32' Dani Ramirez
34'

34' Dani Ramirez
41'

41' Tymoteusz Puchacz
51'
51' Kaveh Rezaei
56'
56' Mamadou Fall
57'
57' Modou Diagne za Maxime Busi
84'
84' David Henen za Steeven Willems
89'
89' Lucas Ribeiro za Marco Ilaimaharitra
90'
90' Shamar Nicholson
50'

50' Lubomir Satka
71'

71' Michał Skóraś za Vasyl Kravets
77'

77' Lubomir Satka
78'

78' Thomas Rogne za Dani Ramirez
87'

87' Filip Marchwiński za Mikael Ishak

Relacja z meczu Sporting Charleroi - Lech Poznań

90  + 5'

Dziękujemy za relację!

90  + 5'

KONIEC MECZU! LECH POZNAŃ W FAZIE GRUPOWEJ LIGI EUROPY!

90  + 3'

Charleroi próbuje już dosłownie wszystkiego. Strzał z dystansu broni jednak Bednarek.

90  + 2'

Jak nie trafił tego Kamiński?! Piłkarz Lecha znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, minął go i... potknął się, a piłka nie znalazła drogi do pustej siatki.

90

Pięć minut doliczonych do drugiej połowy.

89

Nicholson ukarany żółtą kartką za bardzo ostre wejście w Skórasia.

88

Kapitalny Bednarek! Niepilnowany Henen otrzymał piłkę w polu karnym, oddał strzał na bramkę, ale fenomenalnie broni bramkarz Lecha!

86

Ishak leży na murawie po starciu z jednym z rywali. Potrzebuje pomocy medycznej.

85

Dośrodkowanie w pole karne Lecha, Fall oddaje strzał, ale w ziemię i Bednarek bez trudu przejął piłkę.

83

Poprzeczka! Piłka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego spada na głowę jednego z piłkarzy Charleroi, który uderza jednak jedynie w poprzeczkę.

82

Nerwowe minuty Lecha! Bednarek znowu świetnie interweniuje, ale będzie rzut rożny.

79

Bednarek ratuje Lecha! Piłka po bardzo groźnym strzale z rzutu wolnego leciała tuż przy słupku, ale bramkarz Lecha w ostatniej chwili sięgnął ją i sparował na słupek.

77

Satka wyrzucony z boiska! Piłkarz Lecha sfaulował rywala w środku boiska, a sędzia pokazał mu drugą żółtą kartkę.

75

Kolejna dobra akcja Lecha. Szybkie dwa-trzy podania umożliwiły Ishakowi oddanie strzału. Szwed został jednak zablokowany.

71

Lech nie przestaje atakować. Czerwiński wycofał piłkę sprzed linii końcowej, ale ta po strzale Ishaka trafiła jedynie w słupek.

69

Dobra akcja Lecha. Kamiński uderzył sprzed pola karnego i piłka o centymetry minęła bramkę Charleroi.

66

Piłkarze Charleroi próbują budować atak na połowie Lecha.

63

Lech wychodził z kontrą, jednak najpierw piłki nie opanował Puchacz, a potem nieporozumienie sprawiło, że zabrakło silnego strzału ze strony Ishaka. Charleroi bardzo mocno się otworzyło i w tym meczu emocji z pewnością jeszcze nie zabraknie.

61

Rezael uderzył sprzed pola karnego, ale na szczęście dla Lecha, bardzo niecelnie.

60

Kolajna bardzo dobra okazja Clarleroi. Kayembe dośrodkował piłkę w pole karne, ale Fall uderzył z pierwszej piłki wysoko ponad bramką.

57

Lech mógł natychmiast odpowiedzieć! Tiba zagrał płaską piłkę wzdłuż linii pola bramkowego, ale Kamiński jej nie sięgnął.

56

Szybka akcja belgijskiego zespołu, Rezael odegrał prostopadłą piłkę do Falla, który strzałem pod poprzeczkę pokonał Bednarka.

56

CHARLEROI ZDOBYWA BRAMKĘ KONTAKTOWĄ!

52

Akcja Charleroi. Niepilnowany Rezael oddał strzał z pola karnego, ale piłkę pewnie łapie Bednarek.

51

BEDNAREK BRONI RZUT KARNY!

49

Satka został ograny przez rywala i lekko pociągnął go za koszulkę.

49

RZUT KARNY DLA CHARLEROI! Żółta kartka dla Satki!

47

Pierwsza groźna akcja Lecha po przerwie. Isaak zagrał na prawą stronę do Puchacza, jednak jego uderzenie zostało zablokowane.

46

Wracamy do gry!

45
45

Koniec pierwszej połowy! Lech Poznań, po kapitalnej pierwszej połowie, prowadzi 2:0 z belgijskim Charleroi i jest 45 minut od awansu do fazy grupowej Ligi Europy!

44

Charleroi znowu próbuje jak najszybciej strzelić gola, jednak ostatnia akcja bez pomysłu i tempa, a piłka po miękkim zagraniu ląduje w rękach Bednarka.

41

Puchacz otrzymał podanie na 30. metrze od bramki Charleroi, zrobił krok i uderzył na bramkę Penneteau. Piłka trafiła idealnie przy słupku i bramkarz belgijskiej drużyny nie miał właściwie nic do powiedzenia.

41

LECH PROWADZI JUŻ 2:0! ŚWIETNE UDERZENIE PUCHACZA!

39

Kolejna bardzo groźna akcja Charleroi. Piłka po strzale Falla poleciała jednak wysoko ponad bramką.

36

Ależ okazja Charleroi! Satka źle wybił piłkę, ta spadła na nogę jednego z piłkarzy Charleroi, który natychmiast dośrodkował ją w pole karne. Niepilnowany Gholizadeh trafił jednak jedynie w słupek!

35

Lech natychmiast chciał pójść za ciosem. Kamiński otrzymał piłkę w polu karnym, minął rywala i z bardzo ostrego kąta chciał zaskoczyć bramkarza Charleroi. Trafił jednak jedynie w boczną siatkę.

33

Piłka ze skrzydła powędrowała do Daniela Ramireza, który oddał strzał sprzed pola karnego. Piłka trafiła w jednego z obrońców i zaskoczyła Penneteau, który nie był już w stanie zareagować.

20

Pomysły Lecha kończą się jakieś 20 metrów od bramki rywala.

17

Groźnie w polu karnym Lecha. Długa piłka do Nicholsona, ten przyjmują ją głową i uderza z powietrza. Na szczęście Bednarek nie musiał nawet interweniować, bo piłka pofrunęła dobre dwa metry obok bramki.

14

Kravets wywalczył rzut rożny, drugi w tym meczu dla Lecha. Tak jak za pierwszym razem, tak i teraz ten fragment gry nie przyniósł jednak większego zagrożenia pod bramką Belgów.

11

Groźne zejścia Falla z prawego skrzydła do środka i płaski strzał, po którym piłka nieznacznie minęła bramkę Kolejorza.

9

Ihsak przewraca się w polu karnym Charleroi i domaga podyktowania jedenastki dla Lecha. Sędzia pozostaje niewzruszony i patrząc na powtórki, chyba słusznie.

6

Póki co wyrównane starcie, ale co ważniejsze - od bramki do bramki. Nie ma kalkulowania.

3

Dużo niedokładności po obu stronach, ale mecz bardzo intensywny od początku.

1

18:51

Przypomnijmy, że Lech miał cały tydzień, by w spokoju przygotować się do starcia o fazę grupową Ligi Europy. Ligowy mecz Kolejorza z Pogonią, który miał odbyć się w miniony weekend, został na prośbę działaczy Lecha przełożony. Spotkanie nie odbyłoby się zresztą nawet, gdyby Ekstraklasa nie rozpatrzyła tego wniosku pozytywnie, bowiem w klubie ze Szczecina następnego dnia wykryto zakażenie koronawirusem u aż 21 piłkarzy.

18:51

Składy obu ekip: Charleroi: Penneteau - Ditu, Dessoleil, Willems, Busi - Gholizadeh, Ilaimaharitr, Morioka, Fall - Nicholson, Rezaei Lech: Bendarek - Kravets, Crnomarković, Satka, Czerwiński - Kamiński, Moder, Tiba, Puchacz - Ramirez - Ishak

18:44

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

18:41

Dzień dobry! Zapraszamy na relację na żywo z najważniejszego meczu dla Lecha Poznań w tym sezonie. Ekipa Dariusza Żurawia gra na wyjeździe z Charleroi, a stawką tego spotkania jest awans do fazy grupowej Ligi Europy.