Legia Warszawa Legia Warszawa
  • Josue (63') , Rafał Augustyniak (71')
Molde
12'
12' Fredrik Gulbrandsen
19'
19' Fredrik Gulbrandsen
24'
24' Markus Andre Kaasa
63'

63' Josue
71'

71' Rafał Augustyniak

Relacja z meczu Molde - Legia Warszawa

20:49

Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na żywo na Sport.pl!

20:44

Rewanż przy Łazienkowskiej odbędzie się w czwartek 22 lutego o godzinie 21:00.

90  + 6'

Koniec meczu! Molde - Legia Warszawa 3:2.

Legia przegrywa spotkanie w Norwegii, ale wynik 2:3 z jej perspektywy, po tak fatalnej pierwszej połowie, nie jest najgorszą wiadomością przed przyszłotygodniowym rewanżem w Warszawie. Wicemistrzowie Polski pokazali po przerwie, że jak najbardziej są w stanie awansować do kolejnej rundy Ligi Konferencji Europy.

90  + 6'

Tobiasz wypuścił piłkę po centrze Kitolano, ale na szczęście zdaniem sędziego był faulowany.

90  + 5'

Jeszcze Norwegowie zdobywają rzut rożny.

90  + 4'

Spore zamieszanie w polu karnym po centrze Josue, jeden z piłkarzy Legii zablokowany przed bramką gospodarzy!

90  + 3'

Żółta kartka dla Josue za przestawienie piłki przy rzucie wolnym.

90  + 2'

Bardzo ostre wejście Odegarda na nogi Wszołka. Żółta kartka, a Polak potrzebuje pomocy medycznej.

90

Po rzucie wolnym dla Legii piłka spadła przed pole karne do Kapustki, ten od razu uderzył, ale odbił to Petersen! Pięć minut doliczonych.

89

Żółta kartka dla Linnesa za ostry faul na Morishicie.

88

Nieudane dośrodkowanie Hestada z rzutu wolnego. Piłka poza boiskiem.

87

Groźna centra Berishy z lewego skrzydła w pole karne Legii, ale tam Hestad został dobrze uprzedzony przez Jędrzejczyka.

86

Ostatnia zmiana w Molde. Schodzi Gulbrandsen, wchodzi Odegard.

85

Elitim faulował taktycznie swojego rywala. A że się z tym nie zgadzał, to obejrzał żółtą kartkę.

85

Po wrzutce Josue Eriksen wybija piłkę na rzut rożny.

84

Gol kontaktowy Augustyniaka:

83

Elitim wciąż cierpi na murawie, a Legia nie ma już zmian. U gospodarzy Kitolano zmienia kontuzjowanego Moellera-Daehliego.

82

Kolejna żółta kartka dla piłkarzy gospodarzy. Hestad wyciął w środku pola Elitima.

81

Jakiejś kontuzji doznał teraz Moeller-Daehli. Chyba będzie potrzebna zmiana.

79

Rzut wolny dla Molde nie przyniósł zagrożenia dla bramki Tobiasza.

78

Gol Josue:

77

Wszołek fauluje rywala na swojej stronie boiska. Rzut wolny dla Molde, ale do bramki Legii dość daleko.

74

Kapustka! Pomocnik Legii huknął z powietrza nad poprzeczką po rzucie rożnym!

73

Dwie zmiany w Molde. Berisha i Hestad wchodzą, a schodzą Eikrem oraz Kaasa.

73

Gol uznany!

73

Ponowienie akcji po rzucie rożnym, doskonałe dośrodkowanie Elitima na dalszy słupek i Rafał Augustyniak głową pokonuje Petersena! Jeszcze czekamy na VAR, bo Polak był na granicy spalonego.

71

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! RAFAŁ AUGUSTYNIAK! Legia łapie kontakt!

70

Żółta kartka dla Hagelskjaera. Legia ma jeszcze rzut rożny.

67

Och, znowu Tobiasz z bardzo ryzykowną interwencją! Chyba niezbyt uzasadnione wyjście na skraj pola karnego, ale i skuteczne wybicie piłki ręką znad Eikrema.

66

Czas na ostatnią zmianę w Legii. Kramer za Rosołka.

64

No wreszcie! Josue dopadł w polu karnym do odbitej piłki po dośrodkowaniu Pawła Wszołka i świetnym płaskim strzałem zdobył pierwszą bramkę dla Legii!

63

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! JOSUE!

60

Nie najlepsze wyjście z bramki Tobiasza po prostopadłym podaniu do Gulbrandsena, Norweg go uprzedził, minął, ale za bardzo się wygonił i wybiegł z piłką poza boisko.

59

Żółta kartka dla Eriksena za faul w środku pola. Ten zawodnik już na pewno nie zagra w rewanżu.

