27' Kristijan Jakic
7'

7' Bartosz Slisz
44'

44' Artur Jędrzejczyk
60'
60' Bruno Petkovic
64'
64' Lirim Kastrati za Lovro Majer
85'
85' Marko Bulat za Josip Misic
85'
85' Luka Menalo za Mislav Orsic
72'

72' Andre Martins
75'

75' Tomas Pekhart za Mahir Emreli
75'

75' Ernest Muci za Rafael Lopes
82'

82' Ernest Muci

Relacja z meczu Dinamo Zagrzeb - Legia Warszawa

90  + 4'

KONIEC MECZU. LEGIA REMISUJE NA WYJEŹDZIE 1:1 Z DINAMEM. A WIĘC NA TRUDNYM TERENIE W ZAGRZEBIU. NO BRAWO!

90  + 3'

Według nas też, ale ci...

90  + 2'

Dodajmy, że Pan Sędzia Lahoz doliczył do drugiej połowy cztery minuty. A dwie już prawie za nami.

90  + 1'

Latają butelki, zapalniczki, przedmioty. A latają dlatego, że Petković przewraca się w polu karnym Legii. Nic z tego - gramy dalej, sędzia Lahoz... Przepraszamy: Pan Sędzia Lahoz niewzruszony.

90

No dobra, to co? Może koniec? Panie Lahoz kończ pan ten mecz - prosimy.

87

Dobra, zaczynamy się bać. Dinamo jest wściekle. I równie wściekle atakuje bramkę Legii.

84

Tak, doceniamy.

82

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLL!!!!!! MUCI!!!! CO ZA BRAMKA!!!!

81

Niebezpieczeństwo zażegnane chociaż na chwilę - Misić trafia z rzutu wolnego w mur.

80

Ufff, i właśnie teraz mogło się skończyć tak, o czym pisaliśmy przed chwilą. Groźna akcja Dinama po odbiorze piłki. Na szczęście tylko rzut wolny, choć blisko pola karnego. Bardzo blisko. Metr od niego.

79

Legia w ataku pozycyjnym. Trochę się obawiamy, bo taka gra już kilka razy skończyła się niedokładnym podaniem, stratą w środku pola i szybką akcją Dinama.

77

Sędzia Lahoz nie bierze jeńców. Przerywa grę i podbiega do bocznej linii, by wyrzucić z ławki rezerwowych Alena Peternaca. Czerwona kartka. I znowu szkoda, że to tylko asystent trenera.

75

Czas na zmianę w Legii, a nawet zmiany: bo schodzą Emreli i Lopes, a wchodzą Pekhart i Muci.

73

Luquinhas rogalem, w stylu Kazimierza Deyny. Szkoda, że na tym te podobieństwa się kończą, bo piłka leci wysoko nad bramką.

70

Kastrati kopie piłkę w pole karne, a po chwili Jędrzejczyk kopie piłkę na rzut rożny dla Dinama. Żeby nie było: dobra interwencja.

68

Juranović strzela, Theophile-Catherine blokuje. To mógł być gol - serio. Niestety jest tylko rzut rożny.

66

Slisz zatrzymuje akcje Dinama i biegnie z piłką. Gdyby to była gra w rugby, bylibyśmy zachwyceni, bo przebiegł z nią kilkadziesiąt metrów. Legia ma aut 30 metrów od bramki Dinama.

65

Czas na zmianę, w Dinamie: schodzi Majer, wchodzi Kastrati.

63

Mladenović mógł doprowadzić do remisu. Mógł, ale poślizgnął się w polu karnym Dinama.

62

Legia wymienia podania. Ale znowu robi to na własnej połowie.

59

No i niestety: Petković głową, tym razem Boruc nawet się nie ruszył, ale nie miał prawa. Piękna bramka. Dinamo - Legia 1:0.

58

Koniec leżenia - Martins wstaje i wydaje się, że jest w stanie kontynuować grę.

57

No dobra, to też jest jakiś plan. Na boisku od dwóch minut pokłada się Martins. Kradniemy cenny czas.

55

Boruc, królu Ty nasz! Co za interwencja! Bramkarz Legii broni strzał Majera z dystansu. Tylko rzut rożny dla Dinama.

54

O, to, to, to!

52

Jest pierwsza wizyta. Juranović do Slisza i aut dla Legii jakieś 40 metrów od bramki Dinama.

51

Nic się nie zmienia. Hasło nadal aktualne. Legia wciąż bez wizyty z piłką na połowie Dinama.

48

Cała Legia zawsze razem! To hasło kibiców warszawskiej drużyny jest właśnie bardzo aktualne, bo cała drużyna Michniewicza - zawsze razem! - broni się pod polem karnym.

47

Precyzyjniej: Legia zaczyna drugą połowę od niedokładnego podania Wieteski.

46

No dobra. Zaczynamy drugą połowę. Obie drużyny bez zmian.

45  + 2'

Niebywałe. Dinamo zamknięte pod własnym polem karnym. Aż szkoda, że właśnie zaczęła się przerwa. 0:0.

45

Cel? Wytrzymać dwie dodatkowe minuty. A potem przerwa, a po przerwie konterka, jeden - zerko i wracamy do Warszawy.

44

Mladenović do Emrelego. To znaczy: za plecy Emrelego. Szkoda, bo kończy się to stratą piłki i żółtą kartką dla Jędrzejczyka. A mogło skończyć się bramką.

42

Wieteska w ostatniej chwili uprzedza Majera. Brawo, brawo, brawo!

41

Luquinhas miał mnóstwo miejsca, ale nie decyduje się na strzał - podał do Mladenovicia, ten wrzucił piłkę w pole karne. Prosto na głowę obrońcy Dinama.

40

Misić - pomny dyskusji Jakicia z Lahozem - od razu przyznaje się do przewnienia na Sliszu. Nie ma kartki, jest rzut wolny.

39

Ooo, Legia w końcu w ataku pozycyjnym. Szkoda tylko, że na własnej połowie.

38

I znowu Ivanusec z dystansu. Tym razem celnie - prosto w Boruca.

37

Dobra, już się trochę pogubiliśmy. Dinamo znowu ma rzut rożny. Chyba czwarty, a może piąty? No jakoś tak.

35

Tak, nie jest źle.

34

Podoba nam się dzisiaj ten sędzia Lahoz. Chorwaci domagali się rzutu karnego po zagraniu piłki ręką przez Mladenovicia. Co na to Lahoz? Pokazuje na rzut rożny.

33

I kolejny rzut rożny bez historii. To znaczy: moglibyśmy napisać, że Legia wyprowadziła kontrę, bo nawet spróbowała. Problem w tym, że z akcentem na spróbowała.

32

Boruc pacnął piłkę ręką i uprzedził Ivanuseca. Dinamo ma kolejny rzut rożny.

30

Nic wielkiego. Wycofanie do Ivanuseca. Gdyby ten mecz rozgrywany był na Legii, piłka po jego strzale wylądowałaby na trybunach. A że jest w Zagrzebiu, to poleciała na bieżnię.

30

No dobra - pierwszy rzut rożny dla Dinama. Zobaczymy, co wymyślą.

28

Teraz już sędzia Lahoz postanowił nie dyskutować z Jakiciem. Od razu pokazał mu żółtą kartkę.

27

Dinamo wymienia piąte, szóste, siódme podanie. Efekt? Piłka pod nogami Boruca. Grajcie tak dalej.

25

Trener Dinama nie wygląda przy bocznej linii na spokojnego. Co innego Michniewicz. Zaczynamy wierzyć, że to ma sens.

23

Petković strzela, Boruc broni! Dobija Ivanusec, Boruc nie broni. Piłka w bramce. Ale jak to powiedział Mateusz Borek: spokojnie, spokojnie - jest spalony.

20

No no, lepszy fragment Legii. Tym razem było blisko gola po dośrodkowaniu Mladenovicia z rzutu rożnego. A próbował znowu Emreli.

19

Emreli ładnym, ale to naprawdę ładnym zwodem mija Lauritsena i oddaje strzał z ostrego kąta. Tylko - a może aż - rzut rożny.

17

Aaa, Jezus Maria! Piłka prawie w bramce Dinama. Z akcentem na prawie i na to, że nawet, gdyby wpadła, byłby spalony.

16

Wieteska trzyma Petkovicia, ale ten nic sobie z tego nie robi - odwraca się z piłką i oddaje strzał. Dobrze, że nie ma VAR, bo byłby jeszcze rzut wolny.

15

Dwa podania i strata - tak to na razie wygląda. Czyli niezbyt dobrze.

13

Sędzia Lahoz postanowił trochę podyskutować z Jakiciem. Mamy przerwę. Grę za chwilę wznowi Boruc.

12

I jeszcze lepszą. Juranović odebrał piłkę z prawej strony pola karnego. Dośrodkował. W sumie to do nikogo, ale obrońcy Dinama spanikowali i wybili piłkę na aut.

10

Luquinhas do Mladenovicia, Mladenović do Lopesa, Lopes do Slisza, a Slisz kopie piłkę w nogę obrońcy Dinama. No to mamy lepszą akcję Legii, w końcu.

8

Juranović po tym, jak był faulowany, uśmiecha się w kierunku trybun. Może zauważył tam kogoś z rodziny.

7

Żółta kartka dla Slisza, który fauluje Petkovicia. A fauluje dlatego, że Wieteska wyprowadził piłkę tak, że Slisz musiał faulować, by Dinamo nie miało kolejnej okazji.

5

Mija piąta minuta. To na razie najlepsza akcja, jaką przeprowadziła Legia.

3

Boruc łapie piłkę, chorwaccy kibice gwiżdżą, bo zza bramki Boruca widzą - taaa, widzą - że złapał ją za linią bramkową. Sędzia Lahoz ich ignoruje. I dobrze.

2

Niedokładne podanie Juranovicia w kierunku napastników. Teraz wiążę buta. To pewnie dlatego.

1

Mladenović! Co on zrobił!? Stracił piłkę przed polem karnym, a Legia już w pierwszej minucie mogła stracić gola.