85'

85' Lucas Beltran

Relacja z meczu Club Brugge - Fiorentina

20:43

Zasłużyli gracze Vincenzo Italiano na ten awans. W zeszłym roku przegrali w finale 1:2 z West Hamem. Jak będzie tym razem?

90  + 8'

KONIEC! 1:1 I FIORENTINA DRUGI ROK Z RZĘDU W FINALE LKE!

90  + 5'

ALEŻ INTERWENCJA TERRACCIANO! CUDOWNA OBRONA PO STRZALE VANAKENA!

90  + 4'

Przepychanki w pobliżu ławki rezerwowych. Żółta kartka dla Dodo. Druga żółta i czerwona dla Odoia, który został wcześniej zmieniony.

90  + 3'

Brugge wciąż bez strzału w drugiej połowie...

90  + 3'

Kontra Fiorentiny! Mocno strzał Nzoli, ale nad poprzeczką.

90  + 2'

Padł w polu karnym De Cuyper. Wszyscy kibice wściekli, ale nie ma mowy o rzucie karnym.

90  + 1'

Siedem minut doliczone.

89

Beltran opuszcza boisko. Strzelec złotego, zwycięskiego gola dla Fiorentiny? W jego miejsce Ranieri.

88

Żółta kartka dla Milenkovicia.

86

Michał Skóraś opuszcza boisko. Przeciętne 86. minut w wykonaniu Polaka.

85

Lucas Beltran po rękach bramkarza, ale piłka w siatce! 1:1!

83

Mechelle trafia kolanem w głowę Kouame, który składał się do strzału. Ewidentny rzut karny. Żółta kartka dla defensora gospodarzy.

83

RZUT KARNY DLA FIORENTINY!

82

Praktycznie nie opuszczamy połowy gospodarzy. Czy wytrzymają do dogrywki, bo chyba już tylko na to mogą liczyć?

81

"To jest niebywałe" - mówi komentator Viaplay o niewykorzystanych sytuacjach Fiorentiny.

80

Sporo rzutów rożnych i dośrodkowań ze strony Fiorentiny teraz.

79

"Zaciska się ta pętla na szyi Club Brugge" - stwierdzili komentatorzy.

78

Mandragora miał sporo miejsca przed polem karnym. Oddał strzał, ale zablokowany. Problemy, problemy Club Brugge!

75

A teraz słupek! Znów Kouame! Opatrzność boska czuwa nad Club Brugge!

75

Na szczęście chyba nic się nie stało.

75

Spadł teraz na murawę Michał Skóraś. Trzyma się za ścięgno achillesa.

73

Birarghi! Poprzeczka!

73

Świetny rzut wolny dla Fiorentiny centralnie przed bramką Mignolet. Żółta kartka dla Odoia.

72

Powstrzymany Kouame, który próbował dojść do podania prostopadłego. Powstrzymywał go jednak defensor.

70

Vetlesen opuszcza boisko. W jego miejsce Zinckernagel. Roszady także u gości - Belotti oraz Arthur opuszczają boisko. Meldują się na nim Nzola i Duncan.

69

Fatalne ostatnie minuty w ofensywie Bruggi. De Cuyper źle rozegrał atak z lewej strony.

68

Mocne minuty Fiorentiny. To oni są bliżsi zdobycia bramki.

67

Znów rzut rożny dla gości, którzy tym razem postawili na krótkie rozwiązanie. Dośrodkowanie na dalszy słupek, a tam gracz gospodarzy ściągnął piłkę z głowy Belottiemu.

66

Kapitalny powrót Belottiego, który wślizgiem powstrzymał kontrę Brugge.

64

Z rzutu rożnego Arthur. Spore zamieszanie po dośrodkowaniu, ale nie doszli do strzału goście.

63

Birarghi nad bramką.

62

Rzut wolny dla Fiorentiny z korzystnego miejsca do strzału. Jeszcze żółta kartka dla Vetlessena.

60

Spokojniejsze minuty. Kończy się pierwszy kwadrans po przerwie.

56

Groźnie było teraz pod bramką Mignoleta. Znów aktywny był Kouame, ale jego strzał po rykoszecie minął bramkę Brugge.

53

Dodo miał sporo miejsca z prawej strony, ale fatalne dośrodkowanie. Wprost do rąk Mignoleta.

52

Igor Thiago ukarany żółtą kartką. Tylko żółtą kartką. Zbyt wysoko uniesiona noga.

51

Doskonała okazja dla Odoia! Piłka spadła wprost na jego głowę, ale nie oddał dobrego strzału z trzeciego metra! Był sam, a trafił w piłkę plecami!

50

Świetna koronkowa akcja graczy Brugge, ale pogubili się tuż przed bramką. Ostatecznie tylko rzut rożny.

50

46

Gra natychmiast wstrzymana, albowiem widoczność jest ograniczona przez race.

46

Ruszyła druga połowa!

19:48

Potężne racowisko na jednej z trybun Jan Breydel Stadium powitało graczy obu drużyn. Piłka już w rękach Michała Skórasia, który rozpocznie drugą połowę.

19:46

Obie drużyny pomału wracają na murawę.

19:33

Ospałe pierwsze 20 minut, ale gol obudził gości, którzy od tego momentu mieli sporą przewagę. Oddali aż 11 strzałów przy dwóch próbach rywali.

19:32

1:0 do przerwy dla Club Brugge. To remis, który oznacza dogrywkę.

45  + 2'

Dośrodkowanie Arthura, a piłka w rękach Mignolet. Przerwa.

45  + 1'

Minuta doliczona.

44

Ma sporą przewagę Fiorentina w ostatnich minutach, ale nie potrafi jej potwierdzić golem. Zbliżamy się do przerwy.

43

Faul na Belottim. Ordonez ukarany żółtą kartką.

40

Znów Kouame! Z dystansu, ale nad bramką.

37

Rzut wolny dla Brugge po faulu na Skórasiu z boku boiska, ale bez strzału.

36

Kouame! Ależ uderzenie w poprzeczkę! Cudowne uderzenie z półwoleja z linii 16 metra

35

Naciska naciska Fiorentina. Przedziera się lewą stroną Brugge, gdzie z defensorem współpracuje Skóraś

19:16

Skóraś z rzutu rożnego. Sprytne rozegranie do Vanakena ale strzał nad bramką

30

Ależ mógł mieć stuprocentową szansę Skóraś! Thiago odebrał piłkę rywalowi i pognał na bramkę. Podał w kierunku Skórasia, ale zza jego pleców wyskoczył Dodo

26

Belotti! Z ostrego końca w boczną siatkę. Igrają z ogniem gracze Brugge.

25

Budzi się, budzi się Fiorentina. Kolejna akcja zakończona strzałem. Wysoko jednak nad bramką.

24

Ależ marnują doskonałą okazję goście! Najpierw oko w oko z bramkarzem wyszedł Nico Gonzalez. Uderzył fatalnie wprost w Mignolet. Dobitka Beltrana niecelna.

23

Straty odrobione! 3:3 w dwumeczu.

19:07

Świetne dośrodkowanie z lewej strony Hansa Vanakena, a w polu karnym znalazł się prawy obrońca Maxim De Cuyper, który trącił - lub nie - piłkę, która zmierzała do bramki.

20

GOOOOOOOOL! DE CUYPER I 1:0 DLA CLUB BRUGGE!

18

I jest pierwsze uderzenie! Mandragora tuż zza pola karnego nad bramką.

18

Dośrodkowanie w pole karnego Fiorentiny, ale wciąż bez choćby strzału w tym meczu.

16

Na spalonym Thiago, napastnik Brugge, po długim zagraniu.