58

Fatalny błąd Morishity w polu karnym! Gulbrandsen jednak został zablokowany przez Burcha i złapał piłkę Tobiasz.

56

Bardzo dobrze weszła Legia w tę drugą połowę. Szkoda tylko, że pierwszą skończyła z aż trzybramkową stratą.

54

Huknął z dystansu Kapustka i piłka trafia w słupek bramki Petersena! Było blisko!

53

Jeszcze ucierpiał po tym stałym fragmencie gry Jędrzejczyk. Potrzebna przerwa w grze.

52

Ależ okazja Burcha! Po dośrodkowaniu Josue zgrał piłkę Jędrzejczyk, ale Burch z pięciu metrów trafił w obrońcę!

51

Aktywnie zaczęła po zmianach drugą połowę Legia. Morishita na lewym skrzydle wywalczył rzut rożny.

49

Chyba najlepsza szansa dla Legii! Dobrą piłkę na wolne pole dostał na lewym skrzydle Morishita, wycofał ją do nabiegającego Rosołka, a ten strzelając sytuacyjnie z kilku metrów został zablokowany!

46

Rozpoczynamy drugą część spotkania.

46

Aż cztery zmiany w Legii w przerwie! Z boiska schodzą Kun, Pekhart, Kapuadi i Zyba, wchodzą Morishita, Kapustka, Burch i Augustyniak.

19:37
19:37
45

Koniec pierwszej połowy. Molde - Legia Warszawa 3:0.

Koszmarna, katastrofalna pierwsza połowa w wykonaniu Legii Warszawa, czego efektem jest utrata aż trzech bramek. Jedyny pozytyw z tego wszystkiego jest taki, że na odrobienie tej straty Legia ma w dwumeczu jeszcze 135 minut.

45

Minuta doliczona do pierwszej połowy. Zablokowany strzał Eikrema daje gospodarzom rzut rożny.

45

Wreszcie jakaś sytuacja dla Legii. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska Elitim został zablokowany w polu karnym, a po centrze z lewego skrzydła główkował nad bramką.

43

Legia długo może teraz rozgrywać piłkę w ataku pozycyjnym, ale nic z tego nie wynika.

41

Seria rzutów rożnych dla Legii, ale na razie gościom nie udaje się nawet ze stałego fragmentu gry stworzyć dobrej sytuacji.

39

W szybkiej akcji Molde Eikrem szukał zagrania w pole karne do Gulbrandsena. Niewiele zabrakło. Piłka w rękach Tobiasza.

38

Wszołek w narożniku pola gry nie zdołał wywalczyć rzutu rożnego.

35
35

Strzał z dystansu Eikrema został zablokowany. Tobiasz tym razem zdołał złapać piłkę.

33

Haugen uderza obok bramki Tobiasza.

33

Gulbrandsen faulowany 25 metrów przed bramką Legii. Szansa z rzutu wolnego dla gospodarzy.

32

Dośrodkowanie Josue z narożnika boiska, piłkę wysoko zgrywa głową Ribeiro, ale przejmuje ją w polu bramkowym Petersen.

31

Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska strzał głową Pekharta został zablokowany. Jest rzut rożny.

30

Pół godziny gry za nami i powiedzmy sobie szczerze - czegoś takiego nie spodziewaliśmy się w najczarniejszych snach.

29

W akcji Legii Rosołek złapany na spalonym.

27

Kolejna niezła okazja dla Molde. Tym razem w bramkę nie trafia Eriksen.

26

Eikrem na prawe skrzydło do Eriksena, który zagrywa piłkę przed polem karnym. Opanował ją Kaasa, który ośmieszył Kapuadiego i płaskim strzałem pokonał Tobiasza, który przepuścił piłkę pod brzuchem! Legia gromiona w Norwegii!

24

GOL! 3:0 dla Molde! Markus Kaasa! Co tu się dzieje?!

22

Legia dalej się nie budzi. W środku pola jest krater, lej po bombie. Molde miało kolejny rzut rożny, ale tym razem bez zagrożenia dla bramki Legii.

20

Co za błąd Tobiasza! Po szybkim ataku Molde Tobiasz wypuszcza piłkę po mizernym uderzeniu z dystansu Eriksena, a bez trudu do bramki dobija ją Gulbrandsen. 2:0!

19

GOL DLA MOLDE! Fredrik Gulbrandsen! Koszmarny błąd Tobiasza.

17

Centra Eikrema w pole karne Legii, jednak tym razem lepiej ustawieni w szesnastce byli goście.

16

Kolejna akcja Molde. Wszołek blokuje dośrodkowanie z lewego skrzydła. Korner.

14

Próbuje odpowiedzieć Legia. Rosołek swoim strzałem nie stworzył problemów Petersenowi.

13

Doskonałe zagranie na prawą stronę boiska do rozpędzonego Linnesa, ten uciekł Ribeiro i płasko dośrodkował przed bramkę gości, gdzie Gulbrandsen oderwał się Kapuadiego i pokonał Tobiasza! 1:0 dla gospodarzy.

12

GOL DLA MOLDE! Fredrik Gulbrandsen!

11

Kun dośrodkował piłkę w pole karne, gdzie Pekhart próbował zgrać ją głową przed bramkę do Rosołka. Czech uczynił to niedokładnie.

10

Akcja Molde lewym skrzydłem. Eikrem zagrał jednak w pole karne zupełnie do nikogo. Piłka u Tobiasza.

9

Ależ szansa na Molde! Zgranie piłki głową na piąty metr, gdzie był Eriksen, ale ten w świetnej sytuacji główkował prosto w ręce Tobiasza!

8

Ribeiro zatrzymał Gulbrandsena, ale Molde ma rzut rożny.

7

Lovik faulował w ofensywie jednego z obrońców Legii. Kibice gospodarzy odzywają się tylko wtedy, gdy sędzia z Albanii podejmie dobrą decyzję dla Legii.

5

Doszedł do strzału głową Jędrzejczyk, ale i on nie oddał czystego uderzenia na bramkę.

4

Dobra centra Josue, Haugan wybija na rzut rożny.

4

Jest kolejny rzut wolny z bardzo podobnej pozycji do poprzedniego.

3

Dobrze dośrodkował piłkę w pole karne Josue, ale w niezłej sytuacji Kapuadi koszmarnie kiksuje. Francuz nie zdołał oddać strzału na bramkę gospodarzy.

3

Rosołek faulowany około 35 metrów od bramki Molde. Rzut wolny dla Legii.

2

Kaasa poradził sobie z Kapuadim, ale ten został doskonale zaasekurowany przed polem karnym przez Ribeiro.

1

Zaczynamy mecz!

18:47

Mimo że kibice Legii Warszawa mają teoretycznie zakaz wyjazdowy na to spotkanie, z dość opustoszałych trybun w Molde słychać tylko kibiców z Warszawy.

18:44

Obie drużyny meldują się na murawie stadionu w Molde.

18:37

Sędzią tego spotkania będzie Albańczyk Enea Jorgji.

18:36

Tak zagrają dziś gospodarze.

18:36

Do Norwegii nie poleciał chory Marc Gual. Wobec tego trener Kosta Runjaić w ofensywie musiał postawić na Macieja Rosołka. W środku pola, po meczu w Chorzowie, szkoleniowiec Legii musiał uznać, że ani Rafał Augustyniak, ani Bartosz Kapustka nie dają odpowiedniej pewności i jakości. Wobec tego wystawił w podstawowej jedenastce absolutnego debiutanta, sprowadzonego z KF Ballkani Kosowianina Qendrima Zybę.

Trzecią zmianą jest powrót do jedenastki Artura Jędrzejczyka, który zastępuje Radovana Pankova, a czwartą gra Tomasa Pekharta w miejsce Blaza Kramera.

18:35

Oto skład Legii Warszawa na dzisiejszy mecz.

18:34

Dzisiejszy rywal Legii, Molde FK, to dopiero piąty zespół zakończonego niedawno sezonu norweskiej Eliteserien, a także zdobywca Pucharu Norwegii. W grupie Ligi Europy Norwegowie okazali się lepsi jedynie od szwedzkiego Hacken, ulegając z kolei niemieckiemu Bayerowi Leverkusen oraz azerskiemu Karabachowi Agdam. Co ciekawe, Molde rozgrywki ligowe rozpocznie dopiero 3 marca, więc obecnie skupia się wyłącznie na rywalizacji z Legią.

18:32

Po udanej inauguracji wiosny w ekstraklasie i wyjazdowym zwycięstwie z Ruchem Chorzów 1:0, Legia Warszawa ze spokojem przystępuje do rywalizacji w Lidze Konferencji Europy. W dwumeczu z norweskim Molde wicemistrz Polski wydaje się być zdolny do awansu do kolejnej rundy, aczkolwiek z pewnością nie pomaga mu to, że zimą stracił dwóch ważnych piłkarzy - Bartosza Slisza (Atlanta United) oraz Ernesta Muciego (Besiktas Stambuł), na których w sumie zarobił ponad 13 milionów euro.

18:22

Witamy serdecznie na relacji na żywo z pierwszego meczy fazy play off Ligi Konferencji Europy, w którym Legia Warszawa zmierzy się na wyjeździe z norweskim Molde. Początek spotkania o godzinie 18:45.