39' Ian Maatsen
43'
43' Julian Ryerson
30'

30' Cesar Azpilicueta
45'

45' Mario Hermoso
66'
66' Jamie Bynoe-Gittens za Karim Adeyemi
71'
71' Niclas Fuellkrug
74'
74' Marcel Sabitzer
86'
86' Salih Oezcan za Jadon Sancho
90'
90' Marco Reus za Julian Brandt
46'

46' Angel Correa za Alvaro Morata
46'

46' Pablo Barrios za Nahuel Molina
46'

46' Rodrigo Riquelme za Cesar Azpilicueta
49'

49' Mats Hummels (sam.)
64'

64' Angel Correa
84'

84' Saul Niguez za Rodrigo De Paul

Relacja z meczu Borussia Dortmund - Atletico Madryt

90  + 5'

KONIEC MECZU! Borussia Dortmund - Atletico Madryt 4:2! Borussia w półfinale!

Kosmiczny mecz w Dortmundzie kończy się prawdziwym szaleństwem gospodarzy, którzy pomimo przeciwności pokonali Atletico 4:2 i zameldowali się w najlepszej "4" Ligi Mistrzów!

90  + 4'

Riquelme dośrodkowuje w pole karne, skąd wybija piłkę Maatsen!

90  + 2'

Nie są w stanie nic zrobić piłkarze Atletico. Dwie minuty do końca!

90

Ostatnia zmiana Borussii w podstawowym czasie gry. Doświadczony Marco Reus za Juliana Brandta. Cztery minuty doliczone.

87

Oblak ratuje Atletico! Świetna interwencja Słoweńca po uderzeniu z dystansu Sabitzera.

86

Zmiana w Borussii. Ozcan za Sancho.

85

Bramki dla Borussii:

84

Saul zmienił w Atletico De Paula. Rzut wolny dla gości. Griezmann centruje w pole karne, gdzie wybija piłkę jeden z obrońców Borussii.

81

Oblak! Fullkrug dostał doskonałe podanie za linię obrony, jednak jego płaskie uderzenie z kilkunastu metrów odbił bramkarz gości!

79

Atletico szuka szczęścia w ataku pozycyjnym, ale na razie nie za bardzo sobie z tym radzi drużyna Diego Simeone.

75

Co za chory mecz w Dortmundzie! Borussia poszła za ciosem i już prowadzi w dwumeczu! Zablokowany w polu karnym Fullkrug, piłka trafia na 16 metr do Sabitzera, a ten efektownym strzałem trafia na 4:2!

74

GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Marcel Sabitzer na 4:2!!!

72

Sabitzer przedarł się lewym skrzydłem pod linię końcową i doskonale dośrodkował na głowę nabiegającego Fullkruga, który ślicznym strzałem głową daje kolejny remis w tym dwumeczu!

71

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Niclas Fullkrug! Co za mecz w Dortmundzie!

68

Rzut wolny dla Borussii z 25 metrów. Uderzenie Brandta odbija Oblak. Wcześniej Bynoe-Gittens w zespole gospodarzy zmienił Adeyemiego.

64

Atletico bliżej półfinału! Correa na prawej stronie pola karnego zatańczył z obrońcą i wyłożył piłkę przed bramkę do Riquelme, uderzenie Hiszpana obronił Kobel, ale później Correa na dwa razy skutecznie dobił! 2:2!

64

GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Angel Correa na 2:2!

62

Niewiele dzieje się w ostatnich minutach. Borussia ma problem, by wrócić do rytmu z pierwszej połowy.

59

Gol samobójczy Hummelsa:

58

Ależ szansę marnuje Correa! Doskonałe prostopadłe podanie do Argentyńczyka, ale ten w sytuacji sam na sam uderza obok bramki!

57

Oblak! Dobre zagranie za linię obrony do Sabitzera, ale bramkarz Atletico skutecznie interweniuje przed polem karnym.

55

Dużo szarpaniny w atakach jednych i drugich. Trochę pogubiły oba zespoły płynność w ofensywie.

52

Maatsen próbował minąć Witsela na lewej stronie pola karnego, ale Belg zdobywa piłkę dla Atletico.

51

Dośrodkowanie Griezmanna z rzutu rożnego na dalszy słupek, zgrywał piłkę głową przed bramkę Hermoso, a tam Hummels nieszczęśliwą interwencją zaskoczył własnego bramkarza! 2:1, a w dwumeczu 3:3!

50

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Samobój Hummelsa! Remis w dwumeczu!

49

Griezmann świetnie w pole karne do Correi, ale tego w dobrej sytuacji doskonale blokuje Schlotterbeck. Korner.

47

I już z ostrego kąta starał się zaskoczyć bramkarza Correa, ale Kobel był czujny.

46

Aż trzy zmiany w Atletico w przerwie. Zeszli Morata, Azpilicueta i Molina, weszli Correa, Riquelme i Barrios. To oznacza zdecydowanie bardziej ofensywne wahadła w osobach Riquelme i Llorente.

46

Rozpoczynamy drugą część spotkania w Dortmundzie!

21:55

Gole Brandta i Maatsena:

21:54

W drugim meczu FC Barcelona remisuje z Paris Saint-Germain 1:1, a do tego gra od 30. minuty w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Ronalda Araujo.

45  + 3'

Koniec pierwszej połowy! Borussia Dortmund - Atletico Madryt 2:0.

Już w pierwszych 45 minutach zespół Edina Terzicia zdołał odrobić z nawiązką straty z pierwszego spotkania. Teraz to Borussia, i to w pełni zasłużenie, jest o krok bliżej półfinału Ligi Mistrzów. Czy tak też będzie za mniej więcej godzinę?

45  + 2'

Brandt dośrodkowuje piłkę w pole karne, ta "zawisła" gdzieś przed bramką Oblaka, ale nie udało się gospodarzom skierować jej do bramki!

45  + 1'

Teraz kartka dla Hermoso za faul na Adeyemim. Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy w Dortmundzie.

44

Żółta kartka dla Ryersona za faul taktyczny na Azpilicuecie.

41

Ostre starcie w polu karnym pomiędzy Moratą a Kobelem. Zagotowało się w polu karnym Borussii, ale sędzia Vincić zdołał uspokoić atmosferę.

40

Już 2:0 dla Borussii! Po podaniu piętą Sabitzera w pole karne z piłką wjechał Maatsen i płaskim strzałem w długi róg bramki pokonał Oblaka! Teraz to zespół z Niemiec jest bliżej półfinału!

39

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Ian Maatsen!

37

Borussia cały czas przy piłce. Atletico na razie nie jest w stanie zareagować!

35

Borussia wreszcie dopięła swego! Po zagraniu Hummelsa w pole karne, Brandt uderzył płasko z ostrego kąta i piłka pod rękami Oblaka wpada do siatki! 1:0, mamy remis w tym dwumeczu!

34

GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Julian Brandt na 1:0!

30

Żółta kartka dla Azpilicuety za brzydki faul na połowie rywala.

27

Maatsen i Sancho próbowali szarpnąć lewym skrzydłem, w końcu piłka trafiła przed pole karne do Sabitzera, a ten uderzył z 20 metrów nad poprzeczką!

26

Rzut rożny dla Atletico nie przyniósł zagrożenia dla bramki Borussii.

24

Llorente dostał podanie za linię obrony od De Paula, ale był na wyraźnym spalonym.

21

Może sobie pluć w brodę Borussia. Już spokojnie mogła objąć prowadzenie i doprowadzić do remisu w dwumeczu. Ale wciąż jest 0:0, bo gospodarzom brakuje skuteczności.

18

Kolejna szansa dla Borussii! Bezpańska piłka po centrze Brandta dociera do Adeyemiego, ten uderza z powietrza, ale pewnie broni Oblak!

16

Seria rzutów rożnych dla Borussii! Najpierw niecelnie głową uderza Fullkrug, następnie strzał Brandta z ostrego kąta odbija Oblak!

14

Tymczasem w Barcelonie Barca prowadzi z PSG 1:0 po golu Raphinhi!

13

Spalony z jednej strony, spalony z drugiej. Łapani na tym Morata i Sancho.

10

Świetne minuty Atletico od sytuacji Moraty. Piłkarze Simeone zgasili w zarodku początkowe szarże Borussii i przejęli kontrolę.

8

Gimenez zgrywał piłkę głową przed bramkę Dortmundu. Nie dość, że zrobił to niecelnie, to jeszcze był na spalonym.

7

Maatsen blokuje dośrodkowanie Llorente z prawego skrzydła. Rzut rożny dla Atletico.

6

Kolejna akcja Atletico. Z dystansu uderza De Paul, ale prosto w ręce Kobela!

5

A cóż teraz zrobił Morata?! Hiszpan miał doskonałą szansę, by dać komfortowe prowadzenie Atletico w dwumeczu! Wyszedł sam na sam z Kobelem, podciął piłkę nad bramkarzem, ale obok bramki!

4

Jeszcze uderza z dystansu Ryerson, odbita piłka wylatuje na korner.

3

Ależ szansa Sabitzera! To musiało być 1:0! Po szarży lewym skrzydłem Adeyemiego piłka trafiła na piąty metr do Austriaka, który tak wolno zbierał się do strzału, że został zablokowany! A Oblak już leżał na murawie!

2

Od początku intensywnie Borussia. Gospodarze muszą szukać narzucenia swojego tempa gry, nie dając rozgrywać meczu na warunkach Atletico.

1

Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy!

20:59

Piłkarze obu zespołów wychodzą na murawę. Czas na hymn Ligi Mistrzów.

20:59

Atmosfera na Signal Iduna Park jest dziś fantastyczna!

20:58

Sędzią spotkania będzie Słoweniec Slavko Vincić.

20:57

Jak informuje Borussia, w ostatniej chwili ze składu wypadł kontuzjowany Donyell Malen. Wielka strata dla gospodarzy.

20:57

Skład Borussii: Kobel - Ryerson, Hummels, Schlotterbeck, Maatsen - Can, Sabitzer, Brandt - Sancho, Fullkrug, Adeyemi.

20:56

Skład Atletico: Oblak - Molina, Witsel, Gimenez, Hermoso, Azpilicueta - Llorente, Koke, De Paul - Morata, Griezmann.

20:55

80 tysięcy kibiców na Signal Iduna Park będzie oglądało dzisiejszy rewanż pomiędzy Borussią i Atletico. Obie drużyny stają przed szansą na uratowanie sezonu, w którym już dawno straciły szanse na inne trofea. W pierwszym meczu w Madrycie Atletico zwyciężyło 2:1 po golach Rodrigo de Paula oraz Samuela Lino, niemniej jednak kontaktowe trafienie Sebastiana Hallera sprawia, że Borussia zachowuje realne szanse na półfinał.

20:52

Witamy serdecznie na relacji na żywo z rewanżowego meczu ćwierćfinałowego Ligi Mistrzów, w którym Borussia Dortmund zmierzy się z Atletico Madryt. Początek spotkania o godzinie 21:00.