• Michał Skóraś (2') , Mikael Ishak (47' 62')
Villarreal
Lech Poznań
32'
32' Samuel Chukwueze
36'
36' Alejandro Baena
40'
40' Alejandro Baena
2'

2' Michał Skóraś
89'
89' Francis Coquelin
47'

47' Mikael Ishak
62'

62' Mikael Ishak

Relacja z meczu Villarreal - Lech Poznań

90  + 4'

Druga kolejka LKE zostanie rozegrana już za tydzień. W czwartek 15 września o godzinie 21:00 Lech Poznań zmierzy się przy Bułgarskiej z Austrią Wiedeń.

90  + 4'

W drugim meczu tej grupy Austria Wiedeń zremisowała bezbramkowo z Hapoelem Beer-Szewa.

90  + 4'

Wielkie emocje w Walencji, szkoda tylko, że bez happy-endu. Lech Poznań już w 2. minucie wyszedł na prowadzenie, potem w drugiej połowie doprowadził ze stanu 1:3 do remisu 3:3, ale w samej końcówce zwycięskiego gola strzelił dla gospodarzy Francis Coquelin i to Villarreal triumfował w tym spotkaniu 4:3. Szkoda...

90  + 4'

Koniec meczu. Villarreal - Lech Poznań 4:3. Ale to był mecz!

90  + 4'

Milić! Strzał głową Chorwata z pięciu metrów odbija bramkarz Villarreal! W dodatku był zdaniem sędziów spalony, choć powtórki pokazują co innego.

90  + 3'

Mocno ucierpiał w środku pola Pereira. Rzut wolny dla Lecha.

90  + 1'

Cztery minuty doliczone. Moreno zdecydował się na szalony strzał z dystansu i trafił tylko w boczną siatkę. Był ponadto na spalonym.

90

Sousa zmienił w Lechu Kwekweskiriego.

90

Ależ szkoda... Coquelin dopadł do odbitej piłki przed polem karnym, uprzedził przy tym Citaiszwilego i precyzyjnym strzałem z powietrza zaskoczył Bednarka. 4:3 dla Villarreal.

89

Niestety, gol dla Villarreal! Francis Coquelin.

88

Yeremy Pino wywalczył rzut rożny dla Villarreal, ale ten nie zakończył się strzałem.

87

Było groźnie pod bramką Lecha. Do strzału głową doszedł niepilnowany Gerard Moreno, ale strzelił w sam środek bramki, prosto w ręce Bednarka.

85

Żółta kartka dla Murawskiego.

85

Dobra interwencja na przedpolu Bednarka, którego jeszcze zdemolował Moreno. Przerwa w grze, rzut wolny dla Lecha.

84

Teraz Dagerstal fauluje Jacksona około 30 metrów od bramki Lecha.

83

Żółta kartka dla Baeny.

82

Lech zdołał wywalczyć rzut rożny. Po nim piłkę głową zgrywał Dagerstal, ale żadnemu z jego kolegów nie udało się oddać strzału na bramkę.

80

Zmiana w Villarreal. Pino za Chukwueze.

79

Szymczak nie przejął piłki w polu karnym po płaskiej wrzutce Pereiry.

78

Podwójna zmiana w Lechu. Schodzą Skóraś i Ishak, wchodzą Velde i Citaiszwili.

78

Efektownie wdarł się Mojica lewym skrzydłem w pole karne, jednak na szczęście dośrodkowywał już niedokładnie.

77

Zwiększa się przewaga Villarreal w ostatnich minutach. Lech szykuje z kolei podwójną zmianę - wejdą Velde i Citaiszwili.

75

Jackson próbował uderzenia przewrotką, ale na szczęście dla Lecha skiksował.

74
73

Przerwa na uzupełnienie płynów.

72

Małe zamieszanie w polu karnym Lecha, ale stoperzy Lecha poradzili sobie z Jacksonem. Po chwili bardzo niecelnie z 18 metrów uderza Moreno.

71

I właśnie Amarala zmienia Szymczak. Tymczasem jakiś problem ze zdrowiem ma Skóraś, ale szybko wraca do gry.

70

Filip Szymczak za chwilę pojawi się na boisku. Ładna akcja Lecha, Pereira dośrodkowuje w pole karne, ale Amaral nie zdołał tego zamknąć.

68

Dobre dośrodkowanie Mojiki, strzał głową Baeny, ale prosto w ręce dobrze ustawionego Bednarka.

65

Żółta kartka dla Chukwueze za ostry faul pod polem karnym Lecha.

64

I od razu reaguje Unai Emery. Trzy zmiany: wchodzą Moreno, Parejo i Femenia za Adriego, Moralesa i Morlanesa.

63

Przepiękne prostopadłe podanie Skórasia, a Ishak wychodzi sam na sam z Jorgensenem i płaskim strzałem doprowadza do wyrównania! 3:3!

62

GOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Mikael Ishak!

61

Sprytne rozegranie rzutu wolnego, ale Murawski z powietrza z 20 metrów uderzył nieczysto i wysoko w trybuny.

60

Pereira faulowany na prawym skrzydle przez Baenę. Może być niezła szansa dla Lecha z rzutu wolnego.

59

Szybka akcja Lecha, Amaral zdecydował się na strzał z kilkunastu metrów, jednak został zablokowany.

58

Chukwueze zakręcił na prawym skrzydle Dagerstalem, ale po jego płaskim dośrodkowaniu bardzo niecelnie uderzył Baena.

55

Nieźle wygląda na początku drugiej połowy Lech. Nie jest bez szans na wyrównanie, ale trzeba dać z siebie jeszcze więcej.

53

Kontra Lecha, Murawski uderza z 20 metrów, ale wyraźnie obok bramki Villarreal.

51

Cuenca ogląda żółtą kartkę za faul taktyczny na Karlstroemie w środku pola.

50

Morales dostał podanie z lewej strony boiska od Mojiki, zwiódł Dagerstala, ale został zablokowany w polu karnym przez Milicia. Rzut rożny.

49

Ishak złapany na spalonym.

47

GOOOOOOOOOOL!!! Mikael Ishak strzałem w środek wykorzystuje jedenastkę! Lech wraca do gry!

46

Żółta kartka dla Mandiego.

46

Rzut karny dla Lecha! Mandi blokuje ręką strzał Amarala!

46

Rozpoczynamy drugą połowę!

46

Jedna zmiana w Villarreal. Jackson za Triguerosa.

45
45

Przez pół godziny było świetnie. Lech szybko objął prowadzenie i do 32. minuty nie pozwalał rywalom na cokolwiek w ofensywie. Niestety, jak już Villarreal zaczął strzelać, to piłkarze gospodarzy trzykrotnie pokonali Filipa Bednarka i mimo gry w rezerwowym składzie są bardzo bliscy premierowej wygranej w Lidze Konferencji Europy.

45

Koniec pierwszej połowy. Villarreal - Lech Poznań 3:1.

45

Rzut rożny dla gospodarzy nie przyniósł zagrożenia dla bramki Bednarka. Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

44

Niezłe dośrodkowanie Pereiry z prawego skrzydła, jednak Amaral został uprzedzony przed bramką przez Adriego.

43

Lech znów próbował odpowiedzieć, ale Coquelin blokuje strzał z kilku metrów Skórasia. Jeszcze Francuz ucierpiał i jest przerwa w grze.

41

Fatalne minuty Lecha. Chukwueze z prawej strony pola karnego zagrał w szesnastkę do Baeny, ten zwodem zwiódł Karlstroema i Milicia, a następnie płaskim strzałem trafił po raz drugi w tym meczu..

40

Kolejny gol dla Villarreal. Ponownie Alex Baena.

39

Poprzeczka! Świetna szansa na wyrównanie po rzucie wolnym, jednak strzał głową niepilnowanego Dagerstala, po koźle, trafia tylko w poprzeczkę bramki gospodarzy!

37

No i poszedł za ciosem Villarreal. Trigueros zagrywa do rozpędzonego Moralesa, ten zostawia piłkę Alexowi Baenie, który strzałem z 17 metrów, po rykoszecie, zaskakuje Bednarka. 2:1 dla gospodarzy.

36

Gol dla Villarreal. Alex Baena.

35

Po podaniu Chukwueze w polu karnym Lecha zablokowany został Baena. Piłka w rękach bramkarza gości.

34

Villarreal stara się iść za ciosem, jednak po centrze Chukwueze Pereira zgrywa piłkę w ręce Bednarka.

33

Pierwsza groźna akcja Villarreal w tym meczu kończy się golem. Po dośrodkowaniu Manu Triguerosa z lewego skrzydła, Samuel Chukwueze zgubił Rebocho i znakomitym uderzeniem z powietrza nie dał Bednarkowi żadnych szans! 1:1.

32

Ależ gol dla Villarreal. Samuel Chukwueze.

30

Próba dośrodkowania Coquelina przed bramkę Lecha, wybijają piłkę obrońcy mistrza Polski na rzut rożny. Po kornerze drobne zamieszanie zostaje wyjaśnione przez defensywę "Kolejorza".

28

Wreszcie jakiś strzał po stronie gospodarzy. Prostopadłe podanie do Baeny, ale ten z prawej strony pola karnego uderza z pierwszej piłki bardzo niedokładnie.

27

Alex Baena pociągnął solidnie za spodenki Karlstroema, a następnie próbował nabrać sędziego na to, że został nadepnięty przez Szweda. Rzut wolny dla Lecha.

25

Zamknięty to jest na razie mecz, ale skoro Lech prowadzi od 2. minuty, to jest to dla niego bardzo pozytywne. Villarreal na razie bez jakiejkolwiek sytuacji w ofensywie.

23

22

Villarreal w ostatnich minutach zdecydowanie przejął inicjatywę. Lech musi próbować oddalać grę od własnego pola karnego.

20

Znowu nieporozumienie w defensywie Lecha, znowu ratuje mistrzów Polski Dagerstal w polu karnym.

19

Dagerstal świetnie zatrzymał szarżującego lewym skrzydłem Moralesa.

18

Drobne nieporozumienie w defensywie Lecha, na szczęście Morales nie zdołał wyjść sam na sam z Bednarkiem.

17

Kontra Villarreal, jednak na prawym skrzydle Chukwueze został skutecznie zatrzymany przez gości.

16

Skóraś uprzedzony przed polem karnym przez Jorgensena, a w dodatku był na spalonym.

15

Tak Lech objął prowadzenie w Walencji.

13

Chukwueze z Baeną nie zdołali się przepchnąć przez obronę Lecha z prawej strony pola karnego.

12

Trigueros faulowany na lewym skrzydle. Rzut wolny dla Villarreal, ale po dośrodkowaniu w pole karne defensywa Lecha interweniuje bez zarzutu.

10

Lech od samego początku bardzo dobrze atakuje swojego rywala agresywnym pressingiem. To przynosi skutek, również w postaci gola na 1:0.

8

W Walencji jest około 200 kibiców Lecha Poznań.

6

Rzut wolny dla Lecha. Kwekweskiri uderza jednak niecelnie z ponad 30 metrów.

4

Mojica ostro potraktował Pereirę. Przerwa w grze, interwencja medyczna dla Portugalczyka.

3

Totalna katastrofa rezerwowej obrony Villarreal! Adri de la Fuente stracił piłkę na rzecz Ishaka, ten wpadł w pole karne i wyłożył ją na pustą bramkę Skórasiowi, który dopełnił formalności! Lech prowadzi w Walencji!

2

GOOOOOOOOOOOOL!!! Michał Skóraś!

2

Głośny doping kibiców Lecha Poznań od pierwszych sekund tego spotkania. Może to poniesie mistrza Polski.

1

Zaczynamy mecz!

18:42

Piłkarze obu drużyn wychodzą na murawę Estadi Ciutat de Valencia.

18:37

Sędzią tego meczu będzie Turek Ali Palabiyik. Dodajmy, że w rozgrywkach Ligi Konferencji Europy nie ma systemu VAR.

18:36

Rezerwowi Villarreal: Rulli, Alvarez, Femenia, P. torres, Capoue, G. Moreno, Parejo, Jackson, Lo Celso, Pino, Pedraza. Trener: Unai Emery.

18:35

Trener Unai Emery wystawił na to spotkanie zupełnie rezerwową jedenastkę Villarreal. Wymienił wszystkich jedenastu zawodników względem ostatniego meczu ligowego z Elche (4:0).

18:35

Skład Villarreal: Jorgensen - Adri, Mandi, Cuenca Barreno, Mojica - Chukwueze, Coquelin, Morlanes, Trigueros - Baena, Morales.

18:33

Rezerwowi Lecha: Rudko, Bąkowski, Douglas, Sousa, Citaiszwili, Szymczak, Pingot, Velde, Żukowski, Satka, Kozubal, Czerwiński. Trener: John van den Brom.

18:33

Skład Lecha Poznań: Bednarek - Pereira, Dagerstal, Milić, Rebocho - Murawski, Karlstroem, Kwekweskiri - Amaral, Ishak, Skóraś.

18:29

Lech Poznań w Lidze Konferencji Europy trafił do grupy C, w której oprócz Villarreal rywalami są także austriacka Austria Wiedeń i izraelski Hapoel Beer-Szewa. Dzisiejszy mecz z Villarreal nie zostanie rozegrany na Estadio de la Ceramica, gdzie na co dzień występuje "Żółta Łódź Podwodna" i niedawno pokonała chociażby Bayern Monachium w Lidze Mistrzów. Początek nowego sezonu Villarreal rozgrywa na Estadi Ciutat de Valencia w Walencji, należącym do drugoligowego Levante. Wszystko dlatego, że na nominalnym obiekcie dzisiejszego rywala Lecha trwa remont. Co ciekawe, na dzisiejsze spotkanie bilety były bardzo tanie - kosztowały nawet 5 euro.

18:27

Po udanym marszu przez eliminacje, mistrz Polski Lech Poznań dzisiaj rozpoczyna rywalizację w Lidze Konferencji Europy. Piłkarze Johna van den Broma zaczynają z "grubej rury", bo od najtrudniejszego meczu w fazie grupowej. Poznaniacy zagrają na wyjeździe z półfinalistą ostatniej edycji Ligi Mistrzów - Villarreal. To Hiszpanie będą zdecydowanym faworytem tej rywalizacji, ale wierzymy, że "Kolejorzowi" uda się sprawić miłą niespodziankę.

18:26

Witamy serdecznie na relacji na żywo z meczu 1. kolejki Ligi Konferencji Europy, w którym Villarreal zmierzy się z Lechem Poznań. Początek spotkania o godzinie 18:45.