34' Yuri Ribeiro
81'
81' Blaz Kramer
53'

53' Bruno Martins Indi

Relacja z meczu Legia Warszawa - Alkmaar

90  + 2'

Koniec meczu! Legia wygrała 2:0 z AZ Alkmaar i gra dalej w Lidze Konferencji Europy!!!!!!!!!!!!!!!!!!

90  + 1'

Gil Dias strzelał z ok. 20 metrów, piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny.

90

Sędzia doliczył dwie minuty.

88

Tymczasem Zrinjski Mostar strzela gola i remisuje 1:1 z Aston Villą. Jest 88. minuta.

87

Dwie zmiany w Legii. Schodzą Josue i Muci, a wchodzą Kapustka oraz Rosołek.

86

Fatalny strzał z ponad 30 metrów Gil Diasa.

82

Jak padła bramka? Z prawej strony pola karnego dośrodkował Josue, a Kramer strzelił głową z czterech metrów i zdobył gola!

81

GOOOOOOOOOOOOOOOL DLA LEGII!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 2:0!!!!!!!!!!!!

80

Dwie zmiany w ekipie gości. Schodzą de Wit i Sugawara, a wchodzą Mihailović i Addai.

78

Kapuadi z Augustyniakiem zatrzymali na szóstym metrze szarżującego Pavlidisa.

77

Elitim świetnie odebrał piłkę, podal do Muciego, który strzelał z 13 metrów, ale lekko i w środek bramki.

76

Fatalny strzał z dystansu Odgaarda.

74

Zła akcja Muciego. Pobiegł z piłką, był na 16 metrze, ale nie dograł do kolegi i został zablokowany.

73

Zmiana w Legii. Schodzi Pankov, a wchodzi Jędrzejczyk.

72

Bardzo dobrze dziś czyta grę Augustyniak. Ma sporo odbiorów i przechwytów.

70

Zmiana w ekipie AZ. Sadiq zastąpił Kasiusa.

67

Dwie zmiany w Legii. Gil Dias i Kramer zastępują Wszołka i Guala.

66

Kibice śpiewają głośno Mazurka Dąbrowskiego.

64

Kąśliwe dośrodkowanie w pole karne Legii, ale Tobiasz pewnie poczekał na piłkę i ją złapał.

63

Muci strzelał z 16 metrów, ale wysoko nad bramką.

62

Dwie zmiany w Alkmaar. Schodzą Dantas i ven Brederode, a wchodzą Bazoer i Odgaard.

61

Tymczasem Aston Villa prowadzi 1:0 ze Zrinjski Mostar. Gola strzelił w 61. minucie Nicola Zaniolo.

60

Tak gola strzelił Ribeiro.

58

Dobra akcja gospodarzy. Ribeiro podał na piąty metr do Muciego, ale trochę niedokładnie i napastnik Legii odbił piłkę piętą, zamiast strzelić.

57

Pavlidis upadł w polu karnym po starciu z Wszołkiem, protestuje i domaga się rzutu karnego! Sędzia każe grać dalej.

55

Mogło być 2:0. Po rzucie wolnym dośrodkował Josue, Slisz strzelał z ośmiu metrów, ale zbyt lekko i bramkarz obronił.

53

CZERWONA KARTKA dla Martinsa Indiego za faul na Josue!

52

Kosta Runjaić, trener Legii bije brawo i motywuje swoich zawodników.

50

Dobra akcja gości, podanie wzdłuż pola karnego na trzeci metr, ale Kapuadi na trzecim metrze wybił piłkę i uprzedził Pavlidisa.

48

Nieustający, głośny doping kibiców Legii.

47

W przerwie bez zmian w obu składach.

46

Początek drugiej połowy!

45

Koniec pierwszej połowy. Na razie Legia prowadzi 1:0 po golu Ribeiro w 35. minucie. Legia jest bardzo blisko awansu do kolejnej fazy Ligi Konferencji Europy. Na razie słaby mecz w Warszawie.

45

Sędzia nie doliczył nawet minuty.

44

Do przerwy w meczu Zrinjski - Aston Villa wciąż 0:0.

43

Goście nie potrafią się podnieść po straconym golu i stworzyć zagrożenie pod bramką Legii.

40

Kolejna dobra akcja Legii, ale Gual żle uderzył piłkę na jedenastym metrze.

36

Dla Ribeiro to pierwszy gol w tym sezonie.

35

Jak padła bramka? Wszołek dostał świetne podanie w pole karne, zamieszał się jednak sam ze sobą, piłkę przejął Josue i podał świetnie do Ribeiro, który z metra trafił głową do siatki!

34

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA LEGII!!!!!!!!!!!!!!!!

32

Legia wciąż bez strzału na bramkę. Goście mieli jeden.

30

Josue bardzo źle dośrodkował z rzutu wolnego. Wygonił Augustyniaka do linii bocznej.

28

W drugim meczu tej grupy Zrinjski w 33. minucie remisuje bezbramkowo z Aston Villa. To jednak goście byli bliżej zdobycia gola.

27

Tobiasz fatalnie wybił piłkę. Na aut.

26

Na razie nie zapowiada się, że to będzie mecz z dużą ilością goli.

24

Niezła akcja Legii. Slisz wbiegł w pole karne, ale źle podał do kolegi.

22

Kontra gości, prostopadłe podanie do Wolfe, ale Tobiasz go uprzedził i złapał piłkę.

21

Clasie strzelał z 18 metrów, ale Tobiasz dobrze odbił piłkę. Pierwsza szansa gości.

19

Pavlidis próbował dryblingu w polu karnym na 11 metrze, ale dobrze zabrał mu piłkę Pankov.

17

Coś zaczyna się dziać lepszego w ofensywie Legii. Teraz niezłe podanie prostopadłe Josuego w pole karne do Ernesta Muciego, ale rywal w ostatniej chwili przejął piłkę.

15

Pierwszy kwadrans to piłkarskie szachy. Nie było żadnej dobrej okazji z obu stron.

13

Gual przy walce o piłkę faulował rywala w polu karnym AZ.

12

Świetny powrót Wszołka w kontrze gości. Skrzydłowy Legii przechwycił podanie w polu karnym.

11

Wreszcie dłuższa akcja Legii, ale Wszołek stracił piłkę na prawej stronie pola karnego.

9

Legia na razie nie potrafi dłużej utrzymać się przy piłce. Słaby początek gospodarzy.

8
7

Początek meczu dla gości. Na razie Legia schowana na swojej połowie i czeka na kontry.

6

Znów Augustyniak dobrze w polu karnym i znów rzut rożny.

5

Kontra gości, ale Augustyniak zatrzymał rywala w polu karnym i wybił piłkę na rzut rożny.

4

Ribeiro chyba był faulowany przy linii bocznej, ale sędzia nie zareagował.

3

Pavlidis dostał piłkę w polu karnym, ale jej nie opanował i poleciała ona za linię końcową.

2

Gdy tylko goście są przy piłce, od razu są gwizdy.

1

Początek meczu! Gramy!

18:48

W pierwszym meczu tych drużyn AZ wygrał 1:0 po golu Pavlidisa w 52. minucie.

18:47

Mecz na razie się nie rozpoczyna, bo jest zadymiony stadion przez odpalone race.

18:44

Świetna oprawa kibiców Legii!

18:38

A tak wygląda zestawienie Legii Warszawa.

18:37

Tak została przywitana drużyna AZ. Jeden z zawodników takie przywitanie skwitował ironicznym uśmiechem. To wszystko efekt tego, co działo się w pierwszym meczu w Holandii, a właściwie po nim, gdy zatrzymani zostali dwaj piłkarze Legii: Josue i Pankov, a uderzony prezes Mioduski.

18:37

Tak wygląda zestawienie AZ.

18:36

Druga jest Legia (9 punktów), trzeci AZ (6), a czwarty Zrinjski Mostar (3).

18:35

Pewna awansu z tej grupy jest już Aston Villa, która w pięciu meczach zdobyła 12 punktów.

18:35

Jeśli Legia przegra, to wtedy awans wywalczą Holendrzy.

18:34

Sprawa jest prosta. Remis lub wygrana Legii, daje jej awans do kolejnej fazy Ligi Konferencji Europy i dodatkowy dwumecz na wiosnę.