55' Konrad Laimer
63'
63' Joshua Kimmich
76'
76' Min-Jae Kim za Noussair Mazraoui
89'
89' Dayot Upamecano za Leroy Sane
90'
90' Joshua Kimmich
67'

67' Leandro Trossard za Gabriel Martinelli
67'

67' Gabriel Jesus za Jorginho
84'

84' Ben White
86'

86' Edward Nketiah za Takehiro Tomiyasu
90'

90' Gabriel Jesus

Relacja z meczu Bayern Monachium - Arsenal

22:58

Poniżej podsumowanie tego meczu. Dziękujemy za śledzenie relacji ze spotkania Bayern - Arsenal. Rywala Bayernu o finał Ligi Mistrzów wyłoni dogrywka (lub rzuty karne) w meczu Manchester City - Real Madryt.

22:54

Koniec meczu! Bayern Monachium z awansem do półfinału Ligi Mistrzów!

90  + 5'

Arsenal szybko wznowił grę z rzutu wolnego po faulu na Sace. Zagranie do White'a, z którego był rzut rożny.

90  + 3'

Teraz kartka dla Jesusa.

90  + 2'

Żółta kartka dla Kimmicha.

90  + 1'

Zrobiło się gorąco w polu karnym Bayernu. Havertz upadł na murawę, ale sędzia wcześniej wypatrzył, że Saka był na spalonym.

90  + 1'

Cztery minuty doliczone do drugiej połowy.

90

Bayern popędził z kontratakiem. Zaczął go Laimer. Potem piłka przeszła przez Kane'a, a Musiala oddał strzał w polu karnym. Znów Raya broni.

89

Zmienia jeszcze Bayern. Dayot Upamecano wchodzi za Leroya Sane.

88

W odpowiedzi próbował Odegaard! Strzał Norwega jednak ląduje na bocznej siatce.

87

Odważne wejście Musiali w pole karne Arsenalu. Niemiec oddał strzał lewą nogą, bez trudu broni Raya.

86

Arteta wprowadza kolejnego napastnika. Eddie Nketiah wchodzi za Takehiro Tomiyasu.

84

Ben White ogląda żółtą kartkę za faul na Guerreiro.

83

Znów moment magii Musiali na Allianz Arenie! Podanie Niemca jednak niecelne, więc Kane znów nie miał okazji, by spróbować uderzenia na bramkę Arsenalu.

80

Gabriel Jesus był na spalonym po podaniu Rice'a, ale spróbował pokonać Neuera w polu karnym Bayernu. Próba bardzo nieudana.

80

Guerreiro próbował zagrania prostopadłego do Kane'a, świetna reakcja Saliby!

76

Nieudana próba uderzenia Musiali sprzed pola karnego. Mimo to Bayern ma rzut rożny.

75

Schodzi Mazraoui, za niego Kim Min-jae.

74

Dier zatrzymuje Sakę na prawej stronie boiska, rzut rożny dla Arsenalu.

72

Gabriel do spółki z Salibą ratują Arsenal! Brazylijczyk blokuje ciałem strzał Sane, a Francuz odbił piłkę po strzale Kimmicha na rzut rożny. Gabriel jeszcze ucierpiał w tym starciu z Sane.

68

Leandro Trossard i Gabriel Jesus wchodzą za Jorginho oraz Gabriela Martinelliego.

67

Żółtą kartkę ogląda jeden z członków sztabu Tuchela.

66

Bayern szuka drugiego gola! Świetne ofensywne wejście Mazraouiego i płaskie podanie w pole karne. Tam Sane oddaje jednak fatalny strzał.

63

I mamy 1:0 dla Bayernu! Ależ wejście Kimmicha z drugiej strefy! Najpierw Sane dośrodkowywał z prawej strony, wtedy jednak Raya zdołał zbić piłkę do prawej strony. Guerreiro przejął piłkę i posłał dośrodkowanie, z którego świetnie skorzystał Kimmich!

61

Goretzka miał sporo miejsca przed polem karnym Arsenalu, gdy dostał piłkę od Musiali. Rykoszet po strzale Niemca, rzut wolny dla Bayernu.

59

Długie podanie od Jorginho w stronę Havertza. Niemiec nie utrzymał jednak piłki w boisku.

58

Arsenal mógł sam sobie strzelić gola! Guerreiro chciał zagrać prostopadle do Kane'a. Gabriel próbował odegrać piłkę do Rayi. To mógł być samobój!

56

Dier blokuje strzał Havertza w polu karnym Bayernu. Co za interwencja!

55

Kolejne dośrodkowanie Arsenalu z boku boiska, znów najszybszy jest Neuer, który łapie piłkę.

55

Pierwsza żółta kartka w meczu. Ogląda ją Konrad Laimer za faul na Odegaardzie.

50

Problemy zdrowotne Tomiyasu po jednym ze starć. Japończyk chyba będzie w stanie kontynuować grę. Przy okazji zmienia soczewkę.

49

Znowu Neuer w roli głównej! Długie podanie w stronę Gabriela Martinelliego od jednego z obrońców Arsenalu, ale bramkarz Bayernu wychodzi wysoko i ratuje sytuację, wybijając piłkę głową!

48

Martinelli z faulem na Mazraouim. Marokańczyk narzeka na ból.

47

Ależ Bayern był blisko! I to dwukrotnie! Kimmich dośrodkował piłkę w pole karne, gdzie Goretzka uderzył ją głową. Trafił jednak w poprzeczkę. Dobitka Guerreiro odbiła się od słupka!

46

Arsenal zaczął drugą połowę od długiego podania Rayi w stronę pola karnego rywali. Tam Odegaard dopadł do piłki, ale uderzył niecelnie.

46

Zaczynamy drugą połowę! Bez zmian po obu stronach!

21:48

Koniec pierwszej połowy w Monachium, bezbramkowy remis. Arsenal i Bayern z pojedynczymi szansami, ale mecz nie jest toczony w jakimś zatrważającym tempie. Może w drugiej połowie doczekamy się Jakuba Kiwiora na murawie.

45  + 1'

Minuta doliczona do pierwszej połowy.

42

Faul Laimera na Odegaardzie blisko koła środkowego, sędzia jeszcze nie wyciąga kartek.

41

White oddaje niecelny strzał sprzed pola karnego Bayernu.

40

Dośrodkowanie Arsenalu z rzutu wolnego, łapie piłkę Neuer!

38

Arsenal odzyskał piłkę blisko pola karnego Bayernu. Odegaard zagrał na lewą stronę do Havertza, gracze Bayernu wybili piłkę. Odegaard leży na boisku, chyba problemy z kolanem.

36

Bayern próbował szybko wznowić grę po tej przerwie, korzystając z faktu, że piłkarze Arsenalu otrzymywali w tym czasie uwagi od Artety. Sędzia zareagował błyskawicznie.

35

Guerreiro trafił Sakę w głowę przy próbie dośrodkowania. Potrzebna chwila przerwy.

35

Prostopadłe podanie do Musiali w polu karnym Arsenalu. Świetnie reaguje Jorginho!

32

Kolejny strzał ze strony Arsenalu, tym razem Martinelli po podaniu Odegaarda. Neuer znów broni!

30

Odegaard oddał groźny strzał sprzed pola karnego! Na dwa razy, ale skutecznie broni Neuer! Chwilę później bramkarz ubiega Havertza i ratuje Bayern po raz kolejny!

28

White dośrodkowywał w pole karne w poszukiwaniu Martinelliego, Bayern bez trudu wybija piłkę.

27

Odegaard pojawił się w polu karnym i szukał sposobności do uderzenia z lewej nogi. Świetnie jednak reaguje Goretzka!

26

Kolejne groźne dośrodkowanie Kimmicha, Arsenal się uratował i wybił piłkę!

24

I znów Bayern próbował! Musiala zdecydował się na strzał z dystansu, Raya jednak sparował piłkę do boku! Potem Kimmich jeszcze próbował dośrodkowania w stronę Kane'a, Arsenal jednak się z tego wyratował.

23

Ależ Bayern był blisko! Mazraoui próbował uderzenia w polu karnym po podaniu od Guerreiro, ale piłka nieznacznie minęła lewy słupek bramki Arsenalu!

21

Teraz Martinelli spróbował indywidualnej akcji. Brazylijczyk wszedł w drybling z rywalami w polu karnym Bayernu, w ostatnim momencie piłkę spod jego nóg wygarnął Neuer.

21

Goretzka blokuje uderzenie Rice'a w polu karnym Bayernu.

17

Piłkarze Bayernu z chęcią korzystają z możliwości, by czasem wycofać akcję i zagrać piłkę do Neuera, by ten uwolnił jednego ze skrzydłowych długim podaniem. To raczej będzie częsty obrazek w tym meczu.

16

Ależ Sane poradził sobie z Tomiyasu! Skrzydłowy Bayernu wbiegł w pole karne, Gabriel blokuje jego zagranie! Rzut rożny dla Bayernu.

15

Na razie jest sporo błędów w rozegraniu po obu stronach. Tempo bardzo spokojne.

12

Nieudane dośrodkowanie od Saki z prawej strony. Bayern zaczyna od wrzutu piłki z autu.

8

Martinelli starał się wywalczyć pozycję do dośrodkowania, wszedł między Kimmicha a Sane. Nie zdołał jednak utrzymać piłki w boisku. Potem jednak Arsenal przejął piłkę, a Martinelli uderzył niecelnie.

6

Kane z niecelnym uderzeniem na bramkę Arsenalu. Sporo brakowało do gola.

6

Kimmich dał się sfaulować Martinelliemu na połowie Bayernu. Na razie nie ma morderczego tempa po obu stronach.

4

Pierwsze dośrodkowanie Kimmicha w poszukiwaniu Kane'a. Strzał Anglika jednak niecelny. Wcześniej Sane wdał się w drybling między Martinellim, Tomiyasu a Gabrielem.

2

Początek dosyć spokojny. Arsenal próbuje rozgrywać piłkę od linii defensywnej. Bayern wysoko pressuje.

1

Zaczynamy granie w Monachium, oby padło tu sporo goli!

20:57

Oba zespoły wyszły już na murawę, za moment zabrzmi hymn Ligi Mistrzów na Allianz Arenie.

20:56

Po stronie Bayernu brakuje Alphonso Daviesa (zawieszenie), Sachy Boeya, Serge'a Gnabry'ego i Kingsleya Comana (Gnabry i Coman z urazami).

20:55

W drugim spotkaniu, rozgrywanym równolegle, rywalizuje Manchester City z Realem Madryt. Pierwsze spotkanie zakończyło się remisem 3:3.

20:54

Arbitrem w tym spotkaniu jest Holender Danny Makkelie.

20:53

Podczas pierwszego spotkania doszło do nietypowej sytuacji z udziałem Gabriela Magalhaesa w polu karnym Arsenalu. Tak sprawę komentował Thomas Tuchel.

20:51

Taki skład wybrał Mikel Arteta, trener Arsenalu: Raya - White, Saliba, Gabriel, Tomiyasu - Jorginho, Odegaard, Rice - Saka, Havertz, Martinelli

20:49

Oto skład Bayernu na hit: Neuer - Kimmich, De Ligt, Dier, Mazraoui - Laimer, Goretzka - Sane, Musiala, Guerreiro - Kane

20:47

W pierwszym spotkaniu Jakub Kiwior pojawił się w wyjściowym składzie Arsenalu. Wtedy jednak został zmieniony po pierwszej połowie przez Mikela Artetę.

20:45

Dobry wieczór! Dziś poznamy pozostałych półfinalistów Ligi Mistrzów. Po wtorkowym awansie PSG i Borussii Dortmund, w tej relacji skupimy się na rywalizacji Bayernu Monachium z Arsenalem. Pierwszy mecz zakończył się remisem 2:2. Jak będzie w rewanżu? Zapraszamy do śledzenia relacji w Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE. Rozpoczęcie spotkania o godz. 21:00.