• John Yeboah (81')
Sturm Graz
Raków Częstochowa
61'
61' William Boeving za Szymon Włodarczyk
72'
72' Otar Kiteishvili za Tomi Horvat
72'
72' Stefan Hierlaender za Alexandar Borkovic
82'
82' Manprit Sarkaria
87'
87' Leon Grgic za Alexander Prass
87'
87' Max Johnston za Jusuf Gazibegovic
89'
89' David Affengruber
75'

75' Fabian Piasecki za Ante Crnac
75'

75' Ben Lederman za Adnan Kovacević
75'

75' Sonny Kittel za Bartosz Nowak
75'

75' John Yeboah za Marcin Cebula
81'

81' John Yeboah
82'

82' Fran Tudor
90'

90' Srdjan Plavsic za Deian Sorescu
90'

90' Srdjan Plavsic

Relacja z meczu Sturm Graz - Raków Częstochowa

90  + 5'

Koniec! Raków wygrywa! I wciąż może marzyć!

90  + 2'

Raków wygrywa 1:0 i wciąż ma szansę grać wiosną w europejskich pucharach, ale w Lidze Konferencji. By tak się stało musi zająć trzecie miejsce. Na razie - w wirtualnej tabeli - ma ostatnie miejsce, ale tyle samo punktów, co Sturm, czyli po cztery "oczka"

90

Tak padł gol dla Rakowa:

87

Dwie zmiany w ekipie gospodarzy. Zeszli Gazibegović i Prass. Na murawie pojawili się: Max Johnston oraz Leon Grgic

86

Raków bardzo bliski trzech punktów

84

Vladan Kovacević ucierpiał, ale jednak będzie zdolny do gry

81

Carlos wbiega w pole karne i wycofuje piłkę do Yeboaha! Ekwadorczyk strzela! I co? GOL! GOL! GOL! RAKÓW JEDEN! STURM ZERO! COŚ PIĘKNEGO!

78

John Yeboah minął rywala, ale potem zepsuł akcję. Jednak Raków i tak zyskał rzut rożny

77

Prze chwilą mieliśmy - uwaga - poczwórną zmianę. Zeszli Adnan Kovacević, Bartosz Nowak, Marcin Cebula i Ante Crnac. Z ławki weszli" Ben Lederman, John Yeboah, Sonny Kittel oraz Fabian Piasecki

76

Kwadrans do końca. Czy Raków w końcu coś strzeli?

73

Zmiany u gospodarzy. Za Aleksandara Borkovicia i Tomiego Horvata weszli Stefan Hierlander i Otar Kiteiszwili

72
69

Rajd Tudora zakończony faulem. Co pokaże Raków z rzutu wolnego?

67

Kovacević! Ależ to była interwencja! Sturm rozklepał całą defensywę Rakowa, jednak Vladan znowu popisał się piękną paradą

56

Raków się rozkręcił. Co prawda kuleje precyzja w trzeciej tercji boiska, ale przynajmniej mistrzowie Polski podchodzą pod pole karne gospodarzy

54

A teraz szansa dla gospodarzy. Z dystansu strzelał Prass, jednak z łatwością piłkę złapał Kovacević

51

Scherpen dobrze broni strzał mocny Cebuli! To był pierwszy celny strzał mistrzów Polski

46

Tudor się poślizgnął, co nie dziwi, bo murawa w fatalnym stanie. Na szczęście asekurował go bramkarz. Uffff!

19:40

Po czterech kolejkach grupy D Raków miał na koncie trzy porażki oraz remis i zajmował ostatnie miejsce w tabeli. Sturm Graz miał cztery punkty, a w dodatku jest gospodarzem czwartkowego starcia. Wicemistrzowie Austrii stłamsili na początku meczu mistrzów Polski, ale z każdą kolejną minutą piłkarze Dawida Szwargi dochodzili do głosu. Niestety, marnowali dobre okazje, jak te Marcina Cebuli czy Ante Crnaca. Po pierwszej połowie Raków nie ma na koncie celnego strzału, a Sturm aż trzy, ale między słupkami zachował czujność Vladan Kovacevic, który m.in. obronił dwie próby Szymona Włodarczyka.

19:33

Koniec pierwszej połowy. Chociaż brakowało goli, to nie brakowało emocji. Ale i tak chyba oglądaliśmy najlepsze 45 minut Rakowa w tej edycji Ligi Europy.

45  + 1'

Niezła wrzutka Bartka Nowaka, ale i tak nikt jej nie zamknął. Kontra gospoarzy. Włodarczyk dostrzeł pustą bramkę, więc huknął zza połowy, ale Kovacević zdołał złapać piłkę

44

Wicemistrzowie Austrii przeważali początkowo, ale druga część pierwszej połowy należy do Rakowa.

39

Chorągiewka górę. Na spalonym przyłapany został Alexander Prass

37

Koczerhin znowu poszukał szczęścia strzałem z dystansu. Ale kolejny raz chybił...

34

Cebula się potknął tuż przed polem karnym...

32

Rośnie przewaga gospodarzy

29

Koczergin zamarkował strzał prawą nogę, odwrócił się i huknął z lewej. Ale niecelnie i wprost w rywala.

26

Znowu szansę miał Włodarczyk, ale tym razem został zablokowany przez stopera mistrzów Polski

24

Niegroźna wrzutka Tudora... Piłka ląduje w rękach bramkarza

20

Marcin Cebula wbiega w pole karne! Strzela na dalszy słupek! I co? GOOOOOLAAAANIEMA! Ależ to zepsuł!

19

Sarkaria zmarnował świetną okazję! Znowu popisał się Kovacević

18

Władysław Koczerhin strzelał zza pola karnego, ale ta próba była niecelna

16

Wrzutka w pole karne! Piłka jednak mija Crnaca! Ależ szkoda! To powinna być bramka dla mistrzów Polski. Takie sytuacje trzeba wykorzystywać!

14

Kolejna strata Tudora...

13

Kovacević przestał rozgrywać piłkę od tyłu, bo pachniało wówczas golem dla gospodarzy. Od teraz bramkarza Rakowa gra tzw. lagę

9

Włodarczyk, napastnik Sturmu, strzela! Kovacević jednak instynktownie odbija ten łatwy strzał!

8

Ufff, Raków oddala zagrożenie.

7

Rzut rożny dla gospodarzy. Wrzutka w pole karne! I co? Będzie aut na wysokości pola karnego

7

Rzućmy okiem na trybuny:

6

Zamieszanie pod polem karnym gospodarzy! Nie ma niestety nawet rożnego dla Rakowa

4

Raków potrafi się utrzymać przy piłce, ale niewiele więcej pozytywnego możemy na razie napisać.

2

Obrońcy Rakowa rozbili pierwszy atak gospodarzy

1

GRAMY!

18:42

Czas na hymn Ligi Europy. No nie jest to hymn Ligi Mistrzów, ale i tak czuć emocje.

18:39

Piłkarze powoli meldują się na murawie Merkur Areny!

18:33

Skład Rakowa na mecz ze Sturmem:

V. Kovacević - Rundić, A. Kovacević, Tudor - Sorescu, Berggren, Koczergin, Jean Carlos - Cebula, Nowak, Crnac

18:32

Po czterech kolejkach grupy D liderem tabeli jest Atalanta (10 pkt), która wyprzedza Sporting (7 pkt), Sturm (4 pkt) oraz Raków. Spotkanie Sturm Graz - Raków Częstochowa rozpocznie się o godzinie 18:45. Jednocześnie rozpocznie się też spotkanie Atalanty ze Sportingiem.

18:32

Dobry wieczór!

Raków Częstochowa zajmuje ostatnie miejsce w grupie Ligi Europy, ale piłkarze Dawida Szwargi wciąż mają szanse na awans do 1/16 finału LKE. Spotkanie Sturm Graz - Raków Częstochowa rozpocznie się o godzinie 18:45. Zapraszamy na relację pisemną na Sport.pl.