15

Ładnie prawą stronę urwał się Skóraś. Uciekł rywalowi wzdłuż linii końcowej, ale wycofanie piłki nie było idealnie. Trafiło pod nogi rywala.

11

Atakował piłkę Skóraś po dośrodkowaniu z prawej strony. Poturbował po drodze Dodo i został odgwizdany faul.

10

Niestety Polak marnuje teraz dobrą okazję dla gospodarzy. Dostał podanie przed pole karne, ale źle przyjął piłkę. Nie udało się nawet oddać strzału.

9

Znów Michał Skóraś w pole karne. Tym razem niżej, ale Thiago nie zdołał dojść do strzału. Wyprzedził go Milenković.

8

Starcie z boku boiska, po którym do sędziego wyskoczył szkoleniowiec gości. Sporo pojedynków od początku. Czuć wagę tego spotkania.

7

Dośrodkowanie Skórasia, ale za nisko. Na głowę obrońcy.

6

Dobry obiór w środku pola gospodarzy, ale kontra wyprowadzana była zbyt wolno. Dośrodkowanie zablokowane i gracze Brugge przeszli do ataku pozycyjnego.

5

Faul na zawodniku Fiorentinie w środku pola.

3

Pierwszy atak gospodarzy, ale Vanaken zatrzymany w polu karnym.

18:47

Daleki wrzut z autu w pole karne Brugge, ale bez konsekwencji.

1

Pierwszy gwizdek!

18:44

Sędzią tego starcia jest Halil Umut Meler z Turcji.

18:43

Club Brugge walczy o swój trzeci europejski finał w historii:

1975/1976 - finał Pucharu UEFA.

1977/1978 - finał Pucharu Europy, ówczesnej Ligi Mistrzów.

18:42

Obie drużyny wychodzą na murawę.

18:41

Finał tegorocznej edycji LKE odbędzie się w Atenach. Może tam zagrać Olympiakos, który w drugiej półfinale prowadzi "do przerwy" 4:2 z Aston Villą. Rewanż jutro.

18:40

Od kilku tygodni Michał Skóraś jest podstawowym zawodnikiem Club Brugge, które walczy nie tylko o finał LKE, ale także mistrzostwo Belgii. W swoim debiutanckim sezonie wychowanek Lecha Poznań ma dotychczas na swoim koncie cztery gole i osiem asyst we wszystkich rozgrywkach.

18:34

XI Fiorentiny: Terracciano - Dodo, Milenković, Quarta, Biraghi - Beltran, Arthur, Mandragora - Nico, Belotti, Kouame.

18:33

XI zespołu Club Brugge: Mignolet - Odoi, Mechele, Ordonez - Sabbe, Vetlesen, Vanaken, Cuyper - Skóraś, Thiago, Jutgla.

18:31

W pierwszym meczu Michał Skóraś rozegrał 66. minut. Dzisiaj również wychodzi w podstawowym składzie. Reprezentant Polski w tej edycji LKE strzelił jednego gola i zanotował trzy asysty.

18:31

Dzisiaj liczymy na podobne emocje jak tydzień temu we Florencji, gdzie już w pierwszej połowie padły trzy bramki. W drugiej Club Brugge zdołało doprowadzić do wyrównania na 2:2, grając w dziesiątkę, ale w doliczonym czasie gry decydujące trafienie zanotował M'Bala Nzola. Fiorentina przyjeżdża do Brugii z zapasem jednego gola.

18:29

Rok temu Michał Skóraś jeszcze w barwach Lecha Poznań odpadał z Fiorentiną w ćwierćfinale Ligi Konferencji Europy. Dzisiaj ponownie mierzy się z tym rywalem już jako piłkarz Club Brugge, a stawką dwumeczu jest finał tych rozgrywek. W pierwszym spotkaniu ekipa z Włoch wygrała u siebie 3:2. Czas na rewanż w Belgii. Pierwszy gwizdek o godz. 18:45. Zapraszamy na relację na żywo.