21' Moise Kean
50'
50' Rafa Silva
81'
81' Gilberto Junior za Alexander Bah
84'
84' Enzo Fernandez
87'
87' Petar Musa za Rafa Silva
87'
87' David Neres za Goncalo Ramos
90'
90' Chiquinho za Joao Mario
46'

46' Arkadiusz Milik za Moise Kean
60'

60' Alex Sandro za Leonardo Bonucci
60'

60' Fabio Miretti za Juan Cuadrado
62'

62' Danilo
70'

70' Matias Soule za Dusan Vlahovic
70'

70' Samuel Iling-Junior za Filip Kostić
77'

77' Arkadiusz Milik
79'

79' Weston McKennie

Relacja z meczu Benfica Lizbona - Juventus FC

23:00

Dziękujemy za dziś, dobranoc!

23:00

Tak czy inaczej, wynik 4:3 oznacza, że PSG i Benfica są w 1/8 finału LM. Juventus w ostatniej kolejce będzie drżał o awans do Ligi Europy.

22:59

Kolejne bramki mogła też zdobyć Benfica. To było wyjątkowe spotkanie w Lizbonie!

22:59

To było szalone widowisko! Benfica prowadziła 4:1, a Allegri dokonywał zmian, wywieszając białą flagę. Tymczasem Juventus nie tylko strzelił dwa gole, ale mógł teżdoprowadzić do wyrownania.

90  + 4'

Koniec meczu! Juventus przegrał i odpadł z LM!

90

Cztery minuty doliczone.

89

Ależ pudło Soule! Argentyńczyk miał na nodze piłkę na remis, ale minimalnie przestrzelił!

85

Niesamowite! Silva mknął sam na sam ze Szczęsnym, ale uderzył w słupek!

80

Kolejna akcja Ilinga i po wielkim zamieszaniu w polu karnym gola strzelił McKennie! Juventus jeszcze walczy, jeszcze żyje!

79

CO TU SIĘ WYPRAWIA?! JUŻ TYLKO 4:3!

78

Z lewej strony dośrodkował Iling, a Milik świetnym wolejem nie dał szans Vlachodimosowi!

77

ARKADIUSZ MILIK! 2:4.

74

Kolejna genialna akcja Benfiki. Joao Mario do Rafy Silvy, ale ten tym razem przestrzelił.

70

Dwie zmiany w Juventusie. Zeszli Vlahović i Kostić. W ich miejsce Soule i Iling. Allegri wywiesił białą flagę.

69

Zaskakujące uderzenie Grimaldo bezpośrednio z rzutu wolnego, ale czujny pozostał Szczęsny.

67

Trochę nerwów i złośliwych zagrań z obu stron.

65

25 minut do końca meczu. Jedni i drudzy wiedzą, że już nic nie może się zmienić. Wyczuwalne jest wyczekiwanie na koniec spotkania.

63

Złe podanie Szczęsnego w aut. Aplauz na stadionie. Juventus w totalnym szoku.

62

Kartka dla Danilo.

61

Kapitalna interwencja na refleks Szczęsnego uchroniła Juventus od straty kolejnego gola!

59

Dwie zmiany w Juventusie. Zeszli Bonucci i Cuadrado, a weszli Miretti i Alex Sandro.

55

Realizator TV pokazał przed chwilą Allegrego. Ależ nietęgą minę miał trener Juventusu.

53

Dośrodkowanie z lewej strony w pole karne Benfiki, ale tam w piłkę nie trafił Milik.

51

Niechlujne, beznadziejne podanie Bonucciego. Do piłki w ogóle nie ruszył ślamazarny McKennie. Przejął ją Grimaldo, podał prostopadle do Rafy Silvy, a ten w sytuacji sam na sam podciął piłkę nad Szczęsnym. Juventus na kolanach!

50

KONCERT BENFIKI! 4:1!

47

Jedna zmiana w Juventusie. Milik w miejsce Keana.

46

Początek drugiej połowy.

45  + 3'

Przerwa. Na razie Juventus jest bezradny. Włosi mają 45 minut na strzelenie co najmniej trzech goli i uratowanie Ligi Mistrzów. Misja niemożliwa?

45  + 1'

Strzał Fernandeza, interwencja Szczęsnego.

45

Trzy minuty doliczone do pierwszej połowy.

43

A to cudowna bramka dla Benfiki na 3:1.

42

Chwila do przerwy. Juventus (na chwilę) odżył, szukając bramki kontaktowej.

39

Ajj szansa dla Juventusu! Z lewej strony dośrodkował Kostić, a minimalnie pomylił się Kean!

37

Juventus jest w szoku. I o ćwierć kroku od odpadnięcia z LM. Benfica dzisiaj się z nim bawi.

35

Rafa Silva do Joao Mario. Ten dał piłkę zwrotną w pole karne, a Silva z bliska uderzył piętą, ośmieszając i Juventus, i Szczęsnego!

35

CO ZA GOL DLA BENFIKI! 3:1!

32

Zablokowany strzał Vlahovicia.

31

Długa piłka w kierunku pola karnego Benfiki, ale czujny pozostał Vlachodimos, który pewnie chwycił piłkę.

29

Portugalczyk uderzył w swój lewy róg, Szczęsny poleciał w przeciwny i mamy ponowne prowadzenie gospodarzy!

28

JOAO MARIO PEWNIE! 2:1 BENFICA!

27

Co tu się dzieje?! Zagranie ręką Cuadrado! Jedenastka dla gospodarzy!

26

RZUT KARNY DLA BENFIKI!

24

Bardzo długo trwała analiza VAR, bo zamieszanie było ogromne. Ostatecznie ani Vlahović, ani Kean nie byli na spalonym. Gol zapisany Serbowi, mamy remis!

24

GOL DLA JUVENTUSU UZNANY! REMIS!

22

Vlahović trafił do siatki, ale sędzia pokazał, że Serb był na spalonym!

20

Linia pomocy Juventusu nie istnieje. Włosi nie są w stanie wymienić dwóch-trzech podań.

19

Kolejna szansa dla Benfiki, ale w ostatniej chwili interweniował Gatti! Bezradny, bezradny jest Juventus!

18

Z lewej strony dośrodkował Fernandez, a na piłkę nabiegł Antonio Silva, który uderzeniem głową pokonał Szczęsnego!

17

GOL BENFICA! NA TO SIĘ ZAPOWIADAŁO!

15

Juventus nie może zagrozić Benfice. A przecież walczy o życie...

13

Odgryzł się Juventus, ale po dośrodkowaniu z lewej strony głową w piłkę nie trafił Vlahović.

11

Kolejne okazje dla gospodarzy. Teraz niecelnie strzelał Silva. Juentus kompletnie zagubiony.

9

Kapitalnie zabawili się w polu karnym Juventusu zawodnicy Benfiki. Nie było jednak strzału na bramkę Szczęsnego, bo niedokładnie podawał Rafa. Ale przewaga gospodarzy widoczna.

7

Bardzo niecelny strzał Fernandeza z dystansu.

6

Juventus gra dzisiaj o życie, ale w pierwszych minutach nie widać tego na boisku.

4

Pierwsza szansa dla Benfiki. Doskonałe dośrodkowanie Joao Mario w kierunku Ramosa, ale tego w ostatniej chwili uprzedził Cuadrado.

3

Początek pod dyktando gospodarzy. Benfica utrzymuje się przy piłce, chce grać w ataku pozycyjnym.

1

20:57

Obie drużyny na murawie. Za kilka chwil początek spotkania.

20:48

Początek meczu o 21:00.

20:48

Skład Benfiki: Vlachodimos - Bah, Silva, Otamendi, Grimaldo - Fernandez, Florentino - Silva, Joao Mario, Aursnes - Ramos.

20:46

Skład Juventusu: Szczęsny - Danilo, Bonucci, Gatti - Cuadrado, McKennie, Locatelli, Rabiot, Kostić - Vlahović, Kean.

20:46

Zdradzamy: w składzie Juventusu jest Wojciech Szczęsny, Arkadiusz Milik siedzi na ławce rezerwowych.

20:46

W pierwszym meczu tych drużyn Benfica niespodziewanie wygrała w Turynie 2:1.

20:44

Sytuacja jest banalna: Juventus musi wygrać w Lizbonie. Każda strata punktów będzie oznaczała, że Włosi pożegnają się z rozgrywkami przed ostatnią kolejką.

20:44

W grupie H prowadzi PSG z 8 punktami. Tyle samo punktów ma Benfica. Juventus ma zaledwie 3 punkty, czyli tyle samo, ile Maccabi Hajfa.

20:42

Dobry wieczór, państwu! Zapraszamy na relację na żywo z meczu 5. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. W Lizbonie Benfica podejmie Juventus. Juventus, który walczy o przetrwanie w rozgrywkach.