57' Joao Felix
59'
59' Joao Felix
75'
75' Ferran Torres za Joao Felix
82'
82' Alex Balde za Joao Cancelo
90'
90' Lamine Yamal za Raphinha
57'

57' Joao Mario
67'

67' Jorge Sanchez za Joao Mario
74'

74' Pepe
80'

80' Chico Conceicao za Evanilson
80'

80' Nico Gonzalez za Stephen Eustaquio
90'

90' Danny Loader za Fabio Cardoso
90'

90' Antonio Martinez za Wenderson Galeno

Relacja z meczu FC Barcelona - FC Porto

23:05

Dziękujemy Państwu za śledzenie relacji tekstowej z meczu Barcelony z FC Porto (2:1). Życzymy dobrej nocy.

23:01

Oto wyniki wszystkich wtorkowych spotkań LM: Lazio 2:0 Celtic, Szachtar 1:0 Antwerpia, AC Milan 1:3 Borussia Dortmund, FC Barcelona 2:1 FC Porto, Feyenoord Rotterdam 1:3 Atletico Madryt, Manchester City 3:2 RB Lipsk, PSG 1:1 Newcastle United, Young Boys 2:0 Crvena Zvezda.

22:59

Warto dodać najważniejszą rzecz: Barcelona ma już pewny awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów!

22:58

A tymczasem rzutem na taśmę PSG remisuje z Newcastle! Rzut karny w końcówce wykorzystał Kylian Mbappe.

22:58

Koniec spotkania. Barcelona wygrywa 2:1 z Porto po golach Joao Cancelo i Joao Feliksa.

90  + 6'

Gundogan przejął piłkę po zagraniu Nico Gonzaleza. Z tej akcji nie było jednak celnego strzału, nie trafił Alejandro Balde.

90  + 5'

Namaso z nakładką na Gundoganie. Wcześniej świetne zagranie od Pepe z własnej połowy.

90  + 3'

Ciekawa akcja ze strony Porto, ale strzał Francisco Conceicao broni Pena. Portugalczycy ruszyli z kontrą po stracie od Yamala.

90  + 2'

Bardzo zachowawczo gra Barcelona w końcówce. Yamal nie ruszył indywidualnie na skrzydle, poczekał na kolegów. Potem faul na De Jongu w środkowej strefie.

90  + 1'

Sędzia dolicza sześć minut.

90

Są też zmiany w Porto. Namaso i Martinez wchodzą za Cardoso oraz Galeno.

90

Jest jeszcze jedna zmiana w Barcelonie. Lamine Yamal wchodzi za Raphinhę.

89

Raphinha zszedł z prawej strony do środka, ale jego pierwszy strzał blokuje Pepe. Potem miał szansę do poprawy po podaniu Gundogana. Uderzył przewrotką, ale tuż obok słupka bramki rywala.

87

Lewandowski dośrodkował z prawej strony w stronę Ferrana, defensywa Porto wybija piłkę.

22:47

Manchester City dokonuje remontady w meczu z Lipskiem. Z 0:2 na 3:2. W 87. minucie prowadzenie mistrzom Anglii daje Julian Alvarez.

84

Nieudane uderzenie piłki głową przez Taremiego po rzucie rożnym.

82

Cancelo kończy mecz z urazem. Na ostatnie minuty wchodzi Alejandro Balde.

22:42

Atletico Madryt strzela trzeciego gola w meczu z Porto (3:1). I znów samobój. Tym razem Santiago Gimenez.

81

Dwie zmiany w Porto. Eustaquio i Evanilson kończą występ, za nich Francisco Conceicao i Nico Gonzalez.

80

Ależ Barcelona ma szczęście! Ciekawe wejście Porto w pole karne. Taremi zagrał do Pepe i Pena ostatecznie sobie z tym poradził. Później Barcelona poszła z kontratakiem, niecelne strzały ze strony Raphinhi i Ferrana.

79

I znów ze świetną akcją ruszył Cancelo. Zejście ze skrzydła do środka, wejście między dwóch rywali i strzał tuż obok słupka.

78

Raphinha ze strzałem z prawej nogi w polu karnym, czujny Diogo Costa.

22:37

Feyenoord strzela gola, 1:2 w starciu z Atletico Madryt. Zdobywcą bramki Mats Wieffer.

76

Ciekawa akcja Barcelony. Lewandowski grał tyłem do bramki, starał się odegrać piłkę. Zagrał do Ferrana, który był już na spalonym.

22:37

RB Lipsk straciło dwa gole, ale mogło prowadzić 3:2. Ostatecznie spalony.

75

Zmiana w Barcelonie. Ferran Torres wchodzi za Joao Feliksa.

74

Pepe z kartką za faul na Cancelo. Defensor chciał ruszyć z kolejnym atakiem.

73

Pepe jeszcze próbował utrzymać piłkę w boisku, ale został skutecznie powstrzymany przez Kounde.

72

Znakomite zagranie od Pepe do Evanilsona. Pena broni strzał napastnika Porto, który znajdował się już na spalonym.

71

Kapitalne zagranie zewnętrzną częścią stopy od Cancelo do Feliksa. Joao jeszcze zgrał do Lewandowskiego, ale Robert przegrał walkę fizyczną i stracił piłkę.

22:30

Manchester City odrabia stratę i mamy 2:2 w meczu z Lipskiem. Teraz strzelcem gola Phil Foden.

22:29

Borussia Dortmund strzela Milanowi trzeciego gola i jest 3:1. Tym razem Karim Adeyemi.

68

Pierwsza zmiana w meczu po stronie Porto. Mario opuszcza boisko, za niego Sanchez.

67

Barcelona kontroluje wydarzenia na boisku. Na razie wygląda to nieźle.

64

Kapitalne podanie od De Jonga do Cancelo na kilkadziesiąt metrów. Portugalczyk dośrodkował piłkę w stronę Lewandowskiego, ale Polak uderzył głową niecelnie. To chyba pierwszy strzał Roberta w tym spotkaniu.

62

Trochę szarpanej gry po obu stronach, faule z jednej i drugiej strony.

60

Kolejna próba dynamicznego zagrania z drugiej linii do Galeno. Ponownie dobrze reaguje Pena.

22:19

A teraz: Atletico Madryt strzela drugiego gola Feyenoordowi za sprawą Mario Hermoso. Borussia Dortmund prowadzi 2:1 z Milanem po golu Jamie Bynoe-Gittensa.

57

I 2:1 dla Barcelony! Tym razem Felix już skuteczny! Świetna dwójkowa akcja między Cancelo a Feliksem zakończona wykorzystaniem błędu defensywy Porto.

57

Kartka dla Mario za trzymanie Feliksa za koszulkę przy kontrataku.

56

Ma problemy Barcelona z wyprowadzeniem piłki. Gundogan nie zdołał wyprzedzić Galeno i sfaulował go na środku boiska.

55

Dwójkowa akcja Porto w odwecie. Pepe zagrywał w głąb pola karnego do Taremiego, ale tę piłkę wybija Araujo.

55

Raphinha szukał opcji do dośrodkowania z prawej strony, ale był podwojony i został zablokowany.

22:14

Tymczasem Manchester City strzela gola Lipskowi i jest 1:2. Do bramki trafia Erling Haaland.

52

Porto szukało możliwości do kolejnego ataku. Zagranie od Galeno do Evanilsona, który został staranowany od tyłu przez Martineza.

50

Pepe z ciekawym wejściem z linii obrony na połowę Barcelony, natomiast Galeno nie oddał strzału po tym podaniu.

49

I kolejny strzał Barcelony. Cancelo dostał piłkę górą w polu karnym, przyjął, ale uderzył niecelnie.

48

Pedri stracił piłkę, ale szybko odzyskuje ją Lewandowski. Potem Porto z ciekawym zagraniem od Pepe do Galeno, ale czujny w bramce Pena.

47

I znowu pudłuje Felix! Cancelo odzyskał piłkę na lewej stronie, wszedł w pole karne i obsłużył swojego rodaka.

46

Ależ mogło to być wejście! Długie zagranie od Kounde, które zgrał Lewandowski, a potem Felix uderzył w poprzeczkę! Niewiele brakowało!

46

Zaczynamy drugą połowę. Bez zmian po obu stronach.

21:50

Koniec pierwszej połowy. Barcelona remisuje 1:1 z Porto. Na gola Pepe w 30. minucie po zaledwie dwóch minutach odpowiedział Joao Cancelo.

45  + 2'

Porto skupiło się w ostatnich fragmentach pierwszej połowy na utrzymaniu się przy piłce. Przeciągnięte dośrodkowanie od Cancelo.

45  + 1'

Porto szukało opcji, by ruszyć z kontrataku, Taremi jednak zagrał niecelnie do Galeno.

45  + 1'

Sędzia dolicza dwie minuty.

45

Odważne wyjście Peny po dośrodkowaniu od Eustaquio, powalił on na boisku Cardoso. Raczej nie kwalifikuje się to pod rzut karny, bo bramkarz Barcelony najpierw piąstkował piłkę, a potem trafił pięścią w gracza Porto.

43

Ależ interwencja Peny przy strzale Vareli! Porto szukało uderzenia w polu karnym, m.in. za sprawą Taremiego.

42

Ależ nie wykorzystała tego Barcelona! Costa zagrał piłkę prosto pod nogi Pedriego, ale jego strzał zablokował Cardoso. Potem próbował Raphinha, ale czekał za długo i uderzył obok słupka. Mogło być 2:1!

41

Kapitalna indywidualna akcja po lewej stronie w wykonaniu Cancelo, zabrakło jednak dobrego podania przed pole karne. Potem Felix źle przyjmuje piłkę po zagraniu od Raphinhi.

39

Porto szukało strzału po wrzucie z autu, radzi sobie z tym Barcelona. W odpowiedzi kontratak w wykonaniu Raphinhi, ale Zaidu wygrał z nim pozycję.

37

Teraz kartka dla De Jonga. Holender powalił na ziemię Evanilsona.

36

I pierwsza kartka w tym spotkaniu dla Cardoso. Przetrzymywany Frenkie De Jong.

21:37

W meczu Milan - BVB mamy remis 1:1. Strzelcem gola Samuel Chukwueze.

35

Barcelona poradziła sobie z wyższym pressingiem ze strony Porto. Lewandowski wypuścił Raphinhę na prawym skrzydle. Świetne dogranie od Brazylijczyka, ale marnuje tę sytuację Felix!

21:34

W tym samym momencie Lipsk strzelił City drugiego gola. Ponownie Lois Openda.

32

I 1:1! Szybka odpowiedź Barcelony. Kapitalne wejście Cancelo w pole karne, minięcie jednego rywala i strzał w stronę dalszego słupka. Ależ meczycho!

30

I teraz 1:0 dla Porto. Wszystko zaczęło się od straty Raphinhi jeszcze w polu karnym rywala. Galeno ruszył z akcją z lewego skrzydła. Potem Kounde zablokował strzał Taremiego, a Galeno ponownie spróbował swoich sił. Penę pokonuje jednak Pepe, skrzydłowy gości.

29

Mario z prostopadłym podaniem do Galeno. Mocne uderzenie, ale czujny Pena między słupkami!

21:30

Young Boys powiększa prowadzenie. Już 2:0 z Crveną Zvezdą po 29. minucie. Trafienie od Lewina Bluma.

27

Costa znakomicie zareagował, wyszedł z bramki i wybił piłkę przed Raphinhą.

27

Porto przez chwilę cieszyło się z gola na 1:0. Taremi jednak był na spalonym, wyprzedził Araujo.

25

Krótko rozegrany rzut wolny przez Porto. Mario dośrodkował w pole karne, zgrywał piłkę Pepe, ale dopiero potem strzał oddał Varela. Ostatecznie niecelny.

21:25

W 25. minucie Newcastle wyszło na prowadzenie w starciu z PSG. Gol Alexandra Isaka.

22

Porto zdołało wypracować sobie okazję strzelecką, ale Taremi nie uderzył w bramkę, został zablokowany.

21

Znakomite zagranie od Martineza do Raphinhi, natomiast Brazylijczyk tego nie skontrował w polu karnym.

20

Ciekawe prostopadłe zagranie od Araujo do Pedriego, ale Cardoso zdołał wybić piłkę na aut.

19

Pedri ruszył z akcją prawym skrzydłem. Dośrodkowanie w pole karne, które starał się wybić Pepe, ale zagrał tuż pod nogi Feliksa. Kolejny stały fragment dla Barcelony. Araujo wygrał walkę w powietrzu, ale nie uderzył celnie.

18

Mocne dośrodkowanie od Zaidu z lewej strony, ale nikt tego nie przeciął.

17

Niezbyt celne zagranie Inakiego Peny, była dezorganizacja między Kounde a Araujo. Porto zaczyna grę z autu. Potem Joao Mario uderza niecelnie.

16

I znów ciekawa próba rozegrania akcji przez duet Cancelo - Felix. Stopniowo Barcelona zdobywa przestrzeń na połowie przeciwnika.

14

Felix chciał przyspieszyć akcję prostopadłym zagraniem do Roberta Lewandowskiego. Zrobił to jednak za mocno. Porto wysoko pressuje rywala.

21:15

Od 14. minuty mamy też gola w starciu Atletico Madryt z Feyenoordem Rotterdam (1:0). Samobójcze trafienie Lutsharela Geertruidy.

13

Felix próbował wejścia w pole karne Porto, wywalczył rzut rożny. Wcześniej Lewandowski zatrzymany na boisku boiska. Z rzutu rożnego wyszło zagranie De Jonga w stronę Araujo, ale kapitan Barcelony tego nie opanował.

21:14

W 13. minucie RB Lipsk objęło prowadzenie w meczu z Manchesterem City. Trafienie Loisa Opendy, byłego gracza RC Lens. Oba zespoły są już pewne gry w 1/8 finału.

10

Kolejna próba Raphinhi, ale piłka odbiła się od defensorów Porto. Dostał się jeszcze do niej Pedri, ale był na spalonym. Ależ krążyła piłka między Kounde, Cancelo a Raphinhą!

21:11

Tymczasem BVB prowadzi 1:0 z Milanem. Dla odmiany karny dla zespołu z Niemiec i skuteczne uderzenie Marco Reusa. Prowadzi także Young Boys z Crveną Zvezdą. Kosta Nedeljković z golem samobójczym.

8

Raphinha uderza mocno sprzed pola karnego, odbija na bok Costa! Lewandowski jeszcze przejął piłkę, ale nie zgrał jej do kolegów.

8

De Jong blokuje uderzenie Zaidu w polu karnym Barcelony. Ciekawa próba ze strony Porto, dwójkowa akcja Galeno i Zaidu.

7

Prosty błąd Martineza przy próbie zgrania do Cancelo, momentami Barcelona wydaje się wystraszona.

6

Ofensywne wejście Cancelo na połowę Porto. Dwójkowa akcja z Feliksem, ale uderzenie defensora niecelne.

21:07

Milan mógł objąć prowadzenie w starciu z Borussią Dortmund, ale Gregor Kobel obronił uderzenie Oliviera Giroud z rzutu karnego.

5

Zagranie z rzutu rożnego od Barcelony, radzi sobie z tym Costa.

4

Ciekawa próba zagrania od Raphinhi na lewą stronę. To podanie jednak nie znalazło ani Lewandowskiego, ani Feliksa.

3

Raphinha szukał opcji do przyspieszenia ataku Barcelony, nie przyjął jednak dobrze piłki. Gwizdy dla Pepe od kibiców Barcelony - defensor to były gracz Realu Madryt.

2

Sztuczka techniczna Pedriego, zatrzymuje go Varela faulem.

1

Ostrożny początek po obu stronach.

1

Mamy pierwszy gwizdek, zaczynamy!

21:01

Minuta ciszy ku pamięci Terry'ego Venablesa, byłego trenera Barcelony.

20:59

Ważna kwestia: jeśli Araujo obejrzy dziś żółtą kartkę, nie zagra w ostatniej kolejce w meczu z Szachtarem.

20:57

Obie drużyny są już na murawie, czas na hymn Ligi Mistrzów.

20:56

Poniżej podsumowanie niedawno zakończonego meczu Szachtara z Royal Antwerp (1:0).

20:54

W tej relacji będziemy też informować o wynikach w innych wtorkowych meczach w Lidze Mistrzów.

20:52

W pierwszym meczu między tymi zespołami Barcelona wygrała 1:0 po golu Ferrana Torresa, a w końcówce spotkania czerwoną kartkę obejrzał Gavi. W tym meczu też urazu doznał Robert Lewandowski, który wykluczył go z październikowego zgrupowania reprezentacji Polski.

20:51

Jeden z naszych dziennikarzy jest dziś na meczu Barcelony. Jak poradzi sobie w tym spotkaniu Robert Lewandowski?

20:50

Arbitrem spotkania Barcelona - Porto jest Włoch Daniele Orsato.

20:48

A tak Porto zestawił trener Sergio Conceicao: Diogo Costa - Joao Mario, Pepe, Fabio Cardoso, Zaidu - Pepe, Eustáquio, Varela, Galeno - Taremi, Evanilson

20:47

Oto skład Barcelony na to starcie: Inaki Pena - Araujo, Kounde, Inigo Martinez, Cancelo - Gundogan, De Jong, Pedri - Raphinha, Lewandowski, Joao Felix

20:46

Obecnie trzy zespoły w grupie H mają po dziewięć punktów: Barcelona, Porto i Szachtar Donieck. Mistrzowie Ukrainy ograli 1:0 Antwerpię i zaczęli wywierać presję na pozostałe drużyny.

20:45

Dobry wieczór! FC Barcelona wciąż nie jest pewna awansu do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Mistrzowie Hiszpanii mogą się przybliżyć do tego celu, jeśli uda im się wygrać u siebie z FC Porto. Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej na żywo w Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE. Rozpoczęcie meczu o godz. 21:00.