• Tammy Abraham (44')
Bayern Monachium
Chelsea
10'
10' Robert Lewandowski
24'
24' Ivan Perisić
8'

8' Wilfredo Caballero
43'

43' Emerson
44'

44' Tammy Abraham
63'
63' Niklas Suele za Jerome Boateng
64'
64' Philippe Coutinho za Ivan Perisić
71'
71' Alvaro Odriozola za Joshua Kimmich
71'
71' Corentin Tolisso za Thiago Alcantara
76'
76' Corentin Tolisso
81'
81' Javier Martinez za Serge Gnabry
84'
84' Robert Lewandowski
81'

81' Olivier Giroud za Tammy Abraham

Relacja z meczu Bayern Monachium - Chelsea

90  + 2'

KONIEC MECZU. Bayern pokonuje Chelsea 4:1 i awansuje do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

90

Dwie minuty doliczone do drugiej połowy.

87
85

Lewandowski doskonale wyszedł do dośrodkowania Odriozoli z prawej strony i pokonał bramkarza strzałem głową! Bayern - Chelsea 4:1.

84

Goooooooooooooooooooooooool! Bayern! Lewandowski!

81

Zmiany, i w Bayernie, gdzie wchodzi Martinez za Gnabry'ego, i w Chelsea, gdzie schodzi Abraham, a wchodzi w Giroud.

77

Kolejna asysta Lewandowskiego, który idealnie zagrał na nogę Tolisso. Bayern - Chelsea 3:1.

76

Gooooooooooooooooooool! Bayern! Tolisso!

75

Rzut wolny dla Bayernu - Emerson faulował Gnabry'ego.

74

Suele blokuje strzał, Chelsea ma rzut rożny.

71

Kolejne zmiany w Bayernie: Odriozola za Kimmicha, Tolisso za Thiago.

70

Rzut wolny dla Chelsea, dobra okazja do strzału. I ten strzał był. Barkleya - prosto w mur.

66

Lewandowski uderza z powietrza - rykoszet.

64

Podwójna zmiana w Bayernie: Suele za Boatenga, Coutinho za Perisicia.

61

Davies do Muellera, a ten jest na siebie zły, bo okazję miał dobrą, a może nawet bardzo dobrą - kopnął jednak piłkę nad poprzeczką.

60

Wydawało się, że to poważna kontuzja Boatenga (mięsień dwugłowy), ale jednak nie tak poważna, jak się wydawało - obrońca Bayernu już na boisku.

57

Przerwa w grze - na boisku leży Boateng.

55

Bayern już nie forsuje tempa, jak w pierwszej połowie, a to sprawia, że na Chelsea patrzy się trochę przyjemniej.

52

Zouma blokuje strzał Daviesa.

49

Mount wpada z piłką w pole karne, ale oddaje słaby strzał. Neuer bez problemu łapie piłkę.

47

Gnabry w kierunku Perisicia, ale piłkę łapie Caballero.

46

Zaczynamy drugą połowę. Od środka Bayern.

45  + 1'

PRZERWA. Bayern prowadzi z Chelsea 2:1, która potrzebuje w tym momencie aż czterech goli, by cieszyć się z awansu do ćwierćfinału.

45

Ależ błąd Neuera. Bramkarz Bayernu wypuszcza piłkę z rąk i pozwala Abrahamowi z kilku metrów wbić ją do bramki. Bayern - Chelsea 2:1.

44

Gooooooooooool! Chelsea! Abraham!

42

Żółta kartka dla Emersona. Za faul na Goretzce.

40

Aaaj, gdyby Perisić nie dotknął piłki, Lewandowskiemu wystarczyłoby tylko dostawić nogę. Nadal 2:0.

37

Dalekie zagranie Caballero, ale piłka znowu pod nogami piłkarzy Bayernu.

34

Lewandowski sprzed pola karnego, ale trafia w Zoumę.

33

Posiadanie piłki mówi dużo o tym meczu: 62 proc. Bayern, 38 proc. Chelsea.

29

Dobrze, to już chyba wiemy. Hudson-Odoi wracał z pozycji spalonej, który chwilę wcześniej nie został odgwizdany.

28

A jednak, nie ma bramki. Sędzia dopatrzył się... no właśnie trochę nie wiemy, czego, bo Hudson-Odoi uderzył zza pola karnego. Chyba wcześniej był jakiś faul. Komentatorzy też zdezorientowani. Ale fakt jest taki, że bramki nie ma. Nadal 2:0 dla Bayernu.

27

Goooooooooooooooooool! Chelsea! Hudson-Odoi! Co za mecz!

25

Lewandowski wypatrzył w polu karnym Perisica, który pokonał Caballero. Bayern - Chelsea 2:0.

24

Goooooooooooooooooooool! Bayern! Perisić! 2:0!

23

Mueller do Daviesa, ale ten podaje dalej bardzo niecelnie. Strata Bayernu.

20

Lampard poszykuje na swoich piłkarzy, ale ci na razie są bezradni. Nie potrafią nawet dłużej utrzymać się przy piłce.

18
15

Mueller zza pola karnego, ale nad bramką.

14

Lewandowski naciska na Caballero, ale ten się nie myli przy wybiciu piłki.

11

Caballero wyczuł strzał Lewandowskiego, ale nie sięga piłki. Bayern - Chelsea 1:0. A biorąc pod uwagę dwumecz, już 4:0.

10

Gooooooooooooooooooool! Bayern! Lewandowski!

9

Do jedenastki oczywiście podchodzi Lewandowski.

9

Nie było, żółta kartka dla Caballero i rzut karny dla Bayernu.

8

Ale jest jeszcze konsultacja z VAR, bo chyba spalonego nie było.

7

Lewandowski pada w polu karnym, ale nie ma jedenastki, choć pewnie by była, gdyby nie minimalny spalony.

5

Bayern od kilku minut utrzymuje się przy piłce, ale na razie rozgrywa głównie w poprzek, wiele z tego nie wynika.

2

Lewandowski do Gnabry'ego, ale obrońcy Chelsea wybijają piłkę.

1

Zaczęli!

20:59

Obie drużyny już na boisku, czas na hymn Ligi Mistrzów.

20:54
20:52
20:50

51 goli w 43 meczach. To dorobek Roberta Lewandowskiego w tym sezonie. Dorobek, który może jeszcze poprawić, bo Bayern gra jeszcze w Lidze Mistrzów. To są rozgrywki, których napastnik reprezentacji Polski jeszcze nigdy nie wygrał (siedem razy był w ćwierćfinale, cztery razy w półfinale i raz w finale). Teraz znowu jest już praktycznie jedną nogą w ćwierćfinale, bo Bayern przed wybuchem pandemii wygrał pierwszy mecz z Chelsea 3:0. Rewanż w sobotę na Allianz Arenie. Początek meczu o 21.