3' Sergio Busquets
16'

16' Ronald Araujo
31'

31' Oscar Mingueza za Jordi Alba
60'
60' Marc Roca za Corentin Tolisso
62'
62' Jamal Musiala
71'
71' Bouna Sarr za Kingsley Coman
71'
71' Omar Richards za Alphonso Davies
77'
77' Malik Tillman za Robert Lewandowski
77'
77' Tanguy Nianzou za Niklas Suele
82'
82' Omar Richards
46'

46' Nico Gonzalez za Sergino Dest
73'

73' Ricard Puig za Frenkie de Jong
73'

73' Philippe Coutinho za Ousmane Dembele
86'

86' Yusuf Demir za Pablo Gavira

Relacja z meczu Bayern Monachium - FC Barcelona

90  + 3'

KONIEC MECZU. Bayer pokonuje Barcelonę 3:0. Ten wynik oznacza, że Barcelona wiosną nie zagra w fazie pucharowej Ligi Mistrzów. Po raz pierwszy od sezonu 2000/2001.

90

Trzy minuty doliczone do drugiej połowy.

88

Countinho strzela, Neuer broni. Nadal 3:0 dla Bayernu.

87

Sane miał kolejną doskonałą okazję. I kolejną zmarnował - uderzył nad poprzeczką. Powinno być 4:0 dla Bayernu.

86

Jeszcze jedna zmiana w Barcelonie: boisko opuszcza Gavi, w jego miejsce wchodzi Demir.

84

Taka sytuacja... Pierwszy mecz Lewandowskiego w tym sezonie LM bez gola.

82

Żółta kartka dla Richardsa za faul na Araujo.

80
78

Kolejne zmiany w Bayernie: schodzi - uwaga! - Lewandowski, który jest wyraźnie niezadowolony. Zastępuje go Tillman. Nagelsmann ściąga też z boiska Suele, a w jego miejsce wprowadza Nianzou.

76

Kwadrans do końca. No nie zanosi się tu na żadną remontadę. W Lizbonie też nie, gdzie Benfica wciąż prowadzi 2:0 z Dynamem Kijów. I to ona, a nie Barcelona wiosną zagra w LM.

74

Kolejne zmiany też w Barcelonie: schodzą De Jong i Dembele, wchodzą Puig i Countinho.

71

Dwie zmiany w Bayernie: Sarr za Comana, Richards za Daviesa.

70

Neuer pewnie łapie piłkę dośrodkowaną z rzutu rożnego przez Depaya.

67

Sane bezpośrednio z rzutu wolnego - niecelnie, obok słupka.

65

No to czekamy!

63

Davies spod linii końcowej do Musiali, któremu wystarczy tylko dołożyć nogę. Bayern - Barcelona 3:0.

62

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! BAYERN!!! MUSIALA!!!!

60

Pierwsza zmiana w Bayernie: schodzi Tolisso, wchodzi Roca.

58

Sprzęt już działa - gramy dalej.

57

Naprawić sprzęt próbują nie tylko arbitrzy, ale też... piłkarze Bayernu.

55

Przerwa w grze z nietypowego powodu... Sędziowie stracili ze sobą łączność.

53

Bayern nie forsuje tempa. A nie forsuje, bo nie musi. Nie musiał już przed meczem. To Barcelona musi gonić. By zagrać na wiosnę w fazie pucharowej LM, potrzebuje strzelić trzy gole i żadnego nie stracić. Na tę chwilę wydaje się to całkowicie nierealne.

50

Ter Stegen wyłapuje piłkę po dośrodkowaniu Daviesa.

48

Powinno być 3:0 dla Bayernu... Sane z kilku metrów nie trafia jednak w bramkę.

46

Zaczynamy drugą połowę. W Barcelonie jedna zmiana: schodzi Dest, wchodzi Nico.

45  + 2'

PRZERWA. Najpierw gol Muellera, po chwili Sane. Bayern prowadzi z Barceloną 2:0.

45

Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

44

No i wszystko wskazuje, że sprawdzi się czarny scenariusz dla Barcelony, która potrzebuje teraz strzelić trzy gole i nie stracić żadnego, by wiosną zagrać w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Ostatni raz zespół z Katalonii nie znalazł się tam - uwaga! - w sezonie 2000/2001, kiedy przegrał rywalizację w grupie z Leeds United, Milanem i Besiktasem.

43

Przepiękny gol Sane sprzed pola karnego i Bayern już prowadzi z Barceloną 2:0!

42

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! BAYERN!!! SANE!!!!

39
37

I znowu Mueller, ale tym razem Ter Stegen broni jego strzał.

35

Lewandowski wpadł z piłką w pole karne. Tam zabawił się z Pique i dograł na głowę Muellera. Araujo jeszcze próbował wybić piłkę, ale technologia goal line jest bezlitosna - Araujo zrobił to już za linią bramkową. Bayern - Barcelona 1:0.

34

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! BAYERN!!! MUELLER!!!!

32

Musiala strzela głową po dośrodkowaniu Comana, ale wprost w ręce Ter Stegena.

30

Wymuszona zmiana w Barcelonie: schodzi kontuzjowany Alba, wchodzi Mingueza.

28

Rzut wolny dla Bayernu po faulu Depaya na Suele.

27

Der Stegen broni strzał Muellera. Piłka odbija się jeszcze od pięty Lewandowskiego, ale nie ma gola.

25

Przerwa w grze - na murawie leży Depay, który ucierpiał w starciu z rywalem.

23

A tymczasem Benfica w drugim meczu prowadzi z Dynamem 2:0. A to oznacza, że Barcelona w tej chwili spada na trzecie miejsce w grupie.

21

Depay do Dembele, który ten strzela ze skraju pola karnego nad poprzeczką.

18

Przerwa w grze - Musiala złapany na spalonym.

16

Kolejna żółta kartka dla piłkarza Barcelony. Tym razem dla Araujo, za brzydki faul na Daviesie.

15

Kolejna akcja Dembele. Tym razem efekt nieco lepszy - Barcelona ma rzut rożny.

14

Niecelne prostopadłe podanie Upamecano. Od bramki grę wznowi Ter Stegen.

12

Mueller i Lewandowski złapani na spalonym.

11

Miękkie dośrodkowanie Tolisso w pole karne - rzut rożny dla Bayernu.

9

Dembele wpada z piłką w pole karne, ale żaden z jego kolegów nie zamknął tej akcji. Dośrodkowanie do nikogo.

7

Alba sprzed pola karnego - celnie, ale Neuer broni jego uderzenie bez problemu.

5

Lewandowski i Sane przy piłce. W końcu strzela ten drugi: Sane - prosto w głowę Busquetsa, który stał w murze.

3

Żółta kartka dla Busquetsa za faul na Lewandowskim. Dobra okazja do strzału.

1

Zaczynamy! Od środka Barcelona.

20:57

Obie drużyny już wychodzą na murawę. Za chwilę początek spotkania.

20:45
20:43
20:41

Już w środę FC Barcelona może po raz pierwszy od ponad 20 lat nie wyjść z grupy Ligi Mistrzów. Na tę chwilę drużyna prowadzona przez Xaviego zajmuje drugie miejsce w grupie. Ono daje jej awans, ale Barcelona ma przewagę tylko dwóch punktów nad trzecią Benfiką, która w środę zmierzy się z Dynamem Kijów. Drużynę z Katalonii czeka dużo trudniejsze zadanie, bo wyjazdowy mecz z Bayernem Monachium. Początek spotkania o 21. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji!