0
Osijek
Pogoń Szczecin
44'
44' Laszlo Kleinheisler

Relacja z meczu Osijek - Pogoń Szczecin

90  + 4'

KONIEC MECZU. Pogoń przegrywa z Osijekiem 0:1 i żegna się z pucharami.

90  + 2'

Zahović głową - nad poprzeczką... Ale szkoda.

90

Sędzia dolicza cztery minuty.

87

Strzał Drygasa zablokowany, ale Pogoń ma jeszcze rzut rożny.

85

Zakotłowało się pod bramką Pogonii, ale najpierw dobra interwencja Stipici, po chwili obrońców, którzy wybijają piłkę.

83

Skorić - żółta kartka za faul na Kowalczyku.

80

Dwie zmiany też w Pogoni: schodzą Bartkowski i Carlos, wchodzą Stolarski i Wędrychowski.

79

Zmiany w Osijeku: schodzą Kleinheisler i Bohar, wchodzą Nejasmić i Hiros.

77

Pogoń ma przewagę, atakuje, ale wciąż nie ma z tego goli. A być muszą, jeśli chce grać dalej. Przynajmniej jeden, by doprowadzić do dogrywki.

75

Kolejny strzał Carlosa - tym razem głową, ale zbyt lekko, by zaskoczyć bramkarza.

72

Jean Carlos miał przed sobą pustą bramkę, ale w ostatniej chwili jego strzał ofiarnym wślizgiem zablokował obrońca. Szkoda.

69

Fiolić w ostatniej chwili blokuje strzał Zahovicia! Tylko rzut rożny dla Pogoni.

67

Zmiana w Pogoni: schodzi Kozłowski, wchodzi Parzyszek.

65
63

Kleinheisler pomylił się minimalnie. Mogło być 2:0 dla Osijeku.

60

Zmiana w Pogoni: schodzi Kurzawa, wchodzi Gorgon.

58

Jurcević zatrzymuje Kozłowskiego, ale Pogoń ma jeszcze rzut rożny.

54

Groźne dośrodkowanie Kleinheislera, ale nikt nie zamykał tej akcji.

52

Jean Carlos oddaje strzał, ale nawet gdyby trafił, gola by nie było - spalony.

48

Niezłe dośrodkowanie Bartkowskiego. Niestety żaden z jego kolegów nie zdołał przeciąć piłki.

46

Zaczynamy drugą połowę meczu Pogoni. I liczymy na to, że odrobi jednobramkową stratę.

44

Osijek - Pogoń 1:0. No i niestety - Kleinheisler trafia dla Osijeku po asyście Bohara.

90  + 4'

Śląsk - Aarat 3:3. KONIEC MECZU. ŚLĄSK DOŁĄCZA DO RAKOWA. AWANSUJE DO TRZECIEJ RUNDY LIGI KONFERENCJI. NO TO TERAZ CZEKAMY NA POGOŃ!

89

Śląsk - Aarat 3:3. A w międzyczasie Aarat doprowadza do wyrównania - Silue. Ale goście potrzebują jeszcze dwóch goli, by doprowadzić do dogrywki. No nie, to nie może się udać.

120

KOVACEVIĆ BRONI DRUGI RZUT KARNY! RAKÓW W TRZECIEJ RUNDZIE LIGI KONFERENCJI!

120

Poletanović pewnie i 4:3 dla Rakowa. Jeśli Kovacević teraz obroni, Raków awansuje dalej!

120

Kovacević broni strzał Taravela!

120

Tudor trafia i na razie obie ekipy bezbłędne, 3:3.

120

Aaaaaj, było blisko. Kovacević też wyczuł intencję strzelającego, ale nie obronił strzału Azumendiego. 3:2 dla Suduvy, ale Raków ma jeszcze w tej serii jedenastkę - Tudor.

120

Arak i mamy remis, 2:2. Brawo, tym bardziej że bramkarz Sudovy rzucił się w dobry róg.

120

Makas w lewy róg, Kovacević w prawy. 2:1.

120

Lopez pewnie i 1:1. Czas na drugą serię.

120

Gorobsov lepszy od Kovavevicia. 1:0 dla Suduvy, teraz Lopez.

120

Zaczynamy rzuty karne. Pierwsza strzelać będzie Suduva.

120

Koniec drugiej części dogrywki. Nadal bez bramek. A to oznacza jedno: że w meczu Raków - Suduva o awansie do następnej rundy zadecydują rzuty karne.

119

Aaaaj, było blisko! Naprawdę blisko. Lopez bezpośrednio z rzutu wolnego trafia w słupek.

116

Kontra Suduvy - zmarnowana. Garcia co prawda oddaje strzał, ale niecelny.

68

Śląsk - Aarat 3:2. Exposito wychodzi sam na sam z Jermokowem, ale Rosjanin ratuje swój zespół od straty czwartego gola.

112

Kolejna zmiana w Rakowie: schodzi Niewulis, wchodzi Wilusz.

65

Śląsk - Aarat 3:2. Goooooooooooooooool. Pich. I Śląsk znowu prowadzi. W dwumeczu 7:4.

106

Raków w natarciu, ale tak naciera w zasadzie od początku meczu i nic z tego nacierania nie wynika.

105

Pierwsza część dogrywki za nami. W Bielsku nadal bez bramek.

56

Śląsk - Aarat 2:2. Goooooooooooooooool! Lewkot doprowadza do remisu!

56

Śląsk - Aarat 2:1. Pich w ostatniej chwili powstrzymany przez obrońców.

101

Podwójna zmiana w Rakowie: schodzą Wdowiak i Cebula, wchodzą Arak oraz Papanikolaou.

100

To mógł być gol dla Suduvy. Na szczęście dla Rakova Żivanović uderzył nad poprzeczką.

52

Śląsk - Aarat 2:1. Jeśli mamy wskazać najciekawszy mecz, bez wątpienia jest to teraz spotkanie Śląska z Aaratem. Przed chwilą goście byli blisko, by podwyższyć prowadzenie. Gdyby im się udało, ten wynik oznaczałby dogrywkę.

6

Osijek - Pogoń 0:0. Kurzawa z rzutu wolnego. Niestety trafia w mur.

49

Śląsk - Aarat 1:2. Makowski trafia do bramki, ale sędzia dopatrzył się wcześniej jego zagrania ręką.

1

Osijek - Pogoń 0:0. Pogoń od razu, ofensywnie. Rut rożny po akcji Kurzawy.

1

Osijek - Pogoń 0:0. No to zaczynamy trzeci mecz. Przypomnijmy, że w pierwszym spotkaniu w Szczecinie był remis 0:0.

90  + 4'

No i niestety - dogrywka.

90  + 2'

Jeszcze podwójna zmiana w Suduvie. Goście ewidentnie dążą do dogrywki.

90

Doliczone cztery minuty do drugiej połowy.

45  + 3'

Śląsk - Aarat 1:2. Pich mógł, a nawet powinien doprowadzić do wyrównania. Tylko słupek. Szkoda.

20:46

A tymczasem za kwadrans zaczyna Pogoń.

85

A tymczasem w Bielsku nadal remis. Co oznacza jedno: dogrywkę.

43

Śląsk - Aarat 1:2. Co tu się dzieje. Śląsk traci drugiego gola w ciągu dwóch minut! Znowu Kone! Aaratowi brakuje już tylko jednej bramki do dogrywki. Niewiarygodne.

41

Śląsk - Aarat 1:1. No i remis - Kone po ładnej akcji gości doprowadza do wyrównania.

78

Żółta kartka dla Tudora za faul taktyczny.

38

Śląsk - Aarat 1:0. W Śląsku wymuszona zmiana: Sobota za kontuzjowanego Praszelika.

76

Podwójna zmiana w Suduvie, ale też kolejna w Rakowie: wchodzi Udovicić, schodzi Kun.

74

Dwa celne strzały Rakowa - 74. minuta... Trochę mało. Budzimy się!

70

Zmiana w Suduvie: schodzi Rommens, wchodzi Matulevicius.

25

Śląsk - Aarat 1:0. A tymczasem we Wrocławiu 25 minut za nami. Śląsk nie forsuje tempa, ale nie forsuje, bo nie musi - prowadzi w dwumeczu 5:2.

66

Cebula przewraca się, ale nie ma mowy o rzucie karnym. Wciąż 0:0. Czyli wynik, który oznacza dogrywkę.

65

Lopez po raz kolejny z rzutu wolnego. Po raz kolejny źle. Jedyna korzyść jest taka, że Raków jeszcze ma rzut rożny. Patrząc jednak na poprzednie rzuty rożne, to żadna korzyść.

62

Rzut wolny dla Rakowa - faulowany Tudor.

20

Śląsk - Aarat 1:0. Śląsk miał teraz sporo szczęścia - Deble z kilku metrów uderzył nad poprzeczką.

57

Druga zmiana w Rakowie: Długosz za Szelągowskiego.

56

Efektowna akcja Cebuli, który minął dwóch rywali i podał do Musiolika. Niestety ten ostatni zamiar został dobrze odczytany przez obrońców Suduvy.

15

Śląsk - Aarat 1:0. Mogło być 2:0. I znowu Pich. Tym razem jednak minimalnie obok bramki. Aarat potrzebuje teraz trzech goli, by doprowadzić do dogrywki.

51

Początek drugiej połowy należy zdecydowanie do Suduvy.

48

To powinien być gol dla Suduvy! Gdyby nie Kovacević, który popisał się świetną interwencją - obronił srzał Nkololo.

46

Zaczynamy drugą połowę. W Rakowie jedna zmiana: schodzi Gutkovskis, wchodzi Musiolik.

2

Śląsk - Aarat 1:0. Co za początek Śląska - Robert Pich trafia już w 2. minucie!

20:00
19:58

A tymczasem piłkarze Śląska już na boisku. Za chwilę zaczną rewanż z Araratem Erywań. Przypomnijmy, że w pierwszym meczu na wyjeździe zespół Jacka Magiery wygrał 4:2.

45  + 3'

Nic wielkiego przez te trzy minuty się nie wydarzyło. Remis. A więc wynik, który na ten moment oznacza dogrywkę.

45

Sędzia dolicza trzy minuty.

44

Gutkovskis podaje prosto pod nogi rywali i psuje akcję.

41

Kun wpadł z piłką w pole karne, ale niestety - trafia prosto w bramkarza.

38

Po bardzo dobry początku Rakow nieco opadł z sił. Ale dobra wiadomość jest taka, że Suduva też nie wygląda na razie na zespół, która ma pomysł, jak zaskoczyć drużynę Papszuna.

35

Gra przerwana - Cebula na spalonym.

34

Bramkarz Suduvy minął się z piłką, ale Niewulis tego nie wykorzystał. Nadal 0:0.

33

Zablokowany strzał Lopeza - rzut rożny dla Rakowa.

31

Trochę to trwało, ale siatka już naprawiona - gramy dalej.

28

Przerwa w grze - dziura w siatce bramki Rakowa...

25

Raków rozgrywa piłkę na własnej połowie. Ale no właśnie: na własnej połowie. Niewiele z tego wynika.

22

Błąd Poletanovicia. Było groźnie, ale napastnik Suduvy na szczęście nie przechwycił piłki zagranej w pole karne.

20

Gutkovskis wpada z piłką w pole karne, ale niepotrzebnie zwleka ze strzałem.

18

Za mocne podanie w kierunku Kuna. Od bramki wznowi Giannikoglou.

16

I kolejny rzut wolny bez historii.

15

Kolejny rzut wolny dla Rakowa. Tym razem faulowany Cebula, ale faulował znowu Beneta.

13

Raków praktycznie w ogóle nie pozbywa się piłki. Ma przewagę, oby z tego padły jakieś bramki.

10

Cebula przewraca się w polu karnym, ale nie ma mowy o rzucie karnym. Gramy dalej.

7

Gutkovskis trafia do bramki, ale gola nie ma - spalony, ewidentny.

6

I znowu Lopez, i znowu niestety źle - nad poprzeczką.

5

I kolejny rzut wolny dla Rakowa. Faulował Beneta, a faulowany był Kun.

3

Lopez decyduje się na strzał bezpośrednio z rzutu wolnego. Zamiast w bramkę, kopie jednak piłkę w trybuny.

1
1

Zaczynamy. Od środka Suduva.

18:57
18:45

Raków Częstochowa, Śląsk Wrocław, Pogoń Szczecin. To trzy polskie drużyny, które mogą dziś awansować do trzeciej rundy eliminacji do Ligi Konferencji. Pierwszy rywalizację zacznie Raków, który na stadionie w Bielsku-Białej zagra z litewską Suduvą Mariampol - w pierwszym meczu był remis 0:0. Godzinę później, czyli o 20 na boisko wybiegną piłkarze Śląska, którzy są w zdecydowanie najlepszej sytuacji przed rewanżem, bo tydzień temu pokonali na wyjeździe Ararat Erywań 4:2. Jako ostatnia - godz. 21 - rywalizację zacznie Pogoń, która przed tygodniem bezbramkowo remisowała z chorwackim NK Osijek. Będziemy dla Was opisywać wszystkie meczu. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo.