i tylko rzut rożny dla Slavii.

77

Luquinhas holuje piłkę, ale z tego holowania wynika tylko strata.

74

Luquinhas faulowany przez Baha.

71

Nawrocki - kolejne prostopadłe podanie. Tym razem jednak do nikogo.

70

Stanciu z rzutu wolnego. Na szczęście prosto w mur.

69

Wieteska fauluje przed polem karnym Legii - rzut wolny dla Slavii.

68

Zmiana w Slavii: schodzi Masopust, wchodzi Samek.

66

Spokojniejszy fragment meczu. I dobrze, bo Legia w końcu potrafi dłużej utrzymać się przy piłce. W dużej mierze dzięki wejściu Josue.

63

Piłkarze Slavii rozkładają ręce, ale nic z tego - nie ma mowy o rzucie karnym.

61

Kolejne zmiany w Slavii: Lingr za Schranza, Ekpai za Simę.

60

Hołownia w kierunku Mladenovicia, ale we wszystko wmieszał się Holes. Pomysł dobry.

58

Hołownia sprytnie obija piłkę o nogi rywala - aut dla Legii.

56

Josue w pole karne. Za mocno. Wznowi bramkarz Slavii.

55

Kibice gwiżdżą, bo legioniści swobodnie wymieniają podania. Problem w tym, że wymieniają je na własnej połowie.

53

Żółta kartka dla Traore za dyskusje z sędzią.

51

Luquinhas przebiegł z piłką 20 metrów, ale nic z tego nie wyszło. To znaczy wyszło tyle, że niecelnie zagrał w kierunku Rosołka.

49

Zamieszanie w polu karnym, ale wyjaśnione. Przez Wieteskę.

47

Trwa festiwal zmian, bo zmieniają też prażanie: Kuchta za Hromadę.

47

No i niestety kolejna zmiana w Legii: Skibicki nie jest w stanie kontynuować gry, zmienia go Rosołek.

46

Zaczynamy drugą połowę. Od dwóch zmian w Legii, bo schodzą Lopes i Rose, a wchodzą Josue i Hołownia.

90  + 1'

Cztery minuty doliczone do drugiej połowy. Jedna już za nami.

45  + 3'

PRZERWA. Mogło być 2:1, ale jest 2:2. No i nie oszukujmy się: wcale to nie jest niesprawiedliwy wynik. Prędzej dla Legii, która w pierwszej połowie była słabsza od Slavii, ale zdołała zdobyć w Pradze dwie bramki. Zatem czekamy na kolejne.

45  + 3'

No i niestety: Legia traci bramkę tuż przed przerwą - Masopust i 2:2.

45  + 2'

Uff... Znowu Legia ma mnóstwo szczęścia. Stanciu nie trafia w bramkę z kilku metrów.

45  + 1'

Sędzia dolicza trzy minuty do pierwszej połowy.

45

Schranz ze skraju pola karnego, ale niezbyt groźnie. Boruc pewnie łapie piłkę.

42

Rzut wolny dla Slavii w środku pola. Faulowany Zima, a faulował Emreli.

40

Oddajmy jeszcze jedno: drugi gol dla Legii - podobnie, jak pierwszy - też padł padł po fantastycznym podaniu Nawrockiego.

38

Akcja czterech na czterech. Legioniści mieli dużo swobody. Mogli wbiec z piłką w pole karne, ale nie wbiegli. I dobrze. Juranović oddał potężny strzał sprzed pola karnego i mistrz Polski prowadzi 2:1. Brawo!

37

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!!!!!!!!!!! ALEŻ BOMBA JURANOVICIA!!!!! LEGIA PROWADZI ZE SLAVIĄ!!!!!! CO ZA BRAMKA, O MÓJ BOŻE!!!!!

36
35

Rzut rożny - płaskie zagranie Maspousta do nieplinowanego Baha, który uderza z pierwszej piłki: pod poprzeczkę, nie do obrony. Slavia - Legia 1:1.

34

No i niestety - tylko chwila. Gol dla Slavii: Bah i 1:1.

32

Chwila spokoju - Masopust na spalonym.

30

Legia znów głęboko ustawiona przed własnym polem karnym.

28

Skibicki mocno poobijany, ale wygląda, że może kontynuować grę.

27

I żółta kartka - właśnie dla Dorley'a.

26

Przerwa w grze: na boisku leży Skibicki, który cierpi po zderzeniu z Dorley'em.

24

Legia cofnięta na własną połowę. Czyli co, teraz autobusik? Jeśli dowiozą ten wynik, nie mamy nic przeciwko. Serio.

22

No i jeszcze ten gest. Emreli pierwsze, co zrobił po golu, to podbiegł w kierunku trybun, gdzie wyściskał wyraźnie kulejącego Pekharta. Sceny w Pradze. Wzruszające.

21

Prostopadłe podanie Nawrockiego - na kilkadziesiąt metrów - w kierunku Emrelego. Azerski napastnik, który zastąpił w ostatniej chwili kontuzjowanego Pekharta, dobiega do piłki i ładnym lobem daje Legii prowadzenie! Brawo!

20

CO TU SIĘ STAŁO!!!! GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! LEGIA PROWADZI W PRADZE!!!!

18

No dobra, trochę spokojniejszy fragment. Jakiś faul, wybicie, przerwa w grze. Ale no nie, no nie wygląda to na razie zbyt dobrze. Legia tylko się broni.

16

No niestety...

14

Czescy kibice na stadionie biją brawo i mają powody, bo Slavia początek meczu ma bardzo dobry. Legia nie istnieje.

12

Żółta kartka dla Luquinhasa za faul na Stanciu.

10

Sima! Jeśli Schranz powinien strzelić gola, to Sima tym bardziej. Z kilku metrów głową, niepilnowany - nad poprzeczką. Nie stu, a dwustuprocentowa sytuacja!

9

Schranz! To powinien być gol dla Slavii... Całe szczęście nad bramką.

8

Slavia trochę odpuściła pressing, ale tylko trochę, bo pozwala Legii wymieniać piłkę w okolicach środka boiska.

7
6

I kolejny rzut wolny dla Legii. Tym razem po faulu na Luquinhasie. Do bramki Slavii coraz bliżej, czyli jakieś 70 metrów.

5

Stanciu przewraca się Martinsa w polu karnym. Niestety w polu karnym Legii. Tylko rzut wolny.

2

Wrzutka Juranovicia w pole karne Slavii. Może nie ostatnia, ale jedna z ostatnich. No i niestety zła, bo wprost w ręce bramkarza.

18:59

A jednak zmiana. Nie Pekhart, a Emreli. Tak zacznie Legia. A zacznie dlatego, że Pekhart podobno na rozgrzewce doznał kontuzji. Problemy, problemy...

18:43

I wersja na piśmie: Boruc - Juranović, Rose, Wieteska, Nawrocki, Mladenović - Skibicki, Martins, Lopes, Luquinhas - Pekhart.

18:42
18:46
18:40

Nie ma Ligi Mistrzów, ale czy będzie Liga Europy? No właśnie... To się dopiero okaże. Po dwumeczu ze Slavią Praga, z którą Legia pierwsze spotkanie - na wyjeździe - rozegra już dziś. Początek o 19. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo.