• Robert Lewandowski (82')
Benfica Lizbona
Bayern Monachium
40'
40' Diogo Goncalves za Andre Almeida
45'
45' Nicolas Otamendi
51'
51' Joao Mario
76'
76' Everton za Roman Jaremczuk
81'
81' Adel Taarabt za Joao Mario
81'
81' Goncalo Ramos za Darwin Nunez
81'
81' Pizzi za Rafa Silva
56'

56' Dayot Upamecano
59'

59' Lucas Hernandez
66'

66' Serge Gnabry za Benjamin Pavard
70'

70' Leroy Sane
77'

77' Josip Stanisic za Thomas Mueller
80'

80' Everton (sam.)
82'

82' Robert Lewandowski
84'

84' Leroy Sane
86'

86' Jamal Musiala za Kingsley Coman
86'

86' Corentin Tolisso za Marcel Sabitzer
86'

86' Omar Richards za Lucas Hernandez

Relacja z meczu Benfica Lizbona - Bayern Monachium

90  + 2'

Dziękujemy, dobranoc!

90  + 2'

Pozostałe wyniki: Chelsea 4:0 Malmo, Lille 0:0 Sevilla, Manchester United 3:2 Atalanta, Young Boys 1:3 Villarreal, Zenit 0:1 Juventus.

90  + 2'

Bayern rozbił Benficę 4:0, a dwa kolejne gole anulował mu VAR. Kolejną bramkę w sezonie zdobył Robert Lewandowski.

90  + 2'

Koniec meczu!

90

Dwie minuty doliczone. Wow, co za końcówka.

84

Stanisić wpadł w pole karne i wycofał piłkę do Sane, który bez problemu podwyższył na 4:0!

84

Co tu się dzeje?! 4:0!

83

Sane oszukał rywala i znalazł się sam na sam z bramkarzem, ale podał do Lewandowskiego, który z bliska podwyższa na 3:0.

82

ROBERT LEWANDOWSKI! 3:0!

81

Gnabry podawał spod linii końcowej, poszukując Sane, ale na linii piłki stanął Everton, który wbił piłkę do własnej bramki. Co za zmiana...

80

Niesamowite! Samobójczy gol Evertona! 2:0 dla Bayernu!

81

Wrócili! Ronaldo trafia i Manchester United prowadzi z Atalantą 3:2, mimo że przegrywał 0:2!

78

Jest też Josip Stanisić w miejsce Muellera.

78

A w Lizbonie Everton w miejsce Jaremczuka.

78

Elia trafł dla YBB i gospodarze przegrywają z Villarreal tylko 1:2.

75

Harry Maguire doprowadza do wyrównania na Old Trafford! 2:2!

70

Lewandowski faulowany przed polem karnym. Do rzutu wolnego podszedł Leroy Sane, który nie dał szans Vlachodimosowi!

70

LEROYYYYY SANE! TERAZ VAR GOLA NIE COFNIE! GENIALNE UDERZENIE Z RZUTU WOLNEGO!

68

Kapitalnie pojedynek z Upamecano wygrał Jaremczuk! Zawodnik Benfiki przepchnął i wyprzedził rywala, ale uderzył minimalnie niecelnie!

67

Mocne, niecelne uderzenie Goncalvesa.

65

Gnabry w miejsce Pavarda.

59

Kartka dla Hernandeza. Mimo braku goli mecz w Lizbonie ogląda się naprawdę doskonale.

56

Kartka dla Upamecano.

55

Matko, co się wyprawia w Lizbonie! Kolejna genialna interwencja Neuera! On jest niemożliwy! Tym razem odbił uderzenie Goncalvesa!

57

Jorginho znów pewnie wykorzystał rzut karny i Chelsea prowadzi z Malmo już 4:0.

53

NIESAMOWITE! Coman był na spalonym i Bayern wciąż remisuje 0:0. Francuz napędzał tę akcję msitrzów Niemiec.

53

WRESZCIE! THOMAS MUELLER! 1:0 DLA BAYERNU!

53

Kartka dla Joao Mario za przerwanie kontrataku gości.

53

Marcus Rashford trafia do siatki i Manchester United przegrywa z Atalantą już tylko 1:2.

50

I znowu słupek ratuje Benficę po uderzeniu Muellera! Tym razem Niemiec był jednak na spalonym.

49

Słupek ratuje Benficę po uderzeniu Muellera!

49

Hudson-Odoi do Havertza i Chelsea prowadzi z Malmo już 3:0.

46

Początek drugich połów.

45  + 5'

45  + 5'

Przerwa. Na razie bez goli w meczu Benfiki z Bayernem.

45  + 1'

Bolesne zderzenie Pavarda z Vertonghenem.

45

Cztery minuty doliczone do pierwszej połowy w Lizbonie.

45

Kartka dla Otamendiego za faul na Kimmichu.

42

A jednak nie ma bramki. Lewandowski wbił piłkę do bramki ręką!

42

Polak trafił do bramki z bliska, ale nie wiadomo, czy zostanie uznana...

42

ROBERT LEWANDOWSKI! GOOOOOL!

39

A tu interwencja Neuera.

38

Minimalnie niecelne uderzenie Sane tuż sprzed pola karnego!

36

Marne uderzenie Sabitzera z dystansu.

34

Mocny, płaski strzał Kimmicha, ale czujny był Vlachodimos.

32

Co za interwencja Neuera w Lizbonie! Wow! Darwin Nunez grał tyłem do bramki, oszukał jednak Suele, odwrócił się i uderzył, ale genialnie, wspaniale interweniował Neuer!

29

Merih Demiral trafia do siatki i Atalanta prowadzi już 2:0 z Manchesterem United!

27

Kapitalne przyjęcie piłki przez Lewandowskiego! Kapitalne! Polak podał do Thomasa Muellera, który wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale sędziowie odgwizdali Polakowi pozycję spaloną.

22

Po początkowej, dużej przewadze Bayernu nie ma już śladu. Mecz w Lizbonie całkiem wyrównany w ostatnich chwilach.

20

Jorginho pewnie wykorzystał rzut karny i Chelsea prowadzi z Malmo już 2:0

16

Villarreal prowadzi z Young Boys już 2:0. Bramkę zdobył Moreno.

16

Mario Pasalić zdobył bramkę na Old Trafford i Atalanta prowadzi z Manchesterem United 1:0.

15

Benfice udało się troszkę odepchnąć Bayern od własnej połowy.

13

Wreszcie odpowiedź Benfiki. Dośrodkowanie w pole karne z prawej strony, ale w nim przeszkodzili sobie Darwin Nunez i Roman Jaremczuk.

9

Chelsea prowadzi z Malmo. Podawał Thiago Silva, a bramkę zdobył Andreas Christensen.

9

Kapitalna interwencja Vlachodimosa po uderzeniu Lewandowskiego! Z lewej strony dośrokował Coman, a Grek odbił uderzenie Polaka z piątego metra!

7

Pierwsza bramka wieczoru. Do siatki trafił Yeremy Pino i Vllarreal prowadzi z Young Boys Berno.

7

Zdecydowana przewaga Bayernu w pierwszych minutach.

5

Kolejna szansa dla Bayernu. Tym razem z lewej strony w pole karne gospodarzy wpadł Sane, ale uderzył minimalnie niecelnie.

2

Pierwsza szansa dla Lewandowskiego! Dobre podanie Comana, Polak uderzał z pola karnego, świetnie interweniował bramkarz Benfiki, ale Lewandowski i tak był na spalonym. Gdyby padł gol, nie zostałby uznany.

21:00

20:57

Drużyny już na boisku. Hymn LM odegrany. Zaraz zaczynamy!

20:38
20:36

W zakończonych przed chwilą spotkaniach FC Barcelona pokonała Dynamo Kijów 1:0, a RB Salzburg pokonał 3:1 VfL Wolfsburg.

20:36

Oczywiście będziemy też na innych stadionach. Dziś jeszcze przed nami mecze: Chelsea - Malmo, Lille - Sevilla, Manchester United - Atalanta, Young Boys - Villarreal, Zenit - Juventus.

20:13

Początek meczu o godzinie 21.

20:11

Tak wyglądają składy: Benfica: Vlachodimos; Veríssimo, Otamendi, Verthongen; André Almeida, Weigl, Joao Mário, Grimaldo; Darwin Núnez, Yaremchuk, Rafa Silva. [b]Bayern:[/b] Neuer; Pavard, Upamecano, Suele, Lucas Hernández; Kimmich, Sabitzer; Coman, Mueller, Sane, Lewandowski.

20:11

Bayern jest zdecydowanym faworytem meczu z Benficą, która tegoroczną Ligę Mistrzów zaczęła od remisu z Dynamem (0:0) i zwycięstwa z FC Barceloną (3:0). W Lizbonie monachijczycy napotkali jednak na nietypowy problem.

20:10

Jak poinformowały portugalskie media, na w środę drużyny nie wspomoże jej trener - Julian Nagelsmann. Według nieoficjalnych informacji niemiecki szkoleniowiec poczuł się słabo w ciągu dnia i z powodu kiepskiego samopoczucia nie pojedzie z drużyną na stadion i nie usiądzie na ławce rezerwowych.

20:10

Sporo wskazuje na to, że Bayern Monachium będzie miał spory problem w środowym meczu z Benficą. Portugalskie media poinformowały, że na ławce mistrzów Niemiec nie usiądzie Julian Nagelsmann.

20:08

Lewandowski postara się w tym spotkaniu poprawić swój kolejny rekord. Chodzi o liczbę bramek strzelonych portugalskim drużynom w Lidze Mistrzów. Mianowicie żaden inny piłkarz w historii Ligi Mistrzów nie strzelił Portugalczykom tylu bramek co Polak. Napastnik Bayernu ma aż pięć takich trafień w sześciu występach, z czego trzy gole strzelił właśnie Benfice Lizbona. Ostatni raz dokonał tego w sezonie 2018/2019. Bayern pokonał wtedy drużynę prowadzoną jeszcze przez Ruiego Vitorię 5:1, a Lewandowski trafiał w tym meczu dwukrotnie. Jednocześnie było to również ostatnie jak dotąd spotkanie pomiędzy obiema drużynami.

20:08

W środę Robert Lewandowski będzie miał kolejną świetną okazję do poprawienia swojego dorobku bramkowego. Bayern po 14 miesiącach wraca na Estadio da Luz, gdzie dokładnie 23 sierpnia 2020 roku sięgnął po trofeum Ligi Mistrzów, pokonując w finale 1:0 Paris Saint-Germain. Całej drużynie bardzo dobrze kojarzy się więc arena środowych zmagań, co może pomóc w ostatecznym triumfie.

20:08

Polak po nieco słabszym okresie w ostatnich tygodniach, w końcu wrócił na dobre tory. W ubiegły weekend Lewandowski po raz kolejny w tym sezonie udowodnił swoją wartość i zdobył dwie bramki w wygranym przez Bayern 5:0 spotkaniu 8. kolejki Bundesligi z Bayerem Leverkusen. Ten występ dał 33-letniemu napastnikowi miano zawodnika kolejki niemieckiego magazynu "Kicker".

20:07

Dzisiaj nie ma zdecydowanego faworyta do miana największego hitu, ale na pewno mocnym kandydatem do tego miana jest pojedynek Bayernu Monachium z Benficą na Estadio da Luz. Szczególne dla Polaków, którzy będą w tym spotkaniu mieli oko na Roberta Lewandowskiego.

20:07

Bayern Monachium zmierzy się na wyjeździe z Benficą w spotkaniu fazy grupowej Ligi Mistrzów. Swój kolejny rekord w tym meczu spróbuje poprawić Robert Lewandowski. Początek spotkania o 21.