12' Raphinha
29'
29' Ronald Araujo
34'
34' Inigo Martinez za Lamine Yamal
40'
40' Inigo Martinez
40'

40' Ousmane Dembele
40'

40' Kylian Mbappe
45'

45' Fabian Ruiz
50'
50' Robert Lewandowski
56'
56' Xavi Hernandez
61'
61' Ferran Torres za Pedri
64'
64' Ilkay Gundogan
82'
82' Joao Felix za Joao Cancelo
82'
82' Fermin Lopez za Frenkie de Jong
90'
90' Raphinha
90'
90' Fermin Lopez
54'

54' Vitinha
61'

61' Kylian Mbappe
62'

62' Marquinhos
77'

77' Kang-In Lee za Bradley Barcola
77'

77' Marco Asensio za Fabian Ruiz
80'

80' Manuel Ugarte za Warren Zaire-Emery
87'

87' Gianluigi Donnarumma
88'

88' Randal Kolo Muani za Ousmane Dembele
89'

89' Kylian Mbappe

Relacja z meczu FC Barcelona - Paris Saint-Germain

23:08

Oto podsumowanie meczu Barcelona - PSG. Dziękujemy za śledzenie relacji na żywo z tego spotkania. Życzymy dobrej nocy.

23:00

Koniec meczu! Barcelona przegrywa 1:4 z PSG i odpada z Ligi Mistrzów. Paryżanie meldują się w półfinale, gdzie zagrają o finał rozgrywek z Borussią Dortmund!

90  + 8'

I Fermin Lopez też ogląda żółtą kartkę.

90  + 7'

Żółta kartka dla Raphinhi.

90  + 3'

Świetna parada Ter Stegena przy strzale Mbappe sprzed pola karnego!

90  + 1'

Siedem minut doliczonych do drugiej połowy.

89

4:1 dla PSG! Kylian Mbappe! Francuzi ruszyli z kontratakiem po rzucie rożnym Barcelony. Pierwsze uderzenie Mbappe zostało obronione przez Ter Stegena. Potem szczęścia próbował Asensio, w tej sytuacji też Ter Stegen świetnie zareagował. Następnie Kounde chciał wybić piłkę, ale trafił w Fermina. Z tego wyszła druga szansa dla Mbappe, którą tym razem świetnie wykorzystał.

88

Randal Kolo Muani wszedł za Ousmane'a Dembele.

90

PSG straciło piłkę na własnej połowie. Barcelona ruszyła z kontratakiem, który zaczął Lewandowski. Polak dobiegł do pola karnego PSG, natomiast jego strzał został zablokowany przez Marquinhosa!

87

Żółta kartka dla Donnarummy za opóźnianie gry.

86

Inigo Martinez z dośrodkowaniem w pole karne PSG. Tam znajdował się Fermin Lopez, natomiast pomocnik Barcelony nie zdołał doskoczyć do piłki.

85

Raphinha ze świetnym dośrodkowaniem z rzutu wolnego, Lewandowski był jednak na spalonym. Polak jeszcze ucierpiał po zderzeniu z Donnarummą.

82

Są też dwie zmiany w Barcelonie. Fermin Lopez i Joao Felix wchodzą za Joao Cancelo i Frenkiego De Jonga.

80

Kolejna zmiana w PSG. Manuel Ugarte w miejsce Warrena Zaire-Emery'ego.

79

Dembele oddaje niecelny strzał sprzed pola karnego, ale jest rzut rożny dla PSG.

78

Ależ to zrobił Raphinha! Brazylijczyk świetnie oszukał Hakimiego z Hernandezem. Jego strzał jednak bardzo niecelny!

77

Dwie zmiany w PSG. Marco Asensio i Kang-in Lee wchodzą za Bradleya Barcolę oraz Fabiana Ruiza.

73

Kolejna okazja Lewandowskiego! Polak uderzył sprzed pola karnego z lewej nogi, świetnie broni Donnarumma!

73

Zbyt mocne zagranie od Mendesa do Mbappe. Ter Stegen zatrzymuje akcję PSG.

70

Barcola z dośrodkowaniem w stronę Marquinhosa. Kapitan PSG uprzedzony przez Ter Stegena!

69

Cancelo skutecznie blokuje próby dośrodkowań z prawej strony, odpowiednio Dembele oraz Mbappe.

65

Gundogan z kartką za protesty. Potem jeden z członków sztabu Barcelony też zobaczył czerwoną kartkę.

64

Dwójkowa akcja Gundogana z Ferranem. Niemiec upadł w polu karnym. Nie ma jednak rzutu karnego dla Barcelony!

63

Sprytne rozwiązanie rzutu wolnego przez Barcelonę. Gundogan zagrał do Torresa wbiegającego w pole karne PSG. Tam jednak znakomicie reaguje Barcola!

62

Marquinhos fauluje Lewandowskiego i ogląda żółtą kartkę.

62

Zmiana w Barcelonie. Ferran Torres wchodzi za Pedriego.

61

I PSG już prowadzi 3:1! Kylian Mbappe skuteczny z 11. metra!

59

Rzut karny dla PSG! Cancelo z faulem na Dembele jeszcze w polu karnym!

57

Ter Stegen świetnie reaguje na dośrodkowanie PSG, kierowane w stronę Barcoli. Barcelonie przyda się teraz trochę spokoju. Przy takim wyniku będziemy mieli dogrywkę.

56

Xavi ogląda czerwoną kartkę za to, jak żywiołowo zareagował na decyzje sędziego.

56

Barcelona mogła szybko wyrównać! Niewiele się pomylił Gundogan!

54

I 2:1 dla PSG! Vitinha uderza płasko z dystansu i pokonuje Ter Stegena! Wcześniej Dembele szybko wznowił grę z rzutu rożnego i podał do Hakimiego. Do Vitinhi nie doskoczył absolutnie nikt!

53

Inigo Martinez blokuje ciałem dośrodkowanie Dembele z prawej strony boiska. Paryżanie utrzymują się przy piłce.

52

Znów PSG było blisko! Piłka przeszła przez Dembele, Mbappe i trafiła do Ruiza. Uderzenie Hiszpana jednak niecelne!

50

Żółta kartka dla Lewandowskiego za uderzenie Hernandeza łokciem w walce powietrznej.

49

Hakimi oddaje groźny strzał sprzed pola karnego! Ter Stegen broni ten strzał, ale dopisuje mu też szczęście. Po rzucie rożnym Niemiec łapie piłkę w ręce.

46

Rozpoczęła się druga połowa!

21:52

Koniec pierwszej połowy w Barcelonie. Gospodarze remisują 1:1 z PSG, ale grają od 30. minuty w osłabieniu po czerwonej kartce dla Ronalda Araujo. Paryżanom potrzebny jest jeszcze jeden gol do dogrywki.

45  + 4'

Ruiz do spółki z Hernandezem radzą sobie z Lewandowskim.

45  + 3'

I znów było groźnie! Świetna piłka od Barcoli w stronę Dembele! Francuz uderzył z woleja, ale piłka po jego strzale nieznacznie mija słupek!

45  + 1'

Fabian Ruiz ogląda żółtą kartkę za dyskutowanie z arbitrem, a także za faul na Pedrim.

45  + 1'

Sędzia dolicza trzy minuty do pierwszej połowy.

45

Odważna akcja Barcoli. Skrzydłowy wbiegł w pole karne, minął Kounde, ale jego strzał potem mija bramkę Ter Stegena.

44

Mendes zatrzymuje nieprzepisowo Raphinhę na połowie PSG. W tej sytuacji nie ma kartki dla Portugalczyka.

43

Vitinha oddaje niecelny strzał z dystansu.

42

Długie podanie ze środka pola PSG w stronę Mbappe. Francuz przegrywa jednak walkę o pozycję z Cubarsim.

41

Sędzia pokazał żółtą kartkę Kylianowi Mbappe i Inigo Martinezowi za dyskusje po golu.

40

PSG doprowadza do remisu! Jest 1:1! I znów Ousmane Dembele! Wcześniej świetna praca Vitinhi i zagranie do Barcoli na lewym skrzydle. Piłka przeszła całe pole karne Barcelony i trafiła pod nogi Dembele.

38

Hakimi z kolejnym faulem w ataku. Tym razem nieprzepisowo zatrzymany jest Joao Cancelo.

37

Dembele zdołał oszukać Cancelo i utrzymać piłkę w boisku. Jego zagranie jednak bez trudu jest przechwycone przez obrońców Barcelony.

35

Hakimi z faulem na Lewandowskim. Marokańczyk przepchał Polaka, Robert łapie się za szyję.

34

Zmiana w Barcelonie. Inigo Martinez wchodzi za Lamine'a Yamala.

33

Fabian Ruiz z próbą długiego podania do Mbappe. Kylian nie otrzymuje piłki, bo przejmuje ją Kounde.

32

Dembele oddaje groźny strzał z rzutu wolnego. Piłka leci niewiele ponad poprzeczką.

30

Barcelona będzie grać w osłabieniu! Czerwona kartka dla Ronalda Araujo za faul na Barcoli niedaleko pola karnego Barcelony.

28

Ter Stegen po raz pierwszy! Znakomita interwencja Niemca przy strzale Mbappe w polu karnym Barcelony! Wcześniej świetnie akcję rozprowadził Barcola. Potem Mbappe próbował swoich sił po rzucie rożnym, Barcelona zdołała się z tego wybronić.

26

I znów świetne zachowanie Kounde, tym razem zatrzymał próby Nuno Mendesa. Piłka jeszcze odbiła się od Portugalczyka.

25

Barcola szukał płaskiego zagrania w głąb pola karnego Barcelony, Kounde wybija piłkę na rzut rożny.

24

Świetne odzyskanie piłki przez Barcelonę na własnej połowie. De Jong szukał podania górą w kierunku Raphinhi, piłka jednak została zagrana zbyt mocno.

23

Lewandowski z faulem na Hernandezie obok linii bocznej.

21

Lewandowski z pierwszym strzałem! Wcześniej znakomite dośrodkowanie Raphinhi do Gundogana, po którym piłkę przejmuje Polak. Strzał jednak wysoko nad poprzeczką!

20

Raphinha z piłką w stronę Gundogana, ustawionego w polu karnym PSG. Donnarumma wybija piłkę w aut.

19

Cubarsi wybija piłkę wślizgiem i ubiega Dembele. Defensor Barcelony jednak ucierpiał w tym starciu.

17

Vitinha przebiegł kilkadziesiąt metrów i przeniósł akcję PSG na lewe skrzydło. Tam jednak dośrodkowanie Ruiza bez adresata. Po rzucie rożnym Mbappe oddaje niecelny strzał głową.

16

Lewandowski sfaulowany przez Vitinhę blisko koła środkowego. Póki co sędzia nie wyciąga kartek.

14

Dembele nie utrzymuje piłki w boisku, Barcelona zaczyna od bramki. Gdy Francuz dostaje piłkę, to kibice Barcelony gwiżdżą. Przed meczem był określany "Judaszem".

12

I 1:0 dla Barcelony! Świetna akcja Yamala na prawym skrzydle! Skrzydłowy wbiegł w pole karne, poradził sobie z Nuno Mendesem, a Raphinha dopełnia formalności i z bliskiej odległości pokonuje Donnarummę!

10

Araujo świetnie zatrzymuje Mbappe blisko linii bocznej, oklaski na Montjuic.

8

Pierwsza próba indywidualnej akcji od Mbappe. Piłka po jego dośrodkowaniu odbija się od Yamala i Kounde, Barcelona zaczyna kolejną akcję.

7

Cancelo blokuje próbę dośrodkowania od Dembele, rzut rożny dla PSG.

6

Lewandowski zaczął akcję Barcelony, zagrywając piłkę na prawe skrzydło do Yamala. Wychowanek Barcelony potem szukał jeszcze podania do Gundogana, jednak uczynił to niedokładnie.

5

Lewandowski znów upadł, Hernandez zabrał mu piłkę i zaczął akcję paryżan.

4

Ruiz zdołał oszukać Araujo balansem ciała w polu karnym Barcelony, oddał piłkę Vitinhi, ale jego strzał był zablokowany. Potem Marquinhos nieprzepisowo zatrzymał Lewandowskiego.

2

Lewandowski zaczął mecz od przegranego pojedynku fizycznego z Hernandezem, potem nie zdołał zabrać piłki Marquinhosowi.

2

Mbappe upada blisko pola karnego Barcelony, sędzia każe kontynuować grę.

1

I zaczynamy hit w Barcelonie!

20:58

Oba zespoły są już na murawie Montjuic, zabrzmiał hymn Ligi Mistrzów.

20:54

Robert Lewandowski znalazł się na okładkach hiszpańskich dzienników przed rywalizacją z PSG.

20:53

Przed spotkaniem na Montjuic służby bezpieczeństwa zostały postawione w stan najwyższej gotowości:

20:51

Przy okazji tej ćwierćfinałowej rywalizacji Xavi oraz Luis Enrique wymieniają się różnymi "uprzejmościami":

20:50

Arbitrem tego spotkania jest Istvan Kovacs z Rumunii.

20:49

A to skład Barcelony: Ter Stegen - Kounde, Araujo, Cubarsi, Cancelo - Gundogan, De Jong, Pedri - Yamal, Lewandowski, Raphinha

20:49

Takie ustawienie wybrał Luis Enrique, trener PSG: Donnarumma - Hakimi, Marquinhos, Hernandez, Mendes - Zaire-Emery, Vitinha, Ruiz - Barcola, Mbappe, Dembele

20:45

Dobry wieczór! Czas na wielki hit w ćwierćfinałach Ligi Mistrzów. FC Barcelona wygrała 3:2 z PSG na Parc des Princes po golach Raphinhi (dublet) oraz Andreasa Christensena. Jak będzie na Montjuic? Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej na żywo w Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE. Rozpoczęcie spotkania o godz. 21:00